files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/lili in bine 2/priprave po predmetih... · web viewrazvijajo...

23

Click here to load reader

Upload: phamngoc

Post on 04-May-2018

216 views

Category:

Documents


1 download

TRANSCRIPT

Page 1: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 28. Datum:Učitelj:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: ZADEVANJE CILJA S KOTALJENJEM ŽOGE

Cilji: Pridobivajo spretnost pri ravnanju z žogo. Razvijajo natančnost pri kotaljenju žoge. Razvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo in sprostijo.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: žoge, tarče – kiji, plastenke, stožci ...

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Tek

Trije krogi počasnega teka, nato en krog hoje in dihalne vaje; zopet trije krogi teka in krog hoje. Nato sprint iz enega konca telovadnice in nazaj.

Gimnastične vaje

II. glavni del Zadevanje cilja s kotaljenjem

Kotalim, zadanemUčenci kotalijo žogo in pri tem skušajo zadeti cilj:na steni označen X (po petih kotaljenjih stopi velik korak nazaj);kij, plastenko, pločevinko;v paru: med dvema postavljenima kijema oz. stožcema;v trojicah: dva si kotalita žogo med nogami tretjega, ki stoji med njima.Ekipa 6 igralcevNa zid tik nad tlemi nalepimo tarčo (X). Učenci se razdelijo v dve koloni s po tremi igralci. Vsi stojijo 5 metrov od zidu, koloni pa sta 2 metra narazen, obrnjeni sta proti zidu. Prvi v koloni dobi žogo, zakotali jo v tarčo na steni, tako da se žoga odbije v roke prvemu v sosednji koloni, nato pa se postavi na konec svoje kolone. Prvi v drugi koloni zopet zakotali žogo preko odboja v zid nazaj ... Kolikokrat bodo zadeli tarčo v dveh minutah?

1

Page 2: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Skozi tunel8 do 10 učencev se postavi v razkoračeni stoji v kolono. Prvi v koloni zakotali žogo med nogami ostalih do zadnjega igralca. Ta žogo ujame, se postavi na čelo kolone in zopet zakotali žogo nazaj. Igra se ponavlja, dokler ne pridejo na vrsto vsi igralci.

III. zaključni del Preskoči žogo

Po trije učenci dobijo žogo. Dva stopita 5 metrov narazen, tretji se postavi na sredo med njiju. Krajna igralca si po tleh kotalita žogo in pri tem skušata zadeti srednjega, ta se izmika tako, da žogo preskakuje. Če je zadet, zamenja mesto z igralcem, ki ga je zadel. Če pa po desetih kotaljenjih ni zadet, zamenja mesto z enim od krajnih igralcev.

2

Page 3: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 29. Datum:Učitelj:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: PRESKAKOVANJE KOLEBNICE

Cilji: Se učijo ustreznega ravnanja s kolebnico. Spoznajo osnovno tehniko preskakovanja kolebnice. Pridobivajo nove gibalne izkušnje. Upoštevajo pravila iger.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: kolebnice, posnetek glasbe, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Igra: Kačji kralj

Eden izmed učencev je kačji kralj – v roki drži kolebnico, vleče jo za sabo in teče po prostoru. Ostali učenci skušajo stopiti nanjo. Komur to uspe, postane novi kačji kralj.

Gimnastične vaje

II. glavni del Preskakovanje kolebnice

- Ogrevanje pred skakanjemUčenci se razporedijo po prostoru, tako da ima vsak dovolj prostora. Izvajajo vaje:obračanje glave levo – desno,odročenje, kroženje z zapestji naprej in nazaj,skomiganje z rameni, vrtenje ramen naprej in nazaj,odkloni v stran,kroženje z gležnji,pantomima: preskakovanje kolebnice.

- Preskakovanje kolebniceVsak učenec dobi svojo kolebnico. Preverijo, če je ustrezne dolžine – kolebnico primejo za ročaja, stopijo na sredo vrvi, konca vrvi morata segati do pazduhe.Vsak skakalec mora imeti dovolj prostora – ko kolebnico zavrti, se ne sme nikogar dotakniti.

