programe winter

Click here to load reader

Post on 08-Apr-2015

843 views

Category:

Documents

1 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

September 2010 June 2011

Programe udhtimi , dhe argtime pr cifte & te rinjte!

M.Kortoci

PARTY, ANIMACIONE DHE AVENTURA

Bota e te rinjve nuk ofron thjesht udhetime por ju fokuson drejt atij koncepti te udhetimit unik pa femije dhe pa gjysher. I gjithe grupi karakterizohet VETEM me kategorine nga 18-30 vjec. "NO "NO "NO "NO "NO "NO Kids, Kids, Kids, Kids, Kids, Kids, NO NO NO NO NO NO Grannies"= Grannies"= Grannies"= Grannies"= Grannies"= Grannies"= udhetime vetem per moshat 18-30 vjec Programe argetimi te vecanta Shume miqesi te reja Animatore Shqipetare Kujdes personal Cmime te arsyeshme

Nese ju nuk i njihni moshataret tuaj pjese te skuadres tone argetuese ne ju sigurojme qe do te njiheni para nisjes te udhetimit, dhe nuk do ti harroni ASNJEHERE. Ata jane pergjegjes jo vetem per disa argetime por gjate gjithe kohes jane ne dispozicionin tuaj me lojera dhe argetime te ndryshme. Cfaredo deshire te keni mjafton ta ndani me skuadren tone dhe ata do bejne te pamunduren qe tjua realizojne. Gjithashtu ata mundesojne qe asnje nga pushuesit te mos humbase te drejtat e tyre dhe aq me shume ndonje nga festat, lojerat e cmendura dhe sportet e ndryshme. Atmosfera me e mire, humor maksimal dhe gjate gjithe kohes Party. Fokusimi eshte ne temat me te nxehta, netet me ekstravagande per tu shkeputur nga cdo gje e zakonshme e jetes te perditshme.

S pe ciale

Edhe pse pak me vonese, por tani ky do te jete nje vit historik, ku do shkruajme historine e festave dhe argetimeve maksimale gjate udhetimeve te organizuara nga ne, nen pranine e animatoreve eskluzive per Pasha Holiday dhe Bota e te rinjve. Nje date per te gjithe, nje qytet per te gjithe ju , dhe ne presim Party gjigande, shprehese dhe pa tabu, kjo eshte e garantuar. Stafi jone ka kohe qe punon per keto Mega evenimente, te cilat do ti gjeni ne Facebook, nga ku do motivoheni. Idete e cmendura , aktivitetet, sportet, lojerat, udhetimet me bashkemoshataret, te gjitha keto jane te programuara me cilesine me te larte. Pefitimet nga keto organizime jane te medha. Me karakter edukativ dhe argetues. Gjate udhetimeve me autobus skuadra jone do jete perhere e pranishme me lojera te cmendura, aktivitete nxitese dhe provokuese per situata argetuese dhe qesharake. Kjo vazhdon dhe ne ditet e tjera ne hotel dhe gjate cdo levizje. Karakteri i udhetimeve te organizuara nga ne eshte ndryshe nga cdo udhetim qe keni provuar me pare. Diferencimi qendron tek rendesia qe i japim argetimit dhe adrenalines.

Nje nderthurje e udhetimit kulturor me ate edukativ dhe argetues nepermjet lojerave ,me karaktere te ndryshme. Nder keto kategori eshte dhe Team Building. Ndertimi i nje ekipi pune.

Kuptimi: S bashku t gjith prfitojm m shum.

Lojerat qe organizohen gjate udhetimeve: 1. Koka e gjarperit 2. Mumja higjenike 3. Rrethi kinez 4. Fronti i mbretit 5. Kerkimi i thesarit 6. Loja me makarona 7. Kercim me portokalle 8. Karaoke 9. Mbremje argetuese me kercime dhe performime te ndryshme, etj Te gjitha jane me qellim thyerjen e akullit mes pjestareve te grupit. Ky eshte udhetimi juaj dhe ju mund te vendosni se cfare te beni gjate gjithe dites. Ne ofrojme platformen me te mire per udhetimin e jetes tuaj. Ne fund te cdo udhetimi ne ju garantojme foto dhe video me kujtimet me te bukura gjate ketij udhetimi. Eshte koha qe ju te shtoni nje experience te paharrueshme ne sirtarin tuaj te kujtimeve.

