hhj-tutkinnon suorittaneet / hhj-nimikkeen omaavat hhj-tutkinnon suorittaneet / hhj-nimikkeen...

Download HHJ-tutkinnon suorittaneet / HHJ-nimikkeen omaavat HHJ-tutkinnon suorittaneet / HHJ-nimikkeen omaavat

Post on 16-Dec-2020

0 views

Category:

Documents

0 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

  • HHJ-tutkinnon suorittaneet / HHJ-nimikkeen omaavat Kokonaismäärä: 4704 Listassa: 4162

    Tässä listassa ovat julkaisuluvan antaneiden henkilöiden nimet ja yhteystiedot siinä laajuudessa kuin ovat halunneet ne julkaista. Päivitetty 29.10.2020

    Sukunimi Etunimi Sähköposti Matkapuhelin Yritys

    Posti-

    numero Postitoimipaikka

    Kauppakamari, jonka alueella

    pääsääntöisesti toimii

    Arminen Larisa larisa.arminen@geocom.fi 050-64912 Insinööritoimisto Geocom Oy 53600 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Arminen Lauri lauri.arminen@eltechnika.fi 0400764565 Eltechnika Finland Oy 54110 LAMPIKANGAS Etelä-Karjalan kauppakamari Berg Ari ari.berg@ariberg.fi +358405667328 Parikkalan Valo Oy 59100 PARIKKALA Etelä-Karjalan kauppakamari Evälahti Laura Etelä-Karjalan kauppakamari Haiko Lauri Etelä-Karjalan kauppakamari Hakala Kai kai.hakala@luukku.com 0400557386 54710 LEMI Etelä-Karjalan kauppakamari Hokkanen Janne Etelä-Karjalan kauppakamari Hokkanen Markku Etelä-Karjalan kauppakamari Holtari Jami jami.holtari@yrittajat.fi 0400551435 Etelä-Karjalan Yrittäjät ry 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Hooman Ari Etelä-Karjalan kauppakamari Huovinen Arja Etelä-Karjalan kauppakamari Hynninen Keijo keijo.hynninen@gmail.com 0400 628738 Sähköliike Teho Oy 48100 KOTKA Etelä-Karjalan kauppakamari Hyppönen Hannu Etelä-Karjalan kauppakamari Hämäläinen Anu Hannele anu.hamala@gmail.com 0405508489 53850 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Hämäläinen Timo timo.s.hamalainen@lappeenranta.fi 0400518358 Lappeenrannan Yritystila Oy 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Hänninen Sami sami.hanninen@globalwork.fi 0400835470 Global Work 54260 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Häyrinen Kimmo Etelä-Karjalan kauppakamari Ikäheimonen Tuuli Etelä-Karjalan kauppakamari Kaijanen Laura Etelä-Karjalan kauppakamari Karjalainen Anna-Maija Etelä-Karjalan kauppakamari Kemppainen Liisa liisa.kemppainen@elisanet.fi 045-108 5783 55120 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari Kesälahti Veli-Matti velimatti.kesalahti@gmail.com 0400-012989 56210 VIRMUTJOKI Etelä-Karjalan kauppakamari Kiljunen Risto Etelä-Karjalan kauppakamari Koho Jarkko jarkko.koho@gmail.com 044 767 1101 Elvera Oy 55300 RAUHA Etelä-Karjalan kauppakamari Kolehmainen Reijo Etelä-Karjalan kauppakamari Kolehmainen- Mattinen Sirpa Etelä-Karjalan kauppakamari Kukkonen Päivi Etelä-Karjalan kauppakamari Kurki Satu Etelä-Karjalan kauppakamari Kuusela Ville ville.kuusela@visma.com 0405050707 Visma Solutions Oy 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Kyckling Aki Etelä-Karjalan kauppakamari Lahikainen Mika mika.lahikainen@skanfas.com +358503615139 Fasco Oy 55100 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari

    Laihanen Anni (Anna- Leena) alaihanen@gmail.com 0408461210 54915 SAIMAANHARJU Etelä-Karjalan kauppakamari

