LXI Vilniaus aukcionas

Post on 04-Mar-2020

0 views

Page 1: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

LXI Vilniaus aukcionas

Page 2: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės
Page 3: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

LXI Vilniaus aukcionasLXI Vilniaus aukcionas2020 m. kovo 20 d. 18 val.Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius)

Ekspozicija:Kovo 18–19 d.: 10–18 val.Kovo 20 d.: 10–14 val.Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius

Page 4: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

TurinysIn focus: Vilnius / 4In focus: Linas Leonas Katinas / 14Lietuvos dailė / 20Išeivijos dailė / 36Lietuvos grafika / 40Litvakų dailė / 44Varia Lituanica / 48Varia / 54

Page 5: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Sveiki, mielieji,

Simona Skaisgirytė–Makselienė,Vilniaus Aukciono vadovė

Lilijos Valatkienės nuotr.

pavasarinis Vilniaus aukcionas tik vadinasi pavasariniu, nes žiemos realiai nebuvo. Tokia realybė: klimato kaita. Kas pastovaus? Vilnius. Jis atlaikys visas klimato kaitas, ir bus, ir bus amžinas inspiracijos šaltinis daugybei menininkų, kurie būtent Vilniuje užčiuopė gražiausius būties momentus ir juos įamžino. Nemari tema… Kas daugiau? Linas. Linas Katinas, kurio paroda kaip tik šiuo metu vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje. Žmogus, ignoravęs sistemą kurioje gimė ir kuri bandė jam primesti savo taisykles; vietoje to – sukūręs savo sistemą ir savo žaidimo taisykles.

Yra ir daugiau akcentų. Bene labiausiai intriguojantis – trijų triptikų Petro Kalpoko kompozicija, kurta Lietuvos banko Kretingos filialui. Sukurta paskutiniais tarpukario nepriklausomybės metais, ji kvintesenciškai atspindi visa tai, kas buvo pasiekta per du tarpukario nepriklausomybės dešimtmečius: iškristalizuotą ideologinį valstybės naratyvą, kuris apjungia romantinius, idealistinius valstybės siekius, atspindėtus modernia art deco raiška. Įspūdingi, ikoniniai, etapiniai kūriniai.

Ir dar daug ko rasite: pradedant diasporos (išeivijos, litvakų) daile, baigiant filatelija ir alkoholinių gėrimų etiketėmis. Dobužinskio estampais ir Zikaro bei Rimšos plaketėmis. Kėdainio piešiniais ir Sutkaus fotografijomis. XIX a. ferotipų rinkiniu… Žiūrėkime ir stebėkimės, kiek visko sukurta.

Iki susitikimo kovo 20 d.

Page 6: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

In focus: Vilnius

1. Bronislovas Jamontas (Bronisław Jamontt, 1886–1957)Kiemas Vilniaus žydų kvartale1927, kart., temp., 56,5 x 39Sign. AD: Br/Jamont/1927; KP – autoriaus inskripcijaIš žymaus Vilniaus gydytojo Šmuelio Aleksandro Libo (1890–1970) kolekcijos4900 Eur

2. Eugenijus Marcinas Kazimirovskis (Eugeniusz Marcin Kazimirowski, 1873–1939)[Vilniaus apylinkių motyvas]1926, drb., al., 65 x 69,5Sign. AD: Eug. Kazimirowski3500 Eur

Eugenijus Marcinas Kazimirovskis (Eugeniusz Marcin Kazimirowski) gimė 1873 m. lapkričio 11 d. Vygnance (Podolė, Lenkija), mirė 1939 m. rugsėjo 23 d. Balstogėje. Lenkų tapytojas, scenografas. Išgarsėjo nutapęs 1934 m. paveikslą „Gailestingasis Jėzus“ pagal vienuolės šventosios Marijos Faustinos Kowalskos regėjimą. 1935 m. paveikslas išstatytas Aušros Vartų koplyčioje, vėliau – Šv. Mykolo bažnyčioje, sovietams ją uždarius 1948 m. perkeltas į Naujosios Rūdos (Baltarusija) bažnyčią. 1986 m. grąžintas į Vilnių, Šv. Dvasios bažnyčioje, nuo 2004 m. yra specialiai jam įrengtoje Dievo Gailestingumo šventovėje.

Kazimirovskis 1892–1897 m. studijavo Krokuvos dailės akademijoje, nuo 1897 m. – Miunchene, Antono Ažbé’s studijoje ir dailės akademijoje. 1900 m. tobulinosi Paryžiuje, Šv. Luko akademijoje Romoje. Po 1914 m. apsigyveno Vilniuje, dėstė Mokytojų seminarijoje, dirbo scenografu Lenkų ir Didžiajame teatre, vadovavo žaislų dirbtuvei Dailiųjų amatų mokykloje. 1936 m. persikėlė gyventi į Balstogę, įsteigė Balstogės vaivadijos turizmo propagandos sąjungą, parengė gidą po Balstogę, 1939 m. vadovavo Kraštotyros draugijos Balstogės skyriui. Nuo 1922 m. Vilniaus dailininkų draugijos, nuo 1931 m. Vilniaus nepriklausomųjų dailininkų draugijos narys. Aliejumi, akvarele nutapė peizažų, portretų, natiurmortų. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, Varšuvos nacionaliniame muziejuje, Balstogės istorijos muziejuje.

Parengta pagal: Lietuvos dailininkų žodynas 1918–1944, sud. L. Šatavičiūtė-Natalevičienė, Vilnius, 2013, p. 205–206.

Page 7: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a s

3. S. Butkevičius (XX a. I p.)Katedra su varpine žiemą[1940], pop., akv., guaš., 27,5 x 17,4Sign. AK: parašas280 Eur

4. S. Butkevičius (XX a. I p.)Šv. Mykolo g. Vilniuje1940, pop., akv., guaš., 27,8 x 17,2Sign. AK: S. Butkevičius 1940.280 Eur

5. Rafaelis Chwolesas (1913–2002)

Aušros Vartai (Ostra Brama)

1955, drb. ant kart., al., 34 x 48Sign. AD: R.Chvoles

4900 Eur

Page 8: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

I n f o c u s : V i l n i u s

6. Rafaelis Chwolesas (1913–2002)Vito gatvė1955, kart., al., 34,5 x 24,5Sign. AD: R.Chvoles 552200 Eur

8. Rafaelis Chwolesas (1913–2002)Literatų gatvė (Ulica Literacka)1955, drb. ant kart., al., 38,5 x 49,5Sign. AK: R.Chvoles 5200 Eur

7. Rafaelis Chwolesas (1913–2002, atrib.)Kiemelis Gorkio (dab. Pi l ies) gatvėje~1955, drb. al., 73,5 x 53,5980 Eur

Page 9: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sI n f o c u s : V i l n i u s

9. Maria Rivka Chwoles–Lichtenfeld (1928–2017)Vilniaus prisiminimas1975, kart., al., 51 x 36,5Sign. AK: Riwka880 Eur

10. Rimas Zigmas Bičiūnas (g. 1945)Dvi moterys Vilniaus fone1975, kart., al., 50 x 70Sign. AD: Rimas 75.540 Eur

11. Bronius Uogintas (1946–2013)Kretingos [dabar šv. Mikalojaus] gatvė Vilniuje1987, kart., al., 39,5 x 29Sign. AK: B.Uogintas87.190 Eur

12. Bronius Uogintas (1946–2013)Vilniaus senamiesčio gatvelė1988, drb., al., 46,5 x 55Sign. AD: B.Uogintas88-280 Eur

Page 10: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

I n f o c u s : V i l n i u s

13. Vytautas Viktoras Banaitis (1909–1990)Pil ies g. Vilniuje1990, kart., al., 60 x 40Sign. AK: V.Banait.90.300 Eur

14. Vytautas Viktoras Banaitis (1909–1990)Senamiesčio motyvas1981, kart., al., 31 x 44,5Sign. AD: V.Banait.81280 Eur

15. Dalia Genovaitė Mažeikytė (g. 1943)Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia Užupyje2018, drb., al., 92 x 65Sign. AD: parašas / 2018420 Eur

16. Tadas Kuliševičius (Tadeusz Kulisiewicz, 1899–1988)Vilnius1925, pop., sausa adata, 11,5 x 8,5Sign. AK: Suchoryt (Wilno), AD: Kulisiewicz 25470 Eur

Page 11: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

17. Vladas Drėma (1910–1995) Šv. Onos bažnyčia Vilniuje1937, pop., medžio raiž., 24,5 x 16Sign. AK (klišėje): monograma VD, AD (pieštuku): Vl. Drėma 1937.340 Eur

18. Leonas Kosmulskis (1904–1952)Bernardinų bažnyčia Vilniuje1949, pop., medžio raiž., 17,5 x 17,5Sign. AK: Leon Kosmulski 1949 r. 320 Eur

19. Jonas Kuzminskis (1906–1985)Vilnius. Bernardinų bažnyčia1944, pop., linoraiž., 38 x 27Sign. AD: parašas 1944190 Eur

20. Juozas Kėdainis (1915–1998)Franko namo f ragmentas1955, pop., tušas, anglis, 40,5 x 29Sign. AD: monograma/Vilnius Didžioji gt. Franko/1955.VIII.15/namas/Jame gyveno/Stendalis pranc. rašytojas/Napoleono žygio/metu.200 Eur

21. Juozas Kėdainis (1915–1998)Vilnius. Dailės institutas~1955, pop., anglis, akv., 40 x 28Sign. AD: monograma/Vilnius/Dailės inst.190 Eur

Page 12: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

I n f o c u s : V i l n i u s

22. Linas Leonas Katinas (g. 1941)

6 Vilniaus miesto motyvai

1. Į Pilies gatvę1958, pop., cinkograf., 16,2 x 12,3Sign. AK: cinkas, AC: Į Pilies gatvę, AD: Linas1958

2. Dominikonai1969, pop., akv., 36,3 x 13,8Sign. AK: Dominykonai, AD: parašas 1969

3. Vilnius. Skapo g.1958, pop., cinkograf., 12 x 15,5Sign. AC: cinkas, AD: „Vilnius. Skapo g.” 1958

4. Šv. Jono g.1958, pop., litograf., 33,5 x 22,5Sign. AC: „Šv. Jono”, AD: Linas 1958

5. Į Pilies gatvę1958, pop., piešt., 35,3 x 31,5Sign. AD: Linas „Į Pilies gatvę” 1958

6. Vilnius1957, pop., litograf., 48 x 32,5Sign. AK: litograf 47 Vilnius, AD: Linas 1957300 Eur

23. Antanas Kučas (1909–1989)Pirmasis sniegas. Vilniaus Švenčionių gatvė1958, pop., spalv. linoraiž., 39 x 30,2Sign. AD: A. Kučas, 58380 Eur

24. Antanas Kučas (1909–1989)Vilnius pro medžius. I I1977, pop., linoraiž., 41,3 x 33Sign. AK: E. d‘ a. „Vilnius pro medžius“ II. Linoraižinys, AD: A. Kučas, 77390 Eur

25. Antanas Kučas (1909–1989)Vilnius pavasarį1965, pop., linoraiž., 30,6 x 42,1, tir. 12/30Sign. AK: 12/30, AD: A. Kučas, 65320 Eur

1 2 3

4 5 6

Page 13: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

27. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Senasis Vilnius1969, pop., kart. raiž., mišri techn., 32 x 40Sign. AK: „Senasis Vilnius“, AC: Epreuve d‘Artiste, AD: VKalinauskas/–69260 Eur

26. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Choralas senajam Vilniui1977, pop. (lotyniško bažnytinio giesmyno puslapis), mišri techn., temp., monotip., 32,5 x 24Sign. AK: „Choralas senąjam Vilniui“, AC: E.d‘A., AD: VKalinauskas/–77 290 Eur

29. Vladas Liatukas (g. 1954)Užupio gatvė. Vilnius2005, pop., ofortas, 15,5 x 18,5Sign. AK: A.d.„Užupio gatvė“, AC: Vilnius c3, AD: Vl. Liatukas 2005140 Eur

28. Birutė Žilytė (g. 1930)Iš ciklo „Vilnius“, IV1966, pop., spalv. autocinkograf., 52,5 x 42, tir. 46/50 Sign. AK: „Vilnius“ IV 46/50, AD: Birutė Žilytė, 66 Repr. in: Birutė Žilytė. Paslaptingas būties švytėjimas (Vilnius: R. Paknio leidykla, 2014): p. 28250 Eur

Page 14: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

I n f o c u s : V i l n i u s

30. Aldona Skirutytė (1932–2005)„Jubil iejus“ Iš ciklo „Senasis ir naujasis Vilnius“1973, pop., linoraiž., 64 x 52, tir. 17/50Sign. AK: „Jubiliejus” Iš ciklo „Senasis ir naujasis Vilnius” 17/50 E.p. d’artiste, AD: A. Skirutytė 73240 Eur

31. Antanas Kmieliauskas (1932–2019)Vilniaus universiteto 400 metų jubil iejus1980–2003, pop., aut. techn. (spalv. tekstolito estampas), 58 x 39Sign. AK: „Vilniaus universiteto 400 metų Jubiliejus“, AC: Epreuve d‘artiste, AD: Antanas Kmieliauskas 1980–03 m.280 Eur

32. Antanas Kmieliauskas (1932–2019)Vilniaus bokštai1977, pop., aut. techn. (spalv. tekstolito estampas), 44 x 58Sign. AK: „Vilniaus Bokštai“, AD: Antanas Kmieliauskas 1977 m.320 Eur

