takwim 2011

Download Takwim 2011

Post on 27-Jan-2016

38 views

Category:

Documents

9 download

Embed Size (px)

DESCRIPTION

2011

TRANSCRIPT

PANDUAN PENGURUSAN

PAGE Sekolah Menengah Agama Daril Iktisam (SABK)

PANDUAN PENGURUSAN DAN TAKWIMSEKOLAH MENENGAH AGAMA DARIL IKTISAM (SABK) TAHUN 2011KandunganMuka Surat

Kandungan i

Kalendar Tahun 20112

Butir Peribadi15

Penggal Persekolahan Tahun 201116

Hari-hari Kelepasan Am Negeri Kedah Darul Aman Tahun 201117

Objektif, Visi dan Misi Jabatan Pelajaran Negeri Kedah18

Falsafah dan Matlamat SMADI18

Visi, Misi, Motto Sekolah dan Piagam Pelanggan SMADI18

Data Guru, Data Staf Sokongan dan Data Pelajar19

Senarai Guru dan Staff Sokongan SMADI20

Bahagian Pengurusan dan Pentadbiran Sekolah21

Bahagian Kurikulum29

Bahagian Pengurusan Hal Ehwal Murid37

Carta Organisasi Jawatankuasa Pengurusan Kokurikulum Sekolah47

Bahagian Kokurikulum48

Panduan Perlaksanaan Pencerapan Dalam Bilik Darjah56

Jadual Agihan Tugas Pemantauan Pengurusan Bilik Darjah58

Jadual Agihan Pencerapan Pengajaran dan Pembelajaran59

Rumusan Agihan Pencerapan Pengajaran dan Pembelajaran60

Jadual Agihan Semakan Kekerapan Latihan Murid61

Jadual Agihan Pemantauan Prestasi Murid63

Panduan Tugas Am63

Takwim Aktiviti Kurikulum, HEM dan Kokurikulum Tahun 201170

BUTIR-BUTIR PERIBADI

Nama :

Alamat Rumah :

Telefon Rumah / Bimbit :

Alamat Pejabat : SMADI (SABK), JLN PDG SANAI, 06300 KUALA NERANG, KEDAH.

No. Fail Guru :

Email Sekolah :

No. Rujukan JPN : No. Cukai Pendapatan :

No. Gaji : No. KWSP :

Tugas Pengurusan dan Pentadbiran : 1)2)3)

Matapelajaran Ajar : 1) Tingkatan2) Tingkatan

3) Tingkatan

Tugas Akademik : 1) 2)

3)

Tugas Kokurikulum : 1) Unit Beruniform :

2) Kelab/Persatuan :

3) Sukan/Permainan :

Tugas HEM / Sahsiah: 1)

2)

3)

Tugas Asrama :

Tugas-tugas khas :

Tugas-tugas lain :

Tarikh mula bertugas di sekolah ini :

Nama suami/isteri : Tempat :

Pekerjaan suami/isteri :

Jika berlaku kecemasan, sila hubungi :

PENGGAL PERSEKOLAHAN TAHUN 2011Kalendar Persekolahan Tahun 2011Kumpulan A

PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari

IHari Persekolahan02.01.201131.01.201122

Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120

Hari Persekolahan01.03.201110.03.20118

Cuti Pertengahan Penggal11.03.201119.03.20119

Hari Persekolahan20.03.201131.03.201110

Hari Persekolahan01.04.201130.04.201120

Hari Persekolahan01.05.201126.05.201120

Cuti Pertengahan Tahun27.05.201111.06.201116

IIHari Persekolahan12.06.201130.06.201115

Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121

Hari Persekolahan01.08.201125.08.201119

Cuti Pertengahan Penggal ke II26.08.201103.09.20119

Hari Persekolahan04.09.201130.09.201120

Hari Persekolahan01.10.201131.10.201122

Hari Persekolahan01.11.201117.11.201113

Cuti Akhir Tahun18.11.201131.12.201144

Jumlah288

Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210

Jumlah Hari Cuti Penggal78

HARI KELEPASAN AM NEGERI KEDAH TAHUN 2011Hari-hari kelepasan Am Negeri

i) Tahun Baru 2011

1 & 2 Jan 2011ii) Hari Keputeraan DYMM Tuanku Sultan Kedah

16 Jan 2011iii) Awal Ramadhan

1 Ogos 2011

Hari-hari kelepasan Am Persekutuan

i) Tahun Baru Cina

14 & 15 Feb 2011ii) Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W (Maulidur Rasul)

