LXI Vilniaus aukcionas
LXI Vilniaus aukcionasLXI Vilniaus aukcionas2020 m. kovo 20 d. 18 val.Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius)
Ekspozicija:Kovo 18–19 d.: 10–18 val.Kovo 20 d.: 10–14 val.Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius
TurinysIn focus: Vilnius / 4In focus: Linas Leonas Katinas / 14Lietuvos dailė / 20Išeivijos dailė / 36Lietuvos grafika / 40Litvakų dailė / 44Varia Lituanica / 48Varia / 54
Sveiki, mielieji,
Simona Skaisgirytė–Makselienė,Vilniaus Aukciono vadovė
Lilijos Valatkienės nuotr.
pavasarinis Vilniaus aukcionas tik vadinasi pavasariniu, nes žiemos realiai nebuvo. Tokia realybė: klimato kaita. Kas pastovaus? Vilnius. Jis atlaikys visas klimato kaitas, ir bus, ir bus amžinas inspiracijos šaltinis daugybei menininkų, kurie būtent Vilniuje užčiuopė gražiausius būties momentus ir juos įamžino. Nemari tema… Kas daugiau? Linas. Linas Katinas, kurio paroda kaip tik šiuo metu vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje. Žmogus, ignoravęs sistemą kurioje gimė ir kuri bandė jam primesti savo taisykles; vietoje to – sukūręs savo sistemą ir savo žaidimo taisykles.
Yra ir daugiau akcentų. Bene labiausiai intriguojantis – trijų triptikų Petro Kalpoko kompozicija, kurta Lietuvos banko Kretingos filialui. Sukurta paskutiniais tarpukario nepriklausomybės metais, ji kvintesenciškai atspindi visa tai, kas buvo pasiekta per du tarpukario nepriklausomybės dešimtmečius: iškristalizuotą ideologinį valstybės naratyvą, kuris apjungia romantinius, idealistinius valstybės siekius, atspindėtus modernia art deco raiška. Įspūdingi, ikoniniai, etapiniai kūriniai.
Ir dar daug ko rasite: pradedant diasporos (išeivijos, litvakų) daile, baigiant filatelija ir alkoholinių gėrimų etiketėmis. Dobužinskio estampais ir Zikaro bei Rimšos plaketėmis. Kėdainio piešiniais ir Sutkaus fotografijomis. XIX a. ferotipų rinkiniu… Žiūrėkime ir stebėkimės, kiek visko sukurta.
Iki susitikimo kovo 20 d.
In focus: Vilnius
1. Bronislovas Jamontas (Bronisław Jamontt, 1886–1957)Kiemas Vilniaus žydų kvartale1927, kart., temp., 56,5 x 39Sign. AD: Br/Jamont/1927; KP – autoriaus inskripcijaIš žymaus Vilniaus gydytojo Šmuelio Aleksandro Libo (1890–1970) kolekcijos4900 Eur
2. Eugenijus Marcinas Kazimirovskis (Eugeniusz Marcin Kazimirowski, 1873–1939)[Vilniaus apylinkių motyvas]1926, drb., al., 65 x 69,5Sign. AD: Eug. Kazimirowski3500 Eur
Eugenijus Marcinas Kazimirovskis (Eugeniusz Marcin Kazimirowski) gimė 1873 m. lapkričio 11 d. Vygnance (Podolė, Lenkija), mirė 1939 m. rugsėjo 23 d. Balstogėje. Lenkų tapytojas, scenografas. Išgarsėjo nutapęs 1934 m. paveikslą „Gailestingasis Jėzus“ pagal vienuolės šventosios Marijos Faustinos Kowalskos regėjimą. 1935 m. paveikslas išstatytas Aušros Vartų koplyčioje, vėliau – Šv. Mykolo bažnyčioje, sovietams ją uždarius 1948 m. perkeltas į Naujosios Rūdos (Baltarusija) bažnyčią. 1986 m. grąžintas į Vilnių, Šv. Dvasios bažnyčioje, nuo 2004 m. yra specialiai jam įrengtoje Dievo Gailestingumo šventovėje.
Kazimirovskis 1892–1897 m. studijavo Krokuvos dailės akademijoje, nuo 1897 m. – Miunchene, Antono Ažbé’s studijoje ir dailės akademijoje. 1900 m. tobulinosi Paryžiuje, Šv. Luko akademijoje Romoje. Po 1914 m. apsigyveno Vilniuje, dėstė Mokytojų seminarijoje, dirbo scenografu Lenkų ir Didžiajame teatre, vadovavo žaislų dirbtuvei Dailiųjų amatų mokykloje. 1936 m. persikėlė gyventi į Balstogę, įsteigė Balstogės vaivadijos turizmo propagandos sąjungą, parengė gidą po Balstogę, 1939 m. vadovavo Kraštotyros draugijos Balstogės skyriui. Nuo 1922 m. Vilniaus dailininkų draugijos, nuo 1931 m. Vilniaus nepriklausomųjų dailininkų draugijos narys. Aliejumi, akvarele nutapė peizažų, portretų, natiurmortų. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, Varšuvos nacionaliniame muziejuje, Balstogės istorijos muziejuje.
Parengta pagal: Lietuvos dailininkų žodynas 1918–1944, sud. L. Šatavičiūtė-Natalevičienė, Vilnius, 2013, p. 205–206.
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a s
3. S. Butkevičius (XX a. I p.)Katedra su varpine žiemą[1940], pop., akv., guaš., 27,5 x 17,4Sign. AK: parašas280 Eur
4. S. Butkevičius (XX a. I p.)Šv. Mykolo g. Vilniuje1940, pop., akv., guaš., 27,8 x 17,2Sign. AK: S. Butkevičius 1940.280 Eur
5. Rafaelis Chwolesas (1913–2002)
Aušros Vartai (Ostra Brama)
1955, drb. ant kart., al., 34 x 48Sign. AD: R.Chvoles
4900 Eur
I n f o c u s : V i l n i u s
6. Rafaelis Chwolesas (1913–2002)Vito gatvė1955, kart., al., 34,5 x 24,5Sign. AD: R.Chvoles 552200 Eur
8. Rafaelis Chwolesas (1913–2002)Literatų gatvė (Ulica Literacka)1955, drb. ant kart., al., 38,5 x 49,5Sign. AK: R.Chvoles 5200 Eur
7. Rafaelis Chwolesas (1913–2002, atrib.)Kiemelis Gorkio (dab. Pi l ies) gatvėje~1955, drb. al., 73,5 x 53,5980 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sI n f o c u s : V i l n i u s
9. Maria Rivka Chwoles–Lichtenfeld (1928–2017)Vilniaus prisiminimas1975, kart., al., 51 x 36,5Sign. AK: Riwka880 Eur
10. Rimas Zigmas Bičiūnas (g. 1945)Dvi moterys Vilniaus fone1975, kart., al., 50 x 70Sign. AD: Rimas 75.540 Eur
11. Bronius Uogintas (1946–2013)Kretingos [dabar šv. Mikalojaus] gatvė Vilniuje1987, kart., al., 39,5 x 29Sign. AK: B.Uogintas87.190 Eur
12. Bronius Uogintas (1946–2013)Vilniaus senamiesčio gatvelė1988, drb., al., 46,5 x 55Sign. AD: B.Uogintas88-280 Eur
I n f o c u s : V i l n i u s
13. Vytautas Viktoras Banaitis (1909–1990)Pil ies g. Vilniuje1990, kart., al., 60 x 40Sign. AK: V.Banait.90.300 Eur
14. Vytautas Viktoras Banaitis (1909–1990)Senamiesčio motyvas1981, kart., al., 31 x 44,5Sign. AD: V.Banait.81280 Eur
15. Dalia Genovaitė Mažeikytė (g. 1943)Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia Užupyje2018, drb., al., 92 x 65Sign. AD: parašas / 2018420 Eur
16. Tadas Kuliševičius (Tadeusz Kulisiewicz, 1899–1988)Vilnius1925, pop., sausa adata, 11,5 x 8,5Sign. AK: Suchoryt (Wilno), AD: Kulisiewicz 25470 Eur
17. Vladas Drėma (1910–1995) Šv. Onos bažnyčia Vilniuje1937, pop., medžio raiž., 24,5 x 16Sign. AK (klišėje): monograma VD, AD (pieštuku): Vl. Drėma 1937.340 Eur
18. Leonas Kosmulskis (1904–1952)Bernardinų bažnyčia Vilniuje1949, pop., medžio raiž., 17,5 x 17,5Sign. AK: Leon Kosmulski 1949 r. 320 Eur
19. Jonas Kuzminskis (1906–1985)Vilnius. Bernardinų bažnyčia1944, pop., linoraiž., 38 x 27Sign. AD: parašas 1944190 Eur
20. Juozas Kėdainis (1915–1998)Franko namo f ragmentas1955, pop., tušas, anglis, 40,5 x 29Sign. AD: monograma/Vilnius Didžioji gt. Franko/1955.VIII.15/namas/Jame gyveno/Stendalis pranc. rašytojas/Napoleono žygio/metu.200 Eur
21. Juozas Kėdainis (1915–1998)Vilnius. Dailės institutas~1955, pop., anglis, akv., 40 x 28Sign. AD: monograma/Vilnius/Dailės inst.190 Eur
I n f o c u s : V i l n i u s
22. Linas Leonas Katinas (g. 1941)
6 Vilniaus miesto motyvai
1. Į Pilies gatvę1958, pop., cinkograf., 16,2 x 12,3Sign. AK: cinkas, AC: Į Pilies gatvę, AD: Linas1958
2. Dominikonai1969, pop., akv., 36,3 x 13,8Sign. AK: Dominykonai, AD: parašas 1969
3. Vilnius. Skapo g.1958, pop., cinkograf., 12 x 15,5Sign. AC: cinkas, AD: „Vilnius. Skapo g.” 1958
4. Šv. Jono g.1958, pop., litograf., 33,5 x 22,5Sign. AC: „Šv. Jono”, AD: Linas 1958
5. Į Pilies gatvę1958, pop., piešt., 35,3 x 31,5Sign. AD: Linas „Į Pilies gatvę” 1958
6. Vilnius1957, pop., litograf., 48 x 32,5Sign. AK: litograf 47 Vilnius, AD: Linas 1957300 Eur
23. Antanas Kučas (1909–1989)Pirmasis sniegas. Vilniaus Švenčionių gatvė1958, pop., spalv. linoraiž., 39 x 30,2Sign. AD: A. Kučas, 58380 Eur
24. Antanas Kučas (1909–1989)Vilnius pro medžius. I I1977, pop., linoraiž., 41,3 x 33Sign. AK: E. d‘ a. „Vilnius pro medžius“ II. Linoraižinys, AD: A. Kučas, 77390 Eur
25. Antanas Kučas (1909–1989)Vilnius pavasarį1965, pop., linoraiž., 30,6 x 42,1, tir. 12/30Sign. AK: 12/30, AD: A. Kučas, 65320 Eur
1 2 3
4 5 6
27. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Senasis Vilnius1969, pop., kart. raiž., mišri techn., 32 x 40Sign. AK: „Senasis Vilnius“, AC: Epreuve d‘Artiste, AD: VKalinauskas/–69260 Eur
26. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Choralas senajam Vilniui1977, pop. (lotyniško bažnytinio giesmyno puslapis), mišri techn., temp., monotip., 32,5 x 24Sign. AK: „Choralas senąjam Vilniui“, AC: E.d‘A., AD: VKalinauskas/–77 290 Eur
29. Vladas Liatukas (g. 1954)Užupio gatvė. Vilnius2005, pop., ofortas, 15,5 x 18,5Sign. AK: A.d.„Užupio gatvė“, AC: Vilnius c3, AD: Vl. Liatukas 2005140 Eur
28. Birutė Žilytė (g. 1930)Iš ciklo „Vilnius“, IV1966, pop., spalv. autocinkograf., 52,5 x 42, tir. 46/50 Sign. AK: „Vilnius“ IV 46/50, AD: Birutė Žilytė, 66 Repr. in: Birutė Žilytė. Paslaptingas būties švytėjimas (Vilnius: R. Paknio leidykla, 2014): p. 28250 Eur
I n f o c u s : V i l n i u s
30. Aldona Skirutytė (1932–2005)„Jubil iejus“ Iš ciklo „Senasis ir naujasis Vilnius“1973, pop., linoraiž., 64 x 52, tir. 17/50Sign. AK: „Jubiliejus” Iš ciklo „Senasis ir naujasis Vilnius” 17/50 E.p. d’artiste, AD: A. Skirutytė 73240 Eur
31. Antanas Kmieliauskas (1932–2019)Vilniaus universiteto 400 metų jubil iejus1980–2003, pop., aut. techn. (spalv. tekstolito estampas), 58 x 39Sign. AK: „Vilniaus universiteto 400 metų Jubiliejus“, AC: Epreuve d‘artiste, AD: Antanas Kmieliauskas 1980–03 m.280 Eur
32. Antanas Kmieliauskas (1932–2019)Vilniaus bokštai1977, pop., aut. techn. (spalv. tekstolito estampas), 44 x 58Sign. AK: „Vilniaus Bokštai“, AD: Antanas Kmieliauskas 1977 m.320 Eur
33. Antanas Sutkus (g. 1939)Vilnius II
1983, pop., sid. br. atsp., 37,5 x 29,5 (50 x 38,5)
Sign. KP: A. Sutkus250 Eur
34. Antanas Sutkus (g. 1939)Vilnius. Senamiestis1983, pop., sid. br. atsp., 31 x 29,6Sign. AD: A. Sutkus250 Eur
35. Antanas Sutkus (g. 1939)Vilnius, Kalvari jų gatvė
(du variantai)1964/XXI a. pr., foto pop.,
skaitm. atsp., 39 x 38,5 (abu)Sign. AK: A. Sutkus, 1964, AD:
Vilnius, Kalvarijų gatvė600 Eur
37. Saulius Paukštys (g. 1964)Vilniaus atvaizdai (9 vnt.)2019, pop., Van Dycke Brown technika, ~23 x 19 (visi)Sign. AD: Saulius Paukštys 19 (visi)450 Eur
36. Saulius Paukštys (g. 1964)Karalait is1990, pop., mišri techn., 24 x 20Sign. KP: parašas ir dedikacija65 Eur
38. Vilniaus albumas: iš Jono Kazimiero Vilčinskio leidinių [reprodukcijos]Parengė Zof i ja Budrytė, dail . Bronius Leonavičius Vilnius: Vaga, 1987, 1 apl., 12 p., 24 iliustr. lap., tir. 5000 egz.100 Eur
In focus: Linas Leonas KatinasLinas Leonas Katinas gimė 1941 m. birželio 22 d. Radviliškyje, tapytojas. Leono Katino
sūnus. Nuo 1990 m. Grupės 24 (veikė 1989–2000 m.) narys. 1964 m. baigė Lietuvos dailės institutą (architektūrą). 1971–1976 m. lankė Tibeto kultūros, filosofijos ir meno kursus Rytų šalių mokslo institute Maskvoje, 1974–1979 m. Dacano vienuolyno mokymo centre Ulan Udė (Buriatija). 1985–1989 m. Grenoblio universitete Vaizduotės mokslinių tyrimų centro laisvas klausytojas. 1964–1966 m. Miesto statybos projektavimo instituto architektas, 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės akademijoje; profesorius (2008 m.). Nuo 1967 m. dalyvauja parodose meno projektuose Lietuvoje ir užsienyje. Sukūrė tapybos kūrinių, piešinių, akvarelių, instaliacijų. Kūryboje eksperimentuoja su įvairiomis technikomis (koliažo ir kitomis), dažnai įterpia tekstus. Kūriniams turi įtakos lietuvių liaudies audinių motyvai, ornamentika, koloristika, tuo pačiu derinama ir budizmo kultūra, kriščioniška tematika, naudojamos piktogramos, hieroglifai, citatos.
Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, MO muziejuje Vilniuje, Tretjakovo galerijoje Maskvoje. 1999 m. pelnė Lietuvos nacionalinę premiją.
Parengta pagal Lietuvos dailininkų žodynas 1945–1990, sud. M. Žvirblytė, Vilnius, 2016, p. 353–354; Markauskaitė N., Linas Leonas Katinas in: https://www.vle.lt [interaktyvus].
39. Linas Leonas Katinas (g. 1941)101968, kart., al., 99 x 98Sign. KP: Linas/1968/”10”2200 Eur
40. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Jūra1969, pop., cinkograf., 24,5 x 25Sign. AC: Jūra, AD: Linas69170 Eur
41. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Be pavadinimo1967, pop., cinkograf., 25 x 21,5Sign. AD: Linas67170 Eur
42. Linas Leonas Katinas (g. 1941)II1972, pop., litograf., 27,5 x 22,5, tir. 5/9Sign. AK: 5/9 autolitograf „II”, AD: Linas72190 Eur
43. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Samprotavimai apie debesis ir jų tyrimas. I bandymas1971, pop., litograf., 53 x 43, tir. 7/15Sign. AK: 7/15 „Samprotavimai apie debesis ir jų tyrimas“ I bandymas autolitograf., AD: Linas 71280 Eur
44. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Samprotavimai apie debesis ir jų tyrimas. IV bandymas1971, pop., litograf., 53 x 43, tir. 18/40Sign. AK: 18/40 Iš samprotavimų apie debesis ir jų tyrimas. IV bandymas., AC: autolitograf., AD: Linas·71·V280 Eur
I n f o c u s : L i n a s L e o n a s K a t i n a s
45. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Sapnas1972, pop., litograf., 51,5 x 42, tir. 8/15 Sign. AK: 8/15 autolitograf. „Sap-nas” K, AD: Linas 1972 kovo 29290 Eur
46. Linas Leonas Katinas (g. 1941)
Lietus ant veidrodžio1977, pop., litograf., 49 x 38
Sign. AD: Linas 77280 Eur
47. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Vieno vakaro monotipi jos nuo vienos plokštės (16 vnt.)1970, pop., monotipija, 39 x 28,5Sign. visos signuotos1200 Eur
48. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Oranžinė seri ja (22 vnt.)1970, pop., cinkograf., 33 x 25, tir. 40 Sign. visos signuotos1100 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sI n f o c u s : L i n a s L e o n a s K a t i n a s
49. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Oktogonas1988, pop., akr., 86,5 x 64,5Sign. AC: „oktogonas”, AD: Linas 88·/XII·600 Eur
50. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Piramidė1991, pop., akv., guaš., 87 x 57Sign. AK: Linas 91.V.600 Eur
51. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Carrara marble1985, pop., akr., mišri techn., 78 x 62Sign. AD: Linas 85600 Eur
52. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Sala Labanore
1985, pop., akv., 59,5 x 92
Sign. AD: Linas 85600 Eur
53. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Į Vilnelę langai visada1991, pop., akv., 74,5 x 55Sign. AD: Linas/’91’450 Eur
54. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Nitroglicerinas ne visada t inka1991, pop., akv., guaš., 64 x 50,5Sign. AD: Linas450 Eur
55. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Kryžius1990–1991, pop., akv., guaš., 76 x 56Sign. AD: Linas91·VI450 Eur
56. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Vienarankis Kristus1998, pop., mišri techn., 75 x 54Sign. AD: Linas 1998 II450 Eur
57. Linas Leonas Katinas (g. 1941)J is ir J i1988, pop., akv., guaš., 73 x 54Sign. AK: Linas 88450 Eur
58. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Ɛ93 [Epsylon]1989–1993, drb., al., akr., 116,5 x 89Sign. AK: Linas 891300 Eur
Lietuvos dailė59.
Autorius: Petras Kalpokas (1880–1945)
Asistentai: Boleslovas Grigaras–Grigaravičius (1911–?, Kauno meno mokykloje mokėsi 1930–1939, P. Kalpoko studijoje – 1937–1938);Rimtas Kalpokas (1908–1999) – tikėtina
Objektas: 3 triptikų kompozicija Lietuvos banko Kretingos skyriaus centrinėje operacijų salėje.I triptikas: Miesto pramonėPagrindinė mintis: intensyviai besivystanti miesto pramonė, fone – rūkstantys gamyklų kaminai, pirmame plane – grūdų ir kitų žemės ūkio gėrybių pristatymas perdirbėjams.II triptikas (centrinis): ĄžuolasPagrindinė mintis: tradicinis Lietuvos peizažas su galybės, Lietuvos tęstinumo ir klestėjimo simboliu – ąžuolu. Aplink jį – ariami laukai; šoniniuose flanguose pjovėjo ir grėbėjos tautiniais rūbais figūros.III triptikas: Žvejai Lietuva pristatoma kaip jūrinė valstybė. Pirmame plane – žmonės traukia numanomą laivą prisišvartuoti, antrame plane – garlaivis ir mažesni laivai. Šoniniuose flanguose – tinklų mezgėjas ir taisytoja.
Stilistika: Tautinis ideologinis romantizmas su Art Deco elementais.Pagrindinė žinutė – tautinė klestinti Lietuva, stipri, taiki, turtėjanti, darbšti. Oficialiojo Nepriklauso-mos tarpukario Lietuvos meno stiliaus pavyzdys.
Užsakovas: Lietuvos bankas
Objekto lokacija: Visi trys triptikų pano buvo kurti Lietuvos banko Kretingos skyriaus centrinei operacijų salei. Pastato architektas – Mykolas Songaila (1874–1941).
Sukūrimo metai: 1939 m. II p. (pradžia). Tikėtina pabaiga – 1940 m. I p.
Technika, medžiagos:
Drobė, aliejus
Išmatavimai: I triptikas „Miesto pramonė“: 2,56 (aukštis) x 6,39 (ilgis) m (16, 35 m2)II triptikas (centrinis) „Ąžuolas“: 2,56 (aukštis) x 9,98 (ilgis) m (25,54 m2)III triptikas „Žvejai“: 2,56 (aukštis) x 7,53 (ilgis) m (19, 27 m2)Bendra kvadratūra: 61,16 m2
Signatūros: Visi trys pano signuoti apačioje dešinėje beveik identiškomis signatūromis:Petras Kalpokas / su asist. BolGrigaru
Būklė: Triptiko kairioji dalis „Moteris taiso tinklus“ restauruota 1985–1986 m. (yra Restauravimo pasas, kuriame aprašyti visi atlikti restauraciniai veiksmai).Dabartinė būklė: akivaizdžių fizinių apgadinimų (suplyšimų, įplėšimų), taip pat akivaizdžių tapybinio sluoksnio nubyrėjimų nėra. Triptikai apdulkėję, patamsėjęs lakas, kurį dengia nešvarumų sluoksnis. Reikalingas triptikų tapybinio paviršiaus dezinfekavimas, nuvalymas, konservavimas, tačiau bendra kūrinių būklė yra gera (nebuvo fiziškai pažeisti, nebuvo vandens apliejimų).
Papildoma infor-macija:
Archyvinėse bylose fiksuojama informacija apie autoriui išmokėtus avansus:1939.II.7: 300 Lt (už eskizus)1939.II.7: 300 Lt (už eskizus, išmokėta Rimtui Kalpokui)1939.VIII.14: 3100 Lt1939.VIII.17: 2000 LtIš viso išmokėta avanso: 5700 LtArchyvinių žinių apie pilną užsakymo sumą nėra. Tikėtina bendra užsakymo suma – 12000–18000 Lt
Reprodukuota in: N. Tumėnienė, Petras Kalpokas (Vilnius: Vaga, 1983): p. 139(pavadinimai nurodyti tokie: Rytas / Žvejai / Pramoninio Lietuvos kaimo peizažas, sukūrimo metai: 1938–1939)
Pastaba: Objektas nebus eksponuojamas LXI Vilniaus aukciono ekspozicijoje Tolerancijos centre. Dėl jo apžiūros Kretingoje kreiptis į Vilniaus aukciono darbuotojus.
