konspekt hotelyuk

4
Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Від Дніпра до Бугу. Лінійні рівняння з двома змінними; графік рівняння. Підготувала Хотелюк Віта Миколаївна, вчитель математики, спеціаліст першої категорії м. Знам’янка 2014

Upload: lelipusik

Post on 15-Apr-2017

466 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Konspekt hotelyuk

Департамент освіти і науки

Кіровоградської обласної державної адміністрації

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Від Дніпра до Бугу.

Лінійні рівняння з двома

змінними; графік рівняння. Підготувала

Хотелюк Віта Миколаївна,

вчитель математики,

спеціаліст першої категорії

м. Знам’янка

2014

Page 2: Konspekt hotelyuk

Урок з алгебри у 8 класі.

Від Дніпра до Бугу.

Тема: Лінійні рівняння з двома змінними; графік рівняння.

(до 75-річчя утворення Кіровоградської області)

Мета: удосконалювати вміння та навички розв’язування лінійних рівнянь із

двома змінними; усі математичні дії виконувати, ознайомлюючись з відомостями

про історію створення Кіровоградщини, поглибити знання учнів про

Кіровоградщину; формувати національну свідомість школярів; розвивати

пізнавальні інтереси; виховувати почуття любові до рідного краю, його

історичного минулого і сучасного.

Тип уроку: удосконалення знань, умінь та навичок.

Кіровоградщино моя,

пишаємось тобою!

Ти наша гордість і краса,

хай незалежність сяє над тобою!

Хід уроку:

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

Кожна людина любить той край, де народилась і живе. Кожен пишається

своєю рідною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще. А ми спробуємо її

описати (учні по черзі називають слова).

Людина народжується на світ і разом з життям отримує в спадок, мабуть,

найбільше і безцінне багатство – Батьківщину. Доля подарувала нам щасливу

можливість народитися, жити в одному з найчудовіших куточків української землі.

Край степовий, Кіровоградщина моя,

Стоїш ти в центрі України

Така велична і проста,

Як ягідка червоної калини.

Сьогодні на уроці засобами математики, розв’язуючи різні завдання, ви

дізнаєтеся про цікаві факти в житті Кіровоградщини.

Page 3: Konspekt hotelyuk

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

Яке рівняння називається лінійним із двома змінними?

Що є розв’язком такого рівняння?

Яка пара чисел є розв’язком рівняння х-3у=7:

А) (6;2); Б)* (10;1) ; В) (5;1) ; Г) (4; 0).

Ця пара чисел нагадує нам,що 10 січня /10.1/ 1939 року було створено

Кіровоградську область. В 2014 році їй виповниться 75 років.

Вправа «Цікаво знати»

Виконавши наступне завдання, заповнимо таблицю «Цікаво знати»: До складу

Кіровоградської області входять _____ райони, ____ міста обласного

підпорядкування, _____ селищ міського типу, ____ населених пунктів.

При якому значенні а пара чисел є розв’язком рівняння:

а) ( 6 ; 3), 2х + 3у = а, Відповідь: а=21

б) ( 0; 2), х + 2у = а, Відповідь: а=4

в) ( 6 ; 3 ), 5 х- у = а, Відповідь: а=27

г) ( 5 ; 9 ), 200х - у = а, Відповідь: а=991.

Розв’яжіть графічно системи рівнянь:

Варіант 1. Варіант 2.

2х-у= - 6

х + у = 9

2х – у = 3

х +у = 15

Відповідь: ( 1 ; 8 ) Відповідь: ( 6 ; 9 )

Розглянувши пари чисел, що є розв’язками систем, дізнаємось про рік 1869,

рік утворення Знам’янки, як залізничної станції після відкриття руху поїздів на

лінії Одеса-Харків.

Розв’язування рівнянь.

Page 4: Konspekt hotelyuk

В Знам’янці тривалий час проживала правнучка Т.Г. Шевченка Катерина

Максимівна Красицька. В краєзнавчому музеї нашого міста зберігаються рідкісні

видання поета, монографії, репродукції його картин. Перед вами зашифроване

слово, яке тісно пов’язане з ім’ям Т.Г. Шевченка. Ви зможете записати це слово,

якщо розв’яжете рівняння.

а) ( )( ) ( ) , відповідь: х = 10;

б) , відповідь: х = 1;

в) ( ) ( ) , відповідь: х = 20 ;

г)

=

, відповідь: х = 19;

д) ( ) ( ) , відповідь: х = 3;

е) ( )( ) , відповідь: х = 12, у = 23.

Розв’язки даних рівнянь – це порядкові номери букв українського алфавіту.

Учитель вивішує таблицю, учні розшифровують слово – назву вірша Т.Г.Шевченка

«Заповіт».

Читання акровірша.

Куди не глянь, де не спитай,

І кожен скаже:

Рідний край –

Об’ємна моя сторона,

Велика, бо вона моя,

Ошатна квітами земля,

Гляди, вона така одна!

Ріднішої ніде нема!

А я ще називаю її рай,

Де красить все: степи і гай,

Щиросердечні люди знамениті,

Надра багаті, чорноземи ситі,

А ще, бо тут родився я і вся моя сім’я! Л. Горлова

ІІІ. Підсумок уроку

Ми пишаємось своєю рідною землею. Безмежні простори, родючі ґрунти,

різноманітні корисні копалини, сучасні міста, мальовничі села, повноводні ріки та

озера, багаті ліси а найбільша цінність – добрий, працьовитий український народ.

Я впевнена, що ми побудуємо краще майбутнє, де світ буде добрим,

справедливим, радісним, даруватиме дітям і дорослим щасливе життя.