všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz výběr z nabídky – 2. část aukce – asijské umění / preview – 2nd part of the auction – Asian Art ČERVNOVÁ AUKCE - BRNO zal./est. 1992 94. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 5. června 2016 od 11.00 94th Brno Auction of Antiques and Art Brno - Sunday 5th June 2016 at 11am Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 –18 hod., neděle od 9 hodin Viewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am Brno, Jílová 2 [email protected] První část aukce nabídne především středoevropské umění, druhá „asijská“ část je složena ze dvou výjimečných sbírek – čínských mincí císařských dynastií a rituálních budhistických předmětů. Kolekce čínských mincí (i extrémně a velmi vzácné mince vyskytující se jen ve velmi omezeném počtu) nabízí na malém prostoru poměrně ucelený pohled na čínské mincovnictví cca od roku 475-221 př. n. l. až po dynastii Čching (1644-1911). Následovat budou rituální předměty tibetské odnože buddhismu – tzv. vadžrájány – bronzové sošky a především svinovací budhistické posvátné obrazy (thanky) ukazující tradiční mongolskou tvorbu od 18. do 1. pol. 20. století. Mongolský budhismus tvoří jeden celek s bud- hismem Tibetu a je rozšířen i v severní Číně. V aukci budou zastoupeny jak rozměrné thanky (nejdelší má více než 8 metrů), tak i miniaturní obrázky do škapulířů. Celou sbírku pak uzavírají dvě naprosto unikátní rituální masky a rituální obleky z počátku 19. století. Vše pochází z výjimečné od 70-tých let 20. století pečlivě budované soukromé sbírky, konzultované s Náprst- kovým muzeem. Úplný katalog včetně fotografií bude v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz. The first part of the auction will offer mainly Central European art, the 2nd “Asian” part consists of two exceptional collections – Chinese coins and ritual Buddhist art objects. The collection of Chinese coins (amongst them also extremely and very rare) offers, in a compact way, a relatively full overview of Chinese coining from cca 475-221 B.C. up to the Qing Dynasty (1644-1911). This is to be followed by ritual Buddhist art – bronze statues and thangkas – Buddhist scroll paintings representing traditional Mongolian creative expression from the 18th to the 1st half of the 20th cent.. Buddhism in Mongolia shares much of its characteristics with Tibetan Buddhism and also with that of North China. Extremely large thangkas (the longest of which has more than 8 metres), some more usual sizes as well as miniature pictures meant for personal scapulars will be offered. The whole collection will be concluded by two unique ritual Cham Dance Masks and Suits from the beginning of the 19th cent. The provenance of all Asian lots: excellent private collection carefully built since the 1970’s. For a full catalogue view www.auctionhouse.cz the week before our auction. 288 Rituální maska "CITIPATI/SITIPATI" (Durdendagva) – „Vládce pohřebních polí", (emanace pána smrti Jamy) a ručně vyšívaný rituální oblek pro tanec Čham (mongolsky cam), Mongolsko, počátek 19. století, 2 000 000 Kč 288 Cham Dance „CITIPATI – LORD OF THE CEMETERY“ mask and hand-emroidered suit, Mongolia, the first half of the 19th century, CZK 2.000.000 289 Rituální korálová maska "DHARMAPÁLA BEGZE – Červený bůh války, ochránce Mongolů Džamsran" a ručně vyšívaný rituální oblek pro tanec Čham, Mongolsko, počátek 19. století, 3 000 000 Kč 289 Cham Dance coral „DHARMAPALA BEGTSE“ mask and hand-emroidered suit, Mongolia, the first half of the 19th century, CZK 3.000.000 Samostatné aukce dvou rituálních masek a obleků ve 13.00 h. 190 Výjimečně dlouhá Thangka "Mandaly" zašitá v červeném rouchu, malba zlatou barvou na černém podkladu, na šepsovaném plátně, 19. stol., 55 x 800 (77 x 823) cm, 250 000 Kč 190 Exceptionally Long Thankga „Mandalas“ in red textile mount, painted in gold on black background, 19th cent., Mongolia 55 x 800 (77 x 823) cm, CZK 250 000 144 Mince "Yu Ming Tong Bao", Yu Ming Fantasy Issue (pamětní nebo prezentační mince), dynastie Čching (1644-1911) San Fan Rebellion (1676), Revers: Board of Works, 1 Liang, 5,8 cm, 19 000 Kč 144 Coin "Yu Ming Tong Bao", Yu Ming Fantasy Issue, Qing Dynasty (1644-1911) San Fan Rebellion (1676), reverse: Board of Works, 1 Liang, 5,8 cm, CZK 19 000 106 Mince "Xia Zhuan -Three-hole spade (large)", dynastie Čou - Období válčících států (475 – 221 př.n.l.), délka 6,6 cm, 150 000 Kč 106 Coin "Xia Zhuan -Three-hole spade (large)", Zhou Dynasty - Warring States Period (475 – 221 BC), length 6,6 cm, CZK 150 000 101 Mince "Guo Bao Jin Gui", Čína, dynastie Chan (206 př.n.l. – 220 n.l.), vládce Wang Mang the Usurper (9 – 22 AD), horní část 2,8 cm, celkem 5,6 cm, z kategorie velmi vzácných mincí, 190 000 Kč 101 Coin "Guo Bao Jin Gui", China, Han Dynasty (206 BC – 220 AD), Wang Mang the Usurper (9 – 22 AD), top part 2,8 cm, total length 5,6 cm, Extremely Rare, CZK 190 000 168 „Ušníšavidžája – Matka všech buddhů, strážkyně buddhovské moudrosti“ 18.- 19. stol. Mongolsko, v-10 cm, 90 000 Kč 168 „Ushnishavijaya – Goddess of Longevity“ 18th 19th cent. Mongolia, height 10 cm, CZK 90.000 167 Congkhapa/Tsong-kha-pa a darovací stuha "Chadak/Khatag", zlacený bronz, 17. - 18. stol., Mongolsko, výška 11 cm, 120 000 Kč 167 Tsongkhapa with the offering of "Khatag" gilded bronze, 17th 18th cent., Mongolia height 11 cm, CZK 120.000

