,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:27 - 28. oktobar 2018. godine. Vreme: 10 – 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:28. oktobar 2018. godine. Vreme: 17hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:27 - 28. October 2018. (10 a.m. – 7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:28. October 2018. (5 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
1. Vaza od zelenog stakla Duvani srebrni nitrat, Visina: 17 cm € 100
2. Stakleni slavski flakonBrušeno staklo. Visina: 30 cm € 65
3. Art Deco korpica sa staklenim uloškomPosrebrenje. Dimenzije: 15x10x16 cm € 65
8. VMF vaza sa staklenim uloškomNemačka, oko 1930/40. Visina: 29 cm € 100
9. Neoklasični svećnjak za 5 svećaVisina: 43 cm € 100
10. Neoklasični kaminski satGold bronza. Visina: 47 cm € 600
4. Mesingana korpa za voćeArgentor, oko 1900.Dimenzije: 50x23,5x24 cm € 200
5. Set za čajArgentor, 6 čaša, posuda za šećer i poslužavnik. Visina čaše: 10 cm Dimenzije poslužavnika: 40x23,5 cm € 200
6. Goldscheider figura devojke u zelenomAustrija, oko 1920. Keramika. Visina: 23 cm € 650
7. Meissen tanjir za kolače na stopiNemačka. Visina: 20 cm € 200
1 2 3
6 7
8 9
11. Art Deco lampaNiklovano. Dvoslojno staklo.Visina: 67 cm € 450
12. Art Nouveau lampaMesing, dvoslojno zeleno staklo.Visina: 33 cm € 375
13. Zidni pozlaćeni sat u baroknom stiluVisina: 58 cm € 275
14. Zidni pozlaćeni sat u baroknom stiluVisina: 73 cm € 300
15. Pozlaćeno ogledalo u baroknom stiluVisina: 90 cm € 150
16. Hamadan tepihPersija, oko 1920. godine. Vuna na pamuku, 200 x 130 cm € 500
17. Komoda u stilu Luja XV2 fioke, mermerna površina. Dimenzije: 103x71x 40 cm € 300
18. Kaminski sat sa dva svećnjakaFrancuska, oko 1890. Visina sata: 48 cm, visina svećnjaka 40 cm € 475
19. Ogrlica od belog zlata sa priveskom, smaragd i brilijanti Zlato: 18 K (750), težina: 18,70 gr. Smaragd: 1,50 ct. Brilijanti: ukupno 2,20 ct € 1800
20. Prsten od belog zlata sa smaragdom i brilijantima Zlato: 18 K (750), težina 4,30 gr Smaragd: 1,15 ct. Brilijanti: ukupno 0,60 ct € 900
13 14 11 12
16 17
18 19 20
21. ANASTAS JOVANOVIĆ (1817 - 1899)Knez DaniloLitografia, 51x36 cm, 1853. Sign. € 75
22. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Crkva Ružica, BeogradAkvarel, 47x64 cm 2000. Sign. € 300
23. MOMA ANTONOVIĆ Bez nazivaUlje na platnu, 60x75 cm 1964. Sign. € 350
24. DANICA BASTA (1951)Bez nazivaAkril na platnu, 40x60 cm 2009. Sign. € 300
25. ALPHONSE HENRI BARNION (1882-1936)Marché en BretagneHouil sur toile, 38x46 cm. Sign. € 2800 26. FERRUH BASAGA (1915-2010)
Apstraktna kompozicijaUlje na platnu, 79x79 cm 1967. Sign. € 6400
27. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)HilandarUlje na lesonitu, 122x92 cm. Sign. € 1300
28. KOSTA BOGDANOVIĆ (1930-2012)Opredmećene senkeAluminijum folija, 50x45 cm 2009. Sign. € 300
29. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)VenecijaUlje na platnu, 56x86 cm 1974. Sign. € 1200
