rph pend seni tahun 5 (amira).doc

3
MINGGU 5 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SKSS PENDIDIKAN SENI Pn. Nurul Amira binti Johari Kelas : 5 KenangaTarikh : 5 Februari 2!5 "ari : Khamis #I$ANG M%M#UAT &'(AK $AN (%KAAN T%MA Alam )emula Ja*i atau 'b+ek #uatan Manusia TAJUK #eg Kertas )a,a -&atan MA)A !.55 / !!.55 0agi )TAN$A($ P%M#%1AJA(AN Perse0si %stetik Membuat 0erse0si *an menggunakan bahasa seni isual ,ang a*a 0a*a kar,a 3orak teknik 3atan. A0likasi )eni Menga0likasikan bahasa seni isual *an me*ia *alam 0enghasilan kar,a 3orak teran3ang *engan menggunakan teknik 3atan. %ks0resi Kreati4 Pen ahiran i*ea melalui 0elbagai sumber6 ka+ian6 *an teknologi *alam 0enghasilan 3orak teran3ang *engan menggunakan teknik 3atan. A0resiasi )eni A0resiasi terha*a0 kar,a sen*iri *an rakan ber0an*ukan bahasa seni isual6 se+arah seni6 *an bu*a,a. '#J%KTIF Pa*a akhir 0enga+aran *an 0embela+aran ini6 muri* *a0at7 menghasilkan 3orak teran3ang menggunakan teknik 3atan *engan menekankan bahasa seni isual. menghasilkan 3orak teran3ang *engan menga0likasikan me*ia serta 0roses *an teknik se3ara kreati4. menggunakan 3orak sebagai hiasan 0a*a rekaan. membuat a0resiasi terha*a0 kar,a. AKTI8ITI P%NGAJA(AN $AN P%M#%1AJA(AN !. Muri* melihat guru membuat 3orak teran3ang. 2. Muri* membuat 3orak teran3ang *engan bimbingan guru. 9. Muri* membentuk *an membuat binaan beg kertas menggunakan h rekaan 3orak teran3ang. P%NGI)IAN KU(IKU1UM %MK : Kreati4 *an ino asi K#AT : Men3i0ta ### #uku teks6 kertas lukisan6 berus lukisan6 0alet6 3at air (%F1%K)I

Upload: mirajo

Post on 06-Oct-2015

251 views

Category:

Documents


3 download

TRANSCRIPT

MINGGU 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SKSS

PENDIDIKAN SENI

Pn. Nurul Amira binti Johari

Kelas : 5 KenangaTarikh : 5 Februari 2015 Hari : Khamis

BIDANGMEMBUAT CORAK DAN REKAAN

TEMAAlam Semula Jadi atau Objek Buatan Manusia

TAJUKBeg Kertas Saya (Catan)

MASA10.55 - 11.55 pagi

STANDARD PEMBELAJARANPersepsi EstetikMembuat persepsi dan menggunakan bahasa seni visual yang ada pada karya corak teknik catan.

Aplikasi SeniMengaplikasikan bahasa seni visual dan media dalam penghasilan karya corak terancang dengan menggunakan teknik catan.

Ekspresi KreatifPenzahiran idea melalui pelbagai sumber, kajian, dan teknologi dalam penghasilan corak terancang dengan menggunakan teknik catan.

Apresiasi SeniApresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

OBJEKTIFPada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat;

menghasilkan corak terancang menggunakan teknik catan dengan menekankan bahasa seni visual.

menghasilkan corak terancang dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.menggunakan corak sebagai hiasan pada rekaan.membuat apresiasi terhadap karya.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARANMurid melihat guru membuat corak terancang.Murid membuat corak terancang dengan bimbingan guru.Murid membentuk dan membuat binaan beg kertas menggunakan hasil rekaan corak terancang.

PENGISIAN KURIKULUMEMK : Kreatif dan inovasi

KBAT : Mencipta

BBBBuku teks, kertas lukisan, berus lukisan, palet, cat air

REFLEKSI

MINGGU 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SKSS

PENDIDIKAN SENI

Pn. Nurul Amira binti Johari

Kelas : 5 KenangaTarikh : 12 Februari 2015 Hari : Khamis

BIDANGMEMBUAT CORAK DAN REKAAN

TEMAAlam Semula Jadi atau Objek Buatan Manusia

TAJUKBeg Kertas Saya (Catan)

MASA10.55 - 11.55 pagi

STANDARD PEMBELAJARANPersepsi EstetikMembuat persepsi dan menggunakan bahasa seni visual yang ada pada karya corak teknik catan.

Aplikasi SeniMengaplikasikan bahasa seni visual dan media dalam penghasilan karya corak terancang dengan menggunakan teknik catan.

Ekspresi KreatifPenzahiran idea melalui pelbagai sumber, kajian, dan teknologi dalam penghasilan corak terancang dengan menggunakan teknik catan.

Apresiasi SeniApresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

OBJEKTIFPada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat;

menghasilkan corak terancang menggunakan teknik catan dengan menekankan bahasa seni visual.

menghasilkan corak terancang dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.menggunakan corak sebagai hiasan pada rekaan.membuat apresiasi terhadap karya.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARANMurid melihat guru membuat corak terancang.Murid membuat corak terancang dengan bimbingan guru.Murid membentuk dan membuat binaan beg kertas menggunakan hasil rekaan corak terancang.

PENGISIAN KURIKULUMEMK : Kreatif dan inovasi

KBAT : Mencipta

BBBBuku teks, kertas lukisan, berus lukisan, palet, cat air

REFLEKSI

MINGGU 8

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SKSS

PENDIDIKAN SENI

Pn. Nurul Amira binti Johari

Kelas : 5 KenangaTarikh : 26 Februari 2015 Hari : Khamis

BIDANGMEMBUAT CORAK DAN REKAAN

TEMAAlam Semula Jadi atau Objek Buatan Manusia

TAJUKBeg Kertas Saya (Catan)

MASA10.55 - 11.55 pagi

STANDARD PEMBELAJARANPersepsi EstetikMembuat persepsi dan menggunakan bahasa seni visual yang ada pada karya corak teknik catan.

Aplikasi SeniMengaplikasikan bahasa seni visual dan media dalam penghasilan karya corak terancang dengan menggunakan teknik catan.

Ekspresi KreatifPenzahiran idea melalui pelbagai sumber, kajian, dan teknologi dalam penghasilan corak terancang dengan menggunakan teknik catan.

Apresiasi SeniApresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni, dan budaya.

OBJEKTIFPada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat;

menghasilkan corak terancang menggunakan teknik catan dengan menekankan bahasa seni visual.

menghasilkan corak terancang dengan mengaplikasikan media serta proses dan teknik secara kreatif.menggunakan corak sebagai hiasan pada rekaan.membuat apresiasi terhadap karya.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARANMurid melihat guru membuat corak terancang.Murid membuat corak terancang dengan bimbingan guru.Murid membentuk dan membuat binaan beg kertas menggunakan hasil rekaan corak terancang.

PENGISIAN KURIKULUMEMK : Kreatif dan inovasi

KBAT : Mencipta

BBBBuku teks, kertas lukisan, berus lukisan, palet, cat air

REFLEKSI