Kaina: 200000 Eur
L i e t u v o s d a i l ė
60. Adomas Galdikas (1893–1969)MiškeXX a. 3–4 d-metis, drb., al., 57 x 432500 Eur
61. Adomas Galdikas (1893–1969)Miškas1929, pop., guaš., 47,5 x 61,5Sign. AK: A Galdikas 292800 Eur
62. Adomas Galdikas (1893–1969)Nemuno peizažasXX a. 3–4 d-metis, pop., guaš., 45 x 68Repr. in: Adoms Galdikas. Lyrinės abstrakcijos erdvių link (Vilniaus Aukciono Biblioteka: 2014): p. 1382900 Eur
63. Adomas Galdikas (1893-1969)Marvelė prie KaunoXX a. 3–4 d-metis, pop., guaš., 47 x 672900 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sL i e t u v o s d a i l ė
64. Vladas Didžiokas (1889–1942) Peizažas su skardžiuXX a. 3–4 d-metis, drb. ant kart., al., 48 x 38Sign. AK: V. Didžiokas2200 Eur
65. Jonas Buračas (1898–1977)Južintai1932, drb., al., 26,5 x 24,8Sign. VD: J. Buračas –/ 32 1600 Eur
66. Jonas Buračas (1898–1977)Prie Nemuno1974, pop., akv., 49,5 x 70,5Sign. AD: J. Buračas/74560 Eur
67. Jonas Vaitys (1903–1963)Karvė1933, drb., al., 17,2 x 24Sign. AD: Vaitys170 Eur
68. Jonas Vaitys (1903–1963)Poilsis per šienapjūtę1957, kart., al., 32 x 37,5Sign. AD: JVaitys 57380 Eur
69. Sofija Romerienė (Zofia Römer, 1885–1972)Verpėja1938, pop., past., 63,6 x 43,7Sign. AD: ZRömer /’38850 Eur
71. Kazys Šimonis (1887–1978)Kalnų šventyklaXX a. vid., pop., temp., 33,7 x 41,7Sign. AK: KŜ2500 Eur
70. Kazys Šimonis (1887–1978)[Miestas]Apie 1960, drb., al., 49,5 x 52Sign. AD: KŜ1700 Eur
72. Kazys Šimonis (1887–1978)Laukas prie Palangos1958, kart., al., 34,5 x 41,3Sign. AK: KŜ1200 Eur
73. Kazys Šimonis (1887–1978)Ramunės1967, pop., temp., 33 x 47Sign. AD: KŜ1200 Eur
74. Jonas Švažas (1925–1976)Mergaitės portretas1959, drb., al., 44,5 x 35,5Sign. KP: dedikacija ir parašas900 Eur
75. Antanas Gudaitis (1904–1989)Marių etiudas1955, drb. ant kart., al., 32,5 x 41Sign. AD: gudaitis 900 Eur
76. Vytautas Mackevičius (1911–1991)Debesuota diena1968, drb., al., 46 x 76
Sign. AD: VM500 Eur
77. Česlovas Znamerovskis (Czesław Znamierowski, 1890–1977)Kovas1969, drb. ant kart., al., 50 x 70Sign. AK: C. Znamierowski 69480 Eur
78. Česlovas Znamerovskis (Czesław Znamierowski, 1890–1977)Jūra1960, kart., al., 50 x 80Sign. AK: C. Znamierowski 60520 Eur
L i e t u v o s d a i l ė
79. Algirdas Liaudanskas (1937–2008)Peizažas1964, drb., al., 50,5 x 73Sign. AD: parašas 64490 Eur
80. Vincas Dilka (1912–1997)Ganykla rudenį1970, drb., al., 57,5 x 79,5Sign. AD: VDilkaRepr. in: Vincas Dilka. Padalinto gyvenimo vaizdai (Vilnius: Nacionalinė knyga, 2015): p. 147900 Eur
81. Alfonsas Motiejūnas (1912–1979)PeizažasXX a. 8 d-metis, drb., al., 54 x 74Sign. AD: A. MotiejūnasIš folkloristo hab. dr. Ambraziejaus Jonyno kolekcijos980 Eur
82. Alfonsas Motiejūnas (1912–1979)Valtys XX a. 8 d-metis, drb., al., 68 x 94,5Sign. AD: A. Motiejūnas1500 Eur
83. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Naktinis uostas1983, kart., al., 43 x 54,5300 Eur
86. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Kelias Abchazijoje1986, kart., al., 34,5 x 49,5250 Eur
87. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Pavasaris Pietų miestelyjeXX a. 8 d-metis, drb. ant kart., al., 35 x 48250 Eur
85. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Balti jos jūra1988, kart., al., 48 x 70Sign. AK: parašas340 Eur
84. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Rudeniška jūra1991, kart., al., 50 x 72Sign. AK: parašas 91360 Eur
88. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Nerami jūra1991, kart., al., 40 x 50Sign. AK: 91 parašas240 Eur
89. Bronius Grušas (1932–2013)Ruduo1993, kart., al., 40 x 65Sign. AD: parašas 93300 Eur
L i e t u v o s d a i l ė
90. Juzefa Čeičytė (g. 1922)Svajotojas1955, kart., sint. temp., koliažas, mišri autorinė techn., 61,5 x 83,5Sign. KP: JČeičytė1200 Eur
91. Juzefa Čeičytė (g. 1922)Biustas1968, kart., sint. temp., mišri autorinė techn., 70 x 50980 Eur
92. Juzefa Čeičytė (g. 1922)Įeikite1963, kart., sint. temp., koliažas, 70 x 50880 Eur
94. Juzefa Čeičytė (g. 1922)MedisXX a. 3 ketv., pop., past., 60 x 43Sign. AD: JČeičytė440 Eur
93. Juzefa Čeičytė (g. 1922)EisenaXX a. 7–8 d-metis, pop., sint. temp., mišri autorinė techn., montip., 28 x 32Sign. AD: JČeičytė300 Eur
95. Vygantas Paukštė (g. 1957)Du medžiai1983, drb., al., 118 x 991400 Eur
96. Augustinas Savickas (1919–2012)Sodas pavasarį1964, drb., al., 66 x 98Sign. AD: A.Savickas1500 Eur
97. Arvydas Šaltenis (g. 1944)Aukštaiti ja nuo Pakalnių pil iakalnio1983, drb., al., 110 x 110Sign. AD: 83 A.Š.3900 Eur
98. Antanas Martinaitis (1939–1986)Vakaras prie ežero1980, kart., al., 89,5 x 100,5Sign. KP: A.Martinaitis/Vakaras prie ežero/80 m./al., kartonasIš poeto Alfonso Maldonio (1929–2007) kolekcijos8200 Eur
L i e t u v o s d a i l ė
99. Algirdas Petrulis (1915–2010)Fantastiškas1993, drb., al., 72,7 x 59,9Sign. AD: petrulis 931500 Eur
100. Jonas Čeponis (1926–2003) Saulė1991, drb., al., 92,5 x 74Sign. AD: J. Čeponis.91.3800 Eur
101. Jonas Čeponis (1926–2003)Parke1996, drb., al., 65 x 82Sign. AK: J.Čeponis.96.5200 Eur
102. Rimas Zigmas Bičiūnas (g. 1945)Pajūrio moterys1985, drb., al., 60 x 73Sign. AD: Rimas 85.3000 Eur
103. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Sentimentalus1979–1980, kart., al., 115 x 130Sign. AD: Dalia 801500 Eur
104. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Kompozici ja1997, drb., al., 100 x 130Sign. AD: Dalia1300 Eur
105. Jonas Daniliauskas (g. 1950)Bobutės namelis1989–1990, drb., al., 100 x 80Sign.: AC: 1939, AD: J.Daniliauskas2800 Eur
106. Monika Bičiūnienė (1910–2009)Močiute, aš noriu maudytis
1993, drb., al., 81 x 1163700 Eur
107. Monika Bičiūnienė (1910–2009)Sekmadienis
1979, kart., al., 50 x 80Sign. AD: MBičiūn./1979
2600 Eur
L i e t u v o s d a i l ė
108. Leonardas Gutauskas (g. 1938)Mergaitė ir rudens medis1982, kart., al., 55 x 49Sign. AK: Leonardas 982680 Eur
109. Leonardas Gutauskas (g. 1938)Kompozici ja1980, kart., al., 84,5 x 86,5Sign. VK: Leo.80.980 Eur
110. Vilmantas Marcinkevičius (g. 1969)Keliautojas | Traveler2000, drb., al., 67 x 57Sign. AD: Vilmantas 2000500 Eur
111. Vilmantas Marcinkevičius (g. 1969)Netark Vilmanto vardo be reikalo1993, drb., al., 89 x 142,5Sign. AD: Vilmantas 931300 Eur
112. Nijolė Valadkevičiūtė (1944–2020)Paslaptingas vandens pasaulis. Sidabrinė žuvis1971, drb., al., 50 x 60280 Eur
113. Nijolė Valadkevičiūtė (1944–2020)Iš seri jos „Vacation” (I–II)2007, pop., akv., 41 x 32 (abu)Sign. AK: „Vacation” 2007., AD: N.V. (abu)220 Eur
114. Ričardas Filistovičius (g. 1951)Ekvil ibristas1981, drb., al., 21,5 x 26,5Sign. AD: Filist. 1981 m.290 Eur
115. Ričardas Filistovičius (g. 1951)Įvykis senamiestyje1981, drb., al., 19,5 x 19,5Sign. C: Filist. 84.260 Eur
116. Viačeslavas Jevdokimovas–Karmalita (g. 1946) Pianistas ir personažas2019, drb., al., 57 x 772400 Eur
117. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Vasaros nuotaikos I1983, kart., al., 13,5 x 18190 Eur
118. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Vasaros nuotaikos II1983, kart., al., 13,5 x 18Sign. AD: Dal190 Eur
119. Arvydas Baltrūnas (g. 1957)Vėlyvas ruduo1992, kart., al., 46,5 x 38,5Sign. AK: A.B.92.250 Eur
120. Bronius Uogintas (1913–1988)Palangoje Žemaitės gatvelė
1978, drb., al., 52 x 70AD: Br.Uogintas 78
580 Eur
L i e t u v o s d a i l ė
121. Vladas Karatajus (1925–2014)Bucharos gatvelė1983, kart., al., 34,2 x 47,5KP: V.Karatajus83/„Bucharos gatvelė”540 Eur
122. Vladas Karatajus (1925–2014)Buchara1983, drb., al., 69 x 81KP: V.Karatajus83/„Buchara”1500 Eur
123. Vincas Dilka (1912–1997)Gėlės su knyga1982, drb., al., 55 x 70Sign. AD: VDilkaRepr. in: Vincas Dilka. Padalinto gyvenimo vaizdai (Vilnius: Nacionalinė knyga, 2015): p. 178760 Eur
124. Rimas Zigmas Bičiūnas (g. 1945)Gėlės geltonoje vazoje1982, kart., al., 28,5 x 20,5Sign. AD: 82/Rimas240 Eur
125. Bronislovas Zalensas (1921–1994)Gėlės1982, kart., al., 20 x 16,5130 Eur
126. Gintarė Uogintaitė (Bielskienė, 1955–2016)Ciklamenai1990, drb., al., 74 x 100Sign. AD: Gintarė680 Eur
127. Gintarė Uogintaitė (Bielskienė, 1955–2016)Pavasaris2006, drb., al., 80 x 70Sign. AD: Gintarė 06640 Eur
128. Valerijus Dombrovskis (1935–2015) Natiurmortas1999, drb., al., 60 x 50Sign. AD: V. Dombrovskis 99.300 Eur
129. Valerijus Dombrovskis (1935–2015)Vasara2011–2012, drb., al., 70 x 60Sign. AD: V. Dombrovskis 2011370 Eur
363636
Išeivijos dailė130. Antanas Rūkštelė (1906–1990) Peizažas su gubų rišėjaisXX a. II p., drb., al., 45 x 61Sign. AK: A. Rūkštelė980 Eur
131. Pranas Domšaitis (1880–1965)Valtys Konstantinopolyje1929, pop., pastel., 26 x 34Sign. AD: monograma1500 Eur
132. Pranas Domšaitis (1880–1965)Fakerio ežeras (Lake Faaker)1930–1932, pop., past., 40 x 58Sign. AD: P. Domšaitis1800 Eur
3737
133. Bronius Murinas (1906–1986)Peizažas1984, kart., akr., 60 x 47,5Sign. AK: Br. Murinas 84900 Eur
134. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Paryžiaus gatvelė1949, drb., al., 81 x 60 Sign. AK: Kasiulis 495400 Eur
135. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Šokėjų pora
XX a. 3 ketv., pop., guaš., 65 x 50Sign. AD: Kasiulis
2700 Eur
I š e i v i j o s d a i l ė
140. Pranas Lapė (1921–2010)Saulėlydis. Mergaitės portretas1967–1970, drb., al., 100 x 1332500 Eur
136. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Obuolių skynimasXX a. 3 ketv., pop., past., 62 x 47Sign. AK: Kasiulis2200 Eur
139. Vytautas Kasiulis (1918–1995)ŽvejysXX a. 6 d-metis, pop., litograf., 41,5 x 56,5, tir. 44/50Sign. AK: 44/50, AD: Kasiulis250 Eur
137. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Žvejai su laimikiuXX a. 6 d-metis, pop., litograf., 60 x 46, tir. 32/50Sign. AK: 32/50, AD: Kasiulis290 Eur
138. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Girdantis žirgąXX a. 6 d-metis, pop., litograf., 60 x 46, tir. 13/50Sign. AK: 13/50, AD: Kasiulis290 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sI š e i v i j o s d a i l ė
141. Pranas Lapė (1921–2010)Kompozici ja1998, drb., al., 152 x 167Sign. KP: Pranas Lapė 19984800 Eur
142. Pranas Lapė (1921–2010)Filosofinis akmuo (pagal Marguerite Yourcenar romaną)2003, drb., al., 122 x 122Sign. KP: Pranas Lapė/20033000 Eur
143. Pranas Gail ius (1928–2015)BučinysXX a. 9 d-metis (sukurta), 2019 (atlieta), bronza, patina, h=16,7 (su granito postamentu h=26,2), 25 x 10, tir. 4/8Sign. AD: Pranas; A: liejiko Žilvino Pabrinkio monograma, 4/81700 Eur
404040
Lietuvos grafika
