de beurs verslaan de vortex methode. waar gaat het om? het winst mechanisme laag kopen hoog...
TRANSCRIPT
![Page 1: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/1.jpg)
De Beurs Verslaan
De Vortex Methode
![Page 2: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/2.jpg)
Waar gaat het om?
Het Winst Mechanisme
Laag kopen Hoog verkopen
Zelfs een kind weet dit maar veel mensen doen het juist andersom!
![Page 3: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/3.jpg)
Wat wil je bereiken ?
Structureel het winst mechanisme uitvoeren
Wanneer is een koers laag? Wanneer is een koers hoog?
Dat bepaalt de belegger
![Page 4: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/4.jpg)
De Methode 1 Bepaal hoeveel geld je kunt
verliezen. Noem dit de Investering (I)
2 Split de investering in twee delen. 3 Deel 1 = Reserve (R). . . .Geld in de bank
4 Deel 2 = Effecten (E). . . .Iets wat je koopt
I = R + E
![Page 5: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/5.jpg)
I = R + E 1 Zet R= ½ I . . . . . . . (Bijvoorbeeld)
2 Met E= ½ I ga je direct beleggen . . . . .de groots fout die een belegger kan maken is om niet in de markt te zitten. . . .
1 koopwaardige aandelen 2 girale valuta 3 een oud huis om op te knappen
Het maakt niet uit wat het is
![Page 6: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/6.jpg)
Het belegde Deel E kopen verkopen E
Kopen en verkopen gaat met fracties van E tijd
![Page 7: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/7.jpg)
Strategie: Kopen & Verkopen
Kopen = Fk*(E1-E2) Fk= 1/(1-f) f < 1
E1 = oude waarde E2 = huidige waarde . . . E1 > E2
Verkopen = Fv*(E1-E2) . . . E2 > E1
Fv= 1/(1-v) v < 1
Voor f en v negatief worden Fk en Fv < 1
![Page 8: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/8.jpg)
Strategie: Kopen & VerkopenDeel 2
Laten we even een stapje terug doen:
Wat is het Effect van stapsgewijs de winst (gedeeltelijk) te verzilveren om op lage
koers aandelen bij te kopen?
![Page 9: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/9.jpg)
De Scheve verhouding
1 Verkoop 1 aandeel @ E 100 2 De koers daalt naar E 50 3 Koop 2 aandelen @ E 50 4 Koers stijgt naar E 100
Waarde = 2*100 = 200
![Page 10: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/10.jpg)
Als een GrafiekDe Scheve Verhouding
![Page 11: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/11.jpg)
Instappen / Uitstappen ?
![Page 12: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/12.jpg)
Waarde 0ntwikkeling
Samengestelde Rente Model
W= Wi*(1+ Rn)^n n = aantal trades
![Page 13: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/13.jpg)
Grenzen / Limieten/ Factoren1 Koerswijziging 5 % tot 20 %2 Reserve 30% tot 80% 3 Factoren Fk & Fv 0,5 tot 0,99
Keuzen zijn afhankelijk van het belegger profiel:Fk en Fv 0 tot 0,5 . . . . Conservatieve aanpak
Fk en Fv >0,5 tot <1 . . . . Agressieve
aanpak
![Page 14: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/14.jpg)
Voorbeeld Kopen
I= 10 000 R= 5000 E = 5000 Koers 1 = 10 N= 500 stukken f= 0,75 v= 0,5 Fk = 1/(1-0,75)= 4 Fv = 1/(1-0,5) = 2 Koers 2 = 8 . . . . . 20 % daling (R+E= 9000) Koop = 4*(5000-4000)= E 4000 Aantal kopen=4000/8= 500 Nieuw aantal = 1000 Nieuwe Waarde E = 1000*8 = 8000 Nieuwe Reserve R= 1000 Portefeuillewaarde=1000+8000=9000. . . 10%
verlies
![Page 15: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/15.jpg)
Voorbeeld Verkopen I= 10 000 R= 5000 E = 5000 Koers 1 = 10 N= 500 stukken f= 0,75 v= 0,5 Fk = 1/(1-0,75)= 4 . . . . . agressieve aanpak Fv = 1/(1-0,5) = 2 Koers 2 = 12 . . . . . 20 % stijging (R+E= P=11000) Verkoop = 2*(5000-6000)= dE=- 2000 Aantal kopen=-2000/12= -167 (negatieve
koop=Verkoop Nieuw aantal = 500-167= 333 Nieuwe Waarde E = 333*12 = 3996 Nieuwe Reserve R= 5000-2000+3996=6996 Portefeuillewaarde P=10992. . . Winst = 10%
![Page 16: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/16.jpg)
Effect: Scheve verhouding
Stijgende koers: P=11000; Winst = 10%; Koerswinst = 20%. Dit is ontstaan vanwege de koersstijging op 50% van
het beschikbare kapitaal. Verkochte aandelen= 167 Als de koers verder stijgt heeft het verzilveren van een
bepaalde waarde steeds minder effect op het aantal effecten. Hierdoor ontstaat beleggingswaardebehoud en de winst wordt veilig gesteld.
Dalende koers: P=9000; Verlies = 10%; Koersverlies = 20%. Dit is ontstaan vanwege de koersdaling op 50% van
het beschikbare kapitaal. Extra aandelen = 500 Als de koers verder daalt heeft de koop van effecten op
lage koers voor een een bepaald bedrag steeds meer effect op het aantal effecten dat men bezit. Hierdoor ontstaat een hefboomeffect als de koers terug springt zodat de winst zeer effectief besteed wordt.
Hefboom effect = 500/157= 2,994
![Page 17: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/17.jpg)
Koerscyclus effect Koersverloop: + 2 - 4 +2 Geen netto
verschil Identieke start condities. Koers 1=10. Zie pagina
15 f= 0,75 Fk = 4 v= 0,5 Fv = 2 Koers 2 = 12 . . . . . 20 % stijging Nieuwe Waarde E = 333*12 = 3996 (Verkocht 167 st.) Nieuwe Reserve R= 5000+167*12 = 7004 Portefeuillewaarde P=11000. . . Winst = 10% Koers 3=8 . . . .33,3 % daling P=11400 E= 2664 R=7004 Koop=4*(3996-2664)=5328 Aantal dN=5328/8=666 N= 999 E=7992 P= 9668 R= 1676 Winst=-
332 Verlies=3,32 % ondanks een 20% daling relatief
naar de start koers van 10!
![Page 18: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/18.jpg)
Koerscyclus effect-Vervolg
Koersverloop: + 2 -4 +2 Geen netto verschil Identieke start condities. Koers 1=10. Zie pagina 15 f= 0,75 Fk