Презентація до уроку "Звичайні дроби"
Post on 06-Jul-2015
2.645 Views
Preview:
DESCRIPTION
TRANSCRIPT
ТЕМА: “Що таке звичайний дріб. Порівняння дробів”.
Математика 5 клас
Жовнір В.В. вчитель математики
Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.
Мета уроку :
• Сформувати вміння читати й записувати звичайні дроби, розрізняти правильні і неправильні дроби, розв'язувати задачі, які передбачають використання поняття звичайного дробу
01.04.2014 2
Формувати вміння грамотно формулювати власні думки, формувати вміння аналізувани, робити висновки
Виховувати старанність, працьовитість, уважність, дисциплінованість
Хід уроку :
• І Організація класу:» Постановка теми та мети уроку
» Перевірка домашнього завдання
» Налаштування учнів на роботу
3
ІІ Актуалізація опорних знань :
• Побудуйте квадрат зі стороною 8 см. Поділіть його на 4 рівні частини.
Скількома способами можна це зробити?.
Зафарбуйте дві з цих частин. Яку частинку зафарбували?
01.04.2014 4
01.04.2014 5
Розділивши на частини –
Зафорбовуємо і
Отримаємо :
Другий спосіб:
Перший спосіб :
Зафарбувавши
отримаємо :
ІІІ Пояснення нового матеріалу
• Яка частина квадрату зафарбована була?
• Половина?
• А це Скільки?
• Ми ділили на 4 рівних частини і зафарбували
2 частини.
• Тобто :
01.04.2014 6
- чисельник
- риска дробу
- знаменник
Читається : дві четвертих
• Знаменник дробу показує на скільки рівних частин поділили щось ціле, а чисельник –скільки таких частин взяли.
01.04.2014 7
Наприклад розділили торт :
Менша частинка :
Більша частина торту :
(Три десятих)
(Сім десятих)
Для кращого розуміння звичайних дробів варто подивитись наступний ролик:
01.04.2014 8
Правильні та неправильні дроби
• Якщо чисельник дробу менший від знаменника , то дріб називається
правильним; якщо чисельник дорівнює або більший за знаменник , то дріб
називають неправильним
Порівняння звичайних дробів :
01.04.2014 10
IV Засвоєння й осмислення матеріалу
• Записати дробом зафарбовану частину фігури і прочитати:
01.04.2014 11
1
-
2Одна друга ;
4
3 Три
четвертих
Одинадцять двадцять четвертих
Запишіть у вигляді дробу число:1. Дві п'ятих;
2. Сім тринадцятих;
3. Двадцять дві шістдесятих;
4. Тридцять чотири сорок третіх;
5. Тридцять дев'ять сотих;
6. Сто двадцять сім тисячних
01.04.2014 12
.1000
127,
100
39,
43
34,
60
22,
13
7,
5
2
Завдання для самостійного опрацювання
• Записати яка частина зафарбована і прочитати:
01.04.2014 13
V Підсумок уроку
• Обговорення з учнями вивченого матеріалу
• Виставлення оцінок за урок
01.04.2014 14
У підсумку, застосування між предметних зв'язків математики і англійської мови.
01.04.2014 15
• Вивчити §23
01.04.2014 16
VI Домашнє завдання
1) Яку частину зафарбовано на малюнках? 2) Яку частину торту
забрали?
• «Математика – наука молодих. Інакше
й не може бути. Заняття
математикою – це така гімнастика
розуму, для якої потрібна вся гнучкість
і вся витривалість молодості.»
Н. Вінер
01.04.2014 17
Жовнір В.В. вчитель математики
Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.
top related