vyplnĚnÝ zÁpis o utkÁnÍ

30
B.Legierský MU Brno 2012 VYPLNĚNÝ ZÁPIS VYPLNĚNÝ ZÁPIS o UTKÁNÍ o UTKÁNÍ Bohuslav LEGIERSKÝ Bohuslav LEGIERSKÝ Masarykova univerzita Brno Masarykova univerzita Brno 2012 2012

DESCRIPTION

VYPLNĚNÝ ZÁPIS o UTKÁNÍ. Bohuslav LEGIERSKÝ Masarykova univerzita Brno 2012. Rozhodčí je povinen na zadní straně zápisu o utkání podrobně uvést všechny podrobné okolností. Vyjádří se zejména:. k námitkám kapitánů, - PowerPoint PPT Presentation

Page 2: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Rozhodčí je povinen na zadní straně zápisu o utkání podrobně uvést všechny podrobné okolností. Vyjádří se zejména:

• k námitkám kapitánů,• k přestupkům vyloučených členů družstev (není-li řídícím

orgánem stanoveno jinak),• k přestupkům napomenutých členů družstev, vyžaduje-li

to řídící orgán příslušné soutěže,• k přestupkům členů družstev, o kterých ho informoval

delegát utkání,

Page 3: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

•k opatřením přijatým v průběhu utkání vůči příslušníkům družstev,•Ke svým závažným rozhodnutím a ke sporným herním situacím,•k důvodům a délce nastavení nebo prodloužení doby hry, popř. k důvodům zkrácení doby hry v přátelském utkání,•k dalším událostem, ke kterým došlo před utkáním, v jeho průběhu nebo po jeho ukončení

Page 4: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Kapitán má právo vznést námitky proti skutečnostem známým v průběhu utkání, ale musí je uplatnit nejpoz ději před podepsáním zápisu o utkání po ukončení utkání. Námitky rozhodčí zapíše do zápisu o utkání a kapi tán je povinen je podepsat. Námitky lze vznést (pokud Rozpis příslušné soutěže nestanoví jinak) proti:

Page 5: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

• příslušenství hrací plochy a vybavení hřiště,• nastoupení nebo startu člena soupeřova družstva,• výstroji hráče soupeřova družstva,• výsledku utkání,• neregulérnímu průběhu utkání (nikoli však proti výkonu roz

hodčího),• popisu přestupků nebo popisu provinění příslušníka

družstva,

Za neregulérní průběh utkání se považuje, jestliže např. část utkání se hrála při velmi špatné viditelnosti, nebo část utkání se hrála za velice špatných povětrnostních podmínek, nebo část utkání se hrála na hrací ploše, která nebyla pro hru způsobilá apod.

Page 6: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

DOMÁCÍ Funkcionáři družstev HOSTÉ (vedoucí družstev musí být uvedeni)

Krabec Karel 641116 / 4231 Masér Slezák Václav 590922 / 4672

Pořadatelská služba – počet pořadatelů 1+10 Jméno, příjmení a rodné číslo hl. pořadatele:Přibyl Jiří 530711/3647

Hlavní pořadatel ve smyslu příslušných ustanovení SŘ vlastnoručním podpisem stvrzuje, že zejména zajistil:

pro účastníky utkání zdravotní službu První pomoci

kvalifikovanou obsluhu umělého osvětlení (má-li být použito)

pořízení videozáznamu z utkání (má-li být pořizován)

zabezpečení vozidel rozhodčích a delegátů svazu

skutečnost, že před, v průběhu ani po skončení utkání nedošlo k mimořádným událostem

Podpis: Novák Alexander

Události před utkáním, v průběhu utkání a po utkání (nehodící se škrtněte) 3 Funkcionáři domácí bez závad přestupky popsány ve zprávě

1 Zranění nehlášeno popsáno ve zprávě 4 Funkcionáři hostů bez závad přestupky popsány ve zprávě

2 Chování diváků bez závad

popsáno ve zprávě 5 Povinnosti pořadatele bez závad závady popsány ve zprávě

Hodnocení výkonů rozhodčích: R Dobrý AR1 Velmi dobrý AR2 Dobrý 4 R nedelegován Podpis DS JANčÁK OLDřI CH

ČMFS prohlašuje, že všechny osobní údaje uvedené v zápisu o utkání jsou chráněny orgány ČMFS a jejich funkcionáři podle zákonů ČR a řádů a předpisů ČMFS.

Upozornění pro rozhodčí.