144. Antanas Kučas (1909–1989)Į gamtą1968, pop., linoraiž., 35,8 x 44,5, tir. 12/30Sign. AK: 12/30 Į gamtą. Linoraižinys, AD: A. Kučas, 68340 Eur
145. Antanas Kučas (1909–1989)Lauko medžiai1968, pop., linoraiž., 30,8 x 35,8, tir. 5/30Sign. AK: 5/30. Lauko medžiai. Linoraižinys, AD: A. Kučas, 68320 Eur
146. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Senojo Vilniaus zodiakas. Vėžys1966, pop., kart. raiž., 34 x 25,7Sign. AK: „Senojo Vilniaus Zodijakas. Vėžys“, AC: Epreuve d‘Artiste, AD: VKalinauskas/–66 160 Eur
147. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Lietus1961, pop., kart. raiž., 25 x 19Sign. AK: „Lietus“, AC: E.d.A., dedikacija, AD: parašas150 Eur
148. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Kaziuko žirgas1968, pop., kart. raiž., 20 x 13,5Sign. AD: VKalinauskas/-68140 Eur
149. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Tapytojas1970, pop., kart. raiž., 20 x 13,5Sign. AK: „Tapytojas“, AC: E.d.A., dedikacija, AD: VKalinauskas/–70140 Eur
150. Vincas Kisarauskas (1934–1988) Kentaurų kova1961, pop., kart. raiž., 26 x 31Sign. AK: parašas 61150 Eur
151. Birutė Žilytė (g. 1930)Gyveno senelis ir senutėXX a. 7 d-metis, pop., linoraiž., 42 x 36,3Sign. AD: Birutė Žilytė240 Eur
152. Birutė Žilytė (g. 1930)Žalgiris II. Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas1980, pop., autolitograf., 57 x 71, tir. 4/10Sign. AK: 4/10 V, II v. „Žalgiris II. Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas”, AC: spalvota autolitografija, AD: Birutė Žilytė, 80240 Eur
L i e t u v o s g r a f i k a
156. Algimantas Švėgžda (1941–1996)Belkino t i l tel is1986, pop., ofortas, 9 x 19,5Sign. AK: E.d’a., AD: Belkino tiltelis Švėgžda 86./dedikacija260 Eur
157. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Iš ciklo „Motograf ika”2018, pop., grafitas, 72 x 102Sign. AD: monograma ČL 2018490 Eur
153. Birutė Stančikaitė (g. 1952)„Vėjyje” iš ciklo „Mano krašto vakarai”1980, pop., litograf., 48,5 x 60, tir. 39/40Sign. AK: „Vėjyje” iš ciklo „mano krašto vakarai” 39/40, AD: Birutė Stančikaitė 1980m.260 Eur
154. Dalia Genovaitė Mažeikytė (g. 1943)Iš ciklo „Palangos pušys sningant I”1979, pop., mišri tech., 50 x 40,5, tir. 3/35Sign. AK: Iš ciklo „Palangos pušys snin-gant I. 3/35, AC: sp. iškilioji spauda, AD: Dalia Mažeikytė 1979190 Eur
155. Antanas Kmieliauskas (1932–2019)Venecija1987, pop., aut. techn. (spalv. tek-stolito estampas), 59 x 39,5Sign. AK: „Venecija“ epreuve d’artiste, AD: Antanas Kmieliauskas 1987 m.340 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sL i e t u v o s g r a f i k a
159. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Krematas [Penkiakampė žvaigždė]2018, medžio anglis, fan., stiklas, 45 x 45 x 8,5Sign. KP: monograma ČL/2018400 Eur
158. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Krematas [Kryžius]2018, medžio anglis, fan., stiklas, 45 x 45 x 8,5Sign. KP: monograma ČL/2018400 Eur
160. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Krematas [Šešiakampė žvaigždė]2018, medžio anglis, fan., stiklas, 45 x 45 x 8,5Sign. KP: monograma ČL/2018400 Eur
161. Virginijus Malčius (g. 1980)Nykstantys ledynai2020, pop., tušas, rapitografas, 59,5 x 98,5Sign. KP: parašas300 Eur
4444
Litvakų dailė
162. Maksas Bandas (Max Band, 1900–1974)Natiurmortas su gėlėmis~ XX a. vid., drb., al., 56 x 32,7Sign. AK: Max Band1800 Eur
163. Maksas Bandas (Max Band, 1900–1974)
Natiurmortas su vaisiaisXX a. 3 ketv., drb., al., 54,3 x 72,7
Sign.: VK: Max Band2900 Eur
164. Neemija Arbit Blatas (1908–1999)
Peizažas su t i l tel iu~ XX a. vid., drb., al., 53,5 x 63,5
Sign. AK: A.Blatas5800 Eur
L i t v a k ų d a i l ė
167. Theo Tobiasse (1927–2012)Iš ciklo pagal H. K. Anderseno pasakas [Skraidanti skrynia]XX a. II p., pop., litograf., 49 x 65, tir. 186/350Sign. AK: 186/350, AD: parašas, VC: H. C. Andersen la Malle volante250 Eur
168. Theo Tobiasse (1927–2012)Iš ciklo pagal H. K. Anderseno pasakas [Varpas]XX a. II p., pop., litograf., 49 x 65, tir. 326/350Sign. AK: 326/350, AD: parašas, VC: H. C. Andersen la cloche250 Eur
165. Jacques Lipchitz (1891–1973)Klūpanti f igūra~1971, pop., spalv. litograf., 46 x 64, tir. 25/100Sign. AK: 25/100, parašas700 Eur
166. Samuelis Bakas (Samuel Bak, g. 1933)NatiurmortasXX a. II p., pop., spalv. litograf., 73,5 x 53,5, tir. 28/30Sign. AK: 28/30 / Bak290 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sL i t v a k ų d a i l ė
169. Theo Tobiasse (1927–2012)Iš ciklo pagal H. K. Anderseno pasakas
[Raudonieji bateliai]XX a. II p., pop., litograf., 49 x 65, tir. 328/350
Sign. AK: 328/350, AD: parašas, VC: H. C. Ander-sen les souliers rouges
250 Eur
170. Théo Tobiasse (1927–2012)Be pavadinimo
XX a. II p., pop., spalv. litograf., 67 x 50250 Eur
171. Theo Tobiasse (1927–2012)Entrez gais amis, al lons roulez tambours
[2002?], pop., litograf., 48,5 x 64, tir. 50/150Sign. AK: 50/150, AD: Theo Tobiasse
290 Eur
Varia Lituanica172. 16 pašto ženklų rinkinys „Steigiamasis seimas“1920, pop., spauda, 3,1 x 2,8 –3,5 x 2,4 5 pašto ženklai su spaudos klaida (labai reti egz.)660 Eur
173. Filatel i jos rinkinys1.) 2 pašto ženklai „Lietuvių vienybe. Begkim!“. 10 kapeikų1915, pop., spauda, 6,8 x 5,9 ir 4,7 x 5,9, Vilnius2.) 2 pašto ženklai „Comité général de secours pour les victimes de la guerre en Lituanie – Fribourg“. 25 centaiPop., spauda, 4,3 x 6,7 (abu), Fribūras3.) Pašto ženklas. 5 litai. Pop., spauda, 1,7 x 2,780 Eur
174. Klaipėdos krašto banknotai ir pašto ženklas1922 metų vasario 22 d. laidos 2 (6,5 x 9,5) ir 20 (9,7 x 15) nominalų markės | Pašto ženklas Memelland (2,5 x 3,6)45 Eur
175. Raižinys (vinjetė) „Grėbėja“ | Zemes bankas Kaunas[1929], pop., ofortas, 11,2 x 15Bradbury, Wilkinson & Co, Ld Engravers, New Malden, Surrey, England (spaudėjai)500 Eur
176. Lietuvos banko 100 l itų banknotas ir banknoto pavyzdys1928 m. kovo 31 d. laida, serijos numeris: B122478.Projekto autorius Adomas Galdikas, pop., spauda, 8,5 x 15,6Pastaba: ant banknoto pavyzdžio pakuotės nurodytas būklės įvertinimo sertifikatas, gautas iš Profesionalaus monetų klasifikavimo paslaugų biuro „Currency Professional Coin Grading Service“ (Very fine 35PPQ)500 Eur
177. 500 l itų vertės vekselis Pasirašytas 1932 m. kovo 18 d.
Anykščiai, 11,7 x 29,525 Eur
178. Alphons Schick akcinės bendrovės alkoholinių gėrimų 4 etiketėsPo 1922, pop., poligraf., 10,9 x 6–7,3 x 9,980 Eur
1922 m. Šančiuose, Kaune, pastatytas likerio, konjako ir vyno fabrikas, garsios prancūzų akcinės bendrovės „Alphons Schick“ padalinys Lietuvoje. Martynas Yčas (1885–1941) buvo vienas bendrovės steigėjų,
valdybos pirmininkas ir narys. Įmonę vietinės firmos nukonkuravo, tačiau tarpukario Lietuvoje tai buvo viena pirmųjų didesnių užsienio kapitalo investicijų. Parengta pagal Surblys A., „Martyno Yčo ekonominės veiklos Kaune pėdsakais“ in: https://www.vdu.lt [interaktyvus].
179. Lietuvos pi l iečio pasas Išduotas 1922 m. Šiaulių miesto milicijos,
perregistruotas 1931 m. Šiaulių miesto policijos 45 Eur
180. Fotoatvirukas. Cathédrale, Place de l ’Hôtel de Vil le et Monument Commémoratif de 1812. W. Zatorsky. Kowno |
Kauno Rotušės aikštėIki 1903, pop., poligraf., 8,9 x 13,8
20 Eur
V a r i a L i t u a n i c a
181. Vytautas Kairiūkštis (1890–1961, atrib.) Vyro studija1912, pop., sangv., 39 x 30Sign. VD: V.K./I m.1912.480 Eur
182. Sofija Romerienė (Zofia Römer, 1885–1972)Vytėnų ąžuolas1920, pop., akv., 28,5 x 22,5Sign. AK: Z.Romerowna/25 IX 1920580 Eur
184. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Keliaujančios moters portretas1923, pop., litograf., 29 x 21 (39 x 28,5), tir. 1/4Sign. AD: parašas (pieštuku)1000 Eur
185. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Autoportretas1924, pop., litograf., 19 x 15 (36 x 27,5)Sign. AD: monograma (klišėje) ir parašas (pieštuku)900 Eur
183. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Scenograf i jos projektas1923, pop., litograf., 24 x 17,5 (33,5 x 26,5)Sign. AD: monograma (klišėje) ir parašas (pieštuku)900 Eur
186. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Tambovas1923, pop., litograf., 25 x 28 (33,5 x 45)Sign. AK: monograma (klišėje), AD: parašas (pieštuku)900 Eur
L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sV a r i a L i t u a n i c a
187. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Vitebskas1923, pop., litograf., 24 x 28 (33 x 39)Sign. AK: monograma (klišėje), AD: parašas (pieštuku)900 Eur
188. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Scenograf i jos projektas spektakliui „Karalius Lyras“1923, pop., litograf., 21 x 28 (37 x 44,5)Sign. AD: monograma (klišėje) ir parašas (pieštuku)900 Eur
189. Juozas Kėdainis (1915–1998)Huisseau-sur-Cosson netoli Chambord 1969, pop., piešt., 22,5 x 31Sign. AD: Huisseau sur Cosson/netoli Chambord […], VD: Prancūzija/1969170 Eur
190. Juozas Kėdainis (1915–1998)Sužeistas l iūtas1971, pop., piešt., 30 x 42,5Sign. AK: Sužeistas Liūtas/Reljefas iš Assurbanipalo rūmų/650 m. pr. Mūsų erą/monograma/1971170 Eur
191. Juozas Kėdainis (1915–1998)Grafo Tiškevičiaus antkapinio paminklo Raudondvaryje f ragmentas
1955, pop., grafitas, 40,5 x 28,5Sign. VD: JKėdainis / 1955 / Kaunas / [...] /iš Tiškevičiaus antkapio Raudondvaryje
190 Eur
V a r i a L i t u a n i c a
192. Juozas Zikaras (1881–1944) Dr. Vinco Kudirkos por-tretas1932, gipsas, 36,5 x 24Sign. AD: J.Zikaras1800 Eur
193. Juozas Zikaras (1881–1944) TemidėXX a. I pusė, gipsas, 38,5 x 29Sign. AD: J.Zikaras1800 Eur
194. Petras Rimša (1881–1961)Barel jef as „Kristi jonas Donelaitis”1955, bronza, liejimas, ø 14,2Sign. CK: P. RimšaRepr. in: Petro Rimšos kūrinių kolekcija Edmundo Armoškos rinkiniuose (Vilnius, 2005): p. 68.480 Eur
195. Petras Rimša (1881–1961)Barel jef as „Žemaitė”1926 (?), bronza, liejimas, 19 x 25,5Sign. AD gurte: P. Rimša 740 Eur
196. Leokadija Belvertaitė–Žygelienė (1904–1992) | Kauno kombinatas „Dailė“Kanklininkė1950–1965, molis, glazūra, h=37 cm380 Eur
197. Leokadija Belvertaitė– Žygelienė (1904–1992, atrib.) | Kauno kombinatas „Dailė“Birutė1950–1965, molis, glazūra, h=39 cm380 Eur
198. Leokadija Belvertaitė–Žygelienė (1904–1992, atrib.) | Kauno kombinatas „Dailė“Laukianti1950–1965, molis, glazūra, h=33,5 cm280 Eur
201. Kauno kombinatas „Dailė“ ŽemaitėXX a. II p., molis, h=23,5Sign. A: Kauno „Dailės” kombi-natas100 Eur
199. Antanas Sutkus (g. 1939)Žaislai1973, foto pop., sid. br. atsp., 30 x 29Sign. AK: A. Sutkus, 1973, AD: Vilnius, Pylimo g.700 Eur