Page 15: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

33. Antanas Sutkus (g. 1939)Vilnius II

1983, pop., sid. br. atsp., 37,5 x 29,5 (50 x 38,5)

Sign. KP: A. Sutkus250 Eur

34. Antanas Sutkus (g. 1939)Vilnius. Senamiestis1983, pop., sid. br. atsp., 31 x 29,6Sign. AD: A. Sutkus250 Eur

35. Antanas Sutkus (g. 1939)Vilnius, Kalvari jų gatvė

(du variantai)1964/XXI a. pr., foto pop.,

skaitm. atsp., 39 x 38,5 (abu)Sign. AK: A. Sutkus, 1964, AD:

Vilnius, Kalvarijų gatvė600 Eur

37. Saulius Paukštys (g. 1964)Vilniaus atvaizdai (9 vnt.)2019, pop., Van Dycke Brown technika, ~23 x 19 (visi)Sign. AD: Saulius Paukštys 19 (visi)450 Eur

36. Saulius Paukštys (g. 1964)Karalait is1990, pop., mišri techn., 24 x 20Sign. KP: parašas ir dedikacija65 Eur

38. Vilniaus albumas: iš Jono Kazimiero Vilčinskio leidinių [reprodukcijos]Parengė Zof i ja Budrytė, dail . Bronius Leonavičius Vilnius: Vaga, 1987, 1 apl., 12 p., 24 iliustr. lap., tir. 5000 egz.100 Eur

Page 16: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

In focus: Linas Leonas KatinasLinas Leonas Katinas gimė 1941 m. birželio 22 d. Radviliškyje, tapytojas. Leono Katino

sūnus. Nuo 1990 m. Grupės 24 (veikė 1989–2000 m.) narys. 1964 m. baigė Lietuvos dailės institutą (architektūrą). 1971–1976 m. lankė Tibeto kultūros, filosofijos ir meno kursus Rytų šalių mokslo institute Maskvoje, 1974–1979 m. Dacano vienuolyno mokymo centre Ulan Udė (Buriatija). 1985–1989 m. Grenoblio universitete Vaizduotės mokslinių tyrimų centro laisvas klausytojas. 1964–1966 m. Miesto statybos projektavimo instituto architektas, 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės akademijoje; profesorius (2008 m.). Nuo 1967 m. dalyvauja parodose meno projektuose Lietuvoje ir užsienyje. Sukūrė tapybos kūrinių, piešinių, akvarelių, instaliacijų. Kūryboje eksperimentuoja su įvairiomis technikomis (koliažo ir kitomis), dažnai įterpia tekstus. Kūriniams turi įtakos lietuvių liaudies audinių motyvai, ornamentika, koloristika, tuo pačiu derinama ir budizmo kultūra, kriščioniška tematika, naudojamos piktogramos, hieroglifai, citatos.

Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, MO muziejuje Vilniuje, Tretjakovo galerijoje Maskvoje. 1999 m. pelnė Lietuvos nacionalinę premiją.

Parengta pagal Lietuvos dailininkų žodynas 1945–1990, sud. M. Žvirblytė, Vilnius, 2016, p. 353–354; Markauskaitė N., Linas Leonas Katinas in: https://www.vle.lt [interaktyvus].

39. Linas Leonas Katinas (g. 1941)101968, kart., al., 99 x 98Sign. KP: Linas/1968/”10”2200 Eur

40. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Jūra1969, pop., cinkograf., 24,5 x 25Sign. AC: Jūra, AD: Linas69170 Eur

Page 17: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

41. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Be pavadinimo1967, pop., cinkograf., 25 x 21,5Sign. AD: Linas67170 Eur

42. Linas Leonas Katinas (g. 1941)II1972, pop., litograf., 27,5 x 22,5, tir. 5/9Sign. AK: 5/9 autolitograf „II”, AD: Linas72190 Eur

43. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Samprotavimai apie debesis ir jų tyrimas. I bandymas1971, pop., litograf., 53 x 43, tir. 7/15Sign. AK: 7/15 „Samprotavimai apie debesis ir jų tyrimas“ I bandymas autolitograf., AD: Linas 71280 Eur

44. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Samprotavimai apie debesis ir jų tyrimas. IV bandymas1971, pop., litograf., 53 x 43, tir. 18/40Sign. AK: 18/40 Iš samprotavimų apie debesis ir jų tyrimas. IV bandymas., AC: autolitograf., AD: Linas·71·V280 Eur

Page 18: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

I n f o c u s : L i n a s L e o n a s K a t i n a s

45. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Sapnas1972, pop., litograf., 51,5 x 42, tir. 8/15 Sign. AK: 8/15 autolitograf. „Sap-nas” K, AD: Linas 1972 kovo 29290 Eur

46. Linas Leonas Katinas (g. 1941)

Lietus ant veidrodžio1977, pop., litograf., 49 x 38

Sign. AD: Linas 77280 Eur

47. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Vieno vakaro monotipi jos nuo vienos plokštės (16 vnt.)1970, pop., monotipija, 39 x 28,5Sign. visos signuotos1200 Eur

48. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Oranžinė seri ja (22 vnt.)1970, pop., cinkograf., 33 x 25, tir. 40 Sign. visos signuotos1100 Eur

Page 19: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sI n f o c u s : L i n a s L e o n a s K a t i n a s

49. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Oktogonas1988, pop., akr., 86,5 x 64,5Sign. AC: „oktogonas”, AD: Linas 88·/XII·600 Eur

50. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Piramidė1991, pop., akv., guaš., 87 x 57Sign. AK: Linas 91.V.600 Eur

51. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Carrara marble1985, pop., akr., mišri techn., 78 x 62Sign. AD: Linas 85600 Eur

52. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Sala Labanore

1985, pop., akv., 59,5 x 92

Sign. AD: Linas 85600 Eur

Page 20: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

53. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Į Vilnelę langai visada1991, pop., akv., 74,5 x 55Sign. AD: Linas/’91’450 Eur

54. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Nitroglicerinas ne visada t inka1991, pop., akv., guaš., 64 x 50,5Sign. AD: Linas450 Eur

55. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Kryžius1990–1991, pop., akv., guaš., 76 x 56Sign. AD: Linas91·VI450 Eur

56. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Vienarankis Kristus1998, pop., mišri techn., 75 x 54Sign. AD: Linas 1998 II450 Eur

57. Linas Leonas Katinas (g. 1941)J is ir J i1988, pop., akv., guaš., 73 x 54Sign. AK: Linas 88450 Eur

Page 21: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

58. Linas Leonas Katinas (g. 1941)Ɛ93 [Epsylon]1989–1993, drb., al., akr., 116,5 x 89Sign. AK: Linas 891300 Eur

Page 22: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Lietuvos dailė59.

Autorius: Petras Kalpokas (1880–1945)

Asistentai: Boleslovas Grigaras–Grigaravičius (1911–?, Kauno meno mokykloje mokėsi 1930–1939, P. Kalpoko studijoje – 1937–1938);Rimtas Kalpokas (1908–1999) – tikėtina

Objektas: 3 triptikų kompozicija Lietuvos banko Kretingos skyriaus centrinėje operacijų salėje.I triptikas: Miesto pramonėPagrindinė mintis: intensyviai besivystanti miesto pramonė, fone – rūkstantys gamyklų kaminai, pirmame plane – grūdų ir kitų žemės ūkio gėrybių pristatymas perdirbėjams.II triptikas (centrinis): ĄžuolasPagrindinė mintis: tradicinis Lietuvos peizažas su galybės, Lietuvos tęstinumo ir klestėjimo simboliu – ąžuolu. Aplink jį – ariami laukai; šoniniuose flanguose pjovėjo ir grėbėjos tautiniais rūbais figūros.III triptikas: Žvejai Lietuva pristatoma kaip jūrinė valstybė. Pirmame plane – žmonės traukia numanomą laivą prisišvartuoti, antrame plane – garlaivis ir mažesni laivai. Šoniniuose flanguose – tinklų mezgėjas ir taisytoja.

Stilistika: Tautinis ideologinis romantizmas su Art Deco elementais.Pagrindinė žinutė – tautinė klestinti Lietuva, stipri, taiki, turtėjanti, darbšti. Oficialiojo Nepriklauso-mos tarpukario Lietuvos meno stiliaus pavyzdys.

Užsakovas: Lietuvos bankas

Objekto lokacija: Visi trys triptikų pano buvo kurti Lietuvos banko Kretingos skyriaus centrinei operacijų salei. Pastato architektas – Mykolas Songaila (1874–1941).

Sukūrimo metai: 1939 m. II p. (pradžia). Tikėtina pabaiga – 1940 m. I p.

Technika, medžiagos:

Drobė, aliejus

Išmatavimai: I triptikas „Miesto pramonė“: 2,56 (aukštis) x 6,39 (ilgis) m (16, 35 m2)II triptikas (centrinis) „Ąžuolas“: 2,56 (aukštis) x 9,98 (ilgis) m (25,54 m2)III triptikas „Žvejai“: 2,56 (aukštis) x 7,53 (ilgis) m (19, 27 m2)Bendra kvadratūra: 61,16 m2

Signatūros: Visi trys pano signuoti apačioje dešinėje beveik identiškomis signatūromis:Petras Kalpokas / su asist. BolGrigaru

Būklė: Triptiko kairioji dalis „Moteris taiso tinklus“ restauruota 1985–1986 m. (yra Restauravimo pasas, kuriame aprašyti visi atlikti restauraciniai veiksmai).Dabartinė būklė: akivaizdžių fizinių apgadinimų (suplyšimų, įplėšimų), taip pat akivaizdžių tapybinio sluoksnio nubyrėjimų nėra. Triptikai apdulkėję, patamsėjęs lakas, kurį dengia nešvarumų sluoksnis. Reikalingas triptikų tapybinio paviršiaus dezinfekavimas, nuvalymas, konservavimas, tačiau bendra kūrinių būklė yra gera (nebuvo fiziškai pažeisti, nebuvo vandens apliejimų).

Papildoma infor-macija:

Archyvinėse bylose fiksuojama informacija apie autoriui išmokėtus avansus:1939.II.7: 300 Lt (už eskizus)1939.II.7: 300 Lt (už eskizus, išmokėta Rimtui Kalpokui)1939.VIII.14: 3100 Lt1939.VIII.17: 2000 LtIš viso išmokėta avanso: 5700 LtArchyvinių žinių apie pilną užsakymo sumą nėra. Tikėtina bendra užsakymo suma – 12000–18000 Lt

Reprodukuota in: N. Tumėnienė, Petras Kalpokas (Vilnius: Vaga, 1983): p. 139(pavadinimai nurodyti tokie: Rytas / Žvejai / Pramoninio Lietuvos kaimo peizažas, sukūrimo metai: 1938–1939)

Pastaba: Objektas nebus eksponuojamas LXI Vilniaus aukciono ekspozicijoje Tolerancijos centre. Dėl jo apžiūros Kretingoje kreiptis į Vilniaus aukciono darbuotojus.

Kaina: 200000 Eur

Page 23: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Page 24: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s d a i l ė

60. Adomas Galdikas (1893–1969)MiškeXX a. 3–4 d-metis, drb., al., 57 x 432500 Eur

61. Adomas Galdikas (1893–1969)Miškas1929, pop., guaš., 47,5 x 61,5Sign. AK: A Galdikas 292800 Eur

62. Adomas Galdikas (1893–1969)Nemuno peizažasXX a. 3–4 d-metis, pop., guaš., 45 x 68Repr. in: Adoms Galdikas. Lyrinės abstrakcijos erdvių link (Vilniaus Aukciono Biblioteka: 2014): p. 1382900 Eur

63. Adomas Galdikas (1893-1969)Marvelė prie KaunoXX a. 3–4 d-metis, pop., guaš., 47 x 672900 Eur

Page 25: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sL i e t u v o s d a i l ė

64. Vladas Didžiokas (1889–1942) Peizažas su skardžiuXX a. 3–4 d-metis, drb. ant kart., al., 48 x 38Sign. AK: V. Didžiokas2200 Eur

65. Jonas Buračas (1898–1977)Južintai1932, drb., al., 26,5 x 24,8Sign. VD: J. Buračas –/ 32 1600 Eur

66. Jonas Buračas (1898–1977)Prie Nemuno1974, pop., akv., 49,5 x 70,5Sign. AD: J. Buračas/74560 Eur

67. Jonas Vaitys (1903–1963)Karvė1933, drb., al., 17,2 x 24Sign. AD: Vaitys170 Eur

Page 26: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

68. Jonas Vaitys (1903–1963)Poilsis per šienapjūtę1957, kart., al., 32 x 37,5Sign. AD: JVaitys 57380 Eur

69. Sofija Romerienė (Zofia Römer, 1885–1972)Verpėja1938, pop., past., 63,6 x 43,7Sign. AD: ZRömer /’38850 Eur

71. Kazys Šimonis (1887–1978)Kalnų šventyklaXX a. vid., pop., temp., 33,7 x 41,7Sign. AK: KŜ2500 Eur

70. Kazys Šimonis (1887–1978)[Miestas]Apie 1960, drb., al., 49,5 x 52Sign. AD: KŜ1700 Eur

72. Kazys Šimonis (1887–1978)Laukas prie Palangos1958, kart., al., 34,5 x 41,3Sign. AK: KŜ1200 Eur

73. Kazys Šimonis (1887–1978)Ramunės1967, pop., temp., 33 x 47Sign. AD: KŜ1200 Eur

Page 27: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

74. Jonas Švažas (1925–1976)Mergaitės portretas1959, drb., al., 44,5 x 35,5Sign. KP: dedikacija ir parašas900 Eur

75. Antanas Gudaitis (1904–1989)Marių etiudas1955, drb. ant kart., al., 32,5 x 41Sign. AD: gudaitis 900 Eur

76. Vytautas Mackevičius (1911–1991)Debesuota diena1968, drb., al., 46 x 76

Sign. AD: VM500 Eur

77. Česlovas Znamerovskis (Czesław Znamierowski, 1890–1977)Kovas1969, drb. ant kart., al., 50 x 70Sign. AK: C. Znamierowski 69480 Eur

