Оdjeljenje i-1 predmet crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski · 2017. 11. 16. · priprema za...
Embed Size (px)
TRANSCRIPT

Priprema za čas
Оdjeljenje I-1
Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski
Čas 2 časa
Оbrazovno-vaspitni ishod Objasni značaj jezika kao sredstva komunikacije i da se snalazi u jezičkoj okolini.
Ishodi učenja Razlikuje zvukove koji se mogu zapisati od onih zvukova koji se ne
mogu zapisati„U centru grada“
Оblici rada Frontalni i individualni
Меtode rada Tekst,verbalna
Nastavna sredstva Čigra sveska, priručnik
ТОК ЧАСА
I-korak
Čitam tekst iz Priručnika i razgovor o njemu(gdje živi Maja,na kom spratu,u kojoj ulici,šta je budi…)
II-korak
Otvaraju Udzbenik posmatraju ilustracije,opisuju ih.
III-korak
Uočavaju ko sve sa slike proizvodi zvukove i imitiraju te zvukove
2.ČAS
I-korak
Ponavljamo tekst iz Priručnika
II-korak
Crtamo na table raskrsnicu ucrtavaju auta koj se njom kreću,a zatim imitiraju njihov zvuk(kako se cuje
auto,kamion,motor,kako se čuje kad koci auto,kako se čuje pištaljka )
III-korak
Rad na listiću za razvoj motorike
Осврт на реализацију

Priprema za čas
Оdjeljenje I-1
Predmet Crnogorski -srpski ,bosanski i hrvatski
Čas 2 časa
Оbrazovno-vaspitni ishod Prepoznaje i doživljava melodičnost pjesme prilikom slušanja interpretativnog čitanja (nastavnik, zvučna čitanka) Tokom slušanja demonstrira asocijativne sposobnosti
Ishodi učenja Poetski tekst: Strašan lav D.Radović Kako to može str. 32 i 33
Оblici rada Frontalni i individualni
Меtode rada Tekst,verbalna
Nastavna sredstva Udzbenik,sveska,nastavni listić
ТОК ЧАСА
I-korak
Čitam neumjetnički tekst “Lav”-Razgovaramo o njemu
II-korak
Čitam pjesmicu iz udzbenika .Razgovor o pjesmi (šta im se svidja,ko crta lava,kakav je taj lav,šta se desilo
sa njim,zašto je imao tri noge,uva, oka.Šta je sve pojeo.
III-korak
Otvaraju udzbenik posmatraju ilustraciju,rade prvi zadatak
IV-korak
Ponavljamo pjesmu radi upamćivanja.
V-korak
Lijepe pjesmicu i bojaju listić
2.čas
I-korak
Ponavljamo pjesmicu.Racituju je samostalno.
II-korak
Rade prvi i drugi zadatak u udzbeniku .Uočavaju kakva je ilustracija kad je lav strašan ,a zatim crtaju
Sami lava
III-korak
Rade na listiću-Pronađi razlike
Jе
Осврт на реализацију

СТРАШАН ЛАВ -Душан Радовић
Био једном један лав.. Не питајте шта је јео
Какав лав ? Тај је јео шта је хтео
Страшан лав, -трамвај цео
нарогушен и љут сав.? и облака један део!
Страшно,страшно! Страшно, страшно!
Ишао је на три ноге, Зуби оштри,поглед зао,
гледао је на три ока он за милост није знао.
слушао на три ува. Страшно, страшно!
Страшно, страшно! Док га Брано једног дана
Није гумом избрисао.
Страшно,страшно!