15 Feb 2011iii) Hari Pekerjaan

1 Mei 2011iv) Hari Wesak

17 Mei 2011v) Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang DiPertuan Agung 4 Jun 2011

vi) Israk dan Mikraj

29 Jun 2011vii) Hari Kebangsaan

31 Ogos 2011viii) Hari Raya Puasa (*)

30 & 31 Ogos 2011ix) Hari Malaysia

16 Sep 2011x) Hari Deepavali (*)

26 Okt 2011xi) Hari Raya Korban (*)

6 & 7 Nov 2011xii) Awal Muharram (Maal Hijrah) 1432H

27 Nov 2011xiii) Hari Krismas

25 Dis 2011Catatan : (*) Tertakluk kepada perubahan

Peringatan : 1) Jika mana-mana Hari Kelepasan Am Negeri jatuh pada hari kelepasan mingguan maka hari yang berikutnya hendaklah menjadi hari kelepasan am, dan jika hari sedemikian adalah sememangnya hari kelepasan am, maka hari yang berikutnya hendaklah menjadi hari kelepasan am.

2) Jika hari kelepasan am itu jatuh pada hari sabtu, maka hari sabtu itu juga adalah merupakan hari kelepasan am dan tidak diganti pada hari-hari yang lain. OBJEKTIF JABATAN PELAJARAN NEGERI KEDAH

Pendidikan Cemerlang Kedah TerbilangVISI DAN MISI JABATAN PELAJARAN NEGERI KEDAH

Jabatan Pelajaran Kedah sebagai sebuah organisasi pendidikan yang unggul dan terbilang dalam menyediakan perkhidmatan pendidikan berkualiti tinggi dan modal insan kelas pertama menjelang tahun 2010.Memantapkan pelaksanaan program-program pendidikan ke arah sekolah unggul dan modal insan kelas pertama melalui budaya kerja cemerlang selaras dengan falsafah pendidikan kebangsaan. MOTTO SEKOLAHBerilmu, Beriman, dan Beramal

MATLAMAT SMADI

Membentuk dan melahirkan insan yang :1. Berilmu6.Bertanggungjawab2. Beriman 7.Produktif

3. Beramal8.Kreatif

4. Berketerampilan9.Berbakti

5. Berakhlak Mulia

VISI

Sekolah Menengah Agama Daril Iktisam (SABK) beriltizam menjadi sebuah sekolah agama yang terunggul menjelang tahun 2015.MISI

Sekolah Menengah Agama Daril Iktisam (SABK) berusaha untuk memimpin, mengurus, dan mentadbir sekolah dengan ikhlas, cekap dan berkesan bertujuan melahirkan pelajar yang cemerlang dalam pelbagai bidang bagi mewujudkan keseimbangan antara agama dan akademik bagi menghasilkan pelajar yang berkualiti serta mempunyai agama dan sahsiah mulia.PIAGAM PELANGGAN SEKOLAH MENENGAH AGAMA DARIL IKTISAM (SABK)

1. Pentadbiran, guru-guru dan kakitangan akan sentiasa mempertingkatkan usaha ke arah: Memberi pelajaran yang terbaik kepada semua pelajar

Mendidik pelajar dengan penuh ramah mesra

Membimbing pelajar supaya menjadi insan yang kamil.

Memperlihat dan mempraktikkan keunggulan diri untuk dicontohi oleh semua pelajar. Mendidik pelajar kearah jailul quran, ubudiyah dan mengikut sunnah Rasul S.A.W.2. Membina iklim keceriaan untuk meningkatkan kecintaan terhadap sekolah.

