11978 розробка уроку 6 клас
TRANSCRIPT
Розробка уроку
з математики, 6 клас
за темою:
«Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами»
(Подорож математичним океаном)
Тема уроку: «Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами» (Подорож
математичним океаном)
Мета: удосконалити вміння учнів виконувати дії зі звичайними дробами,
систематизувати й узагальнити знання з теми; розвивати логічне мислення, вміння
правильно висловлювати думку, самостійно застосовувати набуті знання.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями, роздавальний матеріал.
Епіграф уроку: Вчитись можна тільки весело….
Щоб перетравлювати знання потрібно
поглинати їх з апетитом.
Анатоль Франс
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель. Відомий французький письменник XIX ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Вчитись можна тільки весело... Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом». Ці слова ми візьмемо за епіграф уроку, на якому ви не просто зможете пригадати матеріал із теми «Дії зі звичайними дробами», але, я сподіваюсь, цікаво і з користю проведете цей урок.
Сьогодні ми вирушаємо в захопливу подорож математичним океаном. Для цієї подорожі нам потрібен корабель та екіпаж корабля: капітан, штурман і боцман.
А хто найбільше відповідає цій ролі, ми перевіримо, виконавши перші два завдання, зазначені на карточці завдань, яка символізує карту нашої подорожі. Кожне із запропонованих вам завдань є символічним острівцем або портом. Маршрут складний, нам можуть зустрітися підводні рифи, айсберг, мілина, нас можуть захопити в полон пірати, можемо потрапити у шторм. Сподіваюся, що ці перешкоди не зіб'ють вас зі шляху. Але ж на борту нашого корабля є ще й пасажири, тому ми повинні зберігати їхні життя до кінця подорожі. Ну що вирушаємо!
ІІ. Актуалізація опорних знань
«Пошук екіпажу корабля»
Заповніть ланцюжок
Учитель. Ви довели, що можете вирушати в подорож. Тож, як кажуть,
щасливого плавання! На ваших партах відкриваються завдання, у записі
яких припущено помилки. Знайдіть та виправте їх.
Гра «Знайди помилку»
Приклад Позначка Приклад Позначка
ІІІ. Застосування знань, умінь і навичок
«Підводні рифи»
Учитель. Тривога! Ми з вами приблизилися до підводних рифів! Але з таким
капітаном, боцманом та штурманом нам не страшні жодні рифи.
Кожен із рифів у нашому математичному океані – це рівняння. Розв’язати правильно
рівняння означає оминути риф.
Розв’яжіть рівняння.
1)
2)
3)
Ви молодці! Ми оминули підводні рифи, тож пливемо далі.
«Подорож триває»
Учитель. Море спокійне, але щоб не збитися з курсу, потрібно весь час стежити за
напрямком руху. Тож перевіримо, як ви вмієте обчислювати
Виконайте дії:
1.
2.
«У полоні в піратів»
Учитель. Поки пливли спокійним морем, ми втратили пильність. Нас захопили в
полон пірати. Вони вимагають, щоб ми розв’язали задачу, інакше погрожують не
випустити нас із полону.
Задача. Із двох місць назустріч один одному на моторних човнах виїхали два пірати.
Швидкість першого – 21 , що складає швидкості другого. Яка відстань між
містами, якщо вони зустрілися через год.
«Шторм»
Учитель. Задачу ви розв’язали правильно, тож ми вільні і можемо рухатися далі. Але
радіти рано, бо море неспокійне – до нас наближається шторм. Не будемо чекати,
поки шторм атакує нас. Атакуймо його першими.
По черзі розв’яжіть приклади і складіть слово з букв, що стоять на місці цифр. Яке
слово дістали?
IV. Підсумок уроку
Учитель. Ось і закінчилася подорож. Ми повернулися додому живі та здорові. А
тепер я хочу почути, що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці, а що можно
змінити на краще.
Що ми робили на уроці?
Чи досягли нашої мети?
Домашнє завдання
За підручником(Математика 6 клас. Автори Г.П. Бевз, В.Г. Бевз) виконати завдання
№477(г) № 478(г) №537
1) 4)
2) 5)
3) 6)
7)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
М І Ю М О П Ь Ц Л Д К Е