· web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом...

13
Тема: Осінь Мета: Вчити учнів спостерігати за сезонними змінами в природі; вміти визначати основні ознаки осені. Познайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити розпізнавати геометричні фігури. Навчити виготовляти вироби з природного матеріалу. Розвивати вміння визначати кількість складів у слові; розрізняти глухі та дзвінкі, м’які та тверді звуки ; висловлювати власні враження та судження щодо побаченого і почутого. Виховувати естетичні смаки, любов та бережне відношення до природи. Обладнання: ТЗН (комп’ютер, телевізор) , картинки, ілюстрації, роздатковий матеріал (листочки, їжачки), ножиці, клей, зібрані листочки. Хід уроку І. Ранкова зустріч з дітьми. Перед початком роботи діти, передаючи з рук в руки м’яку іграшку – сердечко, висловлюють побажання на день один одному. Потім останній учень віддає сердечко вчителеві і зичить йому гарного дня. Вчитель: Встаньте, дітки, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько. Посміхніться всі до мене, Посміхніться і до себе. Привітайтесь: Добрий день! 1

Upload: others

Post on 19-Feb-2020

7 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

Тема: Осінь

Мета: Вчити учнів спостерігати за сезонними змінами в природі; вміти визначати основні ознаки осені. Познайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити розпізнавати геометричні фігури. Навчити виготовляти вироби з природного матеріалу. Розвивати вміння визначати кількість складів у слові; розрізняти глухі та дзвінкі, м’які та тверді звуки ; висловлювати власні враження та судження щодо побаченого і почутого. Виховувати естетичні смаки, любов та бережне відношення до природи.

Обладнання: ТЗН (комп’ютер, телевізор) , картинки, ілюстрації, роздатковий матеріал (листочки, їжачки), ножиці, клей, зібрані листочки.

Хід уроку

І. Ранкова зустріч з дітьми.

Перед початком роботи діти, передаючи з рук в руки м’яку іграшку – сердечко, висловлюють побажання на день один одному. Потім останній учень віддає сердечко вчителеві і зичить йому гарного дня.

Вчитель:

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

- Бажаю вам насиченого дня і гарного настрою!

ІІ. Активізація опорних знань

1. Постановка проблеми.

- Скажіть, а хотілося б вам зараз все кинути і піти загорати та купатися?

2. Розв'язання проблеми

1

Page 2:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

- А ми можемо це зробити зараз?

- Чому ні?

- А ви помітили, як змінилася природа з вересня місяця?

- Перегляньте, будь ласка, відео і скажіть, яку пору року відтворено.( Відео 1)

- Так, осінь.

- А які ознаки осені?

- Які кольори переважають восени?

3. Слухання та обговорення легенди про осінь

-А зараз послухайте легенду про осінь і поміркуйте чому ж осінь називають «золотою»?

За народною легендою, Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи свою дочку на Землю, Сонце сказало: «Забирай усе моє золото. Будь щедрою - й люди полюблять тебе». І осінь виконує наказ свого батька і кожного року приносить нам щедрі дари, чарує нас своєю красою.

- Про яке золото йде мова?

- Що осінь дарує людям?

4. Словесний опис ілюстрацій- Якими словами ви можете описати красу осені? Погляньте на ілюстрації і розкажіть , що ви бачите. (Діти описують побачене) (Додаток 1)Фізкультхвилинка (відео)

ІІІ. Відгадування загадок

- Зараз ми будемо відгадувати загадки.

1. Прийшла дівчина до хати,

узялась хазяйнувати:

вправно скриню відімкнула,

в жовту свитку ліс вдягнула (Осінь)

2. Сонечко не хоче

2

Page 3:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

Землю зігрівати.

Листячко пожовкло,

Стало опадати.

Часто дощик ллється,

Птахи відлітають,

На городі та у полі

Врожаї збирають.

