готовое портфолио

Post on 22-Nov-2014

3.603 Views

Category:

Documents

3 Downloads

Preview:

Click to see full reader

DESCRIPTION

 

TRANSCRIPT

Очікувані результати: Усвідомлення кожною дитиною себе як частини природи; відчуття відповідальності за те,що відбувається навколо неї і наслідок її дій у довкіллі. Бачити зв`язок між природою і життям живих істот у світі природи.

Інтегроване заняття для середньої групи.

« Зимівля звірів»

Мета: Сприяти розвитку дитячої ініціативності та активності під час ознайомлення з життям диких тварин взимку. Вчити дітей на практиці застосовувати набуті знання, навички для реалізації творчого потенціалу. Розвивати творче мислення, увагу, уяву, збагатити словниковий запас дітей. Виховувати любов до природи та до всього живого, що нас оточує.

Хід заняття .

- Вихователь: - Діти, підійдіть, будь ласка, до вікна.Що ви бачите?Які дерева? (голі, сумні...)Яка земля? (чорна, холодна...)Що лежить на землі? (сніг...)Яке небо? (сіре, похмуре...)А чи чули ви як зимою співають пташки

(ні, їм холодно, вони сумують...)То ж яка пора року наступила? (зима...)

- В білих валянках, в білім кожусі Ходить зимонька в полі і в лузі, Носить зимонька білий мішок, Трусить з нього на землю сніжок. Легким снігом травицю вкриває, Жодна пташка уже не співає, Бо боїться морозу вона, Стало холодно - йде вже зима.

- Вихователь: -Діти, як ви думаєте, як живеться звірятам У лісі взимку? (їм холодно, вони голодні...)

(стук у двері)

- Вихователь: (виходить, заносить корзину...) - Ой, погляньте на хвилинку, Тут приніс нам хтось корзинку. (розглядають,що в корзині: горішки, яблука,

морква, груші...) - Хто це нам лишив гостинці У чудовій цій корзинці.

(стук у двері)(залітає Сорока–Білобока, у неї конверт) - Вихователь: -Хто ти?

- Сорока: - Я Сорока-Білобока.Дуже високо літаю,І про все на світі знаю.Знаю хто лишив гостинціУ чарівній цій корзинці.

- Вихователь : -Якщо знаєш , то скажи Дуже просим тебе ми .- Сорока:- Ці гостинці, вам малята,

Дали лісові звірятаАле ви часу не гайте .Хто вони ви відгадайте .

- Вихователь: (бере конверт у сороки, там картинки із зображенням білочки, ведмедя, їжачка ізагадки про них...)( читає загадки....)

- Дуже, діти я маленька І пухнаста, і руденька, По деревах я стрибаю, І горішки я збираю

(білочка)(показує картинку )

- Де білочка живе? (на дереві, в дуплі...)- Що вова робить взимку? (стрибає по деревах, їсть горішки які запасла восени...)- А що вам білочка передала, як ви думаєте?

(горішки)

Рухлива гра «Збери горішки».

-Вихователь : - Звір улісі цей живе ,Не говорить , а реве .Дуже теплу шубу має ,Мед він їсти полюбляє .

( показує картинку ...) ( ведмідь )- Що робить ведмідь взимку ?- Де він спить ? (бесіда ...)- Що ведмедик поклав у корзинку ? ( банка з медом )

- Вихователь : - Йшов колючка у садочок , Там звернувся у клубочок . Натикає на голки Груші . яблука , сливки .

( їжачок )( показує картинку ..)

- Де зимує їжачок ? - Що приніс нам їжачок ? (бесіда ...)

-Вихователь : - Довгі вуха , довгий хвіст По доріжці скік-поскік , Дуже вовка він боїться І ще хитрої лисиці .

( зайчик )

( показує картинку )

- Які вушка у зайчика ?- Яка шубка у зайчика ) ( бесіда про те як зимує зайчик )

- Вихователь :- Треба подякувати нашій гості Сороці, що такі гарні картинки вона нам принесла.

- Сорока :- Для вас у мене ще є один сюрприз (відкриває конверт).

Д/гра: «Чий хвостик?»