Osnovna postavitev: zravnana stoja, kolena so rahlo pokrčena, kolebnico vrti samo z

3

Page 4: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

vrtenjem zapestja.- kolebnica naj bo za tabo, zavrti jo naprej in jo ujemi s prsti na nogah,- kolebnica je pred tabo, zavrtiš jo nazaj in jo ujemi s petami,- kolebnico enkrat preskoči, nato jo zaustaviš s prsti/petami,- poskusi kolebnico preskočiti večkrat.

III. zaključni del Igra: Glasbene kolebnice

Vsak učenec položi svojo kolebnico v obliki kroga na tla. Ko igra glasba, prosto hodijo naokrog, ko glasba utihne, mora vsak čim prej zasesti en krog. Postopoma odvzemamo kolebnice. Kdor ostane brez kolebnice, izpade iz igre.

Učitelj:

4

Page 5: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 30. Datum:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: PRESKAKOVANJE KOLEBNICE

Cilji: Se učijo ustreznega ravnanja s kolebnico. Spoznajo osnovno tehniko preskakovanja kolebnice. Pridobivajo nove gibalne izkušnje. Upoštevajo pravila igre.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: kolebnice, posnetek glasbe ali tamburin, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Tek

Dvakrat po ena minuta teka, vmes en krog hoje. Gimnastične vaje

II. glavni del Preskakovanje kolebnice

Potrebujemo posnetek glasbe z enakomernim in ne prehitrim ritmom; ritem lahko dajemo tudi z udarjanjem na tamburin.Učenci se razporedijo po prostoru.

- Na tamburin udarjamo enakomeren ritem. Učenci s pantomimo prikazujejo preskakovanje kolebnice. Poskusijo naj skakati z enim skokom, nato še z medskokom.

- Vrv držijo pred seboj, zanihajo jo naprej in nazaj, pri tem jo preskočijo.- Zavrtijo kolebnico samo enkrat; preskočijo jo z enojnim skokom; nato poskusijo še z

medskokom.- Vrtijo kolebnico in jo preskakujejo.

Opomba: Učenec, ki obvlada preskakovanje, lahko poskusi skakati še nazaj, po eni nogi,v hoji, teku.

III. zaključni del Lokomotiva

5

Page 6: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Učenci se razdelijo v skupine po štiri ali pet. Vsaka skupina se postavi v kolono.Prvi v koloni je lokomotiva, ostali so vagoni. Na znak se začnejo lokomotive premikati po prostoru. Premikajo se po navodilih: naravnost, levo, desno, nazaj, počasi v klanec, hitro po klancu navzdol, čepe skozi tunel, postaja – se ustavijo in tečejo na mestu. Na klic: “Menjava!” se prvi v koloni postavi na konec kolone.

Učitelj:

6

Page 7: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 31. Datum:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: VAJE Z OBROČEM

Cilji: Razvijajo motorične sposobnosti in spretnosti. Razvijajo odrivno moč nog. Učijo se ustreznega ravnanja z obročem. Pridobivajo občutek za enonožni ter sonožni odriv ter mehak in varen pristanek. Zadovoljijo potrebo po igri.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: obroči, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Igra: Avtomobili

Vsak učenec (avtomobil) drži svoj obroč z obema rokama v višini pasu. Avtomobili vozijo po črtah, pri tem pazijo, da ne pride do karambola.Avtomobili nato vozijo v krogu po dirkalni stezi. Upoštevajo naša navodila – vozijo hitro ali počasi, na znak obstojijo na mestu.

Gimnastične vaje

II. glavni del Vaje z obroči

Vsak učenec potrebuje svoj obroč- Učenci položijo obroče v taki razdalji, da bodo lahko stopali iz enega obroča v drugega. Na

znak skačejo iz obroča v obroč (obročev naj bo več kot učencev).- Stopi v obroč:

sonožno skači naprej iz obroča in nazaj,skači sonožno nazaj iz obroča in naprej v obroč,skači iz obroča v stran in nazaj,skači ven in noter iz obroča – naredi cel krog.