30. SLAVA BOGOJEVIĆ Predeo sa rekomUlje, 34x45 cm 1971. Sign. € 350
31. SLAVA BOGOJEVIĆ Mesto u VojvodiniTuš/akvarel, 30x40 cm. Sign. € 175
32. DAMJAN BLAŽIČ Bez nazivaUlje na kartonu, 30x20 cm. Sign. € 75
33. ĐORĐE BOŠAN (1918-1984)Ženski portretUlje na platnu, 79x59 cm € 250
34. ĐORĐE BOŠAN Na stražiUlje na platnu, 55x38 cm 1957. Sign. € 200
35. ĐORĐE BOŠAN Kao predeoKombinovana tehnika, 30x56 cm 1973. € 200
36. ĐORĐE BOŠAN RuševinaTempera, 15x33 cm 1960. Sign. € 150
37. KOSA BOKŠAN (1925-2009)Bez nazivaUlje na platnu, 92x59 cm 1970. Sign. € 500
38. KOSA BOKŠAN Manastir Sv. AntoineUlje na platnu, 50x60 cm. Oko 1985. Sign. € 450
39. MIRA BRTKA (1930-2014)Forme presenti XXXVIUlje na platnu, 25x40 cm 1965. Sign. € 2700
40. MIRA BRTKA Bez nazivaOlovke u boji, 70x50 cm 1969. Sign. € 950
41. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)MoreUlje na platnu kaš. na šper, 21x27 cm. Sign. € 300
42. ENRIQUE CRUCET (1895-1979)Three palmsOil on canvas, 73x76 cm. Sign. € 1600
43. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Motiv iz predgrađaUlje na platnu, 62x70 cm. Oko 1940. Sign. € 450
44. VERA ČOHADŽIĆ TribunjUlje na platnu, 45x65 cm. Sign. € 500
45. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)MostUlje na platnu, 50x65 cm 1992. Sign. € 650
47. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)SlikarTempera na hartiji, 34x24 cm. Sign. € 200
48. KSENIJA DIVJAK DevojčicaTempera na hartiji, 20x28 cm. Sign. € 225
49. KSENIJA DIVJAK PejzažPastel, 35x48 cm. Sign. € 175
50. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Akt sa krokodilomAkril na platnu, 20x30 cm 2009. Sign. € 250
46. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Motiv iz BeogradaAkvarel, 43,5x30 cm 1951. Sign. € 100
51. DADO ĐURIĆ (1933-2010)DermatologieGrafika u boji 38/75, 50x66 cm. Sign. € 200
52. DADO ĐURIĆ Bez nazivaGrafika u boji 38/75, 50x65 cm. Sign. € 200
53. ŽELJKO ĐUROVIĆ (1956)PredahUlje na platnu kaš. na karton, 40x30 cm 2010. Sign. € 450
54. ŽELJKO ĐUROVIĆ MudrostKombinvana tehnika, 30x40 cm 2014. Sign. € 175
55. DRAGAN ĐORĐEVIĆ Bulke u žituUlje na platnu, 95x80 cm € 275
56. JUAN GIL GARCIA (1876-1932)FruitsOil on canvas, 65x96 cm 1924. Sign. € 800
57. ANGELINA GATALICA (1925-2001)MaterinstvoMermer. Visina: 42 cm. Oko 1973. € 650
58. ANGELINA GATALICA Devojka sa pticomReljef u bronzi, 54,5x22,5 cm. Sign. € 400
59. MIRO GLAVURTIĆ (1932)Devojka Tuš na hartiji, 49x64 cm. Sign. € 500
60. MIRO GLAVURTIĆ Bez nazivaUlje na platnu, 18x23 cm 1979. Sign. € 700
61. BOŽA ILIĆ (1919-1993)VoćeUlje na platnu kaš. na karton, 54x73 cm 1988. Sign. € 1300
62. BOŽA ILIĆ Ležeći ženski aktUlje na hartiji kaš. na lesonit, 29x46 cm. Sign. € 350
63. BOŽA ILIĆ Portret muškarca sa šajkačomOlovka u boji i akvarel na hartiji, 34,5x23,5 cm. Oko 1990. € 200
64. BOŽA ILIĆ Motiv sa selaTempera, ulje na kartonu, 20x28 cm 1982. Sign. € 300
65. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957)Portret poluobnažene mlade ženeUlje na platnu, 81x64,5 cm. Oko 1910. Sign. € 18000
68. OLJA IVANJICKIPol Geti bez uhaKombinovana tehnika, 50x70 cm 1974. Sign. € 750
67. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Tamna strana mesecaGrafika rukom dorađena 24/99, 70x100 cm. Sign. € 200
69. OLJA IVANJICKI Kraljevski ljubavniciAkvarel, pastel, tuš u boji, 70x100 cm 1980. Sign. € 1200
70. JAKIMOVSKIManastirUlje na platnu, 68x83 cm 1984. Sign. € 100
66. PAJA JOVANOVIĆ PreljeUlje na dasci, 17,2x22,6 cm. Sign. € 24000
Reprodukovana:- pod br. 28 u Sistemskom katalogu dela, Petar Petrović, NMB, Beograd, 2012.- na str. 227, Nikola Kusovac, MGB, Beograd, 2010.- na str. 218, Kusovac, Medaković i dr. Radionica Duše, Beograd, 2009.
71. OLIVERA KANGRGA (1923-1999)JesenUlje na platnu, 105x80 cm. Sign. € 600
72. BOGOMIL KARLAVARIS (1924-2010)PerlezAkvarel na hartiji, 28x38 cm. Sign. € 250
73. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)Tri figureOlovka na hartiji, 21x29 cm 1921. Sign. € 250
74. MILAN KONJOVIĆ Kapetanov sokakTuš na hartiji, 17x28 cm 1938. Sign. € 200
75. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Seljak u poljuTuš na hartiji, 34x49,5 cm. Oko 1937. Sign. € 1350
76. LIZA KRIŽANIĆ (1905-1982)Ruže u vaziUlje na platnu kaš. na lesonit, 46x30 cm € 250
77. ADEM KASTRATI (1930-2000)Majka i deteKombinovana tehnika, 41x49 cm 1973. Sign. € 350
78.TOMAŽ KRIŠNIK (1933)Soneti IGrafika u boji, 50x60 cm 1980. Sign. € 250
79. MILICA KOJČIĆ (1957)NosačUgalj na papiru, 38x34 cm 1984. Sign. € 150
80. L.L.Mrtva priroda Ulje na platnu, 30x40 cm 1963. € 125
81. BORIS NILOVIČ LITVINOV (1872-1948)Enterijer palate u SamarkanduAkvarel, 52x47 cm 1929. Sign. € 1100
82. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)Primorski predeoAkvarel, 35x50 cm. Oko 1960. € 150
84. MAJDANDŽIĆ VIKTOR (1931)Pejzaž sa putemUlje na platnu, 67x88 cm 1962/63. Sign. € 450
83. IVANKA ŠANA LUKIĆ (1913-1984)Ženski aktUlje na platnu, 69x44 cm. Oko 1936. € 800
85. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Kuće kraj potokaAkvarel, 40x51,5 cm. Oko 1940. Sign. € 350
86. PETAR MARKOVIĆ KupačicaAkvarel, 29x40,5 cm. Oko 1940. Sign. € 300
87. RADMILA MARKOVIĆ ĐORĐEVIĆ LALA (1901-1956)BananeUlje na iverici, 41x51 cm 1957. Sign. € 250
88. M. MICHAILOVICH Devojka Ulje na platnu, 80x60 cm 1932. Sign. € 400
89. MARIO MASKARELI (1919-1996)CvećeUlje na platnu, 60x35 cm 1971. Sign. € 750
90. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)KosovoUlje na hartiji kaš. na platno, 108x145 cm 1962. Sign. € 1500
91. MILICA MILIVOJEVIĆ (1889-1963)Stara vodenicaAkvarel, 42x28 cm. Oko 1930. Sign. € 250
92. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)Mrtva priroda sa crvenom čašomUlje na dasci, 60x131 cm 1966. Sign. € 400
93. ERA MILIVOJEVIĆ (1944)Šah poljeUlje na platnu, 40x40 cm. Sign.na poleđini € 400