Ne fund te cdo udhetimi ne organizojme nje quizz ku fituesi perfiton nje udhetim gratis nga Pasha Holiday.

Sharm el Sheikh 30 Dec-03 Jan

arabiaJAZ MIRABEL BEACH 5***** 849 5 DITE DOMINA CORAL BAY 5***** 749 5 DITE SOL Y MAR RIVA WORLD 5***** 699 5 DITE TIRAN ISLAND RESORT 4**** 599 5 DITE

599 Informacion rreth udhtimit

Viti i RiDita e I:Nisja nga Tirana (Piazza) me autobus pr n Rinas. Mbrritja n Aeroportin e Rinasit. Check-inn dhe fluturimi harter drejt Sharm El Sheikh. Pas zbritjes n Aeroportin Ndrkombtar t Sharm El Sheikh, kryerjes s proedurave pr marrjen e vizs dhe marrjes t bagazheve, transferta me autobus pr n hotel ku gjat rrugs do t jepen dhe informacionet m t rndsishme rreth resortit turistik m t famshm t Egjiptit.Akomodimi n hotel dhe m pas koh e lire. Darka n hotel. Dita II: Mngjesi n hotel. Takimi n recepsion sipas orarit t prcaktuar nga guida nj dit m par. Prezantimi i tureve opsionale q mund t frekuentohen gjat ditve t qendrimit n Sharm El sheikh. Dita e lire per ture opsionale dhe plazh ne bregdetin e mrekullueshem te Detit te Kuq. Ne ore 19:00 fillimi I mbremjes festive te nderrimit te viteve ne ambjentet festive te transformuara te hotelit deri ne oret e para te mengjesit. Dita III: Mngjesi n hotel. Takimi n recepsion sipas orarit t prcaktuar nga guida nj dit m par. Dita e lire per ture opsionale dhe plazh. Darka n hotel. Dita IV: Mngjesi n hotel. Takimi n recepsion sipas orarit t prcaktuar nga guida nj dit m par. Dita e lire per ture opsionale dhe plazh. Darka n hotel. Dita V: Mngjesi n hotel. M pas takimi n recepsion, check out nga hoteli. Transferta pr n aeroport. Fluturimi me charter pr n Tiran.

Cmimet prfshijn: Asistenca e kompanis nga A-Z Fluturimi charter TiranSharm El Sheikh-Tiran Transferta Aeroport-Hotel-Aeroport Takimi i mirseardhjes Akomodimi n hotel pr katr net Sipas przgjedhjes t hotelit shrbimi AI (do gj e prfshir) ose HB (mngjes+ dark) Turi panoramik i Sharm El Sheikh para Check-Inn Mbrmja festive e ndrrimit t viteve 2010-2011 Asistenca e partnerve tan gjat ditve t qndrimit dhe Guid n gjuhn Shqipe. Surpriza e Vitit te Ri.

Dubai28 Nov-04 Dec

arabiaSAMAYA HOTEL 5***** 990 6 DITE ARABIAN PARK HOTEL 4**** 890 6 DITE 4 POINTS BY SHERATON 4****+ 790 6 DITE

699 Informacion rreth udhtimit

DubaiDita e I: Nisja me autobusin e agjensise nga muzeu kombetar per ne Rinas. Check in dhe fluturimi me avion drejt Dubait. Mberritja ne aeroportin nderkombetar te Dubait ku pritja behet nga partnered tane dhe transferta per ne hotel JW Marriott 5*****. Akomodimi ne dhoma sipas perzgjedhjes te klienteve. Si rrjedhoje e mberritjes ne ore te vone te nates turistet do lihen te lire ne hotel. Dita e dyte: Pas mengjesit ne hotel takimi prane recepsionit ku do vazhdojme turin(PERFSHIRE) nen shoqerimin e guides te licensuar per tu njohur me qytetin madheshtor te Dubait ku do shikojme teknologjine e fundit dhe ndertesa si dhe hotele madheshtore. Pas turit panoramic kthimi ne hotel dhe dite e lire.

Dita e trete: Pas mengjesit takimi ne recepsion ku (OPSIONALE)

transferta per ne qendren e skive ne nje nder hotelet me te medha ne Dubai. Do kalojme disa ore ne kete qender argetuese.

