magazyn gemini wrzesien2013

Download Magazyn gemini wrzesien2013

Post on 25-Mar-2016

254 views

Category:

Documents

23 download

Embed Size (px)

DESCRIPTION

magazyn gemini, oferta wrześniowa

TRANSCRIPT

  • Skad: 5 ml syropu Flegaminy o smaku mitowym zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum)Przeciwwskazania: Nadwraliwo na bromoheksyn lub na ktrkolwiek substancj pomocnicz. Nie stosowa u dzieci poniej 7 lat, gdy preparat zawiera alkohol. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., PO/FLG/12/0008

    Skad: 1 saszetka (5 g proszku musujcego) zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 750 mg, Kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) 60 mg, Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg Wskazania: Krtkotrwae leczenie objaww przezibienia i grypy takich jak: gorczka, dreszcze, ble gowy, ble miniowe, ble garda, katar, ble zatok oraz obrzk bony luzowej nosa i zatok przynosowych Przeciwwskazania: Nadwraliwo na ktrykolwiek skadnik preparatu. Nadcinienie ttnicze, ttniaki, nadczynno tarczycy, choroby serca. Cika niewydolno nerek, niewydolno wtroby. Cukrzyca. Wrodzony niedobr enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, -adrenolitykami, trjpiercieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, Jaskra z wskim ktem przesczania. Cia i okres karmienia piersi. Fenyloketonuria. Choroba alkohol-owa. Dzieci w wieku poniej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o.

    Lacidofil 20 kaps. (Lactobacillus rhamnosus R0011, Lactobacillus he-lveticus R0052) wskazania: nawracajce rzekomoboniaste zapalenie okrnicy, zapobieganie biegunce podrnych, leczenie wspomagaj-ce po leczeniu antybiotykami.

    02

    11,99 9,99

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    5,99 9,99

    11,99 14,99

    7,99

    Febrisan 12 sasz. zwalcza wszystkie uciliwe objawy przezi-bienia i grypy: gorczk, katar, ble gowy, ble mini, ble garda, oglne rozbicie i ze samopoczucie

    Uniben aerozol 30 ml - preparat wskazany jest przy stanach zapal-nych jamy ustnej i garda objawiajcy si blem, zaczerwienieniem i obrzkiem

    Halset 24 tabl. do ssania wskazania: zapobiegawczo i leczniczo w lekkich i redniocikich stanach zapalnych jamy ustnej i garda

    Choligrip na noc syrop 100 ml lek przeciw objawom grypy i przezi-bienia: zmniejsza katar, uatwia oddychanie, hamuje suchy i dranicy kaszel

    Bufenik 200 mg/5 ml syrop 100 ml o dziaaniu przeciwgorczkowym i przeciwblowym

    Flegamina 4 mg/5 ml syrop 120 ml o smaku mitowym wskazaniem do stosowania s ostre i przewleke choroby drg oddechowych prze-biegajce z zaburzeniami odksztuszania i usuwania luzu

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Skad: 5 ml (1 yeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianubutamiratu Przeciwwskazania: w przypadku nadwraliwocina butamirat lub na ktrkolwiek substancj pomocnicz oraz u pacjentw z fenyloketonuri. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa, Polska. PO/SPR/12/0001

    Skad: 20 ml syropu zawiera: 1000 mg paracetamolu, 20 mg chlorowodorku prometazyny, 15 mg bromowodorku prometazyny Wskazania: Lek stosuje si do leczenia objaww wystpujcych w przezibieniach i grypie, w tym blw gowy i innych dolegliwoci blowych, blu garda, gorczki, kataru oraz suchego i dranicego kaszlu. Choligrip na noc przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objaww utrudniajcych prawidowy sen.Przeciwskazania: Stwierdzona nadwraliow na paracetamol, dekstrometorfan, prometazyn lub ktrkolwiek substancj pomocnicz leku. Niewydolno nerek lub wtroby. Niewydolno oddechowa lub okolicznoci stwarzajce ryzyko jej wystpienia (przewleka choroba obturacyjna drg oddechowych lub zapalenie puc, atak astmy lub zaostrzenie astmy). Przyjmowanie inhibitorw monoaminooksydazy (MAO) i okres do 2 tyg. po ich ostatnim zasto-sowaniu. Produktu nie stosowa w ciy i w okresie karmienia piersi ze wzgldu na zawarto etanolu. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Skad: Jedna tabletka do ssania zawiera 1,5 mg Cetylpyridinii chloridum (cetylopirydyniowy chlorek jednowodny). Przeciwwskazania: Nadwraliwo na chlorek cetylopirydyniowy lub na ktrkolwiek substancj pomocnicz. Nietolerancja fruktozy. Nie stosowa u maych dzieci ze wzgldu na moliwo przypadkowego zakrztuszenia si tabletk. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o.