    Laitimo Tea tea.laitimo@imatra.fi 0400156677 Imatran kaupunki 55100 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari Langbein Sven sven.langbein@kehy.fi 0452692000 Imatran Seudun Kehitysyhtiö Oy 55100 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari Lankinen Anne Etelä-Karjalan kauppakamari Lankinen Markus Etelä-Karjalan kauppakamari Lappalainen Hannu Etelä-Karjalan kauppakamari Lares Laura Etelä-Karjalan kauppakamari Lecklin Teemu Etelä-Karjalan kauppakamari Lehikoinen Tero Etelä-Karjalan kauppakamari Linden Juha juha.linden@ely-keskus.fi 050 4395729 ELY-keskus 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Luikko Jaana jaana.luikko@finnvera.fi 040 358 6577 Finnvera Oyj 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari

    Mattinen Jyrki jyrki.mattinen@pp.inet.fi 0400440491 LähiTapiola Kaakkois-Suomi keskinäinen vakuutusyhtiö 54100 JOUTSENO Etelä-Karjalan kauppakamari

    Metsäkallio Kari Etelä-Karjalan kauppakamari Mäkelä Satu satu.m.makela@ely-keskus.fi 0400332256 Kaakkois-Suomen ELY-keskus 45101 KOUVOLA Etelä-Karjalan kauppakamari Naukkarinen Olli Etelä-Karjalan kauppakamari Niemi Petri petri.niemi@lut.fi 0400153011 Lappeenrannan teknillinen yliopisto 53851 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari

    Sivu 1 / 75

  • Sukunimi Etunimi Sähköposti Matkapuhelin Yritys

    Posti-

    numero Postitoimipaikka

    Kauppakamari, jonka alueella

    pääsääntöisesti toimii

    Nieminen Henrik Etelä-Karjalan kauppakamari Nikkanen Arto arto.nikkanen@lreoy.fi 0447517211 Lappeenrannan Energia Oy 53600 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Nousiainen Satu Etelä-Karjalan kauppakamari Ollonen Ilkka ilkka.ollonen@ollonen.fi 0503545370 Hautaustoimisto Ollonen Oy 55100 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari Oravuo Antti Etelä-Karjalan kauppakamari Papinniemi Markku markku_papinniemi@hotmail.com 0443366897 54100 JOUTSENO Etelä-Karjalan kauppakamari

    Partanen Jouko jouko.partanen@saimaantukipalvelut.fi 044-7915600 Saimaan Tukipalvelut Oy (entinen Etelä- Karjalan Pesula Oy) 53500 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari

    Peltola Anni Etelä-Karjalan kauppakamari Puittinen Turo Etelä-Karjalan kauppakamari Pykäläinen Karri Etelä-Karjalan kauppakamari Pöllänen Ismo Etelä-Karjalan kauppakamari Pöllänen Kimmo kimmo.pollanen@ekjh.fi +358400752711 Etelä-Karjalan Jätehuolto Oy 54190 KONNUNSUO Etelä-Karjalan kauppakamari Raikko Eija Etelä-Karjalan kauppakamari Repo Marko marko.repo@jippii.fi 040-7608018 EI 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Riihola Kari Etelä-Karjalan kauppakamari Rings Mervi Etelä-Karjalan kauppakamari Ruokoniemi Kimmo kimmo.ruokoniemi@upm.com 044 3425520 53300 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Räsänen Erkki Etelä-Karjalan kauppakamari Sandström Robert robert.sandstrom@direction-action.com 0400 150506 Direction&Action Oy 53920 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Saukkonen Ari ari.saukkonen@gmail.com 050 5988217 Imatran Seudun Sähkö Oy 55120 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari Siivo Petri petri.siivo@laaninkuljetus.fi 0400559039 Läänin Kuljetus Oy 53500 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Sikanen Satu satu.sikanen@ekarjala.fi 0400661318 Etelä-Karjalan liitto 53100 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Suomalainen Mika mika.suomalainen@ekjh.fi 0503100250 Etelä-Karjalan Jätehuolto Oy 54190 KONNUNSUO Etelä-Karjalan kauppakamari Sutela Minna minna.sutela@lut.fi 040-8255407 Lappeenrannan teknillinen yliopisto 53850 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Tahvanainen Simo simo.tahvanainen@joutsenonelementti.fi 050-3533563 Joutsenon Elementti Oy 54100 JOUTSENO Etelä-Karjalan kauppakamari Talka Jari jari.mj.talka@gmail.com +358401250520 53900 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Tiainen Annastiina Etelä-Karjalan kauppakamari Tiitto Marja marja.tiitto@icloud.com 0405787751 54960 VEHKATAIPALE Etelä-Karjalan kauppakamari Tommila Timo Etelä-Karjalan kauppakamari Tyyskä Jari-Pekka Etelä-Karjalan kauppakamari Vaario Markku markku.vaario@mhy.fi 0400-152048 Karjalan Mänty Oy 53600 LAPPEENRANTA Etelä-Karjalan kauppakamari Vehviläinen Ekaterina katja.vehvilainen@kehy.fi 0447177991 Imatran Seudun Kehitysyhtiö Oy 55100 IMATRA Etelä-Karjalan kauppakamari Väyrynen Johanna Etelä-Karjalan kauppakamari Ylikojola Juhana juhana.ylikojola@gmail.com 0405915716 54915 SAIMAANHARJU Etelä-Karjalan kauppakamari Ylärakkola Ari Etelä-Karjalan kauppakamari Ahola Heikki heikki.ahola@moobeli2000.fi 0400362961 Mööbeli 2000 Oy 61860 HARJA Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Ala-Korpela Kaisa Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Ala-Mäenpää Pekka Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Alanen Hannu Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Antila Pekka Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Anttila Jarkko Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Anttila Lasse lasse.anttila@alavus.fi 0400-866549 Plussapalvelut Lasse Anttila 63300 ALAVUS Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Aro Arto Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Autio Ari arska.autio@gmail.com 050-5124994 Ari Autio 62900 ALAJÄRVI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Forstén Olli olli.forsten@suupohja.fi 0407085515 Suupohjan elinkeinotoimen kuntayhtymä 61801 KAUHAJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Fräntilä Anu anu.frantila@gmail.com 0405817741 AnuF 62200 KAUHAVA Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Haapasaari Mauri Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hakanpää Jonna Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hakanpää Mika Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hallasuo Martti martti.hallasuo@pohjanmaantk.fi +358500202966 Pohjanmaan tutkimuskeskus Ky 60100 SEINÄJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Harjula Toni toni.harjula@japoyhtiot.fi 0445570119 JAPO - Tieto, koneet ja yhteydet 62900 ALAJÄRVI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Haukkala Jari jari.haukkala@tilitoimistohaukkala.fi 0500 774558 Tilitoimisto Haukkala Oy 60120 SEINÄJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hautala Kaarina Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Havusela Annami Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Heikkinen Harri Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Heinonen Markku Etelä-Pohjanmaan kauppakamari

    Sivu 2 / 75

  • Sukunimi Etunimi Sähköposti Matkapuhelin Yritys

    Posti-

    numero Postitoimipaikka

    Kauppakamari, jonka alueella

    pääsääntöisesti toimii

    Hietala Antti Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hietala Mauri Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Holkkola Sauli Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Honkala Erkki erkki.honkala@seipark.fi 040-7748749 60100 SEINÄJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hytönen Kari Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Hätilä Vesa vesa.hatila@sen.fi 040-7268666 Seinäjoen Energia Oy 60100 SEINÄJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Isoniemi Mikko mikko.isoniemi@myynninmaailma.fi 0407465188 Myynninmaailma Oy 60100 SEINÄJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Jaakkola Petri Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Jaakkola Turo Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Jaatinen Ari ari.jaatinen@anvia.fi 0445319634 Anvia Oy 60100 SEINÄJOKI Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Jaskari Riitta Etelä-Pohjanmaan kauppakamari Joensuu Jukka Tapani jukka.joensuu@ruukki.com +358400

Recommended

View more >