урок укр читання

20
УРОК З УКРАЇНСЬКОГО ЧИТАННЯ 3 клас УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ ЗА РОЗДІЛОМ Вчитель Буніна О.О.

Upload: -

Post on 10-Jan-2017

43 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 2: урок укр читання

Тема: Урок узагальнення знань за розділом

«Сторінки для допитливих»

Мета: Узагальнити знання учнів за розділом, учити практично застосовувати

набуті знання, визначати твори за жанром, спонукати замислюватися над

прочитаним. Розвивати усне мовлення, уміння чітко та відверто висловлювати свої

думки, робити висновки. Сприяти вихованню допитливості та наполегливості в

інтелектуальній праці.

Обладнання: картки з назвами прочитаних творів, фото звірів, птахів,

анограми, індивідуальні картки з тестами, підручник О.Я. Савченко «Читанка» 2

частина.

ТЗН: комп`ютер.

Тип уроку: узагальнення знань.

Вид уроку : урок-подорож

Page 3: урок укр читання

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми уроку

Сьогодні ми знову поринаємо в країну читачів. Помандруємо прочитаними

сторінками та підведемо підсумки нашої праці над розділом «Сторінки для

допитливих».

Наш урок складається з двох частин.

І – це подорож сторінками прочитаних творів.

ІІ – самостійна тестова робота.

Подорожувати будемо трьома групами . Кожна сторінка – прочитаний твір.

Нагорода за правильні відповіді команді - кольорові квитки . Вашим помічником

може бути «Читайлик» - це ваша інтелектуальна робота, користуйтесь. В кінці

подорожування перелічимо квитки і дізнаємося, яка група найкраще попрацювала

на минулих уроках.

І (червоні квитки)

ІІ (зелені квитки)

ІІІ (жовті квитки)

ІІІ Робота над темою урока.

1.Роз`єднайте та прочитайте прислів`я, яке записано на картках, що лежать на

партах. (Книгаджерелознань). Підходить це прислів`я до розділу “Сторінки для

допитливих»? Чому? Які ще прислів`я до розділу ви можете назвати?

2.Назву першої сторінки допоможе дізнатися загадка

Page 4: урок укр читання

( В. Сухомлинський «Горобчик і вогонь»)

Маленький хлопчик в сірій свитині по дорогах стрибає та крихти збирає.

(горобець)

Хто написав цей твір? Хто такий В.Сухомлинський? До якого жанру

належить цей твір?(казка) Чому казка? Доведіть, що Горобчик був дуже

допитливий. Яка головна думка казки? (за вірні відповіді учні отримують кольорові

квитки)

3. Подорожуємо далі і знову загадка.

(В. Бондаренко « Як розмовляють тварини»)

Все на Землі, все треба берегти, і птаха й звіря і оту тваринку. Не чванься

тим, що цар природи ти, бо врешті ти – лише її частинка.

До якого твору можна віднести ці слова? Хто написав його? До якого жанру

належить цей твір ? Чи вміють тварини розмовляти? Скільки мов мають тварини?

(три). Назвіть їх. Найчастіше, якою мовою користуються?(звуків) Серед фотографій

тварин, розташованих на дошці, виберіть фото тварини, про яку ви зможете

розповісти, якими звуками вона повідомляє про небезпеку. (пояснення учнів). Які

птахи вміють наслідувати голоси інших тварин, птахів, людей? Навіщо людям знати

мову тварин? (за вірні відповіді учні отримують кольорові квитки)

4. Наступна сторінка та наступна загадка.

(В. Лучук «Скільки рік в Україні?»)

Тече, тече – не витече, біжить, біжить – не вибіжить.(річка)

До якого твору можна віднести цю відгадку? Хто написав його? До якого

жанру належить цей твір? Скільки приблизно річок в Україні? Найголовніша

річка України? Розгляньте анаграми відтворіть слова. (Донець, Дніпро, Одеса,

Page 5: урок укр читання

Черемош, Прип`ять, Миколаїв, Десна, Ужгород, Дністер) Які слова зайві?