Na utkání měj k dispozici – nejnovější Soubor předpisů FAČR, Pravidla fotbalu, Rozpis soutěže, kterou řídíš… Při vyloučení popř. vykázaní příslušníků družstev (popř. 2x napomínání) používej metodický pokyn „POPIS PŘESTUPKŮ“. U mládeže vedoucí družstva nebo trenér podepisuje vše co kapitán družstva. U družstva dospělých je-lí kapitán družstva mladší 18 let podepisuje vedoucí druž-stva nebo trenér také vše co kapitán družstva. Kratochvíl Milan Podpis rozhodčího

Střelci branek Zpráva rozhodčího o průběhu utkání Počet příloh: 2 – nezapomeň na každé straně podpis rozhodčího

Utkání: mistrovské - pohárové - přátelské - muži - dorostenci - žáci - ženy

Soutěž MSD skup.“D“ Kolo / číslo utkání 29 / A2D2905

Ročník 20011-2012 Den 17.6.2012 od 16 : 38 hod.

Domácí FC Dolní Milíkov Hosté TJ Horní Bludovice R KRATOCHVIL Milan číslo průkazu: 5382 Stadion FC Dolní Milíkov, Zahradní 21

AR1 STARKA Pavel číslo průkazu: 5931 Výsledek utkání: 3 : 1 Poločas utkání: 1 : 0

AR2 KARÁSEK Jiří (OPR) číslo průkazu: 650415 / 5321

nebo dat.nar. 15.4.1965

Vítěz utkání: FC Dolní Milíkov Diváků: 189

4R nedelegován číslo průkazu: Doba hry: 45+3 / 45+9 Povrch hrací plochy: tráva „B“

DS ing. NOVÁK Petr číslo průkazu: 0264 Pozn. (TD)AR2 se nedostavil, pozdní zahájení utkání,

č. Příjmení a jméno hráče Rodné číslo Stř. ŽK ČK č. Příjmení a jméno hráče Rodné číslo Stř. ŽK ČK

Námitky:

Konfrontaci jsem zjistil, že hráč domácích č.3 nebyl Špaček Jiří, jak je uvedeno v Zápise o utkání, ale pod tímto číslem nastoupil jiný hráč – Novotný Václav (hráč Baníku Ostrava).

Nový Milan podpis kapitána

Minuta – druh OT – číslo hráče – příjmení a jméno hráče – popis přestupku Minuta – druh OT – číslo hráče – příjmení a jméno hráče – popis přestupku

88´ - ČK hráč č.5 ZEMAN Jiří r.č.830811 / 1362 zabránění v dosažení branky soupeře – na vlastní brankové čáře úmy-slně vyrazil míč rukou, který jasně směřoval do branky. 65´ - byl na pokyn AR 1vykázán z lavičky pro přísl.družstva trenér Novotný Jan r.č.620711 / 3412 za pohoršující, urážlivé a ponižující výroky vůči AR č.1 na kterého křičel „tak to má-vej hajzle“. Šilhavý Zdeněk

75´- 2ŽK+ČK hráč č.6 BAŠE Jiří r.č.800506 / 1234 po 1.ŽK - 43´ za nesportovní chování - podražení soupeře ze strany v souboji o míč v nepřerušené hře, 2ŽK+ČK ve 43´ nesportovní chování úmyslné zakopnutí míče v přerušené hře. Při odchodu z hrací plochy ještě křičel na HR – „jseš pěkný magor“ Nový Milan

Podpisem kapitáni potvrzují totožnost vyloučených a provinivších se hráčů a příslušníků družstev, včetně přestupků oznámených delegátem svazu

RP domácích převzal: Šilhavý Zdeněk RP hostů převzal: Nový Milan

ČESKOMORAVSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

ZÁPIS O UTKÁNÍ

Page 7: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Příloha č.1 (2, 3,…) k Zápisu o utkání FC Dolní Milíkov – TJ Horní Bludovice (29/A2D2905 SR 2011/2012)

Na každé straně nové přílohy uváděj tyto údaje!

Nezapomeň každou stranu přílohy podepsat.

Page 8: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Odeslání zápisu o utkání

Úplně a přesně vyplněný zápis o utkání rozhodčí podepíše a odešle doporučenou poštou:•do 48 hodin po ukončení utkání (pokud není Soutěžním řádem nebo Rozpisem soutěže stanoveno jinak),

Page 9: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

• do 24 hodin po ukončení utkání, když dojde k vyloučení hráče nebo k jiným událostem, které mohou být předmětem disciplinárního řízení (pokud není Soutěžním řádem nebo Rozpisem soutěže stanoveno jinak),

• není-li po utkání rozhodčí ze závažných důvodů (např. pro zranění nebo pro inzultaci) zápis o utkání schopen vyplnit a odeslat, učiní tak AR1(pokud není Soutěžním řádem nebo Rozpisem soutěže stanoveno jinak),

Page 10: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Dohoda o oddílovém pomezním rozhodčím (OPR):

k utkání se nedostavil AR č.2 jelikož na stadionu nebyl přítomen žádný kvalifikovaný rozhodčí, oba kapitáni se dohodli, že funkci OPR č.2 bude vykonávat zástupce domácího oddílu KARÁSEK Jiří r.č. 650415 / 5326 (v případě, že se nedohodnou následuje losování, v žádném případě nemá přednost domácí družstvo). PF Příloha G – oddíloví rozhodčí. Kapitán domácích: Zeman Jiří Kapitán hostů: Nový Milan

Page 11: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Hráč v brýlích:

Prohlášení hráče domácího družstva č.2 ZEMANEK Matěj.