    Skad: 5 mg syropu zawiera 200 mg ibuprofenu Wskazania: Leczenie objawowe: blu o agodnym do umiarkowanego nasileniu, gorczki. Jeeli objawy utrzymuj si duej ni 4 dni, naley skonsultowa si z lekarzem. Przeciwwskazania: Nadwraliwo na substancj czynn lub na ktrkolwiek substancj pomocnicz, potwierdzone reakcje skurczu oskrzeli, astmy, nieytu nosa lub pokrzywki we wczeniejszym przyjciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych lekw przeciwzapalnych, niesprecyzowane zaburzenia hematopoezy, cikie zaburzenia czynnoci wtroby lub nerek lub cikie i niekontrolowane zaburzenia serca, ostatni trymestr ciy, niekontrolowane krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacja w wywiadzie jako wynik wczeniejszej terapii NLPZ, czynna lub nawracajca choroba wrzodowa odka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie (dwa lub wicej rnych potwierdzonych epizodw owrzodze lub krwawienia), cika niewydolno serca, krwawienie z naczy mzgowych lub inne czynne krwawienie, przeciwwskazany u dzieci poniej 10 kg ( 1 roku ycia) poniewa dawka ta jest nieodpowiednia ze wzgldu na wysz zawarto substancji czynnej. Podmiot odpowiedzialny: Ratiopharm GmbH

    8,99

    Vicks SymptoMed Complete 5 sasz. o smaku cytrynowym ulga w 6 objawach* grypy i przezibienia w 1 dawce

    Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol do nosa 150 ml - DO 8 GODZIN ULGI PRZY ZATKANYM NOSIE!

    11,99Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Skad: Jedna kapsuka zawiera: 2x109 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus R0011, Lactobacillus helveticus R0052 Przeciwwskazania: brak Podmiot odpowiedzialny: Podmiot odpow-iedzialny: LALLEMAND SAS. Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Merck Sp. z o.o.

    LEKI BEZ RECEPTY I SUPLEMENTY DIETY

    Skad: benzydaminy chlorowodorek 1,5mg/mlPosta farmaceutyczna: aerozol do stosowania w jamie ustnej Przeciwwskazania: Nadwraliwo na benzydaminy chlorowo-dorek lub ktrkolwiek substancj pomocnicz produktu. Podmiot odpowiedzialny: Zakady farmaceutyczne Unia Spdzielnia Pracy

    9,99

    Supremin syrop 200 ml - KASZEL IDZIE SPA - lek przeciwkaszlo-wy, wskazany do stosowania w ostrym, suchym kaszlu

    Przed uyciem zapoznaj si z ulotk, ktra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczce dziaa niepodanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczce stosowania produktu leczniczego, bd skonsultuj si z lekarzem lub farmaceut, gdy kady lek niewaciwie stosowany zagraa Twojemu yciu lub zdrowiu.

    Skad: 1 saszetka zawiera: paracetamol 500mg, gwajafenezyna 200 mg, fenylefryny chlo-rowodorek 10 mg Posta farmaceutyczna: proszek dosporzdzania roztworu doustnego Wskazania: Krtkotrwae , dorane agodzenie objaww towarzyszcych przezibieniu i grypie, tj.: bl o nasileniu agodnym do umiarkowanego, gorczka, nieyt nosa oraz uatwianie odksztuszania przy kaszlu produktywnym. Przeciwwskazania: Nadwraliwo na paracetamol, gwajafenezyn, fenylefryny chlorowodorek lub ktrkolwiek substancj po-mocnicz; Zaburzenia czynnoci wtroby lub cikie zaburzenia czynnoci nerek; Nadcinienie; Nadczynno tarczycy; Cukrzyca; Choroba serca; Jaskra z wskim ktem przesczania; Porfiria; Stosowanie u pacjentw przyjmujcych: trjpiercieniowe leki antydepresyjne, inhibitory monoaminooksydazy (MAO-I) obecnie lub w cigu ostatnich 2 tygodni, l