Post on 24-Oct-2020

3 views

  • všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz

    výběr z nabídky – 2. část aukce – asijské umění / preview – 2nd part of the auction – Asian Art

    ČERVNOVÁ AUKCE - BRNO

    zal./est. 1992

    94. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 5. června 2016 od 11.00

    94th Brno Auction of Antiques and ArtBrno - Sunday 5th June 2016 at 11am

    Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 – 18 hod., neděle od 9 hodinViewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am

    Brno, Jílová [email protected]

    První část aukce nabídne především středoevropské umění, druhá „asijská“ částje složena ze dvou výjimečných sbírek – čínských mincí císařských dynastií arituálních budhistických předmětů. Kolekce čínských mincí (i extrémně a velmivzácné mince vyskytující se jen ve velmi omezeném počtu) nabízí na malémprostoru poměrně ucelený pohled na čínské mincovnictví cca od roku 475-221př. n. l. až po dynastii Čching (1644-1911). Následovat budou rituální předmětytibetské odnože buddhismu – tzv. vadžrájány – bronzové sošky a předevšímsvinovací budhistické posvátné obrazy (thanky) ukazující tradiční mongolskoutvorbu od 18. do 1. pol. 20. století. Mongolský budhismus tvoří jeden celek s bud-hismem Tibetu a je rozšířen i v severní Číně. V aukci budou zastoupeny jakrozměrné thanky (nejdelší má více než 8 metrů), tak i miniaturní obrázkydo škapulířů. Celou sbírku pak uzavírají dvě naprosto unikátní rituální maskya rituální obleky z počátku 19. století. Vše pochází z výjimečné od 70-týchlet 20. století pečlivě budované soukromé sbírky, konzultované s Náprst-kovým muzeem. Úplný katalog včetně fotografií bude v týdnu před aukcína www.aukcnidum.cz.

