katalog 39 aukcije internet(1).pdf

Upload: isaksamokov

Post on 16-Feb-2016

62 views

Page 1: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf
Page 2: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

,

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:2 - 7. jun 2015. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Aukcija:7. jun 2015. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:2 - 7. June 2015. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Auction sale:7. June 2015. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Page 3: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

1. Stakleni flakonRukom oslikan floralnom ornamentikom. Visina: 28,5 cm € 50

2. Dve staklene krigle sa poklopcima Visina: 22 i 14 cm € 75

3. BombonjeraOko 1900. Posrebrenje, staklo oslikano rukom. Visina: 20 cm. € 125

4. Kristalna činija sa srebrnim rubomRusija. Oko 1900. Prečnik: 17 cm. € 75

5. Kunst porzelan Nemačka. Visina: 18 cm. € 75

6. Tri porcelanske pepeljare Nemačka, Meissen. € 75 (3 kom.)

7. Porcelanski oval, tanjir i supijera Češka. Kloesterle, Thun. Prečnik ovala: 39 cm. € 75 (3 kom.)

8. Porcelanski set za dve osobe Japan. Dve šoljice/tacne i čajnik. Visina: 16,5 cm € 125

9. Kutija za cigareteKraj XIX veka. Drvo, intarzija. Dimenzije: 17x13x10 cm € 75

1 2 3 4

5 6

Page 4: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

10. Zlatni prsten s dijamantima Težina: 4,20 gr. Dijamanti: 7 kom x 0,10 ct. (Si, H) € 500

11. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4,40 gr.Dijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H); 2x8 kom (0,04ct) € 600

12. Pozlaćeno ogledalo U baroknom stilu. Visina: 128 cm. € 200

13. Pozlaćeno ogledalo u Empire stilu Šlifovano staklo. Dimenzije: 86 x 63 cm. € 225

14. MadonaAustrija, sredina XIX veka. Ulje na limu.Dimenzije: 80x50 cm € 450

15. Ikona Bogorodice MlekopitateljniceKraj XVIII veka. Dalmacija. Ulje i pozlata na dasci, 51x42 cm

€ 2800

Sinkretistička ikona (zastupljene dve konfesije: Pravoslavna i Katolička). Pored Bogorodice se nalaze Sv. Franja i katolička svetiteljka.

Page 5: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

16. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)Krvavo zlato28 originalnih drvoreza, 13,5x11,5 cm. 1934. € 450

18. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN RadnikCrtež kredom, 84x60 cm. € 400

20. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989)Beograd Ulje na dasci, 30x42 cm. 1986. Sign. € 300

17. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN Za slobodu12 originalnih drvoreza, 33x26 cm. 1938 . € 200

19. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN Krvavo zlatoDrvorez, 18x15 cm. 1934. Sign. € 150

Page 6: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

21. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Plava noć VračarskaUlje na platnu, 46x52 cm. 1996. Sign. € 300

22. MOMA ANTONOVIĆ Cinični osmehUlje na platnu, 35x45 cm, 1977. Sign. € 200

23. MOMA ANTONOVIĆ AktTuš na hartiji, 40x59 cm. Sign. € 100

24. VESNA BAJALSKA (1956)Bez nazivaKomb.tehnika, 30x40 cm. 1991. Sign. € 200

25. BOŽA BABIĆ (1939)LiceKomb.tehnika, 87x57 cm. Sign. € 250

26. BARBARIEN (1963-2013)Žena zmijaUlje na kartonu, 107x73 cm. 1993. Sign. € 2100

Page 7: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

27. BOSA BELOŽANSKI TUCAKOVIĆ (1904-1986)Primorsko mestoAkvarel, 12x17,5 cm, Oko 1935. € 350

28. RADIVOJE BERBAKOV (1925-2003)Pejzaž Ulje na lesonitu, 46x63 cm. Sign. € 150

29. LJILJANA BLAŽESKA (1944)PaunUlje na šperu, 57x45 cm. Sign. € 200

30. PAVLE BLESIĆ (1924)BedemUlje na dasci, 69x54 cm. 1986. Sign. € 150

31. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Cveće u vaziUlje na kartonu, 35x56 cm. Sign. € 300

32. DUŠAN BRKIĆ (1913-2000)Pogled sa Golog otokaAkvarel, 33x47 cm. Sign. € 350

Page 8: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

33. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Beograd sa UšćaUlje na platnu, 94x153 cm. Oko 1970. Sign. € 1500

34. SLAVA BOGOJEVIĆ CvećeUlje na platnu, 70x50 cm. Oko 1970. Sign. € 700

35. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)KoloUlje na platnu, 43x66 cm. 1981. Sign. € 950

36. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) BudvaUlje na platnu, 54x65 cm. 1957. Sign. € 9200

Reprodukovano u monografiji Andre Tedesco-a “Marko” na str.81, P.L.A.G.E. Paris, 2002.