Svým podpisem potvrzuji a prohlašuji, že „Hraji v brýlích na vlastní nebezpečí a odpovídám za možná zranění jiných hráčů“ (PF 4, výklad 8). Podobně rozhodčí může postupovat i v případě použití jiných ochranných pomůcek, jako jsou např. masky na obličej, přilby, ortézy atd.

U mládeže…Podpis hráče: Zemánek Milan

Page 12: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Branky:

31´ Dč.10 Toman Jan 1:0,

58´ Dč.9 Kozák Ivo 2:0,

81´ Dč.11 Rygel Vít 3:0,

89´ Hč.2 Hudec Michal 3:1 (PK),

Pokutový kop byl nařízen za úmyslné hraní ruky Dč.5 (jednalo se o úmyslný pohyb ruky k míči) s udělením OT (ČK). Domácí hráč č.11 pokutový kop proměnil.

Page 13: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Zranění hráči:

dom. hráč č.6 HORÁK r.č.801206 / 1538 – hypofunkce levého kotníku (SŘ čl.47 bod 2/b).MUDr. Vodička Emanuel

lékař

Ke zranění došlo v 58 minutě, když při běhu si podvrtnul kotník na nerovné travnaté hrací ploše a upadl (cizí zavinění nebylo zjištěno). Hráč utkání dohrál.

Page 14: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Nastoupení bez registračních průkazů:

Před utkáním přišel do kabiny rozhodčích kapitán hostí oznámit, že jeho družstvo nemá registrační průkazy, protože jejich sekretář oddílu odjel na dovolenou a odvezl omylem všechny registrační průkazy s sebou.

Page 15: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Rozhodčí provedl identifikaci všech hráčů hostí podle jejich osobních dokladů (občanský průkaz, cestovní pas, …). Jednoho hráče hostí, který se údajně jmenuje Ptáček Milan r.č. 750809 / 3920 jsem nenechal startovat, protože neměl u sebe žádný osobní doklad.

Všichni níže podepsaní prohlašuji, že všichni hráči hostí, kteří startují v utkání, jsou řádně zaregistrováni dle registračního řádu FAČR v oddíle TJ Horní Bludovice a tudíž startují oprávněně (SŘ čl.35).(SŘ čl.35).Kapitán hostů: Nový Milan Vedoucí hostů: Černý Antonín Trenér hostů: Mokrohajský Vladislav

Page 16: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Vyjádření k námitce hostujícího družstva:

Před podpisem Zápisu o utkání oběma kapitány před utkáním, mne požádal kapitán hostujícího družstva o provedení konfrontace. Jejím výsledkem byla vznesená námitka proti startu hráče domácího družstva č.3. Identifikaci jsem zjistil, že pod č.3 nastoupil hráč, u kterého jsem dotazy zjistil ŠPAČEK Jiří narozen 25.11.1981, bytem v Ostravě-Mariánských Horách, Hornické 54.

Page 17: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Na moji otázku, jaké má vzdělání, mi po chvíli váhání odpověděl, že vystudoval Pedagogickou VŠ v Ostravě, pak se opravil s tím, že to byla stavební, protože i podle občanského průkazu fotografie není úplně totožná s fotografii registračního průkazu (cca 10 let) a nejsem přesvědčen o oprávněném startu hráče č.3, připustil jsem jej ke hře a RP zasílám spolu se Zápisem o utkání řídícímu orgánu (SŘ (SŘ čl.35)..čl.35)..Hráč domácího družstva: Špaček Jiří Zástupce dom. kap. družstva : Šilhavý Zdeněk Vedoucí dom.družstva: Popelka Jiří

Page 18: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Vyjádření k námitce domácího družstva:

Domácí kapitán vznesl námitku „hráč č.5 vyrazil míč z branky neúmyslně, jednalo se o nastřelenou ruku a byl nesprávně vyloučen“.

Námitku považuji za neoprávněnou, protože hráč domácího družstva č.5 ZEMAN Jiří r.č.830811 / 1362 úmyslně roztáhl ruce, aby soupeři zmenšil střelecký úhel a míč, který směřoval do branky se zastavil na jeho ruce (na brankové čáře v prostoru branky) – PF 5, čl.29/f.

