Download - математика 6 клас узагальнення
Урок №3Тема. 22-гі зимові Олімпійські ігри. Розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами
Мета: узагальнити знання і вміння учнів виконувати всі дії над раціональними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ; сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок, математичної мови, формувати інтерес до знань; виховувати активність, увагу, наполегливість; сприяти вихованню здорового способу життя.
Тип уроку: урок узагальнення і закріплення набутих знань.
Обладнання: мультимедійна презентація з завданнями, рисунки до теми.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Доброго дня, діти та гості! Сьогодні у нас незвичайний урок. По-перше, на уроці присутні гості, тож давайте привітаємо їх. По-друге, ми здійснимо подорож на 22-гу зимову олімпіаду. Цю подорож нам допоможуть виконати знання з розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Отож, записуємо тему уроку і починаємо нашу подорож. А щоб цікавіше і легше було працювати, девізом нашого уроку буде вислів:
«Citius, Altius, Fortius!» («Швидше, вище, сильніше!», французький священик Анрі Дідон.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Мозковий штурм
– Діти, хто з вас знає про походження олімпійських ігор ?
(Так, дійсно олімпійські ігри найбільші міжнародні комплексні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки. Традиція, яка існувала в Стародавній Греції, була відроджена в кінці 19 століття французом П’єром
де - Кубертеном).
– Як виконати множення раціональних чисел?
– Як виконати ділення раціональних чисел?
– Як виконати додавання раціональних чисел?
– Як виконати віднімання раціональних чисел?
ІV. Розв’язування вправ
Завдання № 1(письмово)
Вирахуємо початок проведення (рік) літніх і зимових Олімпійських ігор. Літні проводяться через 4 роки з (-948)•(-2)=…року, а зимові Олімпійські ігри були засновані в (-7696) )4(-׃ =… році. (1896 і 1924)
Завдання № 2(усно)
А) Раніше зимові і літні олімпійські ігри проводилися в один рік, а з -20+2014=… року зимова олімпіада проводиться через 2 роки після літніх ігор.
Б) Через 1-(-1)=… тижні в тому ж місті проводяться параолімпійські ігри для людей-інвалідів. (1994 і 2)
Давайте з вами пригадаємо, як виконати множення, ділення, додавання та віднімання раціональних чисел
Так, правильно рухаємося далі.
Діти, хто скаже, яка емблема Олімпійських ігор?
Так , дійсно, олімпійська емблема - це 5 переплетених кілець, які розміщені в 2 ряди ( 3 – у верхньому , два – у нижньому). Кольори кілець – блакитний, чорний, червоний, жовтий, зелений. Кільця символізують союз (єдність) п’яти частин світу і всесвітній характер Олімпійських Ігор.
Також до символів Олімпіади відносяться прапор, гімн, клятва, лозунг, медалі, вогонь, оливкова гілка, салют, талісмани.
І от ми на 22 зимовій Олімпіаді. Що цікаво, у 1980 році у Москві були 22 літні олімпійські ігри.
Завдання № 3
Скільки країн брало участь на зимовій олімпіаді в 2014 році?
-81-13•(-13)=… країн(88 країн)
Скільки спортсменів прийняли участь в 22 олімпійських зимових іграх ?
-5600 (2•)-4׃ =… спортсменів(2800)
Так, правильно.
Церемонія Олімпіади була відкрита 7 лютого 2014 року, а закрита 23 лютого 2014 року.
Діти, які ви знаєте зимові види спорту?
Так ,дійсно, це біатлон, бобслей, ковзанярський спорт, лижний спорт, санний спорт, хокей з шайбою, всього 7 видів і 15 дисциплін.
Завдання №4( робота в парах)
а)Розташуйте числа в порядку зростання. Із літер, які відповідають цим числам, складіть назву стадіону, де відбулося відкриття і закриття 22 Олімпійських ігор:
І (-0,5)•(-2)+(-18)=
Т (-5)•(-8)-18•2=
Ш (-⅓) •(-⅔)+1=
Ф (-0,001) •2-24=
б)Скільки людей вміщує цей стадіон
(-2) •5 •10000 •(-0,1)=… ( Фішт, 40000)
Так , дійсно, стадіон Фішт може прийняти 40000 вболівальників. Окрім цього, ще 9 олімпійських споруд в Сочі, які всі разом можуть прийняти одночасно :
12000+7000+12000+3000+8000+7500+ 7500+7500+8000+4000+6250=…людей (82750 місць)
Якими властивостями скористалися, щоб виконати додавання?
Так, переставна і сполучна.