Page 9: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

37. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Pero Kombinovana tehnika, 51x68 cm. 1979. Sign. € 650

38. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ Pero i kamenUlje na platnu, 65x54 cm. 1986. Sign. € 400

39. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)Kuće u predeluTempera, 17x21 cm. Oko 1970. Sign. € 275

40. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Stobreč kraj SplitaUlje na lesonitu, 51x72 cm. Sign. € 350

41. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Glava sestreAkvarel, 22x16 cm. Oko 1935. Sign. € 150

42. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)CvećeGvaš na kartonu, 42x60 cm. Sign. € 175

Page 10: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

43. VLADIMIR DUNJIĆ (1957)NadzornikAkril na kartonu, 39x31,5 cm. 2000. Sign. € 1200

44. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Un Falso de Chirico - il DuettoUlje na platnu, 90x63 cm. 1976. Sign. € 4000

45. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Dezinformacija yellowUlje na kartonu, 30x30 cm. 1973. Sign. € 300

46. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Dezinformacija whiteUlje na kartonu, 30x30 cm. 1973. Sign. € 300

Page 11: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

47. DRAGAN DOBRIĆ (1940)StudenicaUlje na platnu, 37x45,4 cm. 1990. Sign. € 300

48. LJILJANA DREZGA (1947)KockarkaUlje na platnu, 100x70 cm. 1988. Sign. € 700

49. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Bez nazivaOlovka/fotografija, 25x34 cm. 1985. Sign. € 150

50. MIHAJLO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)FantazijaKomb.tehnika, 47x65 cm. 1986. Sign. € 200

51. SIMONIDA ĐORĐEVIĆ (1964)CvećeUlje na platnu, 33x38 cm. 1992. Sign. € 150

52. MIODRAG DADO ĐURIĆ (1933-2010)Bez nazivaGrafika 38/75, 64x46 cm. Sign. € 300

Page 12: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

53. FRANZ EISENHUT (1857-1903)Rabin čita TalmudUlje na platnu, 55x46 cm. 1897. Sign. € 5900

54. MIRO GLAVURTĆ (1932)ŽeneUlje na platnu, 30x60 cm. 2000. Sign. € 1100

55. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Iz PrizrenaUlje na platnu, 65x80,5 cm. Oko 1960. Sign. € 2800

56. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)BikUlje na platnu, 65x84 cm. 1957. Sign. € 2500

Page 13: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

57. ILIJA FILIPOVIĆ FILIP ZagrljeniKamen, 48x17 cm. Sign. € 200

58. PETAR GRGEC (1933-2006)Pejzaž na mesečiniUlje na staklu, 30x40 cm. 1979. Sign. € 200

59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)U ateljeuKomb.tehnika, 42x61 cm. 1969. Sign. € 2200

60. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Mrtva prirodaAkvarel, 19x25 cm. Sign. € 350

61. VINCENC HLOZNIK (1919-1997)PastiricaDrvorez, 50x30 cm. 1948. Sign. € 150

62. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)ZovAkvatinta A.O. 48 x 60 cm. 1980. Sign. € 55

Page 14: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

63. JAN HUSARIK (1942)PadinaUlje na platnu, 75x55 cm. 1989. Sign. € 250 64. ANTON HUTER (1905-1961)

Baška VodaUlje na kartonu, 26x37 cm. 1952. Sign. € 750

65. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)KompresoristaUlje na platnu, 130x97 cm. 1968. Sign. € 2800

66. ĐORĐE IVAČKOVIĆ (1930-2012)Bez nazivaUlje na platnu, 35x35 cm. 1975. Sign. € 450

67. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Hičkokov svetGrafika dorađena rukom, 50x70 cm. 1974. Sign. € 150