200. Antanas Sutkus (g. 1939)Pirmieji baikeriai , Klaipėda1974/XXI a. pr., foto pop., skaitm. atsp., 59,5 x 59,5Sign. AK: A. Sutkus, 1974, AD: Pirmieji baikeriai, KlaipėdaRepr. in: Antanas Sutkus. Retrospektyva, sud. M. Matulytė, Vilnius: Sapnų sala, 2009, p. 311.500 Eur
202. Romas Kvintas (1953–2018)Mergaitė2016, bronza, h=29 (su postamentu 35,5), tir. 3/3Sign. KP: Kvintas2400 Eur
203. Danielius Sodeika (g. 1961)Naktis2019, bronza, h=19,5 (su medžio postamentu h=24), tir. 8/10Sign. A: D.Sodeika 8/10 2019760 Eur
204. Aloizas Jonušauskas (g. 1943)Žvakidė „Lizdas“2018, bronza, h=13,5Sign. A: monograma190 Eur
5454
Varia205. Senosios fotograf i jos (ferotipų) rinkinysXIX a. 6 d-metis–XX a. pr.75 ferotipai: 2,9–21,5 x 2–16,2 | Spalvintas ambrotipas: 6,1 x 4,8 | Stiklo skaidrė: 8,1 x 8,1 | 8 sidabro atspaudai: 13,8–14,1 x 9,5–10,1750 Eur
Ferotipija – speciali fotografinė pozityvinė technika, duodanti vienintelį, unikalų atvaizdą – kolodijaus pozityvą ant juodo metalo skardos. Procesą dar 1852 metais Prancūzijoje aprašė Adolphe Alexander Martin. Nuo 1860 metų ypač išpopuliarėjo JAV. Ferotipinis atvaizdas buvo daromas ant juodo metalo skardinės juodai ar tamsiai rudai lakuotos, dažniausiai carte-de-visite, 60x90 mm, plokštelės, kuri prieš pat eksponavimą būdavo ištepama šlapio kolodijaus emulsija ir įjautrinama šviesai. Be to, buvo gaminamos pašto ženklo didumo (maždaug 27x24 mm) vadinamosios „Mažosios gemos“, montuotos medalionuose ar segėse. Tokie maži ferotipiniai portretukai taip pat būdavo įmontuojami į atvirukus ir siunčiami paštu kaip suvenyrai. Nuo 1880 metų pradėtos gaminti sausos,
želatinos emulsija padengtos, ferotipinės plokštelės. Plokštelės buvo ryškinamos specialiame ryškinančiame – fiksuojančiame ryškale arba apdorojamos kaip paprasti negatyvai, vėliau balinamos gyvsidabrio chloridu ir taip gaunamas tiesioginis pozityvas. Greitam fotografavimui buvo sukonstruotos specialios fotokameros šimtui ferotipinių plokštelių, nuotrauka padaroma per tris minutes. Laikui bėgant ferotipiniai atvaizdai išblunka, o skardą dengiančiame lake atsiranda pūslelių. Dėl paprastumo ir pigumo metodas naudotas gatvės, atlaidų ar mugių fotografų iki pat XX a. vidurio, o kai kur net ir iki mūsų dienų, kol jo neišstūmė 35 mm bei momentiniai fotoaparatai.Dr. Margarita Matulytė
206. Salvadoras Dali (Salvador Dali , 1904–1989)Les neuf s portes de ton corps | Devynerios tavo kūno durys[1967], pop., ofortas, 31,5 x 23,5Sign. AK: E.A., AD: parašas720 Eur
207. Salvadoras Dali (Salvador Dali, 1904–1989)Les Muses. Terpsichore | Mūzos. Terpsichorė
1971, pop., ofortas, 39,5 x 32, tir. 67/145Sign. AK: 67/145, AD: parašas
550 Eur
208. Bernard Charoy (g. 1931)Nu de prof i l | Niu prof i l iu
XX a. II p., pop., litograf., 56 x 39, tir. 6/150Sign. AK: 6/150, AD: Bernard Charoy
220 Eur
Pavardžių indeksas(pagal lotų numeraciją)
Arbit Blatas, Neemija (1908–1999): 164Bakas, Samuelis (Samuel Bak, g. 1933): 166Baltrūnas, Arvydas (g. 1957): 119Banaitis, Vytautas Viktoras (1909–1990): 13, 14Bandas, Maksas (Max Band, 1900–1974): 162, 163Belvertaitė–Žygelienė, Leokadija (1904–1992): 196 Belvertaitė–Žygelienė, Leokadija (1904–1992, atrib.): 197, 198Bičiūnas, Rimas Zigmas (g. 1945): 10, 102, 124Bičiūnienė, Monika (1910–2009): 106, 107Buračas, Jonas (1898–1977): 65, 66Butkevičius, S. (XX a. I p.): 3, 4Charoy, Bernard (g. 1931): 208Chwolesas, Rafaelis (1913–2002): 5, 6, 8Chwolesas, Rafaelis (1913–2002, atrib.): 7Chwoles–Lichtenfeld, Maria Rivka (1928–2017): 9Čeičytė, Juzefa (g. 1922): 90, 91, 92, 93, 94Čeponis, Jonas (1926–2003): 100, 101Dali, Salvadoras (Salvador Dali, 1904–1989): 206, 207Daniliauskas, Jonas (g. 1950): 105Didžiokas, Vladas (1889–1942): 64Dilka, Vincas (1912–1997): 80, 123Dobužinskis, Mstislavas (1875–1957): 183, 184, 185, 186, 187, 188Dombrovskis, Valerijus (1935–2015): 128, 129 Domšaitis, Pranas (1880–1965): 131, 132Drėma, Vladas (1910–1995): 17Filistovičius, Ričardas (g. 1951): 114, 115Gailius, Pranas (1928–2015): 143Galdikas, Adomas (1893–1969): 60, 61, 62, 63Gračiovas, Sergejus (1922–1993): 83, 84, 85, 86, 87, 88Grušas, Bronius (1932–2013): 89Gudaitis, Antanas (1904–1989): 75Gutauskas, Leonardas (g. 1938): 108, 109Jamontas, Bronislovas (Bronisław Jamontt, 1886–1957): 1Jevdokimovas–Karmalita, Viačeslavas (g. 1946): 116Jonušauskas, Aloizas (g. 1943): 204Kairiūkštis, Vytautas (1890–1961, atrib.): 181Kalinauskas, Vytautas (1929–2001): 26, 27, 146, 147, 148, 149Kalpokas, Petras (1880–1945): 59Karatajus, Vladas (1925–2014): 121, 122Kasčiūnaitė, Dalia (g. 1947): 103, 104, 117, 118Kasiulis, Vytautas (1918–1995): 134, 135, 136, 137, 138, 139Katinas, Leonas Linas (g. 1941): 22, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58Kazimirovskis, Eugenijus Marcinas (Eugeniusz Marcin Kazimirowski, 1873–1939): 2Kėdainis, Juozas (1915–1998): 20, 21, 189, 190, 191
Kisarauskas, Vincas (1934–1988): 150Kmieliauskas, Antanas (1932–2019): 31, 32, 155Kosmulskis, Leonas (1904–1952): 18Kučas, Antanas (1909–1989): 23, 24, 25, 144, 145Kuliševičius, Tadas (Tadeusz Kulisiewicz, 1899–1988): 16Kuzminskis, Jonas (1906–1985): 19Kvintas, Romas (1953–2018): 202Lapė, Pranas (1921–2010): 140, 141, 142Liatukas, Vladas (g. 1954): 29Liaudanskas, Algirdas (1937–2008): 79Lipchitz, Jacques (1891–1973): 165Lukenskas, Česlovas (g. 1959): 157, 158, 159, 160Mackevičius, Vytautas (1911–1991): 76Malčius, Virginijus (g. 1980): 161Marcinkevičius, Vilmantas (g. 1969): 110, 111Martinaitis, Antanas (1939–1986): 98Mažeikytė, Dalia Genovaitė (g. 1943): 15, 154Motiejūnas, Alfonsas (1912–1979): 81, 82Murinas, Bronius (1906–1986): 133Paukštė, Vygantas (g. 1957): 95Paukštys, Saulius (g. 1964): 36, 37Petrulis, Algirdas (1915–2010): 99Rimša, Petras (1881–1961): 194, 195Romerienė, Sofija (Zofia Römer, 1885–1972): 69, 182Rūkštelė, Antanas (1906–1990): 130Savickas, Augustinas (1919–2012): 96Skirutytė, Aldona (1932–2005): 30Sodeika, Danielius (g. 1961): 203Stančikaitė, Birutė (g. 1952): 153Sutkus, Antanas (g. 1939): 33, 34, 35, 199, 200Šaltenis, Arvydas (g. 1944): 97Šimonis, Kazys (1887–1978): 70, 71, 72, 73Švažas, Jonas (1925–1976): 74Švėgžda, Algimantas (1941–1996): 156Tobiasse, Theo (1927–2012): 167, 168, 169, 170, 171Uogintaitė, Gintarė (Bielskienė, 1955–2016): 126, 127Uogintas, Bronius (1913–1988): 120Uogintas, Bronius (1946–2013): 11, 12Vaitys, Jonas (1903–1963): 67, 68Valadkevičiūtė, Nijolė (1944–2020): 112, 113Zalensas, Bronislovas (1921–1994): 125Zikaras, Juozas (1881–1944): 192, 193Znamerovskis, Česlovas (Czesław Znamierowski, 1890–1977): 77, 78Žilytė, Birutė (g. 1930): 28, 151, 152
Santrumpos
A. – apačiojea. – amžiusAg – sidabras akv. – akvarelėakr. – akrilasal. – aliejusasamb. – asambliažas atrib. – atributuojama aud. - audinysaut. techn. – autorinė technika av. – aversas balt. – baltalas C. – centrecinkograf. – cinkografija chromolitograf. – chromolitografija (spalvota)D. – dešinėjed. – dienadail. – dailininkas d-metis – dešimtmetisdrb. – drobėdub. - dubliuotafan. – faneraflom. – flomasteris g – gramas graf. – grafitas guaš. – guašasil. – iliustracija inv. nr. – inventorinis numeris įv. str. – įvadinis straipsnis K. – kairėjekart. – kartonasketv. – ketvirtis klij. – klijuotė KMM – Kauno meno mokykla KP – kita (kūrinio) pusė kreid. – kreidelėsl. – lapas leid. – leidėjas linoraiž. – linoraižinyslitograf. – litografija, litografas LDM – Lietuvos dailės muziejusLDS – Lietuvos dailininkų sąjunga LDŽ – Lietuvos dailininkų žodynas (Lietuvos kultūros tyrimų institutas, 2005–2016)LKTI – Lietuvos kultūros tyrimų institutas LNM – Lietuvos nacionalinis muziejus
m. – metaimedv. – medvilnė met. – metalas mėn. – mėnesismoliotip. – moliotipija monotip. – monotipija NDG – Nacionalinė dailės galerija neįsk. sign. – neįskaitoma signatūra než. aut. – nežinomas autorius p. – pusė, puslapis, puslapiaipab. – pabaigapast. – pastelėpiešt. – pieštukaipoligraf. – poligrafija (spauda)pop. – popieriuspr. – pradžia® - rezervinė kaina raiž. – raižinys, raižytojas raš. – rašalas relj. – reljefasrepr. – reprodukuota(s) rev. - reversass. ad. – sausa adatasangv. – sangvina SBU – Vilniaus Stepono Batoro universitetassid. br. atsp. – sidabro bromido atspaudassign. – signatūras–ga – sąjungasud. – sudarytoja(s) spalv. – spalvintas, spalvotast. - tomastechn. – technikatemp. – temperatir. – tiražaston. – tonuotas, tonavimas traf. – trafaretas (-inis)užsak. – užsakovas V. – viršujeVDA – Vilniaus dailės akademijaVP – vidinėje pusėje
Meno kūrinių pardavimo aukcione tvarka ir sąlygos
1. Pagrindinės sąvokos1.1. Menorinkosagentūros,UABnustatytosMenokūriniųpardavimo
aukcione tvarka ir sąlygos (toliau – Meno kūrinių aukciono taisyklės) yraprivalomosvisiemsaukcionodalyviams.PasirašydamasRegistracijosanketąaukciono dalyvis neatšaukiamai patvirtina, kad yra susipažinęs su Menokūrinių aukciono taisyklėmis, jas suprato bei pastabų ir pretenzijų dėl jųneaiškumo,netikslumoir/arnevisapusiškumoneturi.
1.2. Aukcionas–Menorinkosagentūros,UAB(toliau–Aukciononamai)organizuojamasirvykdomasviešaskultūrosirmenovertybių(toliau–Menokūrinių) pirkimas-pardavimas aukcione, kai Meno kūriniai siūlomi pirktikeliemsasmenimsperAukciononamus,oMenokūriniopirkimo-pardavimosandoris sudaromas su tuo aukciono dalyviu, kuris aukcione pasiūlo už jįdidžiausiąkainą(toliau–Pirkėjas).
1.3. Aukciono namai – tarpininkas tarp Aukcionui Meno kūrinįpateikusiosavininko(toliau–Savininkas)beiPirkėjo.
1.4. Aukciono administracija – Aukciono vedėjas (Aukcioną vedantisasmuo),Aukcionoprotokoluotojas,AukcionofinansininkasirkitiužAukcionoorganizavimąirvedimąatsakingiasmenys.
1.5. Aukciono meno kūrinių ekspozicija – Aukcionui pateiktų Menokūrinių viešas eksponavimas, vykstantis ne trumpiau nei 2 dienos ikiAukcionopradžios.
1.6. Aukcionodalyvis–asmuo,užsiregistravęsdalyvautiAukcionekaipAukcionesiūlomųMenokūriniųpotencialusPirkėjas.
1.7. Aukcionodalyvioatstovas–asmuo,fiziškaiatstovaujantisAukcionodalyvįAukcionometu.Aukcionodalyvisprivalonurodytisavoatstovovardąir pavardę registracijos anketoje, o atvykęs į Aukcioną, Aukciono dalyvioatstovasprivalopateiktiAukciononamųadministracijaiasmensdokumentąbeiAukcionodalyvioraštiškąįgaliojimądalyvautiAukcionePirkėjoteisėmis.
1.8. Aukcionoprotokolas–dokumentas,kuriamefiksuojamakiekvienoAukcioneparduodamomenokūriniogalutinėkainairPirkėjas.Aukcionometudaromasaudioir/arvideoįrašas,saugomasvieneriusmetuspoAukciono,yraAukcionoprotokolodalis.