Page 19: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Opožděný začátek utkání:

Hostující družstvo se dostavilo na stadion v 16:15 hodin (úřední začátek utkání v 16:00 hodin), aniž by opožděný příjezd zdůvodnili a ještě k tomu bez registračních průkazů. Z tohoto důvodů bylo utkání zahájeno v 16:38 hodin (SŘ čl.42 bod 11/a).

Page 20: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Uctění památky zesnulého

V souladu s PF 8, bod 8 byla uctěná památka zesnulého nejlepšího střelce v historii Baníku Havířov p.POLÁKA Ferdinanda.

Před utkáním u příležitosti 60 let byl slavnostně předán dres p. ZIMOVI Milanu.

Page 21: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Nastavení doby hry:

V 1.poločase byla doba hry nastavená o 3 minuty za zjištování stavů zraněných hráčů na hrací ploše (jeho ošetřování a odnesení z hrací plochy), dále za střídání hráčů Ve 2. poločase byla doba hry nastavená o 9 minut za zjištování stavů zraněných hráčů na hrací ploše (jeho ošetřování a odnesení z hrací plochy), dále opravy poškozené brankové sítě (PF 7, rozhodnutí FAČR 5a, b, g).

Page 22: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Změna kapitána družstva

V 88 minutě u domácího družstva převzal funkci kapitána družstva hráč č.8 Šilhavý Zdeněk místo vyloučeného kapitána č.5 ZEMANA Jiřího (PF 3, výklad bod 2).

Page 23: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Vyloučení domácích příslušníku družstva:

v 88 minutě utkání byl vyloučen hráč č.5 ZEMAN Jiří 830811 / 1362 za zabránění v dosažení branky soupeře (na vlastní brankové čáře úmyslně vyrazil míč rukou, který jasně směřoval do branky), (PF 12 výklad bod 54). Vyloučený hráč opustil hrací plochu do kabin bez dalšího nesportovního chování.

Page 24: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

V 65 minutě byl na pokyn AR1 vykázán z lavičky pro příslušníky družstva domácí trenér Novotný Jan r.č.620711 / 3412 za pohoršující, urážlivé a ponižující výroky vůči AR1 na kterého křičel „tak to mávej hajzle“.

Vykázány domácí trenér opustil hřiště bez dalšího nesportovního chování a po utkání se přišel omluvit AR1.

Page 25: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Vyloučení hostujících příslušníku družstva:

V 75 minutě 2.ŽK+ČK hráč č.6 BAŠE Jiří r.č.800506 / 1234. 1.ŽK - 4´ za nesportovní chování - podražení soupeře ze strany v souboji o míč v nepřerušené hře (PF 12 výklad bod 57), 2ŽK+ČK ve 75´ nesportovní chování úmyslné zakopnutí míče v přerušené hře. Při odchodu z hrací plochy ještě křičel na HR – „jseš pěkný magor“.

Page 26: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Chování diváků:

V 63 minutě ze sektoru hostujících diváků na betonovém panelu došlo k zapálení pyrotechniky (dýmovnice, třaskaviny), která nezasáhla hrací plochu. Utkání nemuselo být přerušeno. Hlasatelská služba okamžitě upozornila hostující diváky na nevhodné chování (SŘ čl.21 bod 4).

Page 27: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Zranění hráčů:

V 53 minutě u domácího družstva se zranil hráč č.6 HORÁK Zdeněk r.č. 801206 / 1538 - při hlavičkovém souboji o míč s hráčem host. družstva č.11 KARASEM Antonínem si poranil levý kotník (při dopadu na zem zraněný hráč špatně došlápl). Cizí zavinění nebylo zjištěno. Uvedený hráč utkání nedohrál (PF 5, výklad bod 30/h).

Page 28: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Povinnosti pořadatele:

Pořadatele nedodali k utkání ani jeden náhradní míč (PF 2, výklad bod 1).

Na stadionu nebyl k dispozici Řád pořadatelské služby (ŠR čl.20 bod 16).

Page 29: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

Nesouhlas AR1 s hodnocením delegáta utkání

Asistent rozhodčího č.1 STARKA Pavel č.pr.5961 nesouhlasí s hodnocením delegáta svazu (uspokojivý výkon) – ofsajdové pozice a ofsajdy jsem správně vyřešil (69´, 78´, 89´, 91´+).

AR č.: STARKA Pavel rozhodčí: Kratochvíl Milan

delegát svazu: Petr Novák

Page 30: VYPLNĚNÝ   ZÁPIS        o  UTKÁNÍ

• u mládeže vedoucí nebo trenér družstva podepisuje vše co kapitán družstva.