68. BOŽIDAR JAKAC (1899-1989)U Livnu...Akvareli, 25x15+25x15+15x26 cm. 1943. Sign. € 250

Page 15: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

69. SLOBODAN JEREMIĆ JEREMIJA U stajiUlje na platnu kaš. na dasku, 33,5x31 cm. 1971. Sign. € 300

70. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAILOVIĆ (1922)Bez nazivaGrafika 8/30, 49x38 (56x44) cm. Sign. € 150

71. MOMO KAPOR (1937-2010)AnaCrtež flomasterom, 40x28 cm. Sign. € 350

72. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)RadnikTuš, 26x19,5 cm. 1941. Sign. € 125

73. DESA KEREČKI MUSTUR (1936)CvećeUlje na lesonitu, 44,5x32,5 cm. 1971. Sign. € 150

74. ILIJA KOLARIĆ (1926-2003)Vojvođanski pejzažUlje na platnu, 70x120 cm. Sign. € 400

Page 16: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

75. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)OrkestarUlje na platnu kaš. na lesonit, 132x158 cm. 1981. Sign. € 1500

76. IGNJAT JOB (1895-1936)Bahanalije (Pučka zabava)Olovka i uljani bajc na hartiji, 19x24 cm. Oko 1933. € 2500

77. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)Plava vaza, oranž cvećeUlje na kartonu, 40x30 cm. 1951. Sign. Popisana na str. 150 ( broj 1425) Katalog radova, Irma Lang, Sombor 2010. € 5200

78. SLAVKO KRUNIĆ (1974)GargantuaUlje na platnu, 80x60 cm. 2015. Sign. € 1600

Page 17: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

79. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Na plažiUlje na lesonitu,69x58 cm. 1995. Sign. € 350

80. MARA LUKIĆ JELESIĆ (1885-1979)Portret devojčiceUlje na platnu, 32x19 cm. 1926. Sign. € 600

81. PETAR LUBARDA (1907-1974)ObnovaKomb.tehnika, 28x41 cm. 1949. Sign. € 2400

82. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)Na istom mostu IIIUlje na platnu, 120x98 cm. 2003. Sign. € 1500

Page 18: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

83. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)Crveni kokotGrafika u boji 11/70, 58x48 cm. 1987. Sign. € 125

84. MILAN CILE MARINKOVIĆ (1947)UživanjeUlje na lesonitu, 44x92 cm. 1986. Sign. € 1450

85. MANNIVenecija Ulje na dasci, 30x40 cm. Sign. € 400

86. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Ženski aktAkvarel,35x24 cm. Sign. € 150

87. MILENKO MIHAJLOVIĆ (1953)TerasaUlje na platnu, 76x68 cm. 1985. Sign. € 400

88. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Izvor životaUlje na platnu, 45x35 cm. 2005. Sign. € 650

Page 19: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

89. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Glas predakaUlje na platnu kaš. na šperu, 111,5x95,5 cm. 1986. Sign. € 3700

90. MILIĆ OD MAČVE Spaljeno pismoTempera, 33x23 cm. 1955. Sign. € 600

91. MILIĆ OD MAČVE RimOlovka, 25x34 cm. 1982. Sign. € 200

92. MILIĆ OD MAČVE Pomisao na slomDrvorez 1/4, 40x24 cm. 1957. Sign. € 150

93. MILIĆ OD MAČVE AutoportretUlje na kartonu, 25x19 cm. Oko 1950. Sign. € 250

Page 20: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

94. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Place Concorde - ParisAkvarel, 50x71 cm. 1962. Sign. € 900

95. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Dama u enterijeruTempera na hartiji, 42x23 cm. 1946. Sign. € 900

96. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Bez nazivaKomb.tehnika, 47x60 cm. 1959. Sign. € 400

97. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Bled posle kišeAkvarel, 30x40 cm. 1949. Sign. € 350

98. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)Portret mladića u profiluCrtež tušem, 50x70 cm. 1970. Sign. € 300

99. DRAGUTIN MITRINOVIĆ (1903-1997)JabukeUlje na platnu, 38 x 46 cm. Oko 1935. Sign. € 750

Page 21: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

100. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Pejzaž iz MetohijeUlje na platnu, 38x55 cm. Oko 1935. € 6000

101. MILO MILUNOVIĆ RobGrafika 1/4, 19x10 (29x21) cm. Sign. € 500

102. MILO MILUNOVIĆ Obala sa stenamaAkvarel, 13x68 cm. 1963. Sign. € 650Reprodukovano u monografiji “Milo Milunović” Ivane Simeonović Ćelić, na str. 387. Beograd, 1997.