1.9. Dalyvionumeris–Aukcionodalyviokortelėsunumeriu,kuriąjisiškelia,siūlydamassavokainą.
1.10.Intervalas–aukcionuojamoMenokūriniokainosdidinimotarpas.1.11. Katalogas – Aukcionui pateikiamų Meno kūrinių aprašymas,
nurodantMenokūrinioautorių,pavadinimą,sukūrimometus,išmatavimus,pradinękainąarestimacijąbeikitusduomenis.
1.12. Kūrinio pasas – oficialus Aukcionui pateikto Meno kūriniodokumentas,kuriamenurodomasobjektopavadinimas,autorius,sukūrimolaikasirvieta,technikairmedžiagos,išmatavimai,būklė,signatūrosbeikitiobjektoidentifikacijaisvarbūsduomenys.
1.13.Menokūrinys–AukcionuipateiktasirAukcionodalyviamsįsigytisiūlomasmeno ar kultūros kūrinys ar objektas.Meno kūrinys ar kūriniai,aukcionuojamas(-i) kaip vienas objektas (turintis vieną numerį ir kainąkataloge)sinonimiškaigalibūtiįvardinamaskaip„lotas“.
1.14.Pradinėkaina–pirmojikaina,kuriskelbiamaAukcionepradedantkonkretausMenokūriniopardavimą.
1.15. Rezervinė kaina – konfidenciali suma (aukštesnė už nurodytąkataloge Pradinę kainą), kurios Aukcione nepasiekus, kūrinys laikomasneparduotu. Ji pažymima ženkleliu ® Aukciono kataloge prie konkretauskūriniokainos;jeigutokioženklelionėra,reiškia,nėrairrezervinėskainos.
1.16.Akceptuotakaina(„plaktukokaina“)–didžiausiaAukcionometuužMenokūrinįAkcionodalyviųpasiūlytakaina,užfiksuotaplaktukodūžiu.
1.17.Galutinėpardavimokaina–galutinėsuma,kuriąsumokaAukcionąlaimėjęs Pirkėjas. Ją sudaro Akceptuota („plaktuko“) kaina, plius Aukciononamųmarža, plius pridėtinės vertės mokestis (PVM) nuo Aukciono namųmaržos.
2. Aukciono namų ir Savininko įsipareigojimai ir teisės2.1. Meno kūrinio Savininkas teikdamasMeno kūrinį (-ius) Aukcionui,
patvirtina ir garantuoja, kad jopateiktasMenokūrinys (-iai) yra jo teisėtanuosavybė, kuris yra teisėtai įsigytas arba paveldėtas, arba sukurtas, kadkūrinys(-iai)neužstatytasirneįkeistastretiesiemsasmenims,beiatsakoužkūrinio duomenų teisingumą. Savininkas patvirtina, kad jis yra vienintelispateiktokūrinioSavininkasir/arbapaveldėtojas.
2.2. Savininkas garantuoja Aukcionui teikiamo kūrinio autentiškumą.
Iki Aukciono pradžios paaiškėjus, kad kūrinys yra plagiatas, klaidingaiatributuotasarbasuabejojuskūrinioautentiškumu,AukciononamaipasiliekateisęišimtiišAukcioneparduotinųkūriniųsąrašotokįkūrinį.
2.3.Aukciononamai,solidariaisuSavininku,dedavisaspastangas,kadbūtų užtikrintos ir apgintos kūrinio autorių teisės, vadovaujantis LietuvosRespublikosAutoriųteisiųirgretutiniųteisiųįstatymonuostatomis.
3. Registracija dalyvavimui Aukcione3.1. Dalyvauti ir pirkti Aukcione gali fiziniai ir juridiniai asmenys.
Fiziniaiasmenys,dalyvaujantysAukcione,turibūtinejaunesnikaip18metų.PirkėjasAukcionedalyvaujaasmeniškai,arbatelefonu,arbapersavoatstovą,arbaužregistruodamasNedalyvaujančiopirkėjoanketą.
3.2. Aukcionodalyvis,norintisdalyvautiAukcionePirkėjoteisėmis,turiužsiregistruoti–užpildytiregistracijosanketą.
3.3. Registracijos anketoje Aukciono dalyvis turi nurodyti šiuosduomenis:
(i)fizinisasmuo–vardas,pavardė,adresas,telefonas,elektroniniopaštoadresas;
(ii) juridiniai asmenys–pavadinimas, įmonėskodas,buveinėsadresas,PVMmokėtojokodas,telefonas,faksas,elektroniniopaštoadresas,internetosvetainė,bankorekvizitai,įgaliotoįmonėsatstovodalyvautiAukcionevardas,pavardė,telefonas,elektroniniopaštoadresas.
(iii) registracijos anketoje Aukciono dalyvis turi nurodyti, ar nupirktąkūrinį jis išsigabens pats, ar reikės transportavimopaslaugų, taip pat – arreikėstarpininkavimopaslaugų,jeikūrinysbusišvežamasįužsienį.
3.4. Norintis dalyvauti Aukcione telefonu, Registracijos anketojeturinurodytilotų,dėlkuriųnorimavaržytis,numerius,beidalyviotelefononumerį, kuriuo Aukciono namų darbuotojai susisieks su dalyviu tiesiogiaiAukcionoeigoje.Telefonugalimavaržytistikdėltųlotų,kuriųpradinėkainayra500Eurardaugiau.JeigutelefononumerisyraregistruotasLietuvoje,irdalyvis fiziškai yra Lietuvoje, už telefono ryšįmokaAukciononamai. JeigutelefononumerisyraregistruotasneLietuvoje,arbajeidalyvisyraužLietuvosribųužtelefonoryšįmokadalyvis.Aukciononamaineatsakoužtelefoninioryšiosutrikimus.
3.5. Aukcionodalyvis,norintisdalyvautiAukcionefiziškainebūdamassalėje(toliau–Nedalyvaujantisdalyvis),registracijosanketoje,beįprastiniųregistracijos anketoje teikiamų duomenų, turi nurodytiMeno kūrinį (-ius),kurį jis nori pirkti, bei didžiausią Akceptuotą („plaktuko“) kainą, kurią jissutinka mokėti už tą kūrinį. Protokolavimo tikslais Aukciono namai savonuožiūrasuteikiaNedalyvaujančiamdalyviuinumerį.
3.6. Anketą galima užpildyti internetinėje erdėje (on-line) Aukciononamųinternetosvetainėje,arbaužpildytiAukcionokatalogeesančiąformąiratsiųstifaksu(+3705)2307200.RegistracijosanketątaippatgalimaužpildytiAukcionoorganizavimovietojeekspozicijosmetuarpriešAukcionopradžią.
3.7. Registracijos anketos, siunčiamos faksu arba registruojantis„on-line“ turi būti gaunamos likus nemažiau 4 val. iki Aukciono pradžios.RegistracijaAukcionovietojebaigiasilikus10min.ikiAukcionopradžios.
3.8. Aukciononamaiatsakoužregistracijosduomenųkonfidencialumą.Anketose pateikta informacija nebus perduota, perleista ar kitu būduatskleista tretiesiems asmenims, išskyrus tuos atvejus, kai to imperatyviaireikalaujagaliojantysteisėsaktai.
3.9. Aukciononamaidedavisaspastangas,kadMenokūriniųmetrikosbūtų tikslios ir pateikiami teisingi duomenys apie Aukcione parduodamusMenokūrinius,tačiauneprisiimaatsakomybėsužgalimasklaidas.Aukcionodalyviai yra primygtinai raginami pirkti tik atidžiai apžiūrėję norimusįsigytiMeno kūrinius priešaukcioninėje ekspozicijoje bei kritiškai įvertintijų būklę ir autentiškumą. Aukciono dalyviai gali konsultuotis su Aukciononamų ekspertais arba atsivesti į ekspoziciją savo ekspertus bei remtis jųrekomendacijomisdėlpirkimo.Aukciononamaipopirkimo faktonepriimajokiųpretenzijųdėlnusipirktųMenokūrinių.
4. Aukciono vykdymo tvarka4.1.AukcionasvykstaAukciononamųnustatytojevietojenustatytulaiku,
kurienurodomiKatalogebeiAukciononamųinternetosvetainėje.4.2. Aukciono namai suteikia galimybę visiems suinteresuotiems
asmenimsapžiūrėtiAukcionoMenokūriniųekspozicijojevisusMenokūriniusne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Aukciono pradžios. Užsiregistravę
Aukciono dalyviai gali gauti nemokamą Aukciono namų specialistųkonsultacijądėlAukcionuipateikiamųobjektų.Dėlindividualioskonsultacijoslaiko būtina iš anksto susitarti Aukciono namų tinklalapyje nurodytaistelefonais.
4.3Aukcionasprasidedanustatytulaiku.PriklausomainuoparduodamųMenokūriniųskaičiaus,Aukcionasgalivyktibepertraukosarbasupertrauka.
4.4.AukcionovedėjastrumpaipristatokiekvienąMenokūrinį(autorius,pavadinimas,sukūrimometai)irskelbiaPradinękainą.PradinėMenokūriniokainadidinamatokiaisintervalais:
20Eur–299Eur:didinimointervalasyrakas10Eur;300Eur–999Eur:didinimointervalasyrakas20Eur;1000Eur–2999Eur:didinimointervalasyrakas50Eur;3000Eur–4999Eur:didinimointervalasyrakas100Eur,5000Eur–9999Eur:didinimointervalasyrakas200Eur;10000Eur–29999Eur:didinimointervalasyrakas250Eur;30000Eurirdaugiau:didinimointervalasyrakas500Eur;4.5Aukcionodalyviai,siūlydamikainą,turiaiškiaipakeltidalyvionumerį,
nukreiptąįAukcionovedėjopusę,irgarsiaiskelbtisavosiūlomąkainą.3.6. Aukciono vedėjas pakartoja kiekvieną pasiūlytą kainą. Kai niekas
iš Pirkėjų nebesiūlo didesnės kainos, Aukciono vedėjas skelbia pasiūlytądidžiausiąpaskutinękainą, jąpasiūliusiodalyvionumerįirkainąpakartoja3 kartus, fiksuodamas plaktuko dūžiu. Ši kaina yra Akceptuota kaina.Nuskambėjusplaktukodūžiui,Menokūrinyslaikomasparduotu,oAkceptuotakainairjąpasiūliusiodalyvionumerisįrašomiAukcionoprotokole.
4.7. Aukcionuojant kūrinius Aukciono namų darbuotojai skambina iratstovauja telefonu dalyvaujantiems ir nedalyvaujantiems, atitinkamasregistracijosanketasužpildžiusiems,Aukcionodalyviams.
4.8.JeigukylaginčastarpAukcionodalyvių(nesvarbu,dalyvaujančiųarnedalyvaujančiųfiziškaisalėje),Aukcionovedėjassavosprendimugalikūrinį,dėlkuriokiloginčas, aukcionuoti išnaujo. Jeiguginčas iškylapoAukciono,pirmenybė pirkti kūrinį suteikiama dalyviui, fiziškai dalyvavusiam salėjeAukcionometu.
4.9. Jeigu yra keli Nedalyvaujančio Pirkėjo anketą užpildę asmenys,kurietampačiamkūriniui(lotui)nurodėtąpačiąkainą,tuometpirmenybėsuteikiamatamPirkėjui,kurisanketąužpildėanksčiau.
4.10.Aukcionevalstybinėmskilnojamųjųkultūrosvertybiųsaugyklomssuteikiama pirmenybė įsigyti kultūros vertybes, įrašytas į nesančiųvalstybinėse saugyklose valstybės saugomų kilnojamųjų kultūros vertybiųregistrą. Paskelbus Aukcione galutinę Meno kūrinio, kuris yra kultūrosvertybė, kainą, valstybinės saugyklos atstovas turi pirmumo teisę šįMenokūrinį nupirkti. Šiuo atveju valstybinės saugyklos atstovas turi garsiaipareikštiapietokįsprendimądarpriešpereinantpriesekančioMenokūrinioaukcionavimo. Valstybinės saugyklos atstovas turi būti užsiregistravęsAukcione bei fiziškai jame dalyvauti, turėti institucijos vadovo įgaliojimąpirktiMenokūriniusAukcione.
4.11.Ženklelis®katalogepriekūriniokainosreiškia,kadyrakonfidencialiRezervinėkaina,kuriosAukcionenepasiekus,kūrinyslaikomasneparduotu.
4.12. Pasibaigus Aukcionui, Aukciono dalyviai grąžina Aukcionoadministracijaidalyviųnumerius.
4.13. Aukciono namai savo nuožiūra gali įvesti arba atšaukti įėjimo įAukciono renginį su bilietais sistemą, bei savo nuožiūra nustatyti bilietųkainas. Pirkėjams, kurie Aukcione pirko Meno kūrinį, bilieto kaina yragrąžinamaatsiimantnusipirktąkūrinį.
