fortuna liga 2014 / 2015 5. kolo · 2015-07-15 · miroslav almaský boris turčák richard bartoš...

4
Fortuna liga 2014 / 2015 5. kolo Nedela, 10. 8. 2014, 19.00 h. Vladimír Vnuk (hlavný rozhodca, Nitra), Roman Slyško (1. asistent rozhodcu, Bratislava), Gabriel Ádám (2. asistent rozhodcu, Košice), Roland Weiss (4. rozhodca, Košice), Rudolf Líška (delegát SFZ, Bratislava), Ľubomír Suchý (pozorovateľ rozhodcov, Bratislava) Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 11 16 21 24 4 7 8 10 13 14 15 17 20 22 23 25 9 19 Libor Koníček Tomáš Lešňovský Matej Šavol Lukáš Greššák Andrej Lovás Lukáš Ondrek Oliver Práznovský Martin Nosek Milan Ferenčík Mário Almaský Tomáš Gerát Martin Nagy Juraj Vavrík Lukáš Lupták Miroslav Almaský Boris Turčák Richard Bartoš Erik Liener Ivan Kotora Róbert Vaniš Adam Zreľák Matej Lovás Ladislav Šimčo Anton Šoltis Milan Penksa Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 1 24 30 2 3 4 15 17 20 22 37 5 7 14 16 21 23 27 29 6 9 11 26 Miloš Volešák Igor Šemrinec Adrián Chovan Lukáš Skovajsa Milan Rundić ( Srbsko) Daniel Bednárik Kingsley Madu (Nigéria) Peter Čogley Matúš Opatovský Ramón Rodríguez Da Silva (Brazília) Peter Kleščík Damián Bariš Patrik Mišák Jakub Holúbek Karol Mondek Matúš Bero Haris Hajradinovič (Bosna a Herc.) Moses Daddy Simon (Nigéria) Stanislav Lobotka Tomáš Malec František Kubík Jairo De Macedo Da Silva (Brazília) Martin Vlček Martin Ševela Ivan Vrabec Vladimír Cifranič Leon van Veen Roman Hodál 121 121 Dominik Kružliak Matej Čurma 1 30 35 2 5 6 ,

TRANSCRIPT

Page 1: Fortuna liga 2014 / 2015 5. kolo · 2015-07-15 · Miroslav Almaský Boris Turčák Richard Bartoš Erik Liener Ivan Kotora Róbert Vaniš Adam Zre ľák Matej Lovás Ladislav Šimčo

Fortuna liga 2014 / 20155. kolo

Nedela, 10. 8. 2014, 19.00 h.

Vladimír Vnuk (hlavný rozhodca, Nitra), Roman Slyško (1. asistent rozhodcu, Bratislava),Gabriel Ádám (2. asistent rozhodcu, Košice), Roland Weiss (4. rozhodca, Košice),

Rudolf Líška (delegát SFZ, Bratislava), Ľubomír Suchý (pozorovateľ rozhodcov, Bratislava)

Libor Koníček Tomáš Lešňovský Matej Šavol

Lukáš Greššák Andrej Lovás Lukáš Ondrek Oliver Práznovský Martin Nosek Milan Ferenčík Mário Almaský Tomáš Gerát Martin Nagy Juraj Vavrík Lukáš Lupták Miroslav Almaský Boris Turčák Richard Bartoš Erik Liener Ivan Kotora Róbert Vaniš

6 9 11 26

Miloš Volešák Igor Šemrinec Adrián Chovan Lukáš Skovajsa Milan Rundić ( Srbsko) Daniel Bednárik Kingsley Madu (Nigéria) Peter Čogley Matúš Opatovský Ramón Rodríguez Da Silva (Brazília) Peter Kleščík

Damián Bariš Patrik Mišák Jakub Holúbek Karol Mondek Matúš Bero Haris Hajradinovič (Bosna a Herc.) Moses Daddy Simon (Nigéria) Stanislav Lobotka

Tomáš Malec František Kubík Jairo De Macedo Da Silva (Brazília) Martin Vlček Martin Ševela Ivan Vrabec Vladimír Cifranič

Leon van Veen Roman Hodál

121121

Dominik KružliakMatej Čurma

13035

256

,

AS TRENČÍN Síce sa história terajšieho trenčianskeho futbalového klubu datuje od deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, futbal sa hral pod hradom Matúša Čáka už dávno predtým. Prvý klub v Trenčíne, TTS, vznikol v roku 1905. Svoje najúspešnejšie časy spája s názvom Jednota Trenčín, kedy postúpil do 1. československej ligy, v ktorej obsadil v sezóne 1962/63 konečné druhé miesto a prebojoval sa do Stredoeurópskeho pohára. V roku 1992 bol založený klub Ozeta Dukla Trenčín, ktorý v roku 1997 postúpil do najvyššej slovenskej súťaže. V sezóne 2002/03 klub zmenil názov na Laugaricio Trenčín a od sezóny 2003/04, ho poznáme pod súčasným názvom, AS Trenčín. V sezóne 2007/08 vypadol do 2. ligy, odkiaľ sa vrátil v ročníku 2011/12 a ako nováčik sa umiestnil na sympatickej 5. priečke. Počas predminulej sezóny pokračovali Trenčania v napredovaní a umiestnili sa na konečnom 3. mieste, vďaka čomu sa predstavili v Európskej lige. V minulom ročníku tím spod hradu Matúša Čáka skončil na výbornej druhej priečke a opätovne vybojoval miestenku v druhej najprestížnejšej európskej futbalovej súťaži. Počas prebiehajúcej sezóny zaznamenal tri víťazstvá a nachádza sa na druhej priečke s deviatimi bodmi. O bod viac má len aktuálne prvá Žilina, ktorá však odohrala štyri zápasy.