    The first part of the auction will offer mainly Central European art, the 2nd“Asian” part consists of two exceptional collections – Chinese coins and ritualBuddhist art objects. The collection of Chinese coins (amongst them alsoextremely and very rare) offers, in a compact way, a relatively full overview ofChinese coining from cca 475-221 B.C. up to the Qing Dynasty (1644-1911). Thisis to be followed by ritual Buddhist art – bronze statues and thangkas – Buddhistscroll paintings representing traditional Mongolian creative expression fromthe 18th to the 1st half of the 20th cent.. Buddhism in Mongolia shares much ofits characteristics with Tibetan Buddhism and also with that of North China.Extremely large thangkas (the longest of which has more than 8 metres), somemore usual sizes as well as miniature pictures meant for personal scapulars willbe offered. The whole collection will be concluded by two unique ritual ChamDance Masks and Suits from the beginning of the 19th cent. The provenance ofall Asian lots: excellent private collection carefully built since the 1970’s.For a full catalogue view www.auctionhouse.cz the week before our auction.

    288 Rituální maska "CITIPATI/SITIPATI" (Durdendagva)– „Vládce pohřebních polí", (emanace pána smrti Jamy)a ručně vyšívaný rituální oblek pro tanec Čham (mongolskycam), Mongolsko, počátek 19. století, 2 000 000 Kč

    288 Cham Dance „CITIPATI – LORD OF THE CEMETERY“mask and hand-emroidered suit, Mongolia, the first halfof the 19th century, CZK 2.000.000

    289 Rituální korálová maska "DHARMAPÁLA BEGZE –Červený bůh války, ochránce Mongolů Džamsran"a ručně vyšívaný rituální oblek pro tanec Čham, Mongolsko,počátek 19. století, 3 000 000 Kč

    289 Cham Dance coral „DHARMAPALA BEGTSE“mask and hand-emroidered suit, Mongolia, the first halfof the 19th century, CZK 3.000.000

    Samostatné aukce dvou rituálních masek a obleků ve 13.00 h.

    190 Výjimečně dlouhá Thangka "Mandaly"zašitá v červeném rouchu, malba zlatou barvouna černém podkladu, na šepsovaném plátně,19. stol., 55 x 800 (77 x 823) cm, 250 000 Kč

    190 Exceptionally Long Thankga „Mandalas“in red textile mount, painted in gold on blackbackground, 19th cent., Mongolia55 x 800 (77 x 823) cm, CZK 250 000

    144 Mince "Yu Ming Tong Bao", Yu MingFantasy Issue (pamětní nebo prezentačnímince), dynastie Čching (1644-1911)San Fan Rebellion (1676), Revers: Boardof Works, 1 Liang, ∅ 5,8 cm, 19 000 Kč

    144 Coin "Yu Ming Tong Bao", Yu MingFantasy Issue, Qing Dynasty (1644-1911)San Fan Rebellion (1676), reverse: Boardof Works, 1 Liang, ∅ 5,8 cm, CZK 19 000

    106 Mince "Xia Zhuan -Three-holespade (large)", dynastie Čou - Obdobíválčících států (475 – 221 př.n.l.),délka 6,6 cm, 150 000 Kč

    106 Coin "Xia Zhuan -Three-holespade (large)", Zhou Dynasty -Warring States Period (475 – 221 BC),length 6,6 cm, CZK 150 000

    101 Mince "Guo Bao Jin Gui", Čína,dynastie Chan (206 př.n.l. – 220 n.l.),vládce Wang Mang the Usurper (9 – 22 AD),horní část ∅ 2,8 cm, celkem 5,6 cm,z kategorie velmi vzácných mincí, 190 000 Kč

    101 Coin "Guo Bao Jin Gui", China, Han Dynasty(206 BC – 220 AD), Wang Mang the Usurper(9 – 22 AD), top part ∅ 2,8 cm, total length 5,6 cm,Extremely Rare, CZK 190 000