5. Atsiskaitymas5.1. Iškart po Aukciono Meno kūrinį nupirkęs dalyvis turi prieiti prie
Aukcionoadministracijosstaliukobeipasiimtijamišrašytąsąskaitą.5.2.AukcionoadministracijakiekvienamparduotamMenokūriniuiišrašo
išankstinioapmokėjimosąskaitąarbaPVMsąskaitąfaktūrą,priklausomainuoatsiskaitymobūdo,(duegzempliorius),kuriojenurodoMenokūrinionumerį,pavadinimąirprivalomąsumokėtikainą,kuriąsudaroAkceptuotakainabeiAukciononamųmaržasuPVM(18%-kūriniamsiki3000EurAkceptuotoskainos, 16% - kūriniams nuo 3001 iki 5000 Eur Akceptuotos kainos, 14%kūriniamsnuo5001iki10000EurAkceptuotoskainos,12%kūriniamsnuo10001EurAkceptuotoskainos).Pirmasisišankstinioapmokėjimosąskaitosarba PVM sąskaitos faktūros egzempliorius įteikiamas Aukciono dalyviui,antrasis lieka Aukciono administracijoje, kuri sąskaitos rekvizitus įrašo įAukcionoprotokolą.
5.3.TelefonudalyvaujančiamirNedalyvaujančiamPirkėjuisąskaitayra
išsiunčiama faksu ir/arelektroniniupaštukitądarbodieną.Gautąsąskaitąprivalu apmokėti banko pavedimu per 5 darbo dienas (įskaitant tą dieną,kaisąskaitabuvogautafaksuir/arelektroniniupaštu).Sąskaitosoriginalas,draugesukūriniopasu,busatiduotasatsiimantnupirkąkūrinį.
5.4 Apmokėti už įsigytą Meno kūrinį galima Aukciono vietoje grynaispinigais,arbabankokortele(Visa/VisaElectron/MasterCard/Maestro),arbabankopavedimuįAukciononamųnurodytąatsiskaitomąjąsąskaitąnevėliaukaipper5darbodienaspoAukciono.
5.5.MokantAukcionovietojebankokorteleargrynaispinigais,AukcionodalyviuiišrašomasgrynųjųpinigųpriėmimokvitasarbaišduodamaskasosaparatokasoskvitasbeiatiduodamasMenokūrinysirkūriniopasas.
5.6.Sumokėjusbankopavedimu,MenokūrinysatiduodamasPirkėjuikaipinigaiįskaitomiįAukciononamųatsiskaitomąjąsąskaitą.BankopavedimebūtinanurodytiPirkėjovardąirpavardę,arbaįmonėspavadinimą,beiįsigytoMenokūriniopavadinimąarbalotonumerį,išankstinėssąskaitosnumerį.
5.7. Aukciono namai nepriima mokėjimų už Meno kūrinį iš trečiųjųasmenų. Už parduotą Meno kūrinį turi sumokėti tik užsiregistravęs irdidžiausiąkainąužMenokūrinįpasiūlęsbeiAkceptavęskainądalyvis,kurioPirkėjonumerisyrafiksuotasAukcionoprotokole,išskyrusatvejus,kaipriešAukcionopradžiąyrapasirašytas trišalissusitarimas tarpAukciononamų,Aukcionodalyvioirmokėtojodėlkitokiųmokėjimosąlygų.
5.8.PirkėjasprivaloišAukciononamųatsiimtiMenokūrinįper3darbodienasnuopinigųsumokėjimomomento.JeiPirkėjasneatsiimaMenokūriniopernurodytąlaiką,jamskaičiuojamimokesčiaiužMenokūriniosaugojimą–0,2%MenokūrinioGalutinėskainosužvienąparą.
5.9. JeiMeno kūrinį, pagal sutarimą, Pirkėjui pristatoAukciono namai,jieMenokūrinįPirkėjuituriišsiųstiper60val.nuopiniginiųlėšųįskaitymoįAukciononamųatsiskaitomąjąsąskaitą.UžpristatymąAukciononamaiimapapildomąmokestį,kuristuribūtisumokėtastuopačiumetukaipiratsiskaitantužMenokūrinį.Įšiąsumąįskaičiuojamipakavimo,transportavimo,muitinėsbeidraudimopervežimometu(jeitaikytina)kaštai.
5.10. Kartu su nusipirktu Meno kūriniu Pirkėjui išduodamas oficialiaiAukciononamųpatvirtintasjopasas.
5.11.AtsiimdamasMenokūrinį,PirkėjasprivalopasirašytiMenokūriniųatidavimo Pirkėjams žurnale arba analogiškame kurjerio pateikiamamedokumente.Šiuoparašupatvirtinama,kadPirkėjasAukciononamamsneturijokiųpretenzijų.
5.12.JeiguMenokūrinysyrakultūrosirmenovertybė,įrašytaįvalstybinęapskaitą, jis išduodamas Pirkėjui kartu su Kultūros vertybių apsaugosreglamentu.
5.13. Jeigu Pirkėjas nori Meno kūrinį (kuriam daugiau kaip 50 metų)išvežti įužsienį, jis turivadovautisLietuvosRespublikosVyriausybės2004m. lapkričio 9 d. nutarimu Nr. 1424 patvirtintomis Kilnojamųjų kultūrosvertybiųirantikvariniųdaiktųišvežimoišLietuvosRespublikostaisyklėmis,kontaktuotisuatsakingainstitucija–Kultūrospaveldodepartamentu.
5.14.JeiguPirkėjaslaiku–per5darbodienaspoAukciono–neatsiskaitosu Aukciono namais už įsigytąMeno kūrinį, jis neribotam laikui prarandateisę dalyvauti Aukciono namų rengiamuose Aukcionuose, o jo pavardė irįsiskolinimo suma viešai skelbiama Aukciono namų interneto svetainėjebei paviešinama kitais Aukciono namų pasirinktais viešosios informacijosskleidimokanalais.
5.15. Jeigu Pirkėjas praranda teisę į Meno kūrinį, kaip nustatyta 5.14punkte,AukciononamaigaliMenokūrinįpasiūlytipirktiPirkėjui,Aukcionoeigojesiūliusiamintervalumažesnękainą.
5.16. Aukciono namai, Pirkėjui neatsiskaičius už Meno kūrinį, turiteisękreiptisįskolųišieškojimoįmonęarteismą,gintisavopažeistasteisesįstatymųnustatytatvarka,įskaitantieškinįdėlreikalavimopripažintiMenokūrinio pirkimą-pardavimą įvykusiu sandoriu bei reikalavimą Pirkėjuisumokėti Aukciono namams bei Meno kūrinio Savininkui priklausančiassumas.
6. Taikytina teisė ir ginčų sprendimas 6.1.MenokūriniųAukciono taisyklėmsaiškinti, suprasti irvykdytiyra
taikytinaLietuvosRespublikosteisė.6.2.Ginčai,kylantysdėlAukciononamųorganizuojamoirvykdomoMeno
kūriniųaukcionotvarkos,sąlygų,AukcioneparduotųMenokūriniųperleidimoPirkėjamsirkitųsusijusiųatvejų,sprendžiamiLietuvosRespublikosįstatymųnustatytatvarka.
Terms and conditions for the sale of artworks at the auction
1. Main Definitions1.1.ThetermsandconditionsestablishedbyUABMenoRinkosAgentūra
for thesaleofartworksat theAuction(hereinafter theArtAuctionRules)are binding on all Bidders. By signing the registration form, the BidderirrevocablyconfirmsthathehasfamiliarizedhimselfwiththeArtAuctionRules,hasunderstoodthem,andhasnocommentsand/orclaimsregardingtheirambiguity,inaccuracy,and/orincompleteness.
1.2. The Auction is a public purchase-sale of objects of cultural andartisticvalue(hereinafterWorksofArt)throughanAuctionorganizedandheldbyUABMenoRinkosAgentūra(hereinaftertheAuctionHouse),whereWorks of Art are offered for sale to several persons through the AuctionHouseandacontractforthesale-purchaseofaWorkofArtissignedwiththehighestBidder(hereinaftertheBuyer).
1.3.TheAuctionHouseistheintermediarybetweentheOwnerwhohassubmittedtheWorkofArttotheAuction(hereinaftertheOwner)andtheBuyer.
1.4.TheAuctionadministrationistheauctioneer(thepersonconductingtheAuction),theAuctionrecorder,theAuctionaccountant,andotherpersonsresponsiblefororganizingandconductingtheAuction.
1.5. Pre-Auction viewing is the public exhibition of theWorks of ArtsubmittedforAuction,heldatleasttwodaysbeforethestartoftheAuction.
1.6. The Bidder is a person who has registered to participate in theAuctionasapotentialBuyeroftheWorksofArtofferedattheAuction.
1.7.TheBidder’srepresentativeisthepersonwhophysicallyrepresentstheBidderduringtheAuction.TheBiddermustindicatehisrepresentative’sfirstandlastnameontheregistrationform,anduponarrivalattheAuction,theBidder’srepresentativemustsubmittotheadministrationoftheAuctionHousehispersonalidentificationandtheBidder’swrittenauthorizationtorepresenthimattheAuctionasaBuyer.
1.8.TheAuctionrecord is thedocumentrecordingtheFinalPriceandBuyer for each Work of Art sold at the Auction. The audio and/or videorecordingmadeduringtheAuctioniskeptforoneyearaftertheAuctionandispartoftheAuctionrecord.
1.9.TheBidder’snumberisthenumberedbiddingpaddlethattheBidderraiseswhenbidding.
1.10.AnincrementistheincreaseinthepriceoftheWorkofArtbeingauctioned.
1.11.TheCatalogueisthedescriptionoftheWorksofArtsubmittedforAuction.Itindicatestheartist,title,yearofcreation,measurements,StartingPriceorassessedvalue,andotherinformationabouttheWorkofArt.
1.12.ThecertificateofauthenticityistheofficialdocumentoftheWorkof Art submitted for Auction. It indicates the title of the object, its artist,time and place of creation, technique andmaterials used,measurements,condition,signatures,andotherinformationimportantforitsidentification.
1.13.TheWorkofArtistheartisticorculturalworkorobjectsubmittedforAuctionandoffered for sale toBidders.AWorkorWorksofArtbeingauctionedasasingleobject(withasinglenumberandpriceintheCatalogue)maysynonymouslybecalledalot.
1.14.TheStartingPriceistheinitialpriceannouncedattheAuctionwhenbiddingonaspecificWorkofArthasbegun.
1.15.TheReservePriceisaconfidentialamount(higherthantheStartingPriceindicatedintheCatalogue).IfitisnotreachedduringtheAuction,theWork is consideredunsold. It is indicated in theAuctionCatalogueby thesymbol®besidethepriceofaspecificWorkofArt.Ifthissymbolisabsent,thereisnoReservePrice.
1.16.TheAcceptedPrice(GavelPrice)isthehighestpriceofferedduringtheAuctionbyaBidderforaWorkofArt.Itisrecordedbyastrokeofthegavel.
1.17.TheFinalSalePriceisthefinalamountpaidbytheBuyerwhohaswontheAuction. Itconsistsof theAccepted(Gavel)PriceplustheAuctionHousemarginplusthevalueaddedtax(VAT)ontheAuctionHousemargin.
2. Obligations and Rights of the Auction House and the Owner2.1WhensubmittingaWorkorWorksofArtforAuction,theOwnerof
theWorkofArtaffirmsandguaranteesthattheWorkofArthehassubmittedis his rightful property,which has been lawfully acquired or inherited orcreated,andthattheWorkhasnotbeenpledgedascollateraltoathirdparty.He is responsible for the correctness of the information about theWork.TheOwneraffirmsthathe is thesoleOwnerand/or inheritoroftheWorksubmitted.
2.2. The Owner guarantees that the Work submitted for Auction isgenuine.IfitbecomesclearbeforetheAuctionthattheWorkisaforgeryorhasbeenerroneouslyattributed,orifthereisdoubtaboutthegenuinenessof
theWork,theAuctionHousereservestherighttoremovesuchaWorkfromthelistofWorkstobeauctioned.
2.3.InsolidaritywiththeOwner,theAuctionHousemakeseveryeffortto guarantee and defend the copyright on aWork by complyingwith theprovisions of the Law on Copyright andRelatedRights of theRepublic ofLithuania.
3. Bidder Registration3.1.Naturaland legalpersonsmayparticipateandmakepurchasesat
theAuction.Naturalpersonsparticipating in theAuctionmustbeat leasteighteenyearsold.TheBidderparticipateseitherpersonallyorbytelephoneorthroughhisrepresentativeorbyregisteringanAbsentBidderform.
3.2. A Bidderwhowishes to participate in the Auctionwith rights ofpurchasemustregisterbyfillingouttheregistrationform.
3.3. On the registration form, the Bidder must indicate the followinginformation:
(i) anatural person– first and last name, address, telephonenumber,E-mailaddress;
(ii)alegalperson–name,companycode,companyaddress,VATpayer’scode,telephonenumber, faxnumber,E-mailaddress, Internetwebsite,andbanking details aswell as the first and last name, telephonenumber, andE-mailaddressof thecompanyrepresentativeauthorizedtoparticipate intheAuction;
(iii) on the registration form, the Bidder must indicate whether hewillcollect thepurchasedWorkofArthimselforwillneedtransportationservices, alsowhether hewill need the services of an intermediary if theWorkofArtistobetakenabroad.