78. Česlovas Znamerovskis (Czesław Znamierowski, 1890–1977)Jūra1960, kart., al., 50 x 80Sign. AK: C. Znamierowski 60520 Eur

Page 28: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s d a i l ė

79. Algirdas Liaudanskas (1937–2008)Peizažas1964, drb., al., 50,5 x 73Sign. AD: parašas 64490 Eur

80. Vincas Dilka (1912–1997)Ganykla rudenį1970, drb., al., 57,5 x 79,5Sign. AD: VDilkaRepr. in: Vincas Dilka. Padalinto gyvenimo vaizdai (Vilnius: Nacionalinė knyga, 2015): p. 147900 Eur

81. Alfonsas Motiejūnas (1912–1979)PeizažasXX a. 8 d-metis, drb., al., 54 x 74Sign. AD: A. MotiejūnasIš folkloristo hab. dr. Ambraziejaus Jonyno kolekcijos980 Eur

82. Alfonsas Motiejūnas (1912–1979)Valtys XX a. 8 d-metis, drb., al., 68 x 94,5Sign. AD: A. Motiejūnas1500 Eur

Page 29: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

83. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Naktinis uostas1983, kart., al., 43 x 54,5300 Eur

86. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Kelias Abchazijoje1986, kart., al., 34,5 x 49,5250 Eur

87. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Pavasaris Pietų miestelyjeXX a. 8 d-metis, drb. ant kart., al., 35 x 48250 Eur

85. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Balti jos jūra1988, kart., al., 48 x 70Sign. AK: parašas340 Eur

84. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Rudeniška jūra1991, kart., al., 50 x 72Sign. AK: parašas 91360 Eur

88. Sergejus Gračiovas (1922–1993)Nerami jūra1991, kart., al., 40 x 50Sign. AK: 91 parašas240 Eur

89. Bronius Grušas (1932–2013)Ruduo1993, kart., al., 40 x 65Sign. AD: parašas 93300 Eur

Page 30: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s d a i l ė

90. Juzefa Čeičytė (g. 1922)Svajotojas1955, kart., sint. temp., koliažas, mišri autorinė techn., 61,5 x 83,5Sign. KP: JČeičytė1200 Eur

91. Juzefa Čeičytė (g. 1922)Biustas1968, kart., sint. temp., mišri autorinė techn., 70 x 50980 Eur

92. Juzefa Čeičytė (g. 1922)Įeikite1963, kart., sint. temp., koliažas, 70 x 50880 Eur

94. Juzefa Čeičytė (g. 1922)MedisXX a. 3 ketv., pop., past., 60 x 43Sign. AD: JČeičytė440 Eur

93. Juzefa Čeičytė (g. 1922)EisenaXX a. 7–8 d-metis, pop., sint. temp., mišri autorinė techn., montip., 28 x 32Sign. AD: JČeičytė300 Eur

Page 31: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

95. Vygantas Paukštė (g. 1957)Du medžiai1983, drb., al., 118 x 991400 Eur

96. Augustinas Savickas (1919–2012)Sodas pavasarį1964, drb., al., 66 x 98Sign. AD: A.Savickas1500 Eur

97. Arvydas Šaltenis (g. 1944)Aukštaiti ja nuo Pakalnių pil iakalnio1983, drb., al., 110 x 110Sign. AD: 83 A.Š.3900 Eur

98. Antanas Martinaitis (1939–1986)Vakaras prie ežero1980, kart., al., 89,5 x 100,5Sign. KP: A.Martinaitis/Vakaras prie ežero/80 m./al., kartonasIš poeto Alfonso Maldonio (1929–2007) kolekcijos8200 Eur

Page 32: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s d a i l ė

99. Algirdas Petrulis (1915–2010)Fantastiškas1993, drb., al., 72,7 x 59,9Sign. AD: petrulis 931500 Eur

100. Jonas Čeponis (1926–2003) Saulė1991, drb., al., 92,5 x 74Sign. AD: J. Čeponis.91.3800 Eur

101. Jonas Čeponis (1926–2003)Parke1996, drb., al., 65 x 82Sign. AK: J.Čeponis.96.5200 Eur

102. Rimas Zigmas Bičiūnas (g. 1945)Pajūrio moterys1985, drb., al., 60 x 73Sign. AD: Rimas 85.3000 Eur

Page 33: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

103. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Sentimentalus1979–1980, kart., al., 115 x 130Sign. AD: Dalia 801500 Eur

104. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Kompozici ja1997, drb., al., 100 x 130Sign. AD: Dalia1300 Eur

105. Jonas Daniliauskas (g. 1950)Bobutės namelis1989–1990, drb., al., 100 x 80Sign.: AC: 1939, AD: J.Daniliauskas2800 Eur

106. Monika Bičiūnienė (1910–2009)Močiute, aš noriu maudytis

1993, drb., al., 81 x 1163700 Eur

107. Monika Bičiūnienė (1910–2009)Sekmadienis

1979, kart., al., 50 x 80Sign. AD: MBičiūn./1979

2600 Eur

Page 34: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s d a i l ė

108. Leonardas Gutauskas (g. 1938)Mergaitė ir rudens medis1982, kart., al., 55 x 49Sign. AK: Leonardas 982680 Eur

109. Leonardas Gutauskas (g. 1938)Kompozici ja1980, kart., al., 84,5 x 86,5Sign. VK: Leo.80.980 Eur

110. Vilmantas Marcinkevičius (g. 1969)Keliautojas | Traveler2000, drb., al., 67 x 57Sign. AD: Vilmantas 2000500 Eur

111. Vilmantas Marcinkevičius (g. 1969)Netark Vilmanto vardo be reikalo1993, drb., al., 89 x 142,5Sign. AD: Vilmantas 931300 Eur

112. Nijolė Valadkevičiūtė (1944–2020)Paslaptingas vandens pasaulis. Sidabrinė žuvis1971, drb., al., 50 x 60280 Eur

113. Nijolė Valadkevičiūtė (1944–2020)Iš seri jos „Vacation” (I–II)2007, pop., akv., 41 x 32 (abu)Sign. AK: „Vacation” 2007., AD: N.V. (abu)220 Eur

Page 35: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

114. Ričardas Filistovičius (g. 1951)Ekvil ibristas1981, drb., al., 21,5 x 26,5Sign. AD: Filist. 1981 m.290 Eur

115. Ričardas Filistovičius (g. 1951)Įvykis senamiestyje1981, drb., al., 19,5 x 19,5Sign. C: Filist. 84.260 Eur

116. Viačeslavas Jevdokimovas–Karmalita (g. 1946) Pianistas ir personažas2019, drb., al., 57 x 772400 Eur

117. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Vasaros nuotaikos I1983, kart., al., 13,5 x 18190 Eur

118. Dalia Kasčiūnaitė (g. 1947)Vasaros nuotaikos II1983, kart., al., 13,5 x 18Sign. AD: Dal190 Eur

119. Arvydas Baltrūnas (g. 1957)Vėlyvas ruduo1992, kart., al., 46,5 x 38,5Sign. AK: A.B.92.250 Eur

120. Bronius Uogintas (1913–1988)Palangoje Žemaitės gatvelė

1978, drb., al., 52 x 70AD: Br.Uogintas 78

580 Eur

Page 36: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s d a i l ė

121. Vladas Karatajus (1925–2014)Bucharos gatvelė1983, kart., al., 34,2 x 47,5KP: V.Karatajus83/„Bucharos gatvelė”540 Eur

122. Vladas Karatajus (1925–2014)Buchara1983, drb., al., 69 x 81KP: V.Karatajus83/„Buchara”1500 Eur

123. Vincas Dilka (1912–1997)Gėlės su knyga1982, drb., al., 55 x 70Sign. AD: VDilkaRepr. in: Vincas Dilka. Padalinto gyvenimo vaizdai (Vilnius: Nacionalinė knyga, 2015): p. 178760 Eur

124. Rimas Zigmas Bičiūnas (g. 1945)Gėlės geltonoje vazoje1982, kart., al., 28,5 x 20,5Sign. AD: 82/Rimas240 Eur

Page 37: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

125. Bronislovas Zalensas (1921–1994)Gėlės1982, kart., al., 20 x 16,5130 Eur

126. Gintarė Uogintaitė (Bielskienė, 1955–2016)Ciklamenai1990, drb., al., 74 x 100Sign. AD: Gintarė680 Eur

127. Gintarė Uogintaitė (Bielskienė, 1955–2016)Pavasaris2006, drb., al., 80 x 70Sign. AD: Gintarė 06640 Eur

128. Valerijus Dombrovskis (1935–2015) Natiurmortas1999, drb., al., 60 x 50Sign. AD: V. Dombrovskis 99.300 Eur

129. Valerijus Dombrovskis (1935–2015)Vasara2011–2012, drb., al., 70 x 60Sign. AD: V. Dombrovskis 2011370 Eur

Page 38: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

363636

Išeivijos dailė130. Antanas Rūkštelė (1906–1990) Peizažas su gubų rišėjaisXX a. II p., drb., al., 45 x 61Sign. AK: A. Rūkštelė980 Eur

131. Pranas Domšaitis (1880–1965)Valtys Konstantinopolyje1929, pop., pastel., 26 x 34Sign. AD: monograma1500 Eur

132. Pranas Domšaitis (1880–1965)Fakerio ežeras (Lake Faaker)1930–1932, pop., past., 40 x 58Sign. AD: P. Domšaitis1800 Eur

Page 39: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

3737

133. Bronius Murinas (1906–1986)Peizažas1984, kart., akr., 60 x 47,5Sign. AK: Br. Murinas 84900 Eur

134. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Paryžiaus gatvelė1949, drb., al., 81 x 60 Sign. AK: Kasiulis 495400 Eur

135. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Šokėjų pora

XX a. 3 ketv., pop., guaš., 65 x 50Sign. AD: Kasiulis

2700 Eur

Page 40: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

I š e i v i j o s d a i l ė

140. Pranas Lapė (1921–2010)Saulėlydis. Mergaitės portretas1967–1970, drb., al., 100 x 1332500 Eur

136. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Obuolių skynimasXX a. 3 ketv., pop., past., 62 x 47Sign. AK: Kasiulis2200 Eur

139. Vytautas Kasiulis (1918–1995)ŽvejysXX a. 6 d-metis, pop., litograf., 41,5 x 56,5, tir. 44/50Sign. AK: 44/50, AD: Kasiulis250 Eur

137. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Žvejai su laimikiuXX a. 6 d-metis, pop., litograf., 60 x 46, tir. 32/50Sign. AK: 32/50, AD: Kasiulis290 Eur

138. Vytautas Kasiulis (1918–1995)Girdantis žirgąXX a. 6 d-metis, pop., litograf., 60 x 46, tir. 13/50Sign. AK: 13/50, AD: Kasiulis290 Eur

Page 41: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sI š e i v i j o s d a i l ė

141. Pranas Lapė (1921–2010)Kompozici ja1998, drb., al., 152 x 167Sign. KP: Pranas Lapė 19984800 Eur

142. Pranas Lapė (1921–2010)Filosofinis akmuo (pagal Marguerite Yourcenar romaną)2003, drb., al., 122 x 122Sign. KP: Pranas Lapė/20033000 Eur

143. Pranas Gail ius (1928–2015)BučinysXX a. 9 d-metis (sukurta), 2019 (atlieta), bronza, patina, h=16,7 (su granito postamentu h=26,2), 25 x 10, tir. 4/8Sign. AD: Pranas; A: liejiko Žilvino Pabrinkio monograma, 4/81700 Eur

Page 42: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

404040

Lietuvos grafika

144. Antanas Kučas (1909–1989)Į gamtą1968, pop., linoraiž., 35,8 x 44,5, tir. 12/30Sign. AK: 12/30 Į gamtą. Linoraižinys, AD: A. Kučas, 68340 Eur

145. Antanas Kučas (1909–1989)Lauko medžiai1968, pop., linoraiž., 30,8 x 35,8, tir. 5/30Sign. AK: 5/30. Lauko medžiai. Linoraižinys, AD: A. Kučas, 68320 Eur

146. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Senojo Vilniaus zodiakas. Vėžys1966, pop., kart. raiž., 34 x 25,7Sign. AK: „Senojo Vilniaus Zodijakas. Vėžys“, AC: Epreuve d‘Artiste, AD: VKalinauskas/–66 160 Eur

147. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Lietus1961, pop., kart. raiž., 25 x 19Sign. AK: „Lietus“, AC: E.d.A., dedikacija, AD: parašas150 Eur

Page 43: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

148. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Kaziuko žirgas1968, pop., kart. raiž., 20 x 13,5Sign. AD: VKalinauskas/-68140 Eur

149. Vytautas Kalinauskas (1929–2001)Tapytojas1970, pop., kart. raiž., 20 x 13,5Sign. AK: „Tapytojas“, AC: E.d.A., dedikacija, AD: VKalinauskas/–70140 Eur