Чому? (назви міст)

5. Фізкультхвилинка

Гра «Я знаю річку» ( звучить шум води) Вчитель читає назви річок та міст

України, учні виконують рухи: назва річки – пливуть, назва мста – створюють

руками дах над головою.

6.Продовжуємо мандрувати по прочитаним сторінкам.

(М.Беденко «Неслухняна кулькова ручка»)

Хутко стрибне на папір, І хоч вір, а хоч не вір. Враз напише нове слово, ось

і рішення готове. (ручка)

До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Скільки років тому назад

створили кулькову ручку? Хто ці винахідники? Скільки років вони працювали,

створити кулькову ручку? Чому навчає цей твір? (за вірні відповіді учні отримують

кольорові квитки)

7. Наступна сторінка.

(І Сенченко «Пастух рогатий»)

«Поле не міряне, вівці не лічені, пастух рогатий» (місяць та зірки)

До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Назвіть головних героїв

оповідання. В оповіданні ведеться мова про казки, загадки, пісні? Прочитайте або

розкажіть загадку, яку ви записали в «Читайлику». Чому навчає це оповідання? (за

вірні відповіді учні отримують кольорові квитки)

8. Продовжуємо подорожувати далі.

( Є Гуцало «Якого кольору слова»)

Page 6: урок укр читання

Вони нам допоможуть розмалювати весь світ, щоб був він не похмурий, а

радісний для всіх. (фарби)

До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Що уявляє автор за

білим, зеленим, синім, жовтим, чорним кольорами?(за вірні відповіді учні

отримують кольорові квитки)

9. Остання сторінка.

(А.Коваль «Скільки років Діду Морозу»)

Ми його чекаємо, кожен Новий рік, подарунків різних та веселих ігр. (Дід

Мороз)

До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Скільки років Діду

Морозу? Де він живе? Як його називають в інших країнах? (за вірні відповіді учні

отримують кольорові квитки)

10.Підсумки подорожування по прочитаним сторінкам.

11. Самостійна тестова робота.

В.Сухомлинський «Горобчик і вогонь»

1. Яким був Горобчик?

а) сміливим; б) дурненьким; в) допитливим.

2. Доки летів Горобчик до Сонця?

а) доки не стомився; б) доки воно не засліпило; в) доки не обпалив пір`я.

І Сенченко «Пастух рогатий»

3. З чим гуляла Катруся?

Page 7: урок укр читання

а) з санчатами; б) з лижами ; в) з книжкою.

4. Що робили діти в хаті?

а) грілися; б) загадували загадки; в) слухали бабусині казки.

А.Коваль «Скільки років Діду Морозу»

5. Що було обіцянкою достатку і щастя?

а) ялинка; б) подарунок; в) прихід Діда Мороза.

6. В яку країну надсилають діти листи для Діда Мороза?

А) в Америку; б) в Лапландію; в) в Фінляндію.

В. Лучук «Скільки рік в Україні»

7. Яка річка є символом України?

а) Десна, б)Донець, в) Дніпро.

В.Бондаренко «Як розмовляють тварини»

8. У тварин не одна мова, а :

а) дві; б) три; в) жодної.

9. Знати голоси тварин треба для того, щоб:

а) спілкуватися з ними; б) передбачати погоду; в) передбачати їхню

поведінку.

М.Беденко «Неслухняна кулькова ручка»

10. Винахідники кулькової ручки жили:

А) в Англії; б) у Франції; в) в Угорщині.

11. Кожна ручка – це маленький пам`ятник:

Page 8: урок укр читання

а) братам-винахідникам; б) кожній людині.

ІV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. Принести на наступний урок дитячі журнали, які ви

читаєте.

Page 9: урок укр читання
Page 12: урок укр читання
Page 13: урок укр читання