- Enake naloge kot zgoraj, le da skačejo po eni nogi z “dvojnim skokom”.

- Znotraj obroča skoči in naredi obrat za 90˚, dva obrata za 180˚, enega za 360˚.- Kako daleč lahko sonožno skočiš iz svojega obroča. Skoči tudi nazaj v obroč.

7

Page 8: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

- Priteči, enonožno se odrini znotraj obroča in mehko pristani na obe nogi.- Delo v paru: en učenec drži obroč horizontalno v višini kolen, drugi sonožno skoči v obroč

in iz njega.- Zalet, odrini se z eno nogo in varno pristani v obroču. Poskusi se odriniti tudi z drugo nogo.- Skupine po 6 do 8 učencev. Obroče razporedijo po nekem vzorcu, npr. S, cik cak ,

krožno. Na različne načine “potujejo” po obročih – poskoki, hoja, po vseh štirih.Skupine se nato menjajo.

III. zaključni del Igra: Domov!

Učenci obroče položijo na tla, nato prosto tekajo po prostoru. Postopoma odvzemamo obroče. Na znak mora vsak čim hitreje zasesti enega od obročev. Učenci, ki so ostali brez obroča, izpadejo iz igre.

Učitelj:

8

Page 9: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 32. Datum:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: VODENJE ŽOGE

Cilji: Utrjujejo tehniko enoročnega vodenja žoge. Pridobivajo spretnost pri obvladovanju žoge. Poslušajo navodila in jih upoštevajo. Razvijajo preciznost pri metu žoge. Zadovoljijo potrebo po igri.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: žoge, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Tek od stene do stene telovadnice

Učenci se postavijo ob steno telovadnice drug poleg drugega. Za vsak tek dobijo nova navodila, npr.na znak stečejo z zelo dolgimi koraki do nasprotne stene telovadnice, se obrnejo in sevrnejo na enak način;telovadnico prehodijo v sproščeni hoji z dihalnimi vajami;tečejo s kratkimi koraki, vrnejo se s poskoki na eni nogi;telovadnico pretečejo po štirih naprej, vrnejo se po štirih zadenjsko.

Gimnastične vaje

II. glavni del Vodenje žoge na mestu

Vsak učenec potrebuje svojo žogo.- Vodi žogo na mestu pred seboj, ob strani; počasi, hitro, v “počasnem gibanju”, z levo in

desno roko.- Vodi žogo visoko, v višini pasu, tik nad tlemi; vodi žogo visoko, nato čedalje niže in spet

nazaj; poskusi še z drugo roko.- Vodi žogo tik ob sebi, čim dlje od sebe; poklekni med vodenjem na eno koleno, na obe

koleni, usedi se in spet vstani.

- Hodi v krogu okrog žoge, medtem ko jo vodiš. Zamenjaj roki in hodi v drugo stran.- Vodi žogo na mestu, ne da bi jo pri tem gledal. Poskusi voditi miže.

9

Page 10: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

- Vodi žogo po prostoru, na znak menjaj roko, s katero vodiš žogo.- Vodi žogo in hodi v obliki osmice, v cik caku, v krogu, med tekom ...- Vodi žogo na mestu izmenoma z eno in drugo roko, nato še v hoji.

III. zaključni del Igra: Lovci in zajec

Učenci, ki so lovci, stojijo v krogu. V sredini je zajec. Lovci skušajo z mehko žogo zadeti zajca. Tisti, ki se mu to posreči, postane zajec, prejšnji zajec pa stopi v krog in je lovec.

Učitelj:

10

Page 11: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 33. Datum:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: VODENJE ŽOGE

Cilji: Pridobivajo spretnost pri ravnanju z žogo. Utrjujejo tehniko pravilnega vodenja, meta in lovljenja žoge. Pridobivajo preciznost pri metu. Ob igri se sprostijo in zadovoljijo.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: žoge, obroči, stožci, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Igra: Kačje glave

Trije učenci z rutkami postanejo “kačje glave”. Vsaka glava si želi uloviti čim daljši rep, zato lovi ostale, ki bežijo pred njo. Ujeti učenci se pridružijo glavi in se primejo za roke. Če se kača pretrga, ulov ne velja. Zmaga kača, ki ima najdaljši rep.

