gebouw noord, azm

Download Gebouw Noord, azM

Post on 20-Feb-2016

67 views

Category:

Documents

2 download

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Gebouw Noord, azM. Ontwerpopgave Ontwerp Constructie Haalbaarheid Model. Ontwerpopgave. Het ontwerpen van een nieuw te plaatsen gebouw op het terrein van het academisch ziekenhuis Maastricht (azM), met de volgende functies: Huisartsenpost GGD Riagg Staf psychologen - PowerPoint PPT Presentation

TRANSCRIPT

  • Gebouw Noord, azMOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • OntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelHet ontwerpen van een nieuw te plaatsen gebouw op het terrein van het academisch ziekenhuis Maastricht (azM), met de volgende functies: Huisartsenpost GGD Riagg Staf psychologen Staf psychiaters ParkerenOntwerpopgave

  • Ontwerpopgave LocatieOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • Ontwerpopgave LocatieOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • Ontwerpopgave Informatie voorzieningOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • Ontwerpopgave PvEOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelInterviews gehouden met de volgende personen:

    Dhr. Dansen, lid van Stuurgroep Nieuwbouw azM. Dhr. Walraven, architect van het bureau Architecten aan de Maas die ook het gebouw zullen gaan ontwerpen. Dhr. Verploegh, van PRC bouwcentrum. Dhr. van der Gugten, functionaris beheer van het RIAGG Maastricht. Dhr. Ferry X., hulpverlener van crisisopvang de Gravin te Delft. Mevr. Senden, cordinator zorghotel Hilversum.

  • Ontwerpopgave EisenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel Optimale ondersteuning patientenlogistiek Zo min mogelijk desinvesteren Eigen identiteit Hoge kwaliteit Forum afmaken Kleurrijk, open en vriendelijk van binnen Goede bereikbaarheid Parkeergelegenheid voor 70% van medewerkers en gebruikers

  • Ontwerpopgave RandvoorwaardenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel Extra voorzieningen qua brandveiligheid Betaald parkeren niet vergoed door WZV (Wet Ziekenhuis Voorzieningen) Onderzoek naar toepassing van duurzame energie

  • OntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelGekeken naar de volgende functies: Klinische pathologie Operatieafdeling Zorghotel Gekozen voor zorghotel: Past binnen de gestelde eisen Bestaat nog geen vergelijkbaar concept in Maastricht Eventueel gebruiken als gewoon hotel (MECC) Exploitatie gebruiken om delen gebouw te financierenOntwerpopgave Keuze extra functies

  • Ontwerpopgave PvEOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelBouwmaatstaven van het College bouw ziekenhuisvoorzieningen:

  • Ontwerpopgave UitgangspuntenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel Goed en gemakkelijk bereikbaar Parkeervoorziening voor 70% werknemers en bezoekers En centrale entre Verbinding met hoofdgebouw voor uitwisselen functies Optimale logistiek van patienten Eigen identiteit, maar wel relatie laten zien met azM Bouwhoogte van 24 meter Voldoen aan geldende NEN-normen

  • Ontwerpopgave ConceptOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelGesloten en donker van buiten, binnen lichtSolide, stevige indrukPast zich van nature aan aan zijn omgevingHet gebouw (k)oestert het binnenmilieu

  • Ontwerp stedenbouwkundig planOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelGoede bereikbaarheidEntre centraal gesitueerd aan plein

  • Ontwerp plattegrond BGOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelBegane grond (Huisartsenpost, GGD, Crisisopvang psychiatrie, staf psychologen)

  • Ontwerp plattegrond eerste verdiepingOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelEerste verdieping (Staf psychiatrie)

  • Ontwerp plattegrond tweede verdiepingOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelTweede verdieping (Riagg)

  • Ontwerp plattegrond derde verdiepingOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelDerde verdieping (Zorghotel, extra inkomsten voor financiering dak/atrium)

  • Ontwerp plattegrond vierde verdiepingOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelVierde verdieping (Zorghotel)

  • Ontwerp plattegrond vijfde verdiepingOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelVijfde verdieping (Conferentieruimte, installatieruimte, archief, kantoor)

  • Ontwerp plattegrond parkerenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel370 parkeerplaatsen verdeelt over drie lagen

  • Ontwerp gevelsOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelNoordgevelOostgevel

  • Ontwerp gevelsOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelWestgevelZuidgevel

  • Ontwerp doorsnedenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • Ontwerp 3D beeldenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • Ontwerp 3D beeldenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel

  • Ontwerp RoutingOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelBegane grondEerste verdiepingTweede verdiepingDerde verdiepingVierde verdiepingVijfde verdieping

  • Ontwerp ZichtlijnenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelBegane grondEerste verdiepingTweede verdiepingDerde verdiepingVierde verdiepingVijfde verdieping

  • Ontwerp FlexibiliteitOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel Stramien van 10,8m x 13m Kernen in de vorm van schachten en schijven Indeling gemakkelijk aan te passen

  • Ontwerp ZonlichtOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel Atrium zo geplaatst dat er optimaal gebruik gemaakt wordt van daglichttoetreding Natuurlijke ventilatie door atrium

  • Ontwerp BrandveiligheidOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModel Installatie tegen rookontwikkeling in atrium Sprinklerinstallatie Brandcompartimenten

  • ConstructieOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelConstructie met kolommen, schijven en kernen. Extra kolommen voor opvangen atriumKanaalplatenStramien van 10,8m x 13m

  • Haalbaarheid InvesteringskostenOntwerpopgaveOntwerpConstructieHaalbaarheidModelElementenbegroting Investeringskosten

    Elementen Begroting

    NEN 2634NL/SfB ElementOmschrijvingEenheidHoeveelheidKosten element in%Kosten per eenheid in euroKosten per element in euroTotaal elementen in euro

    2Bouwkundige werken

    2AFundering

    12Bodemvoorziening33860.213.2044,695

    13Vloeren op grondslag300.0123.003,690

    16Funderingsconstructies33860.535.05118,679

    17Paalfunderingen33860.321.6573,307

    Totaal fundering1.0240,371

    2BSkelet

    21Buitenwanden (constructief)52561.672.75382,374

    22Binnenwanden (constructief)52561.674.15389,732

    23aBeganegrondvloeren (constructief)28900.652.30151,147

    23bVerdiepingsvloeren (constructief)122503.468.10834,225

    27Daken (constructief)28900.324.4070,516

    28Hoofddraagconstructies122503.367.10821,975

    Totaal skelet10.72,649,969

    2CDaken

    27Dakafbouwconstructies28900.218.8054,332

    47Dakafwerking28900.761.35177,302

    (*)Atrium dak constructie10080.7175.00176,400

    (*)Atrium dakafwerking10086.11,500.001,512,000

    Totaal Daken7.81,920,034

    2DGevels

    21Buitenwandafbouwconstructies52563.4161.00846,216

    31Buitenwandopeningen12593.3643.00809,537

    41Buitenwandafwerkingen52560.940.10210,766

    Totaal gevels7.61,866,519

    2EBinnenwanden

    22Binnenwandafbouwconstructies253846.967.101,703,266

    32Binnenwandopeningen5300.9399.00211,470

    42Binnenwandafwerking253841.918.75475,950

    Totaal binnenwanden9.72,390,686

    2FVloeren

    23Vloerafbouwconstructies1514035.2574.008,690,360

    33aVloeropeningen, begane grond00.00.000

    33bVloeropeningen, verdiepingen27600.543.00118,680

    43aVloerafwerkingen, begane grond28900.539.85115,167

    43bVloerafwerkingen, verdiepingen122502.039.85488,163

    Totaal vloeren38.29,412,369

    2GTrappen en hellingen

    24Trap- en hellingconstructiestk50.16,465.0032,325

    34Balustrades en leuningenm4150.4219.0090,885

    44Trap- en hellingafwerkingen3550.139.8514,147

    Totaal trappen en hellingen0.6137,357

    2HPlafonds

    45Plafondafwerkingen122501.632.85402,413

    Totaal plafonds1.6402,413

    Totaal bouwkundige werkenprj177.119,019,718

    3Installaties

    3AWerktuigbouwkundig

    51Warmte-opwekking151400.812.35186,979

    52Afvoeren151400.58.34126,268

    53Water151401.118.10274,034

    54Gassen151400.10.9213,929

    55Koude-opwekking en -distributie151401.524.77375,018

    56Warmte-distributie151402.134.35520,059

    57Luchtbehandeling151401.524.55371,687

    58Regeling klimaat en sanitair151400.35.5283,573

    Totaal werktuigbouwkundig7.91,951,546

    3BElectrotechnisch

    61Centrale Electrotechnische voorzieningen151402.134.85527,629

    62Krachtstroom151402.134.85527,629

    63Verlichting151404.065.40990,156

    64Communicatie151400.813.35202,119

    65Beveiliging151400.710.65161,241

    67Gebouwbeheervoorziening151400.711.35171,839

    Totaal electrotechnisch10.52,580,613

    3CLift en transport

    66Transportstk539,740.00198,700

    Totaal lift en transport0.8198,700

    Totaal installatiesprj119.24,730,859

    4Vaste inrichtingen

    4A71Vaste verkeersvoorzieningen151401.220.05303,557

    72Vaste gebruikersvoorzieningen151400.00

    73Vaste keukenvoorzieningen151400.46.3996,745

    74Vaste sanitaire voorzieningen151402.134.20517,788

    75Vaste onderhoudsvoorzieningen151400.00

    76Vaste opslagvoorzieningen151400.00

    Totaal vaste inrichtingenprj13.7918,090

    Totaal elementen (11t/m76)prj100.024,668,666

    5Terrein

    9aTerrein, bouwkundig3386123.8580,756

    95Terrein, werktuigbouwkundige installatiespst0.648,454

    96Terrein, elektrotechnische installatiepst00

    Totaal terreinprj11.6129,210

    Totaal directe bouwkosten (11t/m90)prj1100.5224,797,876

    6Extra kosten

    0-Algemene bouwkostenprj110.42,578,979

    Algemene bedrijfskostenprj15.11,264,692

    Winst en Risicoprj12.6644,745

    Totaal bouwkosten (excl.BTW)prj1118.7229,286,291euro

    29.286

    milj euro

    (*)Kosten per eenheid verkregen via interview met Dhr. Wiersma van het bedrijf van Wijnen, Goredijk.

    Investeringkosten

    Investeringkosten

    Grondkosten3386211Euro714,446

    Bou