Завдання № 5
Розв’яжи рівняння, знайди значення x і дізнайся, скільки олімпійських нагород було розіграно в Сочі
(x+(-2)) 32)=3(-׃ (98 нагород)
Діти, хто знає, які талісмани 22 зимових ігор?
Так, дійсно, це Білий ведмідь, Леопард і Заєць.
Завдання № 6( письмове завдання)
Давайте дізнаємося прізвище української спортсменки, яка здобула першу бронзову нагороду для України на 22 Олімпійських зимових іграх.
Обчисли, використовуючи властивості додавання.
М 572-387+197+128-513
Н -298+96+379-702+521
Е 12-50+24+38-26
С -42+73-58+11+27-9
О -89+300-156-211+160
Р -0,44+0,98+0,2-0,56+0,02
К 0,25-0,58+0,75-0,4-0,32
2 -2 -3 -2 0,02 -2 -4 -0,3 4
( Семеренко)
Так, дійсно це українська біатлоністка , майстер спорту, Віта Семеренко, яка родом з Сумської області.
Другу медаль- золоту 21 лютого виграли українські біатлоністки Віта Семеренко, Олена Підгрушна, Валентина Семеренко, Юлія Джима.
Наступне завдання
Завдання № 7( Мікрофон)
Знайди в рядках правильні відповіді. З літер, що їм відповідають, склади прізвище українського прапороносця на відкритті 22 Олімпійських ігор.
( Валентина Шевченко - українська лижниця з Чернігова
V.Самостійна робота
Хто запалив олімпійський вогонь в Сочі?Для того щоб про це дізнатися, потрібно із істинних висловлювань скласти прізвища спортсменів.
1 варіант
Т -2-4=-6
А -8 (-2)=-16
Р 3-(-(-4))=-1
С 3+(-8)=5
Е -17 4:(-2)=34
-12-9-3= Ш -24 М 24 Д 32-28-(-5)= П 23 Е -23 В 25-32+5= А 22 В -22 К 12-7,8-0= Ч -7,8 Л 7,8 Д 00-3,4= Р 3,4 З 0 Е -3,4-0,7-0,7= Х 0 Н -1,4 К 14-3,8(-2)= К 1,9 Г -1,9 В 19-2+34-(-6)= А 28 О 38 В -38
П -2-18=-16
Т 21: (-3) 4=-28
Я -18-4=-22
Ь (-45+(-9)):6=-9
К -2,5 3=-7,5
2 варіант
Р -16-12=-28
К 0: (-2)=-2
А 8-(-4)=12
Д -4 (-13)+10=-42
М -13+18=-5
О -28:4+8=1
Н -3 8+4=-20
І (-7-14):3=-7
Н -4,8 2=-9,6
В -16-16=0 (Владислав Третьяк і Ірина Родніна- триразові олімпійські чемпіони)
До речі, естафета олімпійського вогню ≪Сочі−2014≫ є найбільш тривалою і масштабною. Естафета за участі 14 тисяч факелоносців почалася 7 жовтня 2013 року і закінчилася 7 лютого 2014 року. Факел в руках спортсменів подолав 65 тисяч кілометрів на автомобілях, поїздах, літаках, на російській трійці, в оленячій упряжці, на очах 130 мільйонів жителів. Крім того, вогонь побував на Північному полюсі, на дні озера Байкал, на вершині Ельбрус, в космосі на МКС( міжнародна космічна станція)
Надіємося, що через 7 років, у 2022 році, ми станемо свідками олімпіади в Україні. А зараз давайте повернемося на Батьківщину, на урок, і підведемо підсумки нашої подорожі.
VІ. Підсумок уроку.
1. Пригадайтеі, що ми з вами дізналися цікавого і нового про олімпіаду?
2.Як виконати дії з раціональними числами?
3.Які властивості додавання застосували для розв’язання вправ?
VІІ.Домашнє завдання
Завдання №1
На олімпіаді в Сочі найбільше учасників із США-230 спортсменів, з Росії-223спортсмени. Скільки спортсменів взяли участь з України? Щоб про це дізнатися, розв’яжіть рівняння:
( x+ (-13)) : (-3)=-10.
Завдання № 2
-14 -15 -13 2 -15 -15 0 -5 -15 -6 5 25
Знайдіть значення виразів, розшифруйте гасло 22 олімпіади на англійській мові і перекладіть на українську.
О -12+(-6)-(-3); U +3+(-10)-(+6)-(-7); Y 6-(+9)+(-2);
T 5-4+(-14); R -8+(-1)-(-14) ; S 24+(-2)-(-3) ;
H -4+(-8)-(-7)-9; C -5-(-15)+(-8); L 1-2+(-3)-(-4).