Gimnastične vaje

II. glavni del Vodenje žoge

- Vaje vodenjaIndividualnoVodi žogo pri prostoru, spreminjaj smer vodenja in hitrost hoje/teka, vodi visoko, nizko, menjaj roko, s katero vodiš.Vodi žogo po črtah, kjer se črte sekajo, spremeni smer vodenja in roko, s katero vodiš.V skupiniV ekipi naj bo 4 do 5 igralcev. Postavijo se v kolono, pred njimi so štirje obroči v razmiku enega metra. Prvi v koloni vodi žogo med obroči (slalom), ko pride do zadnjega obroča, v njem žogo petkrat odbije, nato vodi žogo naravnost do svoje kolone in preda žogo naslednjemu igralcu.V paruVsak vodi svojo žogo, pri tem pa skuša izbiti žogo soigralcu.

- PoligonVodi žogo naravnost 10 metrov, nato obkroži tri stožce, ki stojijo v liniji v razmiku

11

Page 12: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

1 metra.

III. zaključni del Sledi partnerju

Učenci se razdelijo v pare. Eden v paru je vodja in vodi žogo po telovadnici, drugi mu sledi. Vlogi nato menjata.

Učitelj:

12

Page 13: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 34. Datum:

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: IGRE Z ŽOGO

Cilji: Vadijo tehniko pravilnega meta in vodenja žoge. Pridobivajo natančnost pri metu v cilj. Se navajajo na sodelovanje s soigralci. Pridobivajo spretnost pri ravnanju z žogo. Športno prenesejo zmago ali poraz.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: žoge, talne oznake v obliki geometrijskih likov, posnetek glasbe,zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Igra: Kdo se boji črnega moža (z žogo)

Črni mož vodi žogo v srednji tretjini odbojkarskega igrišča. Drugi igralci so za čelnima črtama tega prostora. Na znak skušajo igralci priti na drugo stran polja, v katerem je črni mož. Črni mož jih lovi, kogar se dotakne, pomaga črnemu možu loviti. Tako črni mož kot ostali igralci med hojo in tekom vodijo žogo.

Gimnastične vaje

II. glavni del Igre z žogo

Mačka in mišiUčenci so mačke, žoge pa miši. Le ena mačka ostane brez miši. Mačka se z miško igra – meče jo v zrak in lovi, vodi jo po telovadnici, kroži z njo okrog telesa… Na znak vržejo vse mačke žoge visoko v zrak in si hkrati skušajo priboriti drugo miško.Žoganje čez poljeUčence razdelimo v dve skupini tako, da je v vsakem polju enako število igralcev. Za nasprotnikovo stranjo ima vsaka skupina enega igralca. Ta zadeva nasprotnike. Notranji igralci ne zadevajo, ampak žogo le ulovijo in jo podajajo zunanjemu soigralcu. Igralec, ki je zadet, se pridruži zunanjemu igralcu in mu pomaga zadevati nasprotnike.

III. zaključni del Igra: Domov (z geometrijskimi liki)

13

Page 14: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Po telovadnici razporedimo talne oznake ali predmete, npr. obroče, pravokotne in kvadratne blazinice v obliki osnovnih geometrijskih likov. Učenci ob glasbi prosto vodijo žogo po prostoru.Ko glasba utihne, damo navodilo: »Hitro v kvadratni/pravokotni/trikotni/okrogli dom!« Učenci morajo čim prej najti oznako take oblike. Ko ponovno zaslišijo glasbo, nadaljujejo z vodenjem žoge.

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 35. Datum:Učitelj:

14

Page 15: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: IGRE Z ŽOGO

Cilji: Razvijajo spretnost in vzdržljivost. Upoštevajo pravila igre. Urijo gibalne izkušnje in koordinacijo gibov. Uživajo in sprostijo se ob igrah.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: žoge, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Igra: Bratec, reši me!