    168 „Ušníšavidžája – Matka všech buddhů,strážkyně buddhovské moudrosti“18.- 19. stol. Mongolsko, v-10 cm, 90 000 Kč

    168 „Ushnishavijaya – Goddessof Longevity“ 18th – 19th cent.Mongolia, height 10 cm, CZK 90.000

    167 Congkhapa/Tsong-kha-pa a darovacístuha "Chadak/Khatag", zlacený bronz,17. - 18. stol., Mongolsko, výška 11 cm, 120 000 Kč

    167 Tsongkhapa with the offering of "Khatag" gilded bronze, 17th –18th cent., Mongoliaheight 11 cm, CZK 120.000

  • all lots at www.aukcnidum.cz the week before the auction

    104 Mince/Coin"Xian Feng Yuan

    Bao“, Qing Dynasty(1644 – 1911), XianFeng Coins (1851 –

    1861), 300 cash(trial pieces), 4,8 cm

    100 000 Kč

    107 Mince/Coin"Qian Feng Quan

    Bao", Five Dynastiesand Ten Kingdoms

    (907 – 960),Tien Fu on reverse,

    ∅ 3,7 cm100 000 Kč

    110 Mince/Coin"Da Liao Tian Qing -

    Vault amulet"Liao Dynasty(916 – 1125)

    ∅ 4,1 cm90 000 Kč

    117 Mince/Coin"Xian Feng Yuan

    Bao", Qing Dynasty(1644 – 1911),

    200 cash (trial piece)∅ 4,3 cm

    80 000 Kč

    121 Mince/Coin"Da Quan Wu Qian

    (5000)"Three Kingdoms(220 – 265 AD),Kingdom of Wu

    (222 – 280), ∅ 3,7 cm 60 000 Kč

    123 Mince/Coin"Tian Chao Wan

    Shun withQidan/Kidan Tatarscript" Liao Dynasty

    (916 – 1125), ∅ 3,7 cm60 000 Kč

    127 Mince/Coin"Tian Qi Tong Bao,

    10 cash"Qing Dynasty(1644 – 1911),

    ∅ 4,6 cm 40 000 Kč

    140 Mince/Coin"Tai He Zhong Bao"

    Jin Dynasty(1115 – 1234),Zhang Zong

    (1190 – 1209),∅ 4,4 cm, 2 400 Kč

    155 Mince/Coin"Xian Feng YuanBao" Qing Dynasty(1644 – 1911), XianFeng (1851 -1861),

    revers: 10 cash,Fujian Mint, ∅ 3,8 cm

    250 Kč

    159 Mince/Coin"Guang Xu ZhongBao" Qing Dynasty

    (1644 – 1911), GuangXu (1875 – 1908),revers: 10, Board

    of Revenue, ∅ 3,1 cm50 Kč

    160 Mince/Coin"Xuan Tong TongBao" Qing Dynasty(1644 – 1911), XuanTong (1908 – 1911),Palace Issue, revers:

    Peace on Earth,∅ 4,2 cm, 1 000 Kč

    162 Obřadní mince/Ceremonial Coin„Poklad přivolávající bohatství– Charm attracting wealth“∅ 16,5 cm, 9 500 Kč

    163 Obřadní mince/Ceremonial Coin

    „Poklad střežící dům– Charm guarding the house“

    ∅ 20,5 cm, 9 500 Kč

    94. aukce v Brně – neděle 5.6. 2016 od 11 hod.Jílová 2, Brno

    prohlídka aukčních položekv místě konání aukce:

    čtvrtek 2.6. 15 – 18 hodpátek 3.6. 10 – 18 hodsobota 4.6. 10 – 18 hodneděle 5.6. 9 – 11 hod

    informace ve všechprodejnách společnosti:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482

    - OSTRAVA – Českobratrská 19,tel. +420 596 127 199

    - PRAHA – Vinohradská 38,tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218

    [email protected]: 602 755 594

    Dražení po telefonu je možné u položeks vyvolávací cenou nad 5 000 Kč v rámci ČR(z ostatních zemí nad 9 000 Kč), písemné limity bez omezení.