«Чиї вушка?» Діти сідають за стіл де лежать зображеннязвірят без вушок, без хвосиків, діти грають в гру, дякують за неї Сороці, прощаютьсяз нею)

- Вихователь: - Діти, подивіться, що я вам хочу показати,

тут у мене є їжачки які ви самлостійно зробили на занятті, але у них немає голо- чок, давайте подаруємо їжачкам голочки

(діти роблять їжачкам голочки...) - Ваші їжачки мабуть дуже задоволені, адже ви зробили для них дуже гарні голочки.

(діти несуть їжачків на поличку)

- Весело було гратись? - За те що ви робили корисні справи, я хочу вас почастувати гостинцями, які принесла вам Сорока.

( дітей частують яблуками, грушами, морквою...)

Конкурс «Зелений вогник»

Свята і народні гуляння

Переможне Криворіжжя

Конкурс малюнків на асфальті

Любителі природи

Про рослини знаємо багато, вміємо на ділі показати.

Природа тішить око і милує, й душа дитини, як весна квітує.

Літо, літечко прийшло і тепло нам принесло, спека, спека, ой жара, на прогулянку пора.

Острівець відпочинку.

В прогулянці нині космічний сюжет, чи вам до вподоби танець планет?

Не замерзне сніговик, зліпим шапку й пуховик!

Якщо візьмемось ми гуртом, Вслухаюся, як сніг мені

доставим швидше ніж авто. наспівує свої пісні.

Пташок ми зустрічаємо, Снігові м’ячики-смішинкиласощами пригощаємо. кожну звеселять дитинку.

(Використання різних видів настільного театру).

Проблема розвитку дитячих творчих здібностей є досить актуальною на сучасному етапі. Дослідження дозволяють відзначити необхідність та можливість розвитку мовленнєвих творчих здібностей вже з дошкільного віку.

Дитинство, передусім дошкільне - єдиний період життя, коли творчість може стати універсальним і природним способом буття людини. Численні наукові дослідження різних часів свідчать про безкрайні креатині можливості дошкільного дитинства, тому провідна психолого–педагогічна проблема виявляється в тому, щоб створити ці сприятливі умови стимулювання і спрямування розвитку особистості. Мовленнєві творчі здібності посідають важливе місце в розвитку дитячої творчості починаючи з перших років життя людини. Мовлення акумулює життєдайну творчу енергію дитини, це стимул, засіб і показник її фізичного психічного і духовного розквіту, розквіту творчих здібностей, максимальної реалізації природних можливостей. Проблема розвитку мовленнєвих творчих здібностей в дошкільному віці через складність і багатогранність природи мовленнєвих явищ відноситься як до психології так і до педагогіки. Вагомість та актуальність її пояснюється гострою проблемою педагогічної практики в науково обґрунтованих рекомендаціях щодо форм організації та методів здійснення розвивальної роботи з дітьми у цьому напрямі. Значущість проблеми розвитку дитячої творчості , розкриття і максимальної реалізації творчих здібностей кожної особистості підкреслюється й у державних документах: національній доктрині розвитку освіти в Україні, законах «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мову», «Державному компоненті дошкільної освіти », тощо.

Традиція вивчення проблеми мовленнєвих творчих здібностей дошкільників пов’язана з розглядом їх як одного з видів зв’язного висловлювання в умовах навчання мовлення. Дослідники А. Богуш, Н. Гавриш, Л. Карабаєва доводять, що у дітей старшого дошкільного віку складається свідоме естетичне сприйняття художніх творів, яке виявляється в розумінні змісту та ідеї твору, здатності виділяти та усвідомлювати його мовні засоби, хоча у складанні власних творчих наробок більшість дітей відчуває труднощі. Це виявляється у змістовій (наслідування, невиразність творів, алогічність змісту, бідність та не оригінальність сюжету) та фронтальних характеристиках висловлювання (порушення структури повідомлення, обмеженість у використанні стилістичних засобів), що пояснюється низьким рівнем літературознавчої обізнаності, не сформованістю уявлень про жанрові, композиційні, мовленнєві особливості літературних і фольклорних творів та невмінням переносити набуті художні уявлення у власну творчість.

]

top related