Učenec lovi, drugi se razkropijo. Tisti, ki je v nevarnosti, da ga bo lovec ujel, zakliče: Bratec, reši me! Takoj, ko ga eden prime, je varen.

Gimnastične vaje

II. glavni del Igre z žogo

Žoge pročDve enako številčni skupini se postavita vsaka v svoje polje. Vsak učenec ima svojo žogo. Na znak začnejo učenci metati žogo v nasprotnikovo polje. Pobirajo jih in mečejo nazaj v nasprotnikovo polje. Po določenem času igro prekinemo. Zmaga skupina, ki ima na svoji strani manj žog.V kroguPo približno 8 učencev se postavi v krog. Žogo si podajajo v določeni smeri. Kdor žoge ne ujame, izstopi iz igre. Zmaga tisti, ki je ostal zadnji v krogu.Za črtoUčenci ene skupine se postavijo za črto drug poleg drugega. Nasproti jim stoji “metalec” žoge. Žogo meče vsem po vrsti. Kdor jo ujame, stopi korak nazaj. Kdor je po petih podajah najbolj zadaj, je v naslednji igri metalec.

III. zaključni del Igra: Ujemi žogo

Učenci se postavijo v krog. Eden vrže žogo visoko v zrak in pokliče nekoga od sošolcev.

15

Page 16: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Poklicani steče in ujame žogo ter zakliče “Stoj!”, ostali se medtem razbežijo, na klic pa obstanejo na mestu. Nato poskuša enega izmed njih zadeti. Kdor je zadet, dobi kazensko točko ter žogo in nadaljuje igro.

Razred: 2. Predmet: ŠPO Ura: 36. Datum:Učitelj:

16

Page 17: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

Sklop: DRUŽINE

Učna enota: PLEZANJE IN PLAZENJE

Cilji: Razvijajo koordinacijo gibov rok in nog. Urijo telesne spretnosti. Upoštevajo pravila igre.

Učne metode: verbalno tekstualna – razlaga, razgovor, pripovedovanje, poslušanje, poročanje, grafično delo, branje, pisanje, opazovanjedemonstrativno ilustracijska – prikazovanje oz. demonstracijaeksperimentalna – eksperimentiranjeizkustveno učenje – igra, praktično delo

Učne oblike: frontalna, individualna, skupinska, delo v dvojicah

Učni pripomočki/sredstva: švedska skrinja, klopi, blazine, zbirka iger in gimnastičnih vaj

IZVEDBA UČNE URE

I. uvodni del Igra: Lov na repek

Učenci se razdelijo v pare. Eden v paru ima repek – za hlače si zatakne kos blaga, drugi pa ga lovi in mu poskuša repek odvzeti. Če mu to uspe, dobi repek in partner lovi njega.

Gimnastične vaje

II. glavni del Plezanje in plazenje

Organiziramo lahko kot delo po postajah.1. postaja: Plezanje po letvenikuUčenec spleza po letveniku navzgor, nato se bočno pomakne na sosednji letvenik in po njem spleza na tla.2. postaja: Plazenje skozi okvire švedske skrinjeNa določeni razdalji postavimo več okvirjev švedske skrinje. Učenci se plazijo skozi okvirje, nazaj pa tečejo.3. postaja: Plazenje po švedski klopiŠvedsko klop zataknemo za letvenik. Učenci po vseh štirih po klopi zlezejo do letvenika in se po njem spustijo na tla.4. postaja: Plezanje čez švedsko skrinjoPripravimo dve klopi in švedsko skrinjo. Najprej podplazijo prvo klop, nato preplezajo švedsko skrinjo in nato zopet podplazijo drugo klop.

III. zaključni del Skok čez jarek

Dve blazini sta približno meter narazen. Učenci v teku z enonožnim odrivom skočijo iz

17

Page 18: files.lilibi.sifiles.lilibi.si/test/Lili in Bine 2/Priprave po predmetih... · Web viewRazvijajo občutek za pravočasno reagiranje. Navajajo se na delo v skupini. Ob igri se razvedrijo

blazine na blazino. Razdaljo postopoma večamo.

18