150. Vincas Kisarauskas (1934–1988) Kentaurų kova1961, pop., kart. raiž., 26 x 31Sign. AK: parašas 61150 Eur

151. Birutė Žilytė (g. 1930)Gyveno senelis ir senutėXX a. 7 d-metis, pop., linoraiž., 42 x 36,3Sign. AD: Birutė Žilytė240 Eur

152. Birutė Žilytė (g. 1930)Žalgiris II. Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas1980, pop., autolitograf., 57 x 71, tir. 4/10Sign. AK: 4/10 V, II v. „Žalgiris II. Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas”, AC: spalvota autolitografija, AD: Birutė Žilytė, 80240 Eur

Page 44: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i e t u v o s g r a f i k a

156. Algimantas Švėgžda (1941–1996)Belkino t i l tel is1986, pop., ofortas, 9 x 19,5Sign. AK: E.d’a., AD: Belkino tiltelis Švėgžda 86./dedikacija260 Eur

157. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Iš ciklo „Motograf ika”2018, pop., grafitas, 72 x 102Sign. AD: monograma ČL 2018490 Eur

153. Birutė Stančikaitė (g. 1952)„Vėjyje” iš ciklo „Mano krašto vakarai”1980, pop., litograf., 48,5 x 60, tir. 39/40Sign. AK: „Vėjyje” iš ciklo „mano krašto vakarai” 39/40, AD: Birutė Stančikaitė 1980m.260 Eur

154. Dalia Genovaitė Mažeikytė (g. 1943)Iš ciklo „Palangos pušys sningant I”1979, pop., mišri tech., 50 x 40,5, tir. 3/35Sign. AK: Iš ciklo „Palangos pušys snin-gant I. 3/35, AC: sp. iškilioji spauda, AD: Dalia Mažeikytė 1979190 Eur

155. Antanas Kmieliauskas (1932–2019)Venecija1987, pop., aut. techn. (spalv. tek-stolito estampas), 59 x 39,5Sign. AK: „Venecija“ epreuve d’artiste, AD: Antanas Kmieliauskas 1987 m.340 Eur

Page 45: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sL i e t u v o s g r a f i k a

159. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Krematas [Penkiakampė žvaigždė]2018, medžio anglis, fan., stiklas, 45 x 45 x 8,5Sign. KP: monograma ČL/2018400 Eur

158. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Krematas [Kryžius]2018, medžio anglis, fan., stiklas, 45 x 45 x 8,5Sign. KP: monograma ČL/2018400 Eur

160. Česlovas Lukenskas (g. 1959)Krematas [Šešiakampė žvaigždė]2018, medžio anglis, fan., stiklas, 45 x 45 x 8,5Sign. KP: monograma ČL/2018400 Eur

161. Virginijus Malčius (g. 1980)Nykstantys ledynai2020, pop., tušas, rapitografas, 59,5 x 98,5Sign. KP: parašas300 Eur

Page 46: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

4444

Litvakų dailė

162. Maksas Bandas (Max Band, 1900–1974)Natiurmortas su gėlėmis~ XX a. vid., drb., al., 56 x 32,7Sign. AK: Max Band1800 Eur

Page 47: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

163. Maksas Bandas (Max Band, 1900–1974)

Natiurmortas su vaisiaisXX a. 3 ketv., drb., al., 54,3 x 72,7

Sign.: VK: Max Band2900 Eur

164. Neemija Arbit Blatas (1908–1999)

Peizažas su t i l tel iu~ XX a. vid., drb., al., 53,5 x 63,5

Sign. AK: A.Blatas5800 Eur

Page 48: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L i t v a k ų d a i l ė

167. Theo Tobiasse (1927–2012)Iš ciklo pagal H. K. Anderseno pasakas [Skraidanti skrynia]XX a. II p., pop., litograf., 49 x 65, tir. 186/350Sign. AK: 186/350, AD: parašas, VC: H. C. Andersen la Malle volante250 Eur

168. Theo Tobiasse (1927–2012)Iš ciklo pagal H. K. Anderseno pasakas [Varpas]XX a. II p., pop., litograf., 49 x 65, tir. 326/350Sign. AK: 326/350, AD: parašas, VC: H. C. Andersen la cloche250 Eur

165. Jacques Lipchitz (1891–1973)Klūpanti f igūra~1971, pop., spalv. litograf., 46 x 64, tir. 25/100Sign. AK: 25/100, parašas700 Eur

166. Samuelis Bakas (Samuel Bak, g. 1933)NatiurmortasXX a. II p., pop., spalv. litograf., 73,5 x 53,5, tir. 28/30Sign. AK: 28/30 / Bak290 Eur

Page 49: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sL i t v a k ų d a i l ė

169. Theo Tobiasse (1927–2012)Iš ciklo pagal H. K. Anderseno pasakas

[Raudonieji bateliai]XX a. II p., pop., litograf., 49 x 65, tir. 328/350

Sign. AK: 328/350, AD: parašas, VC: H. C. Ander-sen les souliers rouges

250 Eur

170. Théo Tobiasse (1927–2012)Be pavadinimo

XX a. II p., pop., spalv. litograf., 67 x 50250 Eur

171. Theo Tobiasse (1927–2012)Entrez gais amis, al lons roulez tambours

[2002?], pop., litograf., 48,5 x 64, tir. 50/150Sign. AK: 50/150, AD: Theo Tobiasse

290 Eur

Page 50: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Varia Lituanica172. 16 pašto ženklų rinkinys „Steigiamasis seimas“1920, pop., spauda, 3,1 x 2,8 –3,5 x 2,4 5 pašto ženklai su spaudos klaida (labai reti egz.)660 Eur

173. Filatel i jos rinkinys1.) 2 pašto ženklai „Lietuvių vienybe. Begkim!“. 10 kapeikų1915, pop., spauda, 6,8 x 5,9 ir 4,7 x 5,9, Vilnius2.) 2 pašto ženklai „Comité général de secours pour les victimes de la guerre en Lituanie – Fribourg“. 25 centaiPop., spauda, 4,3 x 6,7 (abu), Fribūras3.) Pašto ženklas. 5 litai. Pop., spauda, 1,7 x 2,780 Eur

174. Klaipėdos krašto banknotai ir pašto ženklas1922 metų vasario 22 d. laidos 2 (6,5 x 9,5) ir 20 (9,7 x 15) nominalų markės | Pašto ženklas Memelland (2,5 x 3,6)45 Eur

175. Raižinys (vinjetė) „Grėbėja“ | Zemes bankas Kaunas[1929], pop., ofortas, 11,2 x 15Bradbury, Wilkinson & Co, Ld Engravers, New Malden, Surrey, England (spaudėjai)500 Eur

Page 51: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

176. Lietuvos banko 100 l itų banknotas ir banknoto pavyzdys1928 m. kovo 31 d. laida, serijos numeris: B122478.Projekto autorius Adomas Galdikas, pop., spauda, 8,5 x 15,6Pastaba: ant banknoto pavyzdžio pakuotės nurodytas būklės įvertinimo sertifikatas, gautas iš Profesionalaus monetų klasifikavimo paslaugų biuro „Currency Professional Coin Grading Service“ (Very fine 35PPQ)500 Eur

177. 500 l itų vertės vekselis Pasirašytas 1932 m. kovo 18 d.

Anykščiai, 11,7 x 29,525 Eur

178. Alphons Schick akcinės bendrovės alkoholinių gėrimų 4 etiketėsPo 1922, pop., poligraf., 10,9 x 6–7,3 x 9,980 Eur

1922 m. Šančiuose, Kaune, pastatytas likerio, konjako ir vyno fabrikas, garsios prancūzų akcinės bendrovės „Alphons Schick“ padalinys Lietuvoje. Martynas Yčas (1885–1941) buvo vienas bendrovės steigėjų,

valdybos pirmininkas ir narys. Įmonę vietinės firmos nukonkuravo, tačiau tarpukario Lietuvoje tai buvo viena pirmųjų didesnių užsienio kapitalo investicijų. Parengta pagal Surblys A., „Martyno Yčo ekonominės veiklos Kaune pėdsakais“ in: https://www.vdu.lt [interaktyvus].

179. Lietuvos pi l iečio pasas Išduotas 1922 m. Šiaulių miesto milicijos,

perregistruotas 1931 m. Šiaulių miesto policijos 45 Eur

180. Fotoatvirukas. Cathédrale, Place de l ’Hôtel de Vil le et Monument Commémoratif de 1812. W. Zatorsky. Kowno |

Kauno Rotušės aikštėIki 1903, pop., poligraf., 8,9 x 13,8

20 Eur

Page 52: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

V a r i a L i t u a n i c a

181. Vytautas Kairiūkštis (1890–1961, atrib.) Vyro studija1912, pop., sangv., 39 x 30Sign. VD: V.K./I m.1912.480 Eur

182. Sofija Romerienė (Zofia Römer, 1885–1972)Vytėnų ąžuolas1920, pop., akv., 28,5 x 22,5Sign. AK: Z.Romerowna/25 IX 1920580 Eur

184. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Keliaujančios moters portretas1923, pop., litograf., 29 x 21 (39 x 28,5), tir. 1/4Sign. AD: parašas (pieštuku)1000 Eur

185. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Autoportretas1924, pop., litograf., 19 x 15 (36 x 27,5)Sign. AD: monograma (klišėje) ir parašas (pieštuku)900 Eur

183. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Scenograf i jos projektas1923, pop., litograf., 24 x 17,5 (33,5 x 26,5)Sign. AD: monograma (klišėje) ir parašas (pieštuku)900 Eur

186. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Tambovas1923, pop., litograf., 25 x 28 (33,5 x 45)Sign. AK: monograma (klišėje), AD: parašas (pieštuku)900 Eur

Page 53: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

L X I V i l n i a u s a u k c i o n a sV a r i a L i t u a n i c a

187. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Vitebskas1923, pop., litograf., 24 x 28 (33 x 39)Sign. AK: monograma (klišėje), AD: parašas (pieštuku)900 Eur

188. Mstislavas Dobužinskis (1875–1957)Scenograf i jos projektas spektakliui „Karalius Lyras“1923, pop., litograf., 21 x 28 (37 x 44,5)Sign. AD: monograma (klišėje) ir parašas (pieštuku)900 Eur

189. Juozas Kėdainis (1915–1998)Huisseau-sur-Cosson netoli Chambord 1969, pop., piešt., 22,5 x 31Sign. AD: Huisseau sur Cosson/netoli Chambord […], VD: Prancūzija/1969170 Eur

190. Juozas Kėdainis (1915–1998)Sužeistas l iūtas1971, pop., piešt., 30 x 42,5Sign. AK: Sužeistas Liūtas/Reljefas iš Assurbanipalo rūmų/650 m. pr. Mūsų erą/monograma/1971170 Eur

191. Juozas Kėdainis (1915–1998)Grafo Tiškevičiaus antkapinio paminklo Raudondvaryje f ragmentas

1955, pop., grafitas, 40,5 x 28,5Sign. VD: JKėdainis / 1955 / Kaunas / [...] /iš Tiškevičiaus antkapio Raudondvaryje

190 Eur

Page 54: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

V a r i a L i t u a n i c a

192. Juozas Zikaras (1881–1944) Dr. Vinco Kudirkos por-tretas1932, gipsas, 36,5 x 24Sign. AD: J.Zikaras1800 Eur

193. Juozas Zikaras (1881–1944) TemidėXX a. I pusė, gipsas, 38,5 x 29Sign. AD: J.Zikaras1800 Eur

194. Petras Rimša (1881–1961)Barel jef as „Kristi jonas Donelaitis”1955, bronza, liejimas, ø 14,2Sign. CK: P. RimšaRepr. in: Petro Rimšos kūrinių kolekcija Edmundo Armoškos rinkiniuose (Vilnius, 2005): p. 68.480 Eur

195. Petras Rimša (1881–1961)Barel jef as „Žemaitė”1926 (?), bronza, liejimas, 19 x 25,5Sign. AD gurte: P. Rimša 740 Eur

196. Leokadija Belvertaitė–Žygelienė (1904–1992) | Kauno kombinatas „Dailė“Kanklininkė1950–1965, molis, glazūra, h=37 cm380 Eur

197. Leokadija Belvertaitė– Žygelienė (1904–1992, atrib.) | Kauno kombinatas „Dailė“Birutė1950–1965, molis, glazūra, h=39 cm380 Eur

198. Leokadija Belvertaitė–Žygelienė (1904–1992, atrib.) | Kauno kombinatas „Dailė“Laukianti1950–1965, molis, glazūra, h=33,5 cm280 Eur

Page 55: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

201. Kauno kombinatas „Dailė“ ŽemaitėXX a. II p., molis, h=23,5Sign. A: Kauno „Dailės” kombi-natas100 Eur

199. Antanas Sutkus (g. 1939)Žaislai1973, foto pop., sid. br. atsp., 30 x 29Sign. AK: A. Sutkus, 1973, AD: Vilnius, Pylimo g.700 Eur

200. Antanas Sutkus (g. 1939)Pirmieji baikeriai , Klaipėda1974/XXI a. pr., foto pop., skaitm. atsp., 59,5 x 59,5Sign. AK: A. Sutkus, 1974, AD: Pirmieji baikeriai, KlaipėdaRepr. in: Antanas Sutkus. Retrospektyva, sud. M. Matulytė, Vilnius: Sapnų sala, 2009, p. 311.500 Eur

202. Romas Kvintas (1953–2018)Mergaitė2016, bronza, h=29 (su postamentu 35,5), tir. 3/3Sign. KP: Kvintas2400 Eur

203. Danielius Sodeika (g. 1961)Naktis2019, bronza, h=19,5 (su medžio postamentu h=24), tir. 8/10Sign. A: D.Sodeika 8/10 2019760 Eur