Відгадайте, діти,

Коли це буває? (Восени)

3. Сидить — зеленіє,

Лежить — пожовтіє,

Падає — почорніє. (Листя)

4. Ходить баба сива-сива, розсипа горох по нивах. (Хмара, дощ)

І V. Написання великої та маленької літери О

1. Звуко-буквений аналіз слова «осінь»

- Про яку пору року йшла мова в загадках ?

- Які слова вам допомогли відгадати їх ?

- Скільки букв в слові «осінь»? Скільки звуків?

- Назвіть голосні звуки.

- Скільки складів в слові? А як можна визначити кількість складів ? (Кількість голосних звуків відповідає кількості складів)

- Яка перша буква в слові «Осінь»?

- Сьогодні ми потренуємося писати букву «О» - велику і маленьку

2. Алгоритм написання літери «о»

Перед тим, як писати літеру, прослухайте алгоритм написання великої та маленької літери «О» ( відео 2,3)

3

Page 4:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

Відпочинок, релакс (перегляд відео 4)

V. Математична абетка

1. Утворення чисел прилічуванням 1до попереднього, та відлічуванням 1 від даного.

У вас лежать на партах листочки. Покладіть 2 дубових листочки . Скільки ще потрібно покласти листочків, щоб їх стало 3? (Додаток 2)

А тепер візьміть 3 кленових листочки. Скільки потрібно забрати, щоб залишилося 2?

З приходом осені звірі роблять запаси на зиму. Як готується до зими білочка? Що вона заготовляє на зиму? (Жолуді, горіхи ліщини, гриби)

2. Встановлення відповідності між кількістю предметів і числом

Зараз нам потрібно встановити відповідність між цифрами та кількістю жолудів і горішків. (Додаток 3)

4

Page 5:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

3. Розв ’ язування прикладів

Також білочка назбирала грибів, давайте їй допоможемо їх порахувати.

1 + 1= 3 + 1 = 2 - 1 =

4 – 1 = 2 + 1 = 2 – 1 =

VІ. Екскурсія до шкільного березового парку. Спостереження за змінами в природі. Роздуми біля берізки. Збір природного матеріалу для виготовлення аплікації .

1. Повторення правил поведінки в природі.

- Перед тим, як ми вирушимо на екскурсію, давайте пригадаємо правила поведінки в природі.

5

Page 6:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

1. Не завдавайте природі шкоди, не порушуйте взаємозв’язків у ній, коли перебуваєте на природі – у лісі, на луці, біля озера чи річки.

2. Не ламайте гілки з дерев.

3. Не можна залишати після себе сміття ( пакети, залишки їжі, бляшанки). Не розпалюйте вогнища поблизу дерев.

4.Не можна збирати невідомі вам рослини.

4. Обов’язково вимийте руки після повернення з екскурсії.

2. Екскурсія, милування природою та виявлення ознак осені.

- Ми сьогодні відправимося на екскурсію до нашого шкільного парку. Там ростуть дерева одного виду. А що це за дерева, ви зараз відгадаєте.

Має плаття зелененьке,

Гнучкі, ніжні віти.

Білу кору, стан тоненький,

Як я звуся, діти? (Берізка).

-Так, вірно. Це берізки.

- Погляньте навколо і скажіть, які зміни відбулися в природі з приходом осені.

- Як високо піднімається Сонце?

- Чи змінилася температура повітря? Як?

- Якого кольору небо?

- Чи дують вітри ? Які переважають? (теплі чи холодні)

- Яке забарвлення має листя на деревах ?

3. Розповіді дітей на тему «Про що мріє берізка»

- Берізки готуються до зимового сну. Зараз кожен з вас підійте до берізки, обійме її, закриє очі і спробує уявити, про що думає деревце. ( Розповіді дітей про берізку)

4. Збирання природнього матеріалу.

6

Page 7:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

- Молодці! А зараз ми з вами назбираємо листочків, травички, з яких зробимо аплікацію.