    94th Brno Auction – Sunday 5th June 2016 at 11 amJílová 2, Brno, Czech republic

    viewing of auction lotsat the same address:

    Thursday 2.6. 3pm – 6pmFriday 3.6. 10am – 6pmSaturday 4.6. 10am – 6pmSunday 5.6. 9am – 11am

    informationat all AAA’s showrooms:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482

    [email protected]: +420 602 755 594

    The catalogue i s in Czech only but we wouldbe more than happy to provide translation ofindiviual lots. Telephone bidding from outside the Czech Republic is available forlots with calling price in excess of CZK 9.000,within Czech Republic in excess of CZK5.000. There is no limit on reserves.

    Pl ease note that descriptions of lots published in this preview are shortened, full cataloguewill be published at www.aukcnidum.cz

    174 „Kartrí s Hajagrívou“/“Triple Hayagriva and Dorie Katri“,20. st./20th cent., Mongolsko/Mongolia, délka/length 40 cm10 000 Kč

    169 „Bódhisattva Lokéšvara(?)/Bodhisattva Lokeshvara(?)“zlacený tepaný měděný plech/gilded copper sheet, 17. - 18. stol./cent.,Mongolsko/Mongolia, výška/height 21,5 cm, 90 000 Kč

    170 „Congkhapa“, 19. st./19th cent., Mongolsko/Mongolia,výška/height 25 cm, 15 000 Kč

    171 „Kubéra – bůh bohatství/Kubera– God of Wealth“, přelom 19./20. stol.turn of 19th/20th cent., Čína/China,výška/height 17 cm, 8 000 Kč

    172 „Buddha jako mistr léčitel Bhaišadžjaguru““Buddha of Medicine Bhaishajyaguru“ 19. st./19th cent., Mongolsko/Mongolia,výška/height 14 cm, 12 000 Kč

    176 „Phurbu“ (rituální dýka) se sekerou parašu/(ritual knife) with battle-axe Parashu, 20. st./cent.,Mongolsko/Mongolia , délka/length 30 cm, 5 000 Kč

    facebook.com/Antikvity Art Aukce

    Upozorňujeme, že popisy položek v tomto prospektu jsou výrazně zkráceny, úplný katalogvčetně kompletních popisů bude publikován nawww.aukcnidum.cz

    Erotické svitkové malbyErotic Scroll Paintings

    164 Svitkový erotický obraz/Chinese Scroll Erotic PaintingČína, počátek 20. st./beginningof the 20th cent.21x177 (31 x 218) cm50 000 Kč

    165 Svitkový erotický obraz/Chinese Scroll Erotic PaintingČína, počátek 20. st./beginningof the 20th cent.,21x176 (31x215) cm 50 000 Kč

    166 Svitkový erotický obraz šunga/Japanese Scroll Erotic Painting„Shunga“ počátek 20. st./beginningof the 20th cent., Japonsko17 x 206 (27x 248) cm50 000 Kč

    141 Mince/Coin "Li An Fu Xin Yong,value 500", Southern Song Dynasty (1127 – 1279),Li Zong Jing Ding (1260 – 1265),délka/length 6,6 cm, šířka/width 1,8 cm 29 000 Kč

    173 „Arhat“19. st./19th cent.,

    Mongolsko/Mongolia,

    výška/height 6 cm

    15 000 Kč174

    169 170 171 172 173 176

    181 Thangka "Avalokité-švara"/“Avalokiteshvara“17. stol./17th cent.,53 x 34 (101 x 48) cm40 000 Kč

    183 Thangka "Kubéra(?)"/“Kubera (?)“, 18. – 19. st./18th – 19th cent.,34,5 x 17 (57 x 38) cm100 000 Kč

    186 Thangka "Stúpa"/“A Stupa“18. – 19. st./18th – 19th cent.,32 x 25,5 (61 x 38) cm50 000 Kč

    191 Thangka "Amitájus"/“Amitayus“ 19. st./19th cent.145 x 115 cm20 000 Kč

    189 Výjimečně dlouhá thangka "Mandaly"/ Exceptionally long Thangka „Mandalas“ zašitá v červeném rouchu/in red textile mount, 18. – 19. st./18th – 19th cent., 59 x 405 (81 x 427) cm, 150 000 Kč