204. Aloizas Jonušauskas (g. 1943)Žvakidė „Lizdas“2018, bronza, h=13,5Sign. A: monograma190 Eur

Page 56: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

5454

Varia205. Senosios fotograf i jos (ferotipų) rinkinysXIX a. 6 d-metis–XX a. pr.75 ferotipai: 2,9–21,5 x 2–16,2 | Spalvintas ambrotipas: 6,1 x 4,8 | Stiklo skaidrė: 8,1 x 8,1 | 8 sidabro atspaudai: 13,8–14,1 x 9,5–10,1750 Eur

Ferotipija – speciali fotografinė pozityvinė technika, duodanti vienintelį, unikalų atvaizdą – kolodijaus pozityvą ant juodo metalo skardos. Procesą dar 1852 metais Prancūzijoje aprašė Adolphe Alexander Martin. Nuo 1860 metų ypač išpopuliarėjo JAV. Ferotipinis atvaizdas buvo daromas ant juodo metalo skardinės juodai ar tamsiai rudai lakuotos, dažniausiai carte-de-visite, 60x90 mm,  plokštelės, kuri prieš pat eksponavimą būdavo ištepama šlapio kolodijaus emulsija ir įjautrinama šviesai. Be to, buvo gaminamos pašto  ženklo didumo (maždaug 27x24 mm) vadinamosios „Mažosios gemos“, montuotos medalionuose ar segėse. Tokie maži ferotipiniai portretukai taip pat būdavo įmontuojami į atvirukus ir siunčiami paštu kaip suvenyrai. Nuo 1880 metų pradėtos gaminti sausos,

želatinos emulsija padengtos, ferotipinės plokštelės. Plokštelės buvo ryškinamos specialiame ryškinančiame – fiksuojančiame ryškale arba apdorojamos kaip paprasti negatyvai, vėliau balinamos gyvsidabrio chloridu ir taip gaunamas tiesioginis pozityvas. Greitam fotografavimui buvo sukonstruotos specialios fotokameros šimtui ferotipinių plokštelių, nuotrauka padaroma per tris minutes. Laikui bėgant ferotipiniai atvaizdai išblunka, o skardą dengiančiame lake atsiranda pūslelių. Dėl paprastumo ir pigumo metodas naudotas gatvės, atlaidų ar mugių fotografų iki pat XX a. vidurio, o kai kur net ir iki mūsų dienų, kol jo neišstūmė 35 mm bei momentiniai fotoaparatai.Dr. Margarita Matulytė

206. Salvadoras Dali (Salvador Dali , 1904–1989)Les neuf s portes de ton corps | Devynerios tavo kūno durys[1967], pop., ofortas, 31,5 x 23,5Sign. AK: E.A., AD: parašas720 Eur

Page 57: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

207. Salvadoras Dali (Salvador Dali, 1904–1989)Les Muses. Terpsichore | Mūzos. Terpsichorė

1971, pop., ofortas, 39,5 x 32, tir. 67/145Sign. AK: 67/145, AD: parašas

550 Eur

208. Bernard Charoy (g. 1931)Nu de prof i l | Niu prof i l iu

XX a. II p., pop., litograf., 56 x 39, tir. 6/150Sign. AK: 6/150, AD: Bernard Charoy

220 Eur

Page 58: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Pavardžių indeksas(pagal lotų numeraciją)

Arbit Blatas, Neemija (1908–1999): 164Bakas, Samuelis (Samuel Bak, g. 1933): 166Baltrūnas, Arvydas (g. 1957): 119Banaitis, Vytautas Viktoras (1909–1990): 13, 14Bandas, Maksas (Max Band, 1900–1974): 162, 163Belvertaitė–Žygelienė, Leokadija (1904–1992): 196 Belvertaitė–Žygelienė, Leokadija (1904–1992, atrib.): 197, 198Bičiūnas, Rimas Zigmas (g. 1945): 10, 102, 124Bičiūnienė, Monika (1910–2009): 106, 107Buračas, Jonas (1898–1977): 65, 66Butkevičius, S. (XX a. I p.): 3, 4Charoy, Bernard (g. 1931): 208Chwolesas, Rafaelis (1913–2002): 5, 6, 8Chwolesas, Rafaelis (1913–2002, atrib.): 7Chwoles–Lichtenfeld, Maria Rivka (1928–2017): 9Čeičytė, Juzefa (g. 1922): 90, 91, 92, 93, 94Čeponis, Jonas (1926–2003): 100, 101Dali, Salvadoras (Salvador Dali, 1904–1989): 206, 207Daniliauskas, Jonas (g. 1950): 105Didžiokas, Vladas (1889–1942): 64Dilka, Vincas (1912–1997): 80, 123Dobužinskis, Mstislavas (1875–1957): 183, 184, 185, 186, 187, 188Dombrovskis, Valerijus (1935–2015): 128, 129 Domšaitis, Pranas (1880–1965): 131, 132Drėma, Vladas (1910–1995): 17Filistovičius, Ričardas (g. 1951): 114, 115Gailius, Pranas (1928–2015): 143Galdikas, Adomas (1893–1969): 60, 61, 62, 63Gračiovas, Sergejus (1922–1993): 83, 84, 85, 86, 87, 88Grušas, Bronius (1932–2013): 89Gudaitis, Antanas (1904–1989): 75Gutauskas, Leonardas (g. 1938): 108, 109Jamontas, Bronislovas (Bronisław Jamontt, 1886–1957): 1Jevdokimovas–Karmalita, Viačeslavas (g. 1946): 116Jonušauskas, Aloizas (g. 1943): 204Kairiūkštis, Vytautas (1890–1961, atrib.): 181Kalinauskas, Vytautas (1929–2001): 26, 27, 146, 147, 148, 149Kalpokas, Petras (1880–1945): 59Karatajus, Vladas (1925–2014): 121, 122Kasčiūnaitė, Dalia (g. 1947): 103, 104, 117, 118Kasiulis, Vytautas (1918–1995): 134, 135, 136, 137, 138, 139Katinas, Leonas Linas (g. 1941): 22, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58Kazimirovskis, Eugenijus Marcinas (Eugeniusz Marcin Kazimirowski, 1873–1939): 2Kėdainis, Juozas (1915–1998): 20, 21, 189, 190, 191

Kisarauskas, Vincas (1934–1988): 150Kmieliauskas, Antanas (1932–2019): 31, 32, 155Kosmulskis, Leonas (1904–1952): 18Kučas, Antanas (1909–1989): 23, 24, 25, 144, 145Kuliševičius, Tadas (Tadeusz Kulisiewicz, 1899–1988): 16Kuzminskis, Jonas (1906–1985): 19Kvintas, Romas (1953–2018): 202Lapė, Pranas (1921–2010): 140, 141, 142Liatukas, Vladas (g. 1954): 29Liaudanskas, Algirdas (1937–2008): 79Lipchitz, Jacques (1891–1973): 165Lukenskas, Česlovas (g. 1959): 157, 158, 159, 160Mackevičius, Vytautas (1911–1991): 76Malčius, Virginijus (g. 1980): 161Marcinkevičius, Vilmantas (g. 1969): 110, 111Martinaitis, Antanas (1939–1986): 98Mažeikytė, Dalia Genovaitė (g. 1943): 15, 154Motiejūnas, Alfonsas (1912–1979): 81, 82Murinas, Bronius (1906–1986): 133Paukštė, Vygantas (g. 1957): 95Paukštys, Saulius (g. 1964): 36, 37Petrulis, Algirdas (1915–2010): 99Rimša, Petras (1881–1961): 194, 195Romerienė, Sofija (Zofia Römer, 1885–1972): 69, 182Rūkštelė, Antanas (1906–1990): 130Savickas, Augustinas (1919–2012): 96Skirutytė, Aldona (1932–2005): 30Sodeika, Danielius (g. 1961): 203Stančikaitė, Birutė (g. 1952): 153Sutkus, Antanas (g. 1939): 33, 34, 35, 199, 200Šaltenis, Arvydas (g. 1944): 97Šimonis, Kazys (1887–1978): 70, 71, 72, 73Švažas, Jonas (1925–1976): 74Švėgžda, Algimantas (1941–1996): 156Tobiasse, Theo (1927–2012): 167, 168, 169, 170, 171Uogintaitė, Gintarė (Bielskienė, 1955–2016): 126, 127Uogintas, Bronius (1913–1988): 120Uogintas, Bronius (1946–2013): 11, 12Vaitys, Jonas (1903–1963): 67, 68Valadkevičiūtė, Nijolė (1944–2020): 112, 113Zalensas, Bronislovas (1921–1994): 125Zikaras, Juozas (1881–1944): 192, 193Znamerovskis, Česlovas (Czesław Znamierowski, 1890–1977): 77, 78Žilytė, Birutė (g. 1930): 28, 151, 152

Page 59: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Santrumpos

A. – apačiojea. – amžiusAg – sidabras akv. – akvarelėakr. – akrilasal. – aliejusasamb. – asambliažas atrib. – atributuojama aud. - audinysaut. techn. – autorinė technika av. – aversas balt. – baltalas C. – centrecinkograf. – cinkografija chromolitograf. – chromolitografija (spalvota)D. – dešinėjed. – dienadail. – dailininkas d-metis – dešimtmetisdrb. – drobėdub. - dubliuotafan. – faneraflom. – flomasteris g – gramas graf. – grafitas guaš. – guašasil. – iliustracija inv. nr. – inventorinis numeris įv. str. – įvadinis straipsnis K. – kairėjekart. – kartonasketv. – ketvirtis klij. – klijuotė KMM – Kauno meno mokykla KP – kita (kūrinio) pusė kreid. – kreidelėsl. – lapas leid. – leidėjas linoraiž. – linoraižinyslitograf. – litografija, litografas LDM – Lietuvos dailės muziejusLDS – Lietuvos dailininkų sąjunga LDŽ – Lietuvos dailininkų žodynas (Lietuvos kultūros tyrimų institutas, 2005–2016)LKTI – Lietuvos kultūros tyrimų institutas LNM – Lietuvos nacionalinis muziejus

m. – metaimedv. – medvilnė met. – metalas mėn. – mėnesismoliotip. – moliotipija monotip. – monotipija NDG – Nacionalinė dailės galerija neįsk. sign. – neįskaitoma signatūra než. aut. – nežinomas autorius p. – pusė, puslapis, puslapiaipab. – pabaigapast. – pastelėpiešt. – pieštukaipoligraf. – poligrafija (spauda)pop. – popieriuspr. – pradžia® - rezervinė kaina raiž. – raižinys, raižytojas raš. – rašalas relj. – reljefasrepr. – reprodukuota(s) rev. - reversass. ad. – sausa adatasangv. – sangvina SBU – Vilniaus Stepono Batoro universitetassid. br. atsp. – sidabro bromido atspaudassign. – signatūras–ga – sąjungasud. – sudarytoja(s) spalv. – spalvintas, spalvotast. - tomastechn. – technikatemp. – temperatir. – tiražaston. – tonuotas, tonavimas traf. – trafaretas (-inis)užsak. – užsakovas V. – viršujeVDA – Vilniaus dailės akademijaVP – vidinėje pusėje

Page 60: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Meno kūrinių pardavimo aukcione tvarka ir sąlygos

1. Pagrindinės sąvokos1.1. Menorinkosagentūros,UABnustatytosMenokūriniųpardavimo

aukcione tvarka ir sąlygos (toliau – Meno kūrinių aukciono taisyklės) yraprivalomosvisiemsaukcionodalyviams.PasirašydamasRegistracijosanketąaukciono dalyvis neatšaukiamai patvirtina, kad yra susipažinęs su Menokūrinių aukciono taisyklėmis, jas suprato bei pastabų ir pretenzijų dėl jųneaiškumo,netikslumoir/arnevisapusiškumoneturi.

1.2. Aukcionas–Menorinkosagentūros,UAB(toliau–Aukciononamai)organizuojamasirvykdomasviešaskultūrosirmenovertybių(toliau–Menokūrinių) pirkimas-pardavimas aukcione, kai Meno kūriniai siūlomi pirktikeliemsasmenimsperAukciononamus,oMenokūriniopirkimo-pardavimosandoris sudaromas su tuo aukciono dalyviu, kuris aukcione pasiūlo už jįdidžiausiąkainą(toliau–Pirkėjas).

1.3. Aukciono namai – tarpininkas tarp Aukcionui Meno kūrinįpateikusiosavininko(toliau–Savininkas)beiPirkėjo.

1.4. Aukciono administracija – Aukciono vedėjas (Aukcioną vedantisasmuo),Aukcionoprotokoluotojas,AukcionofinansininkasirkitiužAukcionoorganizavimąirvedimąatsakingiasmenys.

1.5. Aukciono meno kūrinių ekspozicija – Aukcionui pateiktų Menokūrinių viešas eksponavimas, vykstantis ne trumpiau nei 2 dienos ikiAukcionopradžios.

1.6. Aukcionodalyvis–asmuo,užsiregistravęsdalyvautiAukcionekaipAukcionesiūlomųMenokūriniųpotencialusPirkėjas.

1.7. Aukcionodalyvioatstovas–asmuo,fiziškaiatstovaujantisAukcionodalyvįAukcionometu.Aukcionodalyvisprivalonurodytisavoatstovovardąir pavardę registracijos anketoje, o atvykęs į Aukcioną, Aukciono dalyvioatstovasprivalopateiktiAukciononamųadministracijaiasmensdokumentąbeiAukcionodalyvioraštiškąįgaliojimądalyvautiAukcionePirkėjoteisėmis.