(Діти збирають листочки)

VІІ. Опрацювання твору В.Сухомлинського «Як Їжачок готувався до зими»

1. Слухання твору

Як Їжачок готувався до зими

 В лісі жив Їжачок. Змайстрував він собі хатинку в дуплі старої липи. Тепло там, сухо. Ось наступила осінь. Падають жовті листочки з дерев. Незабаром і зима прийде.Почав Їжачок готуватися до зими. Пішов в ліс, наколов на свої голочки сухого листя. Приніс до своєї хатинки, розстелив його, стало ще тепліше.

Знову пішов в ліс Їжачок. Назбирав грушок, яблук, шипшини. Приніс на голочках в хатинку і склав у куточку. Ще раз пішов Їжачок в ліс. Знайшов грибочки, висушив і теж склав в куточку.Тепло і затишно Їжачкові, а  одному так сумно. Захотілось знайти  товариша.  Пішов  в ліс, зустрів Зайчика. Але не хоче

зайчик іти в хатинку Їжачка. І сіра Мишка не хоче, і Ховрашок. Тому, що у них свої нірки є. Зустрів Їжачок Цвіркуна. Сидить Цвіркун на стеблі, тремтить від холоду.- Іди до мене жити! – запросив звірок його. Пострибав Цвіркун до Їжачка. Взимку Їжачок Цвіркунові казки розповідав, а Цвіркун пісні співав.2. Бесіда за змістом прослуханого- Навіщо Їжачок збирав яблука, грушечки та грибочки?

- А чому він запрошував звірів до себе в хатинку?

- Що роблять їжаки взимку?

- Придумайте свою кінцівку до казки.

Відпочинок, вправи для очей (Відео 3)

VІІІ. Виготовлення аплікації з листочків

1. Вступна бесіда

7

Page 8:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

- Сьогодні ми будемо виготовляти аплікацію з листочків, які ми з вами заготовили на екскурсії. А яку тваринку ми будемо створювати, ви зараз відгадаєте.

Колючий він, а не ялинка,

У голках він, а не сосонка.

Колючий виставив бочок.

Впізнали всі – це … (їжачок)

- Правильно, їжак. Ми будемо виготовляти аплікацію їжачка. Для роботи нам знадобиться листочок кольорового картону, аркуш білого паперу, ножиці та клей, простий олівець, пензлик, осінні листочки.

2. Перед роботою, пригадаймо правила ТБ під час роботи.

1. Робоче місце потрібно тримати в порядку

2. Роботу починай лише з дозволу

3. Слухай інструктаж вчителя уважно.

4. Передавай ножиці один одному, тримаючи за гострий кінець.

5. Не можна гратися та розмахувати ножицями під час роботи.

6. Після закінчення роботи потрібно прибрати робоче місце.

3. Інструктаж

- Потрібно вибрати аркуш кольорового паперу, який буде вашим фоном.

У кожного на парті лежать шаблони їжачка. Ви прикладаєте до білого аркуша шаблон їжака і обводите. Потім по контуру вирізаєте свого їжачка. Коли ваша тваринка готова, ви наносите клей на зворотню сторону і приклеюєте до аркуша картону. Розміщуєте так, як показано на зразку. Далі ми обираємо листочки, які будемо використовувати для аплікації. На зворотню сторону листочків наносимо клей пензликом і починаємо приклеювати на контури їжака. І так листочок за листочком, щільно один до одного. Наступні ряди клеємо один на одний.

4. Практична робота

8

Page 9:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

Домальовуємо носик , ротик і очко. І ваша аплікація готова.

5. Прибирання робочих місць

ІХ. Розпізнавання геометричних фігур.

- Пропоную вам розгадати, з яких геометричних фігур складаються дані ілюстрації.

9

Page 10:  · Web viewПознайомити з утворенням чисел 2-3 шляхом прилічування 1до попереднього числа та навпаки; вчити

Х. Підсумок заняття

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Про що б ви хотіли розповісти своїм батькам?

- Своїм друзям?

- А про що б ви хотіли дізнатися на наступному уроці?

10