rph mt tahun 4 perwakilan data
DESCRIPTION
Contoh RPHTRANSCRIPT
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran : Matematik
Kelas : 4A
Masa : 0900-1000am
Bilangan Murid : 15 orang
Tajuk : Perwakilan Data
Standard Pembelajaran : 18.1.ii(a)
Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Membandingkan maklumat daripada piktograf.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Guru menayangkan video ,murid memerhatikan video tersebut.
2.Guru menyoal murid tentang cara mereka datang ke sekolah.
i. Bagaimanakah kamu semua datang ke sekolah?
3. Guru mempamerkan satu piktograf yang mempunyai gambar basikal, kereta, bas sekolah dan gambar murid berjalan kaki.
4. Guru meminta murid memerhati gambar tersebut dan menceritakan apa yang dilihat.
5. Guru memberi setiap murid sekeping kad muka senyum dan meminta mereka melekatkannya mengikut cara mereka datang ke sekolah di atas piktograf.
6. Murid menjawab secara lisan beberapa soalan berdasarkan piktograf.
i.Berapakah bilangan murid yang berjalan kaki ke sekolah?
ii.Berapakah perbezaan bilangan murid yang menaiki bas sekolah dan
berkereta?
iii. Sebutkan cara yang paling banyak digunakan oleh murid untuk pergi ke
sekolah.
Vi. Berapakah perbezaan bilangan tertinggi dengan terendah?
6. Guru membahagikan murid kepada 5 kumpulan lalu mengedarkan lembaran kerja kepada setiap kumpulan.
7. Wakil kumpulan membentangkan jawapan masing-masing.
EMK : Keusahawanan(berani),kerjasama
BBB : piktograf, lembaran kerja ,powerpoint
Penilaian PdP/Pentaksiran : TP 3
Refleksi : 15/15 murid boleh mencapai objektif pdp dan menguasai sebahagian TP3.
Lembaran Kerja
Bilangan warna kegemaran murid 4A
Warna Bilangan
ungu
kuning
biru
merah
- 2 orang
1. Berapakah bilangan murid yang gemar warna ungu?
___________________________________________
2. Berapakah jumlah murid yang gemar warna kuning dan biru?
___________________________________________
3. Berapakah perbezaan antara murid yang gemar warna merah dan warna ungu?
____________________________________________
4. Apakah warna yang paling disukai oleh murid?
___________________________________________