1.8. Aukcionoprotokolas–dokumentas,kuriamefiksuojamakiekvienoAukcioneparduodamomenokūriniogalutinėkainairPirkėjas.Aukcionometudaromasaudioir/arvideoįrašas,saugomasvieneriusmetuspoAukciono,yraAukcionoprotokolodalis.

1.9. Dalyvionumeris–Aukcionodalyviokortelėsunumeriu,kuriąjisiškelia,siūlydamassavokainą.

1.10.Intervalas–aukcionuojamoMenokūriniokainosdidinimotarpas.1.11. Katalogas – Aukcionui pateikiamų Meno kūrinių aprašymas,

nurodantMenokūrinioautorių,pavadinimą,sukūrimometus,išmatavimus,pradinękainąarestimacijąbeikitusduomenis.

1.12. Kūrinio pasas – oficialus Aukcionui pateikto Meno kūriniodokumentas,kuriamenurodomasobjektopavadinimas,autorius,sukūrimolaikasirvieta,technikairmedžiagos,išmatavimai,būklė,signatūrosbeikitiobjektoidentifikacijaisvarbūsduomenys.

1.13.Menokūrinys–AukcionuipateiktasirAukcionodalyviamsįsigytisiūlomasmeno ar kultūros kūrinys ar objektas.Meno kūrinys ar kūriniai,aukcionuojamas(-i) kaip vienas objektas (turintis vieną numerį ir kainąkataloge)sinonimiškaigalibūtiįvardinamaskaip„lotas“.

1.14.Pradinėkaina–pirmojikaina,kuriskelbiamaAukcionepradedantkonkretausMenokūriniopardavimą.

1.15. Rezervinė kaina – konfidenciali suma (aukštesnė už nurodytąkataloge Pradinę kainą), kurios Aukcione nepasiekus, kūrinys laikomasneparduotu. Ji pažymima ženkleliu ® Aukciono kataloge prie konkretauskūriniokainos;jeigutokioženklelionėra,reiškia,nėrairrezervinėskainos.

1.16.Akceptuotakaina(„plaktukokaina“)–didžiausiaAukcionometuužMenokūrinįAkcionodalyviųpasiūlytakaina,užfiksuotaplaktukodūžiu.

1.17.Galutinėpardavimokaina–galutinėsuma,kuriąsumokaAukcionąlaimėjęs Pirkėjas. Ją sudaro Akceptuota („plaktuko“) kaina, plius Aukciononamųmarža, plius pridėtinės vertės mokestis (PVM) nuo Aukciono namųmaržos.

2. Aukciono namų ir Savininko įsipareigojimai ir teisės2.1. Meno kūrinio Savininkas teikdamasMeno kūrinį (-ius) Aukcionui,

patvirtina ir garantuoja, kad jopateiktasMenokūrinys (-iai) yra jo teisėtanuosavybė, kuris yra teisėtai įsigytas arba paveldėtas, arba sukurtas, kadkūrinys(-iai)neužstatytasirneįkeistastretiesiemsasmenims,beiatsakoužkūrinio duomenų teisingumą. Savininkas patvirtina, kad jis yra vienintelispateiktokūrinioSavininkasir/arbapaveldėtojas.

2.2. Savininkas garantuoja Aukcionui teikiamo kūrinio autentiškumą.

Iki Aukciono pradžios paaiškėjus, kad kūrinys yra plagiatas, klaidingaiatributuotasarbasuabejojuskūrinioautentiškumu,AukciononamaipasiliekateisęišimtiišAukcioneparduotinųkūriniųsąrašotokįkūrinį.

2.3.Aukciononamai,solidariaisuSavininku,dedavisaspastangas,kadbūtų užtikrintos ir apgintos kūrinio autorių teisės, vadovaujantis LietuvosRespublikosAutoriųteisiųirgretutiniųteisiųįstatymonuostatomis.

3. Registracija dalyvavimui Aukcione3.1. Dalyvauti ir pirkti Aukcione gali fiziniai ir juridiniai asmenys.

Fiziniaiasmenys,dalyvaujantysAukcione,turibūtinejaunesnikaip18metų.PirkėjasAukcionedalyvaujaasmeniškai,arbatelefonu,arbapersavoatstovą,arbaužregistruodamasNedalyvaujančiopirkėjoanketą.

3.2. Aukcionodalyvis,norintisdalyvautiAukcionePirkėjoteisėmis,turiužsiregistruoti–užpildytiregistracijosanketą.

3.3. Registracijos anketoje Aukciono dalyvis turi nurodyti šiuosduomenis:

(i)fizinisasmuo–vardas,pavardė,adresas,telefonas,elektroniniopaštoadresas;

(ii) juridiniai asmenys–pavadinimas, įmonėskodas,buveinėsadresas,PVMmokėtojokodas,telefonas,faksas,elektroniniopaštoadresas,internetosvetainė,bankorekvizitai,įgaliotoįmonėsatstovodalyvautiAukcionevardas,pavardė,telefonas,elektroniniopaštoadresas.

(iii) registracijos anketoje Aukciono dalyvis turi nurodyti, ar nupirktąkūrinį jis išsigabens pats, ar reikės transportavimopaslaugų, taip pat – arreikėstarpininkavimopaslaugų,jeikūrinysbusišvežamasįužsienį.

3.4. Norintis dalyvauti Aukcione telefonu, Registracijos anketojeturinurodytilotų,dėlkuriųnorimavaržytis,numerius,beidalyviotelefononumerį, kuriuo Aukciono namų darbuotojai susisieks su dalyviu tiesiogiaiAukcionoeigoje.Telefonugalimavaržytistikdėltųlotų,kuriųpradinėkainayra500Eurardaugiau.JeigutelefononumerisyraregistruotasLietuvoje,irdalyvis fiziškai yra Lietuvoje, už telefono ryšįmokaAukciononamai. JeigutelefononumerisyraregistruotasneLietuvoje,arbajeidalyvisyraužLietuvosribųužtelefonoryšįmokadalyvis.Aukciononamaineatsakoužtelefoninioryšiosutrikimus.

3.5. Aukcionodalyvis,norintisdalyvautiAukcionefiziškainebūdamassalėje(toliau–Nedalyvaujantisdalyvis),registracijosanketoje,beįprastiniųregistracijos anketoje teikiamų duomenų, turi nurodytiMeno kūrinį (-ius),kurį jis nori pirkti, bei didžiausią Akceptuotą („plaktuko“) kainą, kurią jissutinka mokėti už tą kūrinį. Protokolavimo tikslais Aukciono namai savonuožiūrasuteikiaNedalyvaujančiamdalyviuinumerį.

3.6. Anketą galima užpildyti internetinėje erdėje (on-line) Aukciononamųinternetosvetainėje,arbaužpildytiAukcionokatalogeesančiąformąiratsiųstifaksu(+3705)2307200.RegistracijosanketątaippatgalimaužpildytiAukcionoorganizavimovietojeekspozicijosmetuarpriešAukcionopradžią.

3.7. Registracijos anketos, siunčiamos faksu arba registruojantis„on-line“ turi būti gaunamos likus nemažiau 4 val. iki Aukciono pradžios.RegistracijaAukcionovietojebaigiasilikus10min.ikiAukcionopradžios.

3.8. Aukciononamaiatsakoužregistracijosduomenųkonfidencialumą.Anketose pateikta informacija nebus perduota, perleista ar kitu būduatskleista tretiesiems asmenims, išskyrus tuos atvejus, kai to imperatyviaireikalaujagaliojantysteisėsaktai.

3.9. Aukciononamaidedavisaspastangas,kadMenokūriniųmetrikosbūtų tikslios ir pateikiami teisingi duomenys apie Aukcione parduodamusMenokūrinius,tačiauneprisiimaatsakomybėsužgalimasklaidas.Aukcionodalyviai yra primygtinai raginami pirkti tik atidžiai apžiūrėję norimusįsigytiMeno kūrinius priešaukcioninėje ekspozicijoje bei kritiškai įvertintijų būklę ir autentiškumą. Aukciono dalyviai gali konsultuotis su Aukciononamų ekspertais arba atsivesti į ekspoziciją savo ekspertus bei remtis jųrekomendacijomisdėlpirkimo.Aukciononamaipopirkimo faktonepriimajokiųpretenzijųdėlnusipirktųMenokūrinių.

4. Aukciono vykdymo tvarka4.1.AukcionasvykstaAukciononamųnustatytojevietojenustatytulaiku,

kurienurodomiKatalogebeiAukciononamųinternetosvetainėje.4.2. Aukciono namai suteikia galimybę visiems suinteresuotiems

asmenimsapžiūrėtiAukcionoMenokūriniųekspozicijojevisusMenokūriniusne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Aukciono pradžios. Užsiregistravę

Page 61: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Aukciono dalyviai gali gauti nemokamą Aukciono namų specialistųkonsultacijądėlAukcionuipateikiamųobjektų.Dėlindividualioskonsultacijoslaiko būtina iš anksto susitarti Aukciono namų tinklalapyje nurodytaistelefonais.

4.3Aukcionasprasidedanustatytulaiku.PriklausomainuoparduodamųMenokūriniųskaičiaus,Aukcionasgalivyktibepertraukosarbasupertrauka.

4.4.AukcionovedėjastrumpaipristatokiekvienąMenokūrinį(autorius,pavadinimas,sukūrimometai)irskelbiaPradinękainą.PradinėMenokūriniokainadidinamatokiaisintervalais:

20Eur–299Eur:didinimointervalasyrakas10Eur;300Eur–999Eur:didinimointervalasyrakas20Eur;1000Eur–2999Eur:didinimointervalasyrakas50Eur;3000Eur–4999Eur:didinimointervalasyrakas100Eur,5000Eur–9999Eur:didinimointervalasyrakas200Eur;10000Eur–29999Eur:didinimointervalasyrakas250Eur;30000Eurirdaugiau:didinimointervalasyrakas500Eur;4.5Aukcionodalyviai,siūlydamikainą,turiaiškiaipakeltidalyvionumerį,

nukreiptąįAukcionovedėjopusę,irgarsiaiskelbtisavosiūlomąkainą.3.6. Aukciono vedėjas pakartoja kiekvieną pasiūlytą kainą. Kai niekas

iš Pirkėjų nebesiūlo didesnės kainos, Aukciono vedėjas skelbia pasiūlytądidžiausiąpaskutinękainą, jąpasiūliusiodalyvionumerįirkainąpakartoja3 kartus, fiksuodamas plaktuko dūžiu. Ši kaina yra Akceptuota kaina.Nuskambėjusplaktukodūžiui,Menokūrinyslaikomasparduotu,oAkceptuotakainairjąpasiūliusiodalyvionumerisįrašomiAukcionoprotokole.

4.7. Aukcionuojant kūrinius Aukciono namų darbuotojai skambina iratstovauja telefonu dalyvaujantiems ir nedalyvaujantiems, atitinkamasregistracijosanketasužpildžiusiems,Aukcionodalyviams.

4.8.JeigukylaginčastarpAukcionodalyvių(nesvarbu,dalyvaujančiųarnedalyvaujančiųfiziškaisalėje),Aukcionovedėjassavosprendimugalikūrinį,dėlkuriokiloginčas, aukcionuoti išnaujo. Jeiguginčas iškylapoAukciono,pirmenybė pirkti kūrinį suteikiama dalyviui, fiziškai dalyvavusiam salėjeAukcionometu.

4.9. Jeigu yra keli Nedalyvaujančio Pirkėjo anketą užpildę asmenys,kurietampačiamkūriniui(lotui)nurodėtąpačiąkainą,tuometpirmenybėsuteikiamatamPirkėjui,kurisanketąužpildėanksčiau.

4.10.Aukcionevalstybinėmskilnojamųjųkultūrosvertybiųsaugyklomssuteikiama pirmenybė įsigyti kultūros vertybes, įrašytas į nesančiųvalstybinėse saugyklose valstybės saugomų kilnojamųjų kultūros vertybiųregistrą. Paskelbus Aukcione galutinę Meno kūrinio, kuris yra kultūrosvertybė, kainą, valstybinės saugyklos atstovas turi pirmumo teisę šįMenokūrinį nupirkti. Šiuo atveju valstybinės saugyklos atstovas turi garsiaipareikštiapietokįsprendimądarpriešpereinantpriesekančioMenokūrinioaukcionavimo. Valstybinės saugyklos atstovas turi būti užsiregistravęsAukcione bei fiziškai jame dalyvauti, turėti institucijos vadovo įgaliojimąpirktiMenokūriniusAukcione.

4.11.Ženklelis®katalogepriekūriniokainosreiškia,kadyrakonfidencialiRezervinėkaina,kuriosAukcionenepasiekus,kūrinyslaikomasneparduotu.

4.12. Pasibaigus Aukcionui, Aukciono dalyviai grąžina Aukcionoadministracijaidalyviųnumerius.

4.13. Aukciono namai savo nuožiūra gali įvesti arba atšaukti įėjimo įAukciono renginį su bilietais sistemą, bei savo nuožiūra nustatyti bilietųkainas. Pirkėjams, kurie Aukcione pirko Meno kūrinį, bilieto kaina yragrąžinamaatsiimantnusipirktąkūrinį.

