lesvoorbereiding toerisme
TRANSCRIPT
L E S V O O R B E R E I D I N G
Departement Lerarenopleiding
Campus Ledeganck
K.L. Ledeganckstraat 8 Tel. 09 243 93 50
9000 Gent Fax 09 220 50 68
Academiejaar: 2008-2009
Datum: Lesuur: Volgnr. v.d. Les:
Naam student: Ruben DeryckePedagoog:
Vakleraar: Mevr. P. Van Schandevyl
Afdeling: Naam mentor: N. Malfait
School: MSGO I Ieper Klas: Aantal lln.:
Leerplan: GO! 98082
Leervak: Aardrijkskunde
Lesdoelstellingen:
De lln kunnen de verschillende vormen van toerisme opsommen.De lln. kunnen de positieve en negatieve gevolgen van toerisme opsommen.De lln. kunnen de positieve en negatieve gevolgen van toerisme verklaren.
Onderwerp(en): De verschillende vormen van toerisme in Europa
Beginsituatie: de lln kennen het begrip toerisme
Lesonderwerp: Blz. 2/tt/file_convert/5571f94a49795991698f3a2f/document.doc
Lesfasedoelstelling LEERINHOUDEN
TIMING MEDIA
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
T M ACTIVITEITEN LEERKRACHTACTIVITEITEN LEERLINGEN
INSTAP
Een toeristische aantrekkingsfactor is een element in een gebied dat het toerisme stimuleert
3-5m Klasgesprek“Waar ben je al op vakantie geweest?”“Wat vond je ervan?”
“Waarom ging je juist net naar dat gebied?”(--> aantrekkingsfacor)
Antwoorden
DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN BERG- EN SKIGEBIEDEN OPSOMMEN.DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN BERG- EN SKIGEBIEDEN VERKLAREN
DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN GROENE GEBIEDEN OPSOMMEN.DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN GROENE GEBIEDEN VERKLAREN
DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN KUSTGEBIEDEN OPSOMMEN
DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN KUSTGEBIEDEN VERKLAREN.DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN KUNSTSTEDEN OPSOMMEN.DE LLN KUNNEN DE AANTREKKINGSFACTOREN VAN KUNSTSTEDEN VERKLAREN.
Ieder toeristisch gebied heeft specifieke kenmerken
Bergtoerisme is populair vanwege de bergen (reliëf), de sneeuw in de winter(skitoerisme) en het mooie weer in de zomer(klimaat).
De belangrijkste toeristische kenmerken van groene gebieden (Scandinavië) is de overweldigende en ongerepte natuur. (groene vakanties)
7m
25-30m
p.57
p 33
p 57
LK deelt de opdracht uitLK legt de opdracht uit.Lln moeten tekstjes lezen, en ze dan koppelen aan de meest passende vakantiebestemming.
Aanbrengen rooster op het bord
Didactische rondgang
Verbeteren opdracht, schrijven van bevindingen op het bord + OLG
“Waarom beveelde je de familie Verkest een vakantie in Oostenrijk aan?”“Situeer dit gebied mbv de atlas.”“Zou je nog mogelijke toeristische gebieden als oostenrijk kunnen vinden?”“Zoek eens een kaart met temperatuurgegevens. Zou dit een mogelijke aantrekkingsfactor kunnen zijn?”“Zoek eens een kaart met reliëfgegevens. Wat kun je besluiten?”“Zou je nog mogelijke toeristische gebieden als Oostenrijk kunnen vinden?”
“Waarom beveelde je Peter en Fien een vakantie in
Invullen opdracht reisbureau
Antwoorden Opzoeken in atlasbesluiten trekken.
Lesonderwerp: Blz. 3
Lesfasedoelstelling LEERINHOUDEN
TIMING MEDIA
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
T M ACTIVITEITEN LEERKRACHTACTIVITEITEN LEERLINGEN
DE LLN KUNNEN TOERISTISCHE GEBIEDEN MBV EEN ATLAS OP EEN KAART AANWIJZEN
DE LLN KUNNEN FYSISCHE GEGEVENS AAN TOERISTISCHE GEBIEDEN LINKEN DE LLN KUNNEN AANTREKKINGFACTOREN VAN TOERISTISCHE GEBIEDEN IN MENSELIJKE EN NATUURLIJKE FACTOREN ONDERVERDELEN
Kunsthistorische steden als Londen zijn goed bereikbaar en hebben veel te bieden qua kunst en cultuur.