    193 Thangka "Hrozivé ochrannébožstvo"/“A Protective Deity“19. st./19th cent., 154 x 102 cm20 000 Kč

    256 Škapulíř s obrázkem/Scapular with miniature18. – 19. st./18th – 19th cent.,Mongolsko/Mongolia, 8 x 7 cm, 20 000 Kč

    287 Výjimečně dlouhá thangka „Tři Mahákálové"/Exceptionally long Thangka „The Three Mahakalas“zašitá v červeném rouchu/in red textile mount, 19.st./19th cent., 98,5 x 289 (130,5 x 311) cm, 60 000 Kč

    261 Škapulířový obrázek"Bílá Tárá - Sitatárá"/Miniature „White Tara“18. – 19. st./18th – 19th cent.12,4 x 10 cm, 800 Kč

    286 Škapulířový obrázek"Buddha Amitájus"/Miniature „Buddha Amitayus“19. – 20. st./19th – 20th cent.13 x 9,2 cm, 600 Kč

    Více než 60 čínských mincí, téměř 80 thaneka 30 škapulířových obrázků

    More than 60 Chinese coins, almost 80 thangkasand 30 scapular miniatures

    /ColorImageDict > /JPEG2000ColorACSImageDict > /JPEG2000ColorImageDict > /AntiAliasGrayImages false /CropGrayImages true /GrayImageMinResolution 300 /GrayImageMinResolutionPolicy /OK /DownsampleGrayImages true /GrayImageDownsampleType /Bicubic /GrayImageResolution 150 /GrayImageDepth -1 /GrayImageMinDownsampleDepth 2 /GrayImageDownsampleThreshold 1.00000 /EncodeGrayImages true /GrayImageFilter /DCTEncode /AutoFilterGrayImages true /GrayImageAutoFilterStrategy /JPEG /GrayACSImageDict > /GrayImageDict > /JPEG2000GrayACSImageDict > /JPEG2000GrayImageDict > /AntiAliasMonoImages false /CropMonoImages true /MonoImageMinResolution 1200 /MonoImageMinResolutionPolicy /OK /DownsampleMonoImages true /MonoImageDownsampleType /Bicubic /MonoImageResolution 600 /MonoImageDepth -1 /MonoImageDownsampleThreshold 1.00000 /EncodeMonoImages true /MonoImageFilter /CCITTFaxEncode /MonoImageDict > /AllowPSXObjects false /CheckCompliance [ /None ] /PDFX1aCheck false /PDFX3Check false /PDFXCompliantPDFOnly false /PDFXNoTrimBoxError true /PDFXTrimBoxToMediaBoxOffset [ 0.00000 0.00000 0.00000 0.00000 ] /PDFXSetBleedBoxToMediaBox true /PDFXBleedBoxToTrimBoxOffset [ 0.00000 0.00000 0.00000 0.00000 ] /PDFXOutputIntentProfile (None) /PDFXOutputConditionIdentifier () /PDFXOutputCondition () /PDFXRegistryName () /PDFXTrapped /False

    /CreateJDFFile false /SyntheticBoldness 1.000000 /Description > /Namespace [ (Adobe) (Common) (1.0) ] /OtherNamespaces [ > /FormElements false /GenerateStructure true /IncludeBookmarks false /IncludeHyperlinks false /IncludeInteractive false /IncludeLayers false /IncludeProfiles true /MultimediaHandling /UseObjectSettings /Namespace [ (Adobe) (CreativeSuite) (2.0) ] /PDFXOutputIntentProfileSelector /NA /PreserveEditing true /UntaggedCMYKHandling /LeaveUntagged /UntaggedRGBHandling /LeaveUntagged /UseDocumentBleed false >> ]>> setdistillerparams> setpagedevice