5. Atsiskaitymas5.1. Iškart po Aukciono Meno kūrinį nupirkęs dalyvis turi prieiti prie

Aukcionoadministracijosstaliukobeipasiimtijamišrašytąsąskaitą.5.2.AukcionoadministracijakiekvienamparduotamMenokūriniuiišrašo

išankstinioapmokėjimosąskaitąarbaPVMsąskaitąfaktūrą,priklausomainuoatsiskaitymobūdo,(duegzempliorius),kuriojenurodoMenokūrinionumerį,pavadinimąirprivalomąsumokėtikainą,kuriąsudaroAkceptuotakainabeiAukciononamųmaržasuPVM(18%-kūriniamsiki3000EurAkceptuotoskainos, 16% - kūriniams nuo 3001 iki 5000 Eur Akceptuotos kainos, 14%kūriniamsnuo5001iki10000EurAkceptuotoskainos,12%kūriniamsnuo10001EurAkceptuotoskainos).Pirmasisišankstinioapmokėjimosąskaitosarba PVM sąskaitos faktūros egzempliorius įteikiamas Aukciono dalyviui,antrasis lieka Aukciono administracijoje, kuri sąskaitos rekvizitus įrašo įAukcionoprotokolą.

5.3.TelefonudalyvaujančiamirNedalyvaujančiamPirkėjuisąskaitayra

išsiunčiama faksu ir/arelektroniniupaštukitądarbodieną.Gautąsąskaitąprivalu apmokėti banko pavedimu per 5 darbo dienas (įskaitant tą dieną,kaisąskaitabuvogautafaksuir/arelektroniniupaštu).Sąskaitosoriginalas,draugesukūriniopasu,busatiduotasatsiimantnupirkąkūrinį.

5.4 Apmokėti už įsigytą Meno kūrinį galima Aukciono vietoje grynaispinigais,arbabankokortele(Visa/VisaElectron/MasterCard/Maestro),arbabankopavedimuįAukciononamųnurodytąatsiskaitomąjąsąskaitąnevėliaukaipper5darbodienaspoAukciono.

5.5.MokantAukcionovietojebankokorteleargrynaispinigais,AukcionodalyviuiišrašomasgrynųjųpinigųpriėmimokvitasarbaišduodamaskasosaparatokasoskvitasbeiatiduodamasMenokūrinysirkūriniopasas.

5.6.Sumokėjusbankopavedimu,MenokūrinysatiduodamasPirkėjuikaipinigaiįskaitomiįAukciononamųatsiskaitomąjąsąskaitą.BankopavedimebūtinanurodytiPirkėjovardąirpavardę,arbaįmonėspavadinimą,beiįsigytoMenokūriniopavadinimąarbalotonumerį,išankstinėssąskaitosnumerį.

5.7. Aukciono namai nepriima mokėjimų už Meno kūrinį iš trečiųjųasmenų. Už parduotą Meno kūrinį turi sumokėti tik užsiregistravęs irdidžiausiąkainąužMenokūrinįpasiūlęsbeiAkceptavęskainądalyvis,kurioPirkėjonumerisyrafiksuotasAukcionoprotokole,išskyrusatvejus,kaipriešAukcionopradžiąyrapasirašytas trišalissusitarimas tarpAukciononamų,Aukcionodalyvioirmokėtojodėlkitokiųmokėjimosąlygų.

5.8.PirkėjasprivaloišAukciononamųatsiimtiMenokūrinįper3darbodienasnuopinigųsumokėjimomomento.JeiPirkėjasneatsiimaMenokūriniopernurodytąlaiką,jamskaičiuojamimokesčiaiužMenokūriniosaugojimą–0,2%MenokūrinioGalutinėskainosužvienąparą.

5.9. JeiMeno kūrinį, pagal sutarimą, Pirkėjui pristatoAukciono namai,jieMenokūrinįPirkėjuituriišsiųstiper60val.nuopiniginiųlėšųįskaitymoįAukciononamųatsiskaitomąjąsąskaitą.UžpristatymąAukciononamaiimapapildomąmokestį,kuristuribūtisumokėtastuopačiumetukaipiratsiskaitantužMenokūrinį.Įšiąsumąįskaičiuojamipakavimo,transportavimo,muitinėsbeidraudimopervežimometu(jeitaikytina)kaštai.

5.10. Kartu su nusipirktu Meno kūriniu Pirkėjui išduodamas oficialiaiAukciononamųpatvirtintasjopasas.

5.11.AtsiimdamasMenokūrinį,PirkėjasprivalopasirašytiMenokūriniųatidavimo Pirkėjams žurnale arba analogiškame kurjerio pateikiamamedokumente.Šiuoparašupatvirtinama,kadPirkėjasAukciononamamsneturijokiųpretenzijų.

5.12.JeiguMenokūrinysyrakultūrosirmenovertybė,įrašytaįvalstybinęapskaitą, jis išduodamas Pirkėjui kartu su Kultūros vertybių apsaugosreglamentu.

5.13. Jeigu Pirkėjas nori Meno kūrinį (kuriam daugiau kaip 50 metų)išvežti įužsienį, jis turivadovautisLietuvosRespublikosVyriausybės2004m. lapkričio 9 d. nutarimu Nr. 1424 patvirtintomis Kilnojamųjų kultūrosvertybiųirantikvariniųdaiktųišvežimoišLietuvosRespublikostaisyklėmis,kontaktuotisuatsakingainstitucija–Kultūrospaveldodepartamentu.

5.14.JeiguPirkėjaslaiku–per5darbodienaspoAukciono–neatsiskaitosu Aukciono namais už įsigytąMeno kūrinį, jis neribotam laikui prarandateisę dalyvauti Aukciono namų rengiamuose Aukcionuose, o jo pavardė irįsiskolinimo suma viešai skelbiama Aukciono namų interneto svetainėjebei paviešinama kitais Aukciono namų pasirinktais viešosios informacijosskleidimokanalais.

5.15. Jeigu Pirkėjas praranda teisę į Meno kūrinį, kaip nustatyta 5.14punkte,AukciononamaigaliMenokūrinįpasiūlytipirktiPirkėjui,Aukcionoeigojesiūliusiamintervalumažesnękainą.

5.16. Aukciono namai, Pirkėjui neatsiskaičius už Meno kūrinį, turiteisękreiptisįskolųišieškojimoįmonęarteismą,gintisavopažeistasteisesįstatymųnustatytatvarka,įskaitantieškinįdėlreikalavimopripažintiMenokūrinio pirkimą-pardavimą įvykusiu sandoriu bei reikalavimą Pirkėjuisumokėti Aukciono namams bei Meno kūrinio Savininkui priklausančiassumas.

6. Taikytina teisė ir ginčų sprendimas 6.1.MenokūriniųAukciono taisyklėmsaiškinti, suprasti irvykdytiyra

taikytinaLietuvosRespublikosteisė.6.2.Ginčai,kylantysdėlAukciononamųorganizuojamoirvykdomoMeno

kūriniųaukcionotvarkos,sąlygų,AukcioneparduotųMenokūriniųperleidimoPirkėjamsirkitųsusijusiųatvejų,sprendžiamiLietuvosRespublikosįstatymųnustatytatvarka.

Page 62: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

Terms and conditions for the sale of artworks at the auction

1. Main Definitions1.1.ThetermsandconditionsestablishedbyUABMenoRinkosAgentūra

for thesaleofartworksat theAuction(hereinafter theArtAuctionRules)are binding on all Bidders. By signing the registration form, the BidderirrevocablyconfirmsthathehasfamiliarizedhimselfwiththeArtAuctionRules,hasunderstoodthem,andhasnocommentsand/orclaimsregardingtheirambiguity,inaccuracy,and/orincompleteness.

1.2. The Auction is a public purchase-sale of objects of cultural andartisticvalue(hereinafterWorksofArt)throughanAuctionorganizedandheldbyUABMenoRinkosAgentūra(hereinaftertheAuctionHouse),whereWorks of Art are offered for sale to several persons through the AuctionHouseandacontractforthesale-purchaseofaWorkofArtissignedwiththehighestBidder(hereinaftertheBuyer).

1.3.TheAuctionHouseistheintermediarybetweentheOwnerwhohassubmittedtheWorkofArttotheAuction(hereinaftertheOwner)andtheBuyer.

1.4.TheAuctionadministrationistheauctioneer(thepersonconductingtheAuction),theAuctionrecorder,theAuctionaccountant,andotherpersonsresponsiblefororganizingandconductingtheAuction.

1.5. Pre-Auction viewing is the public exhibition of theWorks of ArtsubmittedforAuction,heldatleasttwodaysbeforethestartoftheAuction.

1.6. The Bidder is a person who has registered to participate in theAuctionasapotentialBuyeroftheWorksofArtofferedattheAuction.

1.7.TheBidder’srepresentativeisthepersonwhophysicallyrepresentstheBidderduringtheAuction.TheBiddermustindicatehisrepresentative’sfirstandlastnameontheregistrationform,anduponarrivalattheAuction,theBidder’srepresentativemustsubmittotheadministrationoftheAuctionHousehispersonalidentificationandtheBidder’swrittenauthorizationtorepresenthimattheAuctionasaBuyer.

1.8.TheAuctionrecord is thedocumentrecordingtheFinalPriceandBuyer for each Work of Art sold at the Auction. The audio and/or videorecordingmadeduringtheAuctioniskeptforoneyearaftertheAuctionandispartoftheAuctionrecord.

1.9.TheBidder’snumberisthenumberedbiddingpaddlethattheBidderraiseswhenbidding.

1.10.AnincrementistheincreaseinthepriceoftheWorkofArtbeingauctioned.

1.11.TheCatalogueisthedescriptionoftheWorksofArtsubmittedforAuction.Itindicatestheartist,title,yearofcreation,measurements,StartingPriceorassessedvalue,andotherinformationabouttheWorkofArt.

1.12.ThecertificateofauthenticityistheofficialdocumentoftheWorkof Art submitted for Auction. It indicates the title of the object, its artist,time and place of creation, technique andmaterials used,measurements,condition,signatures,andotherinformationimportantforitsidentification.

1.13.TheWorkofArtistheartisticorculturalworkorobjectsubmittedforAuctionandoffered for sale toBidders.AWorkorWorksofArtbeingauctionedasasingleobject(withasinglenumberandpriceintheCatalogue)maysynonymouslybecalledalot.

1.14.TheStartingPriceistheinitialpriceannouncedattheAuctionwhenbiddingonaspecificWorkofArthasbegun.

1.15.TheReservePriceisaconfidentialamount(higherthantheStartingPriceindicatedintheCatalogue).IfitisnotreachedduringtheAuction,theWork is consideredunsold. It is indicated in theAuctionCatalogueby thesymbol®besidethepriceofaspecificWorkofArt.Ifthissymbolisabsent,thereisnoReservePrice.

1.16.TheAcceptedPrice(GavelPrice)isthehighestpriceofferedduringtheAuctionbyaBidderforaWorkofArt.Itisrecordedbyastrokeofthegavel.

1.17.TheFinalSalePriceisthefinalamountpaidbytheBuyerwhohaswontheAuction. Itconsistsof theAccepted(Gavel)PriceplustheAuctionHousemarginplusthevalueaddedtax(VAT)ontheAuctionHousemargin.

2. Obligations and Rights of the Auction House and the Owner2.1WhensubmittingaWorkorWorksofArtforAuction,theOwnerof

theWorkofArtaffirmsandguaranteesthattheWorkofArthehassubmittedis his rightful property,which has been lawfully acquired or inherited orcreated,andthattheWorkhasnotbeenpledgedascollateraltoathirdparty.He is responsible for the correctness of the information about theWork.TheOwneraffirmsthathe is thesoleOwnerand/or inheritoroftheWorksubmitted.

2.2. The Owner guarantees that the Work submitted for Auction isgenuine.IfitbecomesclearbeforetheAuctionthattheWorkisaforgeryorhasbeenerroneouslyattributed,orifthereisdoubtaboutthegenuinenessof

theWork,theAuctionHousereservestherighttoremovesuchaWorkfromthelistofWorkstobeauctioned.

2.3.InsolidaritywiththeOwner,theAuctionHousemakeseveryeffortto guarantee and defend the copyright on aWork by complyingwith theprovisions of the Law on Copyright andRelatedRights of theRepublic ofLithuania.

3. Bidder Registration3.1.Naturaland legalpersonsmayparticipateandmakepurchasesat

theAuction.Naturalpersonsparticipating in theAuctionmustbeat leasteighteenyearsold.TheBidderparticipateseitherpersonallyorbytelephoneorthroughhisrepresentativeorbyregisteringanAbsentBidderform.

3.2. A Bidderwhowishes to participate in the Auctionwith rights ofpurchasemustregisterbyfillingouttheregistrationform.

3.3. On the registration form, the Bidder must indicate the followinginformation:

(i) anatural person– first and last name, address, telephonenumber,E-mailaddress;

(ii)alegalperson–name,companycode,companyaddress,VATpayer’scode,telephonenumber, faxnumber,E-mailaddress, Internetwebsite,andbanking details aswell as the first and last name, telephonenumber, andE-mailaddressof thecompanyrepresentativeauthorizedtoparticipate intheAuction;

(iii) on the registration form, the Bidder must indicate whether hewillcollect thepurchasedWorkofArthimselforwillneedtransportationservices, alsowhether hewill need the services of an intermediary if theWorkofArtistobetakenabroad.

3.4. Thosewhowish to participate in the Auction by telephonemustindicateontheRegistrationFormthenumbersofthelotstheywanttobidon as well as the participant’s telephone number at which employees oftheAuctionHousewillbeabletoreachtheparticipantduringtheAuction.BiddingbytelephoneispermittedonlyforthoselotswhoseStartingPriceisatleast€500.IfthetelephonenumberisregisteredinLithuania,andtheBidderisinLithuania,theAuctionHousewillpayforthetelephoneconnection.IfthetelephonenumberisregisteredoutsideLithuania,oriftheBidderisoutsideLithuania,hemustpayforthetelephoneconnection.TheAuctionHouseisnotresponsibleforproblemswiththetelephoneconnection.