103. MILUN MITROVIĆ (1922-2010)Zrelo žitoPastel na kartonu, 50 x 65 cm. 1982. Sign. € 200

104. MARKLEN MOSIJENKO (1928)KruškeUlje na platnu, 25,5x48,5 cm. Sign. € 350

105. N.N. CvećeUlje na platnu kaš. na karton, 50x50 cm. € 125

Page 22: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

106. PETAR OMČIKUS (1926)Plavi ritam (Korzika)Komb.tehnika na kartonu, 106x81 cm. 1954. Sign. € 8000

107. PETAR OMČIKUS GrmTuš na hartiji, 30x35 cm. Oko 1980. € 175

108. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)KompozicijaUlje na platnu, 45 x 56 cm.1965. Sign. € 175

109. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)KibiceriAkvarel, 32x21 cm. Oko 1935. Sign. € 450

110. NIKOLA PETKOVIĆ (1893-1952)Planine i pašnjaciPastel, 19x21 cm. 1932. € 450

Page 23: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

111. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI KonjiUlje na lesonitu, 40x51 cm. 1976. Sign. € 150

112. ILIJA IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)Beograd u decembruUlje na platnu, 30 x 50 cm. 1988. Sign. na poleđini € 175

113. MIHAJLO PETROV (1902-1983)Kompozicija MP2Grafika, A.O. 32x24 cm. Sign. € 150

114. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Motiv iz B. Topole- Crvena kućaUlje na platnu, 54x73 cm. 1955. Sign. € 800

115. PIRELLIPrimorski motivUlje na lesonitu, 60x30 cm. Sign. € 100

116. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)LubenicaGrafika 7/90, 71,5x54,5 (62x48)cm. 1989. Sign. € 100

Page 24: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

117. LJUBA POPOVIĆ (1934)Bez nazivaTuš na hartiji, 21x17,5 cm. 1980. Sign. € 250

118. ZLATKO PRICA (1916-2003)DvojeGrafika u boji 11/60, 68x48 cm. 1987. Sign. € 250

119. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Muški aktOlovka na hartiji, 27x21 cm. Oko 1922. Sign. € 525

120. IVAN RADOVIĆ Akt žene koja klečiOlovka i kreda na hartiji, 27 x 18 cm. Oko 1935. € 125

121. IVAN RADOVIĆ KravarAkvarel, 32x24 cm. 1923. Sign. € 650

Page 25: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

122. MIODRAG ROGIĆ (1932)KuhinjaUlje na platnu, 70x100 cm. Sign. € 1100

123. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)Mrtva prirodaAkril na platnu, 80x100 cm. 1984. Sign. € 500

124. KOSTA ANGELI RADOVANI (1916-2002)IgraGrafika 51/200, 61x42 (40x37) cm. 1979. Sign. € 150

125. MATO ROGOŠIĆ Bez nazivaGrafika 52/90, (29x21) (60x40)cm. 1985. Sign. € 150

126. ARPAD ROMEK (1883-1960)Mrtva prirodaUlje na platnu, 79x60 cm. Oko 1920. Sign. € 600

127. ALPAR ŠANDOR (1892-1943)PredeoBakropis u boji, 15x19 cm. 1920. Sign. € 150

Page 26: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

128. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)KompozicijaGvaš na hartiji, 10x12,5 cm. Sign. € 100

129. FEĐA SORETIĆ (1930)PoljeUlje na lesonitu, 51x67 cm. 1983. Sign. € 450

130. MILOŠ SARIĆ (1927-2005)Kompozicija IKolaž, 69x49 cm. 1986. Sign. € 150

131. MILOŠ SARIĆ Kompozicija IIKolaž, 69x49 cm. 1986. Sign. € 150

132. MILOŠ SARIĆ Bez nazivaCement, 41x17x10 cm. 1963. € 300

133. MILOŠ SARIĆ BlokMermer, 18x14x13 cm. 1985. € 300

Page 27: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

134. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)KontrabasAkvarel na hartiji, 17x18 cm. Sign. € 150