3. Warga sekolah sentiasa memberi layanan terbaik kepada semua waris dan pelawat.DATA GURU SMADIGRED JAWATANMELAYUJUMLAH KESELURUHAN

LelakiPerempuan

DG44303

DG41123

DC414711

DGA29101

DB29101

GURU MAJLIS DC41011

GURU LEMBAGA011

JUMLAH101121

DATA KAKITANGAN SOKONGAN SMADIGRED JAWATANMELAYUJUMLAH

LelakiPerempuan

N17112

N1202

R1202

JUMLAH516

DATA PELAJAR SMADIKELASMELAYUJUMLAH

LelakiPerempuan

Tingkatan 1

Tingkatan 2

Tingkatan 3

Tingkatan 4

Tingkatan 5

JUMLAH

SENARAI GURU SMADI

BILNAMAGREDJAWATANNO. TEL

1EN. KHUBAIB BIN RAMLIDC41PENGETUA019-5719545

2PN. NABILAH BT RAMLIDG41PEN.KANAN 1013-5938375

3EN. MAHMAD BIN ISMAILDG44PK HEM

4EN. MOHD YAZIZ BIN MOHAMADDG 44PK KOKU013-4857284

5PN. SITI AISHAH BINTI MD NOOHDC41KAUNSELOR013-4123904

6EN. MOHD SHUKUR BIN HAMINDG44GK KEMANUSIAAN019-4336639

7EN. ZAINAL BIN HARUNDC41GK AGAMA019-5569102

8PN. ZALIFAH BT ABD RAZAKDC41GK TEK & VOK013-4208205

9PN. HALIMATON SAODAH BINTI ABDULLAHDG41GK BAHASA019-4812068

10CIK HASNOORAINI BINTI ABU SEMANDC41GK SAINS & MATE019-5906100

11PN. AZIZAH BT ABDUL AZIZDC41GURU MEDIA019-4095509

12EN. MOHD SAIFUDDIN BIN MD AZIZ @ YAACOBDB29GURU DATA019-5758300

13SHEIKH RAMLI BIN HASSANDG41GURU PENOLONG013-4168776

14PN. ANIS ILYANA BT ABDUL AZIZDC41GURU PENOLONG012-5038426

15EN. MOHD ZAHER BIN IDRISDC41GURU PENOLONG019-4763891

16PN. ROHAYA BT ABD. MANAFDG41GURU PENOLONG

17PN. UMI KALSOM BINTI RAMLIDC41GURU PENOLONG013-4352293

18PN. ZAMIYAH BT RAMLIDC41GURU PENOLONG019-4812068

19TN.HJ ZAKARIA @ MUSTAFA BIN OMARDGA29GURU KKQ013-4352293

20EN. FAKHRUL RADZI BIN OTHMANDG41GURU MAJLIS

21EN. MOHD. JASMIN BIN RAMLIDGA29GURU LEMBAGA

SENARAI KAKITANGAN SOKONGAN SMADI

BILNAMAGREDJAWATANNO. TEL

1.EN. ZULKARNAIN BIN MOHAMADN17PENYELIA ASRAMA019-4619876

2.PN. IMAN BT RAMLIN17PEMBANTU TADBIR019-4227937

3.EN. ZAHARI BIN SAAIDINN1PEM.AM PEJABAT019-5223941

4.EN. AHMAD SAFIRUL BIN ABD RAHMANN1PEM.AM PEJABAT019-5575145

5.EN. FONZIN BIN SAAIDINR1PER.REN. AWAM019-4052651

6.EN. MOHD RAZIMAN BIN ABU BAKARR1JAGA013-5931549

BAHAGIAN PENGURUSAN DAN PENTADBIRAN SEKOLAH

JAWATANKUASA PENGURUSAN DAN KEPIMPINAN

Pengetua

: En. Khubaib bin Ramli Pen. Kanan

: Pn. Nabilah binti Ramli

Pen. Kanan HEM

: En. Zulkifli bin DeraohPen. Kanan Kokurikulum

: En. Mahmad bin IsmailGuru Kanan Agama

: En. Zainal bin Harun

Guru Kanan Bahasa

: Cik Halimaton Saodah