3.5. A Bidder who wants to participate in the Auction without beingphysicallypresent inthehall(hereinafteranAbsentBidder)must indicateontheregistrationform,inadditiontotheusualinformationprovidedontheregistrationform,theWork(s)ofArt thathewantstobuyandthehighestAccepted(Gavel)PriceheiswillingtopayforthisWork.Atitsowndiscretion,for purposes of record keeping, the AuctionHouse gives a number to theAbsentBidder.

3.6.TheregistrationformmaybefilledoutonlineontheInternetwebsiteoftheAuctionHouse,ortheformintheAuctionCataloguemaybefilledoutandsentbyfax(+3705)2307200.TheregistrationformmayalsobefilledoutattheAuctionlocationduringthepre-AuctionviewingorbeforetheAuctionbegins.

3.7.RegistrationformssentbyfaxorfilledoutonlinemustbereceivednolaterthanfourhoursbeforetheAuction.RegistrationattheAuctionlocationendstenminutesbeforetheAuctionbegins.

3.8. The Auction House is responsible for the confidentiality ofregistrationdata.Theinformationprovidedonregistrationformswillnotbetransmitted,transferred,orotherwisedisclosedtoanythirdparties,exceptasrequiredbylaw.

3.9. The Auction Housemakes every effort to ensure that theWorksof Art to be sold at theAuction are correctly identified and that accurateinformation isprovidedabout them,but itdoesnotassumeresponsibilityforpossibleerrors.Biddersarestronglyurgedtomakepurchasesonlyafterclosely inspecting theWorks of Art theywant to acquire during the pre-Auctionviewingandtocriticallyevaluatetheirconditionandgenuineness.Bidders may consult experts from the Auction House or bring their ownexpertstothepre-Auctionviewingandrelyontheirrecommendationsaboutmakingapurchase.Afterapurchasehasbeenmade,theAuctionHousedoesnotacceptanycomplaintsconcerningtheWorksofArtthathavebeenbought.

4. The Auction Procedure4.1.TheAuctionisheldatthelocationandtimesetbytheAuctionHouse

andindicatedintheCatalogueandonthewebsiteoftheAuctionHouse.4.2.TheAuctionHouseprovidesanopportunityforallinterestedpersons

toviewalltheWorksofArtatapre-Auctionviewingatleasttwobusiness

Page 63: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

daysbeforetheAuction.RegisteredBiddersmayreceiveafreeconsultationfromAuctionHousespecialists concerning theobjects tobeauctioned.AnappointmentforanindividualconsultationmustbemadebycallingoneofthetelephonenumbersindicatedonthewebsiteoftheAuctionHouse.

4.3.TheAuctionstartsatthedesignatedtime.DependingonthenumberofWorksofArttobesold,theAuctionmaybeheldwithorwithoutabreak.

4.4.TheauctioneerbrieflypresentseachWorkofArt(artist,title,yearofcreation)andannouncesitsStartingPrice.TheStartingPriceforaWorkofArtmaybeincreasedbythefollowingincrements:

€20–€299:byincrementsof€10;€300–€999:byincrementsof€20;€1,000–€2,999:byincrementsof€50;€3,000–€4,999:byincrementsof€100;€5,000–€9,999:byincrementsof€200;€10,000–€29,999:byincrementsof€250;€30,000–ormore:byincrementsof€500.4.5.Whenmakingabid,aBiddermustclearlyraisehisbiddingpaddle

withthenumberfacingtheauctioneerandloudlyannouncehisbid.4.6. The auctioneer repeats each bidmade.When none of the Bidders

makesahigherbid,theauctioneerannouncesthefinal,highestbidmade,thenumberoftheBidderwhomadeit,andrepeatstheamountofthebidthreetimeswithastrokeofhisgavel.Thisprice is theAcceptedPrice.After thestrokeofthegavel,theWorkofArtisconsideredsold,andtheAcceptedPriceandthenumberoftheBidderwhomadeitarerecordedintheAuctionrecords.

4.7.WhiletheWorksofArtarebeingauctioned,employeesoftheAuctionHouse represent by telephone the Absent Bidderswho have filled out therelevantregistrationform.

4.8.IfadisagreementarisesbetweentheBidders(regardlessofwhetherornottheyarephysicallypresentattheAuction),theauctioneermaydecidetore-auctiontheWorkoverwhichthedisagreementarose.

4.9. If severalpersonswho filledout theAbsentBidder formmake thesamebidforthesameWork(lot),priorityisgiventotheBidderwhofilledouttheformearlier.

4.10. During the Auction, state depositories for movable objects ofcultural value are given the right of pre-emption to acquireWorks of Artincludedintheregisterofmovableobjectsofculturalvaluethatarenotheldbystatedepositoriesbutareprotectedbythestate.WhenthefinalbidhasbeenannouncedforaWorkofArtthathasculturalvalue,therepresentativeofastatedepositoryhastherightofpre-emptiontobuythisWorkofArt.Inthis case, the representative of a state depositorymust audibly announcehis intentionbefore theauctioningof thenextWorkofArthasbegun.TherepresentativeofastatedepositorymustberegisteredfortheAuctionandphysicallypresentandhaveanauthorizationfromtheheadofhisinstitutiontobuyWorksofArtattheAuction.

4.11.IntheCatalogue,thesymbol®besidethepriceforaWorkmeansthatthereisaconfidentialReservePrice.IfthispriceisnotreachedduringtheAuction,theWorkisconsideredunsold.

4.12.AftertheAuctionhasended,theBiddersmustreturntheirbiddingnumberstotheAuctionadministration.

4.13.Atitsdiscretion,theAuctionHousemayintroduceorrevokeaticketsystemforadmissiontotheAuctioneventandsetticketprices.BidderswhoboughtaWorkofArtduringtheAuctionwillberefundedthepriceoftheirticketwhentheycollecttheWorktheyhavebought.

5. Payment5.1. Immediatelyafter theAuction, theBidderwhohasboughtaWork

ofArtmustgotothetableoftheAuctionadministrationandgettheinvoiceissuedtohim.

5.2. For each Work of Art sold, the Auction administration issues aprepayment invoice orVAT invoice, dependingon themanner of payment,(in two copies) that indicates thenumber of theWorkofArt, its title, andtheprice tobepaid,which consistsof theAcceptedPrice and theAuctionHousemargin, includingVAT(18%forWorkswithanAcceptedPriceofupto€3,000,16%forWorkswithanAcceptedPriceoffrom€3,001to€5,000,14%forWorkswithanAcceptedPriceoffrom€5,001to€10,000,12%forWorks with an Accepted Price of €10,001 ormore). The first copy of theprepaymentinvoiceorVATinvoiceisgiventotheBidder,andthesecondiskeptbytheAuctionadministration,whichentersthedetailsoftheinvoiceintotheAuctionrecords.

5.3. Invoices forAbsent andTelephoneBidders are sent by fax and/orE-mailonthenextworkingday.Theymustbepaidbybankremittancewithinfiveworkingdays(includingthedayonwhichtheinvoicewasreceivedbyfax

and/orE-mail).Theoriginalcopyoftheinvoice,togetherwiththecertificateofauthenticity,willbepresentedwhenthesoldartworkiscollected.

5.4.PaymentfortheWorkofArtmaybemadeattheAuctionlocationincashorbybankcard(Visa/VisaElectron/MasterCard/Maestro)orbankremittancetothesettlementaccountindicatedbytheAuctionHousenolaterthanfiveworkingdaysaftertheAuction.

5.5.Whenpayment ismadeat theAuction locationbybankcardor incash,theBidderisgivenacashreceiptoracashregisterreceiptaswellastheWorkofArtanditscertificateofauthenticity.

5.6.Whenpaymentismadebybankremittance,theWorkofArtisgiventotheBuyerafterthemoneyhasbeencreditedtothesettlementaccountoftheAuctionHouse.ThebankremittancemustindicatetheBuyer’sfirstandlastnameorthenameofthecompanyaswellasthetitleorlotnumberandtheprepaymentinvoicenumberoftheWorkofArtacquired.

5.7.TheAuctionHousewillnotacceptpaymentforaWorkofArt froma thirdparty.Payment for theWorkofArt soldmustbemadeonlyby theregistered Bidder who offered the highest price for thisWork of Art andwhoseBidder’sNumberisrecordedintheAuctionrecords,unlessatripartiteagreement for different terms of payment was signed before the AuctionbetweentheAuctionHouse,theBidder,andthepayer.

5.8.TheBuyermustcollecthisWorkofArtfromtheAuctionHousewithinthreeworkingdaysafterpaymentofthemoney.IftheBuyerfailstocollecthisWorkofArtwithintheindicatedperiod,hewillbechargedforstorageoftheWorkofArt–0.2%ofthePurchasePriceoftheWorkofArtperday.

5.9.IftheAuctionHousemadeanagreementtodelivertheWorkofArttotheBuyer,itmustdispatchtheWorkofArttotheBuyerwithinsixtyhoursafter payment has been credited to the settlement account of the AuctionHouse.TheAuctionHousewillchargeanadditional fee fordelivery,whichmustbepaidwhenpaymentismadefortheWorkofArt.Thisamountincludesall applicable costs for packing, transportation, customs, and insuranceduringtransportation.

5.10.TogetherwiththeWorkofArtpurchased,theBuyerwillreceiveacertificateofauthenticityissuedbytheAuctionHouse.

5.11.UponreceivinghisWorkofArt,theBuyermustsignarecordbookfor thedeliveryofartworks toBuyersorasimilardocumentpresentedbythecourier.ThissignaturecertifiesthattheBuyerdoesnothaveanyclaimsagainsttheAuctionHouse.

5.12.IfaWorkofArtislistedinstaterecordsasanobjectofculturalandartisticvalue,itwillbegiventotheBuyertogetherwiththeRegulationsfortheSafekeepingofCulturalTreasures.

5.13.IfaBuyerwantstotakeaWorkofArt(whichismorethanfiftyyearsold)outofthecountry,hemustcomplywiththeRulesforExportingMovableCulturalTreasuresandAntiquesFromtheRepublicofLithuania,approvedbyActNo.1424oftheGovernmentoftheRepublicofLithuaniaon9November2004,andhemustcontacttheresponsiblestateinstitution–theDepartmentforCulturalHeritage.

5.14.IfaBuyerfailstopaytheAuctionHouseinatimelymanner(withinfiveworkingdaysaftertheAuction)fortheWorkofArthehasacquired,heloses the right toparticipate inAuctionsheldby theAuctionHouse foranunlimitedperiodof time,andhisnameand theamountofhisdebtwillbepubliclyannouncedontheInternetwebsiteoftheAuctionHouseandmadepublic through other channels for the dissemination of public informationchosenbytheAuctionHouse.

5.15.IftheBuyerloseshisrighttotheWorkofArt,asprovidedinprovision5.14,theAuctionHousemayoffertheWorkofArttotheBidderwhomadethesecondhighestbidduringtheAuction.

5.16.IftheBuyerhasnotpaidfortheWorkofArt,theAuctionHousehastherighttoapplytoadebtcollectionagencyortoacourttodefenditsviolatedrightsaccordingtotheprocedureprescribedbylaw.Thisprocedureincludesfilingaclaimdemandingthatthepurchase-saleoftheWorkofArtbedeclaredacompletedtransactionandthattheBuyerpaytheAuctionHouseandtheOwneroftheWorkofArtthesumsowedthem.

6. Applicable Law and Dispute Settlement6.1. These art Auction rules shall be construed, interpreted, and

implementedincompliancewiththelawsoftheRepublicofLithuania.6.2.AnydisputesarisingfromthetermsandconditionsoftheAuction

ofartworksorganizedandheldbytheAuctionHouse, fromthetransferofartworkssoldattheAuctiontoBuyers,orfromotherrelatedmattersshallbesettledincompliancewiththelawsoftheRepublicofLithuania.

Page 64: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės
Page 65: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės
Page 66: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės
Page 67: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės

: v i l n i a u s _ a u k c i o n a s

© Meno rinkos agentūra, 2020

Daugiau informacijos:tel. (+370-5) 2307 200

mob. tel. (+370-615) 29023el. paštas: [email protected]

www.menorinka.ltwww.vilniausaukcionas.ltwww.vilniusauction.com

: V i l n i a u s A u k c i o n a s

1 viršelyje panaudota:

Linas Leonas Katinas (g. 1941)Oranžinė seri ja

1970, pop., cinkograf., 33 x 25,

AUKCIONO NAMAI PRIMYGTINAI REKOMENDUOJA AUKCIONO DALYVIAMS APSILANKYTI AUKCIONO EKSPOZICIJOJE IR ATIDŽIAI ĮVERTINTI NORIMUS

ĮSIGYTI KŪRINIUS NATŪROJE. VĖLIAU PRETENZIJOS DĖL BŪKLĖS NEBUS PRIIMAMOS.

Partneris:

Artimiausias aukcionas

LXII Vilniaus aukcionas2020 m. gegužės mėn. 22 d.

Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius)Kūriniai priimami iki balandžio 20 d.

Page 68: LXI Vilniaus aukcionas · 1966 m. trumpai dirbo dailininku kino teatre „Planeta“, 1968–1992 m. dėstė Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 1992–2008 m. – Vilniaus dailės