3.4. Thosewhowish to participate in the Auction by telephonemustindicateontheRegistrationFormthenumbersofthelotstheywanttobidon as well as the participant’s telephone number at which employees oftheAuctionHousewillbeabletoreachtheparticipantduringtheAuction.BiddingbytelephoneispermittedonlyforthoselotswhoseStartingPriceisatleast€500.IfthetelephonenumberisregisteredinLithuania,andtheBidderisinLithuania,theAuctionHousewillpayforthetelephoneconnection.IfthetelephonenumberisregisteredoutsideLithuania,oriftheBidderisoutsideLithuania,hemustpayforthetelephoneconnection.TheAuctionHouseisnotresponsibleforproblemswiththetelephoneconnection.
3.5. A Bidder who wants to participate in the Auction without beingphysicallypresent inthehall(hereinafteranAbsentBidder)must indicateontheregistrationform,inadditiontotheusualinformationprovidedontheregistrationform,theWork(s)ofArt thathewantstobuyandthehighestAccepted(Gavel)PriceheiswillingtopayforthisWork.Atitsowndiscretion,for purposes of record keeping, the AuctionHouse gives a number to theAbsentBidder.
3.6.TheregistrationformmaybefilledoutonlineontheInternetwebsiteoftheAuctionHouse,ortheformintheAuctionCataloguemaybefilledoutandsentbyfax(+3705)2307200.TheregistrationformmayalsobefilledoutattheAuctionlocationduringthepre-AuctionviewingorbeforetheAuctionbegins.
3.7.RegistrationformssentbyfaxorfilledoutonlinemustbereceivednolaterthanfourhoursbeforetheAuction.RegistrationattheAuctionlocationendstenminutesbeforetheAuctionbegins.
3.8. The Auction House is responsible for the confidentiality ofregistrationdata.Theinformationprovidedonregistrationformswillnotbetransmitted,transferred,orotherwisedisclosedtoanythirdparties,exceptasrequiredbylaw.
3.9. The Auction Housemakes every effort to ensure that theWorksof Art to be sold at theAuction are correctly identified and that accurateinformation isprovidedabout them,but itdoesnotassumeresponsibilityforpossibleerrors.Biddersarestronglyurgedtomakepurchasesonlyafterclosely inspecting theWorks of Art theywant to acquire during the pre-Auctionviewingandtocriticallyevaluatetheirconditionandgenuineness.Bidders may consult experts from the Auction House or bring their ownexpertstothepre-Auctionviewingandrelyontheirrecommendationsaboutmakingapurchase.Afterapurchasehasbeenmade,theAuctionHousedoesnotacceptanycomplaintsconcerningtheWorksofArtthathavebeenbought.
4. The Auction Procedure4.1.TheAuctionisheldatthelocationandtimesetbytheAuctionHouse
andindicatedintheCatalogueandonthewebsiteoftheAuctionHouse.4.2.TheAuctionHouseprovidesanopportunityforallinterestedpersons
toviewalltheWorksofArtatapre-Auctionviewingatleasttwobusiness
daysbeforetheAuction.RegisteredBiddersmayreceiveafreeconsultationfromAuctionHousespecialists concerning theobjects tobeauctioned.AnappointmentforanindividualconsultationmustbemadebycallingoneofthetelephonenumbersindicatedonthewebsiteoftheAuctionHouse.
4.3.TheAuctionstartsatthedesignatedtime.DependingonthenumberofWorksofArttobesold,theAuctionmaybeheldwithorwithoutabreak.
4.4.TheauctioneerbrieflypresentseachWorkofArt(artist,title,yearofcreation)andannouncesitsStartingPrice.TheStartingPriceforaWorkofArtmaybeincreasedbythefollowingincrements:
€20–€299:byincrementsof€10;€300–€999:byincrementsof€20;€1,000–€2,999:byincrementsof€50;€3,000–€4,999:byincrementsof€100;€5,000–€9,999:byincrementsof€200;€10,000–€29,999:byincrementsof€250;€30,000–ormore:byincrementsof€500.4.5.Whenmakingabid,aBiddermustclearlyraisehisbiddingpaddle
withthenumberfacingtheauctioneerandloudlyannouncehisbid.4.6. The auctioneer repeats each bidmade.When none of the Bidders
makesahigherbid,theauctioneerannouncesthefinal,highestbidmade,thenumberoftheBidderwhomadeit,andrepeatstheamountofthebidthreetimeswithastrokeofhisgavel.Thisprice is theAcceptedPrice.After thestrokeofthegavel,theWorkofArtisconsideredsold,andtheAcceptedPriceandthenumberoftheBidderwhomadeitarerecordedintheAuctionrecords.
4.7.WhiletheWorksofArtarebeingauctioned,employeesoftheAuctionHouse represent by telephone the Absent Bidderswho have filled out therelevantregistrationform.
4.8.IfadisagreementarisesbetweentheBidders(regardlessofwhetherornottheyarephysicallypresentattheAuction),theauctioneermaydecidetore-auctiontheWorkoverwhichthedisagreementarose.
4.9. If severalpersonswho filledout theAbsentBidder formmake thesamebidforthesameWork(lot),priorityisgiventotheBidderwhofilledouttheformearlier.
4.10. During the Auction, state depositories for movable objects ofcultural value are given the right of pre-emption to acquireWorks of Artincludedintheregisterofmovableobjectsofculturalvaluethatarenotheldbystatedepositoriesbutareprotectedbythestate.WhenthefinalbidhasbeenannouncedforaWorkofArtthathasculturalvalue,therepresentativeofastatedepositoryhastherightofpre-emptiontobuythisWorkofArt.Inthis case, the representative of a state depositorymust audibly announcehis intentionbefore theauctioningof thenextWorkofArthasbegun.TherepresentativeofastatedepositorymustberegisteredfortheAuctionandphysicallypresentandhaveanauthorizationfromtheheadofhisinstitutiontobuyWorksofArtattheAuction.
4.11.IntheCatalogue,thesymbol®besidethepriceforaWorkmeansthatthereisaconfidentialReservePrice.IfthispriceisnotreachedduringtheAuction,theWorkisconsideredunsold.
4.12.AftertheAuctionhasended,theBiddersmustreturntheirbiddingnumberstotheAuctionadministration.
4.13.Atitsdiscretion,theAuctionHousemayintroduceorrevokeaticketsystemforadmissiontotheAuctioneventandsetticketprices.BidderswhoboughtaWorkofArtduringtheAuctionwillberefundedthepriceoftheirticketwhentheycollecttheWorktheyhavebought.
5. Payment5.1. Immediatelyafter theAuction, theBidderwhohasboughtaWork
ofArtmustgotothetableoftheAuctionadministrationandgettheinvoiceissuedtohim.
5.2. For each Work of Art sold, the Auction administration issues aprepayment invoice orVAT invoice, dependingon themanner of payment,(in two copies) that indicates thenumber of theWorkofArt, its title, andtheprice tobepaid,which consistsof theAcceptedPrice and theAuctionHousemargin, includingVAT(18%forWorkswithanAcceptedPriceofupto€3,000,16%forWorkswithanAcceptedPriceoffrom€3,001to€5,000,14%forWorkswithanAcceptedPriceoffrom€5,001to€10,000,12%forWorks with an Accepted Price of €10,001 ormore). The first copy of theprepaymentinvoiceorVATinvoiceisgiventotheBidder,andthesecondiskeptbytheAuctionadministration,whichentersthedetailsoftheinvoiceintotheAuctionrecords.
5.3. Invoices forAbsent andTelephoneBidders are sent by fax and/orE-mailonthenextworkingday.Theymustbepaidbybankremittancewithinfiveworkingdays(includingthedayonwhichtheinvoicewasreceivedbyfax
and/orE-mail).Theoriginalcopyoftheinvoice,togetherwiththecertificateofauthenticity,willbepresentedwhenthesoldartworkiscollected.
5.4.PaymentfortheWorkofArtmaybemadeattheAuctionlocationincashorbybankcard(Visa/VisaElectron/MasterCard/Maestro)orbankremittancetothesettlementaccountindicatedbytheAuctionHousenolaterthanfiveworkingdaysaftertheAuction.
5.5.Whenpayment ismadeat theAuction locationbybankcardor incash,theBidderisgivenacashreceiptoracashregisterreceiptaswellastheWorkofArtanditscertificateofauthenticity.
5.6.Whenpaymentismadebybankremittance,theWorkofArtisgiventotheBuyerafterthemoneyhasbeencreditedtothesettlementaccountoftheAuctionHouse.ThebankremittancemustindicatetheBuyer’sfirstandlastnameorthenameofthecompanyaswellasthetitleorlotnumberandtheprepaymentinvoicenumberoftheWorkofArtacquired.
5.7.TheAuctionHousewillnotacceptpaymentforaWorkofArt froma thirdparty.Payment for theWorkofArt soldmustbemadeonlyby theregistered Bidder who offered the highest price for thisWork of Art andwhoseBidder’sNumberisrecordedintheAuctionrecords,unlessatripartiteagreement for different terms of payment was signed before the AuctionbetweentheAuctionHouse,theBidder,andthepayer.
5.8.TheBuyermustcollecthisWorkofArtfromtheAuctionHousewithinthreeworkingdaysafterpaymentofthemoney.IftheBuyerfailstocollecthisWorkofArtwithintheindicatedperiod,hewillbechargedforstorageoftheWorkofArt–0.2%ofthePurchasePriceoftheWorkofArtperday.
5.9.IftheAuctionHousemadeanagreementtodelivertheWorkofArttotheBuyer,itmustdispatchtheWorkofArttotheBuyerwithinsixtyhoursafter payment has been credited to the settlement account of the AuctionHouse.TheAuctionHousewillchargeanadditional fee fordelivery,whichmustbepaidwhenpaymentismadefortheWorkofArt.Thisamountincludesall applicable costs for packing, transportation, customs, and insuranceduringtransportation.
5.10.TogetherwiththeWorkofArtpurchased,theBuyerwillreceiveacertificateofauthenticityissuedbytheAuctionHouse.
5.11.UponreceivinghisWorkofArt,theBuyermustsignarecordbookfor thedeliveryofartworks toBuyersorasimilardocumentpresentedbythecourier.ThissignaturecertifiesthattheBuyerdoesnothaveanyclaimsagainsttheAuctionHouse.
5.12.IfaWorkofArtislistedinstaterecordsasanobjectofculturalandartisticvalue,itwillbegiventotheBuyertogetherwiththeRegulationsfortheSafekeepingofCulturalTreasures.
5.13.IfaBuyerwantstotakeaWorkofArt(whichismorethanfiftyyearsold)outofthecountry,hemustcomplywiththeRulesforExportingMovableCulturalTreasuresandAntiquesFromtheRepublicofLithuania,approvedbyActNo.1424oftheGovernmentoftheRepublicofLithuaniaon9November2004,andhemustcontacttheresponsiblestateinstitution–theDepartmentforCulturalHeritage.
5.14.IfaBuyerfailstopaytheAuctionHouseinatimelymanner(withinfiveworkingdaysaftertheAuction)fortheWorkofArthehasacquired,heloses the right toparticipate inAuctionsheldby theAuctionHouse foranunlimitedperiodof time,andhisnameand theamountofhisdebtwillbepubliclyannouncedontheInternetwebsiteoftheAuctionHouseandmadepublic through other channels for the dissemination of public informationchosenbytheAuctionHouse.
5.15.IftheBuyerloseshisrighttotheWorkofArt,asprovidedinprovision5.14,theAuctionHousemayoffertheWorkofArttotheBidderwhomadethesecondhighestbidduringtheAuction.
5.16.IftheBuyerhasnotpaidfortheWorkofArt,theAuctionHousehastherighttoapplytoadebtcollectionagencyortoacourttodefenditsviolatedrightsaccordingtotheprocedureprescribedbylaw.Thisprocedureincludesfilingaclaimdemandingthatthepurchase-saleoftheWorkofArtbedeclaredacompletedtransactionandthattheBuyerpaytheAuctionHouseandtheOwneroftheWorkofArtthesumsowedthem.
6. Applicable Law and Dispute Settlement6.1. These art Auction rules shall be construed, interpreted, and
implementedincompliancewiththelawsoftheRepublicofLithuania.6.2.AnydisputesarisingfromthetermsandconditionsoftheAuction
ofartworksorganizedandheldbytheAuctionHouse, fromthetransferofartworkssoldattheAuctiontoBuyers,orfromotherrelatedmattersshallbesettledincompliancewiththelawsoftheRepublicofLithuania.
: v i l n i a u s _ a u k c i o n a s
© Meno rinkos agentūra, 2020
Daugiau informacijos:tel. (+370-5) 2307 200
mob. tel. (+370-615) 29023el. paštas: [email protected]
www.menorinka.ltwww.vilniausaukcionas.ltwww.vilniusauction.com
: V i l n i a u s A u k c i o n a s
1 viršelyje panaudota:
Linas Leonas Katinas (g. 1941)Oranžinė seri ja
1970, pop., cinkograf., 33 x 25,
AUKCIONO NAMAI PRIMYGTINAI REKOMENDUOJA AUKCIONO DALYVIAMS APSILANKYTI AUKCIONO EKSPOZICIJOJE IR ATIDŽIAI ĮVERTINTI NORIMUS
ĮSIGYTI KŪRINIUS NATŪROJE. VĖLIAU PRETENZIJOS DĖL BŪKLĖS NEBUS PRIIMAMOS.
Partneris:
Artimiausias aukcionas
LXII Vilniaus aukcionas2020 m. gegužės mėn. 22 d.
Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius)Kūriniai priimami iki balandžio 20 d.