V stretnutí tabuľkových susedov sa ako prví dostali do šance hostia, ale Brašeňovu strelu z 13. minúty zneškodnil Lešňovský. O sedem minút neskôr zahrával Almaský priamy kop a loptu, ktorá prešla cez hradbu tiel, musel skrotiť hosťujúci gólman. V 26. minúte strieľal zblízka nepresne hosťujúci Jurčo. Keď sa už zdalo, že polčas skončí bez gólov, ružomberský brankár vyrazil Brašeňovu strelu rovno pred nabiehajúceho Sablera a ten nemal problém poslať Dunajskú Stredu do vedenia - 0 :1. Do druhého dejstva vstúpili Liptáci aktívnejšie, no vážnejšiu šancu si vypracovali hostia, keď v 48. minúte Straka z vnútra šestnástky prestrelil bránu. Potom už prišli na rad aj pokusy domáceho tímu. Penksa vyrazil Nagyho strelu na roh a po ňom musel čeliť aj Práznovského hlavičke, no obe situácie ustál. V 77. minúte sa domáci tím, trápiaci sa vo finálnej fáze, dočkal vyrovnania. Striedajúci Ferenčík poslal prihrávku krížom cez šestnástku na Turčáka, ktorý dopravil loptu do siete - 1:1. Ruža sa v závere snažila o kompletný obrat skóre, čo sa jej už nepodarilo a zápas sa skonč i l remízou.

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 D. Streda 1:1 (0:1) 3. kolo

Góly: 77. Turčák - 45. Sabler ŽK: 84. G. StrakaRozhodovali: Marhefka - Benko, ŽákechDiváci: 1 698MFK Ružomberok: Lešňovský - Greššák, Kružliak, Práznovský, A. Lovás - R. Bartoš, M. Nagy - Lupták (60. Gerát), Turčák, Mário Almaský (75. Ferenčík) - ZreľákFC DAC 1904 D. Streda: Penksa - Turňa, M. Tóth, Struhár, Šnirc - Krišto (83. Kwin), G. Straka - Ujlaky (88. Černák), Sabler (75. V.Horváth), Brašeň - P. Jurčo

Najbližší domáci zápas7. kolo, sobota, 23. 8. 2014 o 18:30 MFK Ružomberok – FO ŽP Šport Podbrezová

Prvú vážnejšiu šancu stretnutia si vypracovali hostia, keď vo 8. minúte Lovás našiel Geráta a jeho hlavičku zneškodnil Perniš. O osem minút neskôr išiel Zreľák sám na bránu, ale aj teraz bol úspešnejší domáci gólman, ktorý vyrazil jeho strelu. Po úvodnej polhodine sa postupne začínali domáci hráč i dostávať do gólových príležitostí. Pri Fořtovej strele predviedol Šavol výborný zákrok, Mészáros rozvlnil bočnú sieť a Hudák netrafil bránu. V 35. minúte však získal loptu v šestnástke striedajúci Soumah a svojou strelou poslal Slovan do vedenia - 1:0. V 51. minúte zahrávali Liptáci roh. Nagy poslal loptu od rohovej zástavky na hranicu šestnástky, odkiaľ Turčák mieril nad bránu. O päť minút neskôr sa už hostia dočkali vyrovnania, keď po Niňajovej chybe dostal loptu Turčák, ten našiel voľného Geráta, ktorý už nemal problém poslať loptu do siete - 1:1. Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času mohol vrátiť domáci tím do vedenia Bagayoko, ale jeho dorážku zneškodnil Šavol. V 77. minúte našiel Vittek voľného Peltiera, ktorý prestrelil bránu. O desať minút neskôr zahrával Soumah rohový kop, na loptu si najlepšie vyskočil Kolčák a jeho hlavička sa odrazila od brvna do brány - 2:1. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža prehrala so Slovanom 1:2.

Góly: 35. Soumah, 87. Kolčák - 56. GerátŽK: 52. Bagayoko - 20. Bartoš, 61. Turčák, 63. Mário Almaský, 63. M. NagyRozhodovali: Chmura - Hrčka, Poláček Diváci: 2 322ŠK Slovan Bratislava: Perniš - Sipľak (62. Jablonský), Hudák, Niňaj, Bagayoko - Lásik (31. Soumah) - Mészáros, Halenár, Kolčák, Pel t ier - Fo ř t (46. Vi t tek)MFK Ružomberok: Šavol - Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás - M. Nagy, R. Bartoš (77. Ferenčík) - Turčák, Gerát (74. Lupták), Mário Almaský (90. Miroslav Almaský) – Zreľák