Dita e katert: Nje dite tjeter ne qytetin madheshtor. Akoma nuk jeni zgjuar nga endrra. Gjate kesaj dite do keni mundesine te shijoni nje dreke ne dhow cruise (OPSIONALE). Ketu mund te shijoni pervec kushines tradicionale po ashtu edhe pamjen e mrekullueshme perreth. Me pas kthimi dhe mbremja ne hotel. Dita e peste: Nje dite para nisjes. Dubai nuk ka vetem zonat moderne. Ky tur nuk kompletohet pa nje mbremje ne shkretetire (OPSIONALE) nen shoqerine e muzikes orientale, dunave me rere, tendave, kercimtareve Raks Sharki ose ndryshe Bellydancer. Keto ore do ju bejne te ndjeheni ne nje bote tjeter. Ne oret e vona kthimi ne hotel. Dita e gjashte: Dita e fundit ne Dubai qyteti i floririt. Pas mengjesit pergatitjet per transferten e fundit drejt aeroportit nderkombetar te Dubait. Fluturimi drejt Tiranes. Transferta nga aeroporti i Rinasit per ne Tirane me autobus. Ketu perfundon udhetimi qe kishit pritur prej kohesh.Cmimi perfshim Akomodimin per 5 nete ne hotel, transfertat, fluturimin drejt Dubait, Turin panoramic dhe njohes me Dubain , guide locale dhe perkthyes ne gjuhen Shqipe. Cdo gje qe lexon opsionale eshte kundrejt pageses.

Bukuria e Alpeve Shqipetare Razme

Razma eshte nje prej pikave turistike malore me te frekuentuara, e cila ndodhet vetem 41 km larg nga qyteti i Shkodres. Ajo ndodhet mbi disa kodra ne rreze te malirt te Velecikut i cili eshte 1.725 metra i gjate. Kjo pike turistike frekuentohet nga pushuesit gjate gjithe vitit, si ne sezonin veror ku ajri dhe klima e paster eshte e pakrahasueshme, gjithashtu dhe gjate stines se dimrit ku e gjithe zona mbulohet nga debora nga e cila ofrohet nje pamje e mrekullueshme e kesaj pike turistike.Rruget nuk bllokohen nga debora dhe kjo eshte dhe nje nga arsyet qe e bejne Razmen te frekuentohet nga pushuesit gjate gjithe vitit. Gjate eksplorimit te kesaj mrekullie natyrore do te jeni te shoqeruar dhe nga animatoret tane shqiptare te diplomuar ne kete fushe, duke e oragnaizuar cdo moment te pushimeve tuaja.

Dita e 1Akmodimi ne hotel, ku teperfshire do te keni mengjesin dhe darken. Ne darke muzike dhe argetim nga skuadra jone e animatoreve.

Dita e 2 Mengjesi ne hotel dheme pas nisja per nje nga shpellat e shumta qe ndodhen ne kete zone. Dreka e lire dhe me pas darka ne hotel e organizua me muzike , lojra e argetim nga animatoret tane.

Dita e 3 Mengjesi ne hotel. Pasmengjesit vizita ne fushen e zeze, nga ku do shihni nje bukuri perrallore te kesaj pike panoramike. Aty do beni foto, lojera te ndryshme dhe me pas kthimi ne hotel per tu pergatitur per kthimin ne Tirane nen lojerat dhe performancat e animatoreve.

Bukuria e Alpeve Shqipetare DardheDardha eshte nje fshat malore midis maleve e pyjeve, nje bukuri e rralle natyrore. 20 km ne juglindje te Korces, ne nje lartesi prej 1344 m Dardha ofron nje klime shume te shendetshme dhe nje ajer te paster. Sportet dimetrore dhe sidomos skite, terheqin turiste te apasionuar pas tyre. Pikerisht ne mes te kesaj bukurie natyrore gjendet hotel Dardha. Te qenit mire dhe sherbimi perfekt nuk jane thjesht fjale por jane veprimet e cdo dite qe hoteli ben per klientet e tij. Aty organizohet cdo lloj aktiviteti qe deshironi, duke nisur nga festat e ditelindjeve, diplomimet, e deri tek konferencat e kompanive te medha