135. DRAGIŠA STANISAVLJEVIĆ (1921-2012)Sveta PetkaDrvo, 40x24 cm. Sign. € 500

136. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Primorsko mestoUlje na kartonu, 57x73 cm. 1963. Sign. € 800

137. BRANKO LALE STANKOVIĆ LovranUlje na kartonu, 70 x 50 cm. 1959. Sign. € 750

138. MILAN STAŠEVIĆ (1946)ProlaznostUlje na platnu, 40x30 cm. 2007. Sign. € 450

139. ŽARKO STEFANČIĆ (1950)Nedeljno popodneUlje na platnu, 91 x 60 cm. 1982. Sign. € 400

Page 28: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

140. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Portret damePastel, 64x48 cm. 1942. Sign. € 800

141. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)Portret žene u crnoj haljiniUlje na platnu, 55x42 cm. Oko 1904. Sign. € 2200

142. DRAGUTIN ŠEGINA (1899-1974)Pogled na DubrovnikUlje na platnu kaš. na karton, 29x43 cm. Oko 1920. Sign. € 950

143. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Motiv sa PetrovaradinaOlovka na hartiji, 30x23 cm. Oko 1935. € 200

144. BOGDAN ŠUPUT RuševinaUlje na platnu, 38x53 cm. 1937. Sign. € 3900

Page 29: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

145. RADOMIR STEVIĆ RAS (1931-1982)Portret ženeAkvarel, 53x50 cm. 1980. Sign. € 300 146. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)

Fenjer (Venecija)Tuš i akvarel, 27x21 cm. 1937. Sign. € 750

147. IVAN TABAKOVIĆ Step by stepIntervencija na fotografiji, 30x25 cm. 1960. Sign. € 650

148. IVAN TABAKOVIĆ Glava žene iz profilaIntervencija na fotografiji, 26x24 cm. 1961. Sign. € 650

149. IVAN TABAKOVIĆ Kosmonaut IITuš, 17x11 cm. 1961. Sign. € 200

150. IVAN TABAKOVIĆ Žena kosmonaut IOlovka na hartiji, 18x13 cm. 1960. Sign. € 300

Page 30: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

151. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986)Prag-HradčaniTuš/akvarel, 14x23 cm. Sign. € 200

152. ĐURO TILJAK (1895-1965)Sa otoka VisaUlje na platnu, 74x92 cm. Oko 1935. Sign. € 3200

153. OLIVER TIHI (1943-1995)KlovnUlje na hartiji, 56x39 cm. Sign. € 350

154. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)ZnakUlje na platnu, 65x54 cm. 1979. Sign. € 925

155. LAZAR VOZAREVIĆ (1925-1968)ParTempera na kartonu, 36x46 cm. Oko 1956. Sign. € 2500

Page 31: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

156. VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924-2013)PijacaUlje na kartonu, 25 x 35 cm. Oko 1950. Sign. € 125 157. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)

Bez nazivaTuš na hartiji, 40x28 cm. 1988. Sign. € 150

158. JEFTA VANČETOVIĆ (1894-)Rimski bunarUlje na platnu, 42x55 cm. 1927. Sign. € 350

159. TIVADAR VANJEK (1910-1981)Pred ogledalomUlje na platnu, 85x66 cm. Sign. € 500

160. BILJANA VILIMON (1951)Viđenje XXVIIKombinovana tehnika, 43x48 cm. 1976. Sign. na poleđini. € 300

161. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997)AdelaGrafika 21/25, 47x34 cm. 1987. Sign. € 150

Page 32: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf

162. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)Bez nazivaUlje na platnu, 115 x 130 cm. Oko 1970. Sign. € 3200

163. STANKO ZEČEVIĆ (1954)Devojčica i petaoUlje na platnu, 100x80 cm. 1995. Sign. € 900

164. OLIVERA ILIĆ VUKAŠINOVIĆ (1912-?)Motiv sa SaveAkvarel, 26x40 cm. Oko 1955. Sign. € 125

165. DUŠICA ŽARKOVIĆ OpuštanjePastel i akvarel, 55x75 cm. Oko 1975. Sign. € 250

166. ALEKSANDAR ZARIN (1923-1998)Đura JakšićBronza, Visina:20 cm. Sign. € 300

Page 33: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf
Page 34: Katalog 39 aukcije INTERNET(1).pdf