In vakantiedomeinen zoals Hengelhoef zijn de uitgebreide accommodatie, de recreatieve mogelijkheden en het groen een grote aantrekkingsfactor.(groene vakanties)
Kustgebieden waar kusttoerisme is hebben hun toeristische aantrekkingskracht vooral te danken aan het heel aangename klimaat en de zee
Al deze factoren zijn onder te verdelen in menselijke en natuurlijke aantrekkingsfactoren.
p 40p 41p 40
p 41
p28
p 4
Noorwegen aan?”“Situeer dit gebied mbv de atlas.”“Wat is er typisch aan dit gebied?”“Zoek eens een kaart met temperatuurgegevens. Zou dit een mogelijke aantrekkingsfactor kunnen zijn?”“Zoek eens een kaart met reliëfgegevens. Wat kun je hiervan zeggen?”“Probeer een kaart ivm vegetatie te vinden. Wat kun je besluiten?”Zou je nog mogelijke toeristische gebieden als Noorwegen kunnen vinden?”
“Situeer dit gebied mbv de atlas.”“Waarom beveelde je Maaike en Bieke de citytrip naar Londen aan?”Hoe zouden we het toerisme in Londen kunnen verklaren?Zou je nog zo'n steden kunnen vinden, denk je?
“Waarom beveelde je Donald en Sonja de vakantie op het recreatiedomein Hengelhoef aan?”“Situeer dit gebied mbv de atlas.” (Houthalen)Wat zouden de aantrekkingsfactoren kunnen zijn?
“Wat zou je nog kunnen vertellen over de vakantie in Málaga?”
Lesonderwerp: Blz. 4
Lesfasedoelstelling LEERINHOUDEN
TIMING MEDIA
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
T M ACTIVITEITEN LEERKRACHTACTIVITEITEN LEERLINGEN
p 60p 33
“Situeer mbv de atlas.”“Wat kun je zeggen over de temperatuur?”Zou je nog mogelijke toeristische gebieden als Màlaga kunnen vinden?”
LK schrijft de natuurlijke en de menselijke aantrekkingsfactoren apart, zonder die specifieke naam te vermelden
“Wat is het verschil tussen die 2 kolommen?”
DE LLN KUNNEN POSITIEVE EN NEGATIEVE EFFECTEN VAN TOERISME OPSOMMEN.DE LLN KUNNEN EEN GRAFIEK ONTLEDEN.DE LLN KUNNEN EEN GRAFIEK VERKLAREN.
Het BBP van een land is het totaal aantal geproduceerde goederen en diensten in één jaar.
Voordelen van toerisme zijn hoofdzakelijk de grote inkomsten en de werkgelegenheid.
Toerisme kent ook nadelen: milieuvervuilingverkeer landschapsveranderingen”2e behandeling voor inwoners”watertekort
10-15m
Beamer
of
overhead
LK Toont projecteert diagrammen met de BBP-samenstelling van Spanje en België met de overheadprojector.
“Wat zien we hier?”“Wat valt er op?”“Wat zijn de verschillen?”
LK toont beeld van vervuild strand“Wat zien we hier?”“Wat zou de oorzaak kunnen zijn?”
OLG + doceren“Dit was een voorbeeld van een voordeel en een nadeel van toerisme.(werkgelegenheid en inkomsten, vervuiling) Wie zou mij enkele nadelen kunnen
Kijken en antwoorden
Lesonderwerp: Blz. 5
Lesfasedoelstelling LEERINHOUDEN
TIMING MEDIA
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
T M ACTIVITEITEN LEERKRACHTACTIVITEITEN LEERLINGEN
opsommen?””
[indien de lln niet zelf kunnen antwoorden, toont de LK foto's van de nadelen]
SLOT (HERHALING) Zie hierboven 5m wandkaart
LK duid de geziene regio's aan op de wandkaart, en vraagt lln de aantrekkingsfactoren van die regio
antwoorden
BORDSCHIKKING
Lesonderwerp: Blz. 6
Meneer en Mevrouw Verkest Bergvakantie in Oostenrijk Bergen cultuur Reliëf
Peter & Fien Noorwegen Natuur Mogelijkheid sport en ontspanning
Vegetatie / reliëf
Maaike en Bieke Citytrip Londen Cultuur, shoppen, goed bereikbaar
Donald & Sonja Hengelhoef Groen Zwembad, speelplein, niet te ver, groen
Strandvakantie Spanje Aangename weer, de zee cutluur Klimaat, de zee
Voordelen Nadelen
Grote inkomstenVeel werkgelegenheid
milieuvervuilingverkeer landschapsveranderingen”2e behandeling voor inwoners”watertekort
Natuurlijke aantrekkingsfactoren
Menselijke aantrekkingsfactoren
Samenstelling BBP België
Toerisme
Industrie
Diensten
Landbouw
Lesonderwerp: Blz. 7
MEDIA & BRONNEN
Samenstelling BBP Spanje
Toerisme
Industrie
Diensten
Landbouw
Lesonderwerp: Blz. 8WIKIPEDIA
WERLEDVISIE 2WWW.NECKERMANN.BE WWW.DALENBB.NO GOOGLE AFBEELDINGEN