94. KOLJA MILUNOVIĆ (1935-2016)Apstraktna formaMesing, 10x8x3 cm. Sign. € 150
95. N.N.Portret Srpskog oficiraOlovka na hartiji, 17x12 cm € 50
96. N.N.KljunOlovka na hartiji, 32x46 cm 1982. Sign. € 50
97. N.N.Ležeći aktUlje na platnu, 43x57 cm € 200
98. STIPE NOBILO (1945)Dalmatinski predeoUlje na platnu kaš. na karton, 24x29 cm € 300
99. ZORAN NASTIĆ (1948)TurčinUlje na kartonu, 39x28 cm 1972. Sign. € 300
100. ZORAN NASTIĆ Tvrđava metafizički SingidunumUlje na platnu, 40x50 cm. Sign. € 300
101. BOŽIDAR NIKOLIĆ (1904-1958)Bosanska kasaba sa rekomUlje na šperu, 60x77 cm 1937. Sign. € 2400
102. BOŽIDAR NIKOLIĆ Vojna bolnicaAkvarel, 28x48 cm. Sign. € 300
103. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)Bez nazivaUlje na hartiji, 29x29 cm 2010. Sign.na poleđini € 200
104. ILIJA PANDUROVIĆ (1933-2013)BeogradUlje na platnu, 50x60 cm 1986. Sign. € 250
105. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Svodovi kod manastira VratnaUlje na kartonu, 49x30 cm. Oko 1920. € 700
106. MIODRAG PETROVIĆ Manastir Kaneo, OhridAkvarel, 19x35 cm. Oko 1935. Sign. € 150
107. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Gradski motivUlje, 32x45 cm. Sign. € 850
109. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Brdoviti predeoAkvarel, 18x27 cm 1939. € 225
108. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)MostićUlje na platnu, 34,5x48 cm. Oko 1940. Sign. € 450
110. MIRKO POČUČA (1915-1988)PejzažUlje na kartonu, 36x45 cm 1952. Sign. € 300
111. POLIMSKIMali sokak u Bijelom polju (Donja Mahala)Olovka na hartiji, 32x44 cm 1941. Sign. € 150
112. PAVEL POP (1948)FantazmagorijeBakropis 27/50, 30x25 cm (23x16), 1985. Sign. € 100
113. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Ženski aktGrafika 122/150, 19x23 cm (26x30), 1990. Sign. € 75
114. PAVLE PAJA PREDRAGOVIĆ (1884-1928)Akt Olovka na hartiji, 10x20 cm € 50
115. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Gusenica i pticaMetal, 42x22x13 cm 1958. Sign. € 450
116. ZORAN PETROVIĆ Plavi horizontUlje na panelu, 32x33 cm 1981. Sign. € 300
117. ZORAN PETROVIĆ Crvena crkva u SentiTuš, 60x42 cm 1954. Sign. € 125
118. ZORAN PETROVIĆ Motiv iz SenteUlje na kartonu, 70x87 cm 1953-1954. Sign. € 650
119. PETAR PUTIĆ (1949)ZemunUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 300
120. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)KompozicijaTuš na hartiji, 44x30 cm 1985. Sign. € 150
121. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)Bez nazivaAkril na platnu, 91x97 cm 2010. Sign. € 400
122. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)KućaUlje na platnu, 64x80 cm. Sign. € 350
123. LEOPOLDO ROMANACH (1862-1951)Woman in whiteOil on canvas laminated on board, 74x80 cm. Sign. € 3600
124. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Crna bocaUlje na platnu, 46x33 cm 1995. Sign. € 900
125. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Vaza sa cvećemUlje na kartonu, 50x33 cm 1957. Sign. € 350
126. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)Bez nazivaUlje na dasci, 64,5x50 cm 1967. Sign. € 2200
127. TODOR STEVANOVIĆ (1937)LeptirUlje na dasci, 52x37 cm 1989. Sign. € 350
128. SAVA SEKULIĆ (1902-1989)SpojOlovka na hartiji, 32x22 cm 1978. Sign. € 250
129. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ SIP (1920-1976)PejzažAkvarel, 48x34 cm 1956. Sign. € 125
130. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)Plaketa prof. St.StanojevićBronza, 6x5,5 cm. Sign. € 100
132. ANTAL SZIRMAI (1860-1927)Lovac u poljuUlje na platnu, 90x104 cm. Sign. € 1500
133. LEONID ŠEJKA (1932-1970)Vreme tvoje piramideMastilo na hartiji, 33x23 cm 1966. Sign. € 800
134. AFANASIJ ŠELOUMOV (1892-1983)KonjiUlje na kartonu, 24x34 cm. Sign. € 400
131. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Na plaži/Motiv iz predgrađaAkvareli, 31,5x48 cm. Oko 1933. Sign. € 225
135. GRADIMIR TASIĆ Hram Svetog SaveUlje na lesonitu, 100x120 cm 1997. Sign. € 450
136. GRADIMIR TASIĆ Veliki ratUlje na kartonu, 40x50 cm 1996. Sign. € 300
137. MIHAJLO TATALOVIĆ (1903-1985)Pejzaž sa crkvom i sinagogomUlje, 27x35,5 cm. Sign. € 200
138. MIHAJLO TATALOVIĆ UlicaUlje, 38x28 cm 1959. Sign. € 225
139. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)Obala DunavaAkvarel, 37x55,5 cm 1971. Sign. € 375
140. IVICA ŠIŠKO (1946)4 grafike31x22 cm x4, 6/37, 1978. Sign. € 175
141. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Osoba u pitanjuGrafika u boji 70/175, 70x90 cm 1974. Sign. € 150
142. MILOŠ ŠOBAJIĆ TeloGrafika u boji 46/175, 70x89 cm 1979. Sign. € 150
143. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)U noćiTuš na hartiji, 41x29 cm 1979. Sign. € 250
144. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaTuš na hartiji, 30x24 cm 1975. Sign. € 125
145. RADISLAV TRKULJA (1938-2016)Rašin ateljeUlje na platnu, 100x100 cm. Oko 1970/73. Sign. € 1600
146. OLIVER TIHI (1943-1995)ModelKombinovana tehnika, 43x43 cm 1968. Sign. € 300
147. DRAGOMIR UGREN (1951)DiptihKombinovana tehnika, (34x31 cm) x2, 1981. € 1900
148. MILOVAN VIDAK (1926-2003)SvetionikUlje na platnu, 54x39 cm 1960. Sign. € 3900
149. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1978)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 49x69 cm. Oko 1950. € 600
150. ZORAN VUKOVIĆ (1947-2011)GaračUlje na platnu, 90x100 cm 1975. Sign. € 1500
151. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)Fig. M4Grafika 29/150, 70x50 cm 1986. Sign. € 175
152. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)Suvo lišćeTuš i akvarel na hartiji, 23x30 cm. Sign. € 250
153. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Na jezeruAkvarel, 28,5x41 cm 1964. Sign. € 75
154. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)Zveri i ljudiAkvarel, 28,5x35 cm 1955. Sign. na poleđini € 125
155. VELJKO ZEČEVIĆ (1939-2004)Devojke na konjimaGrafika u boji, 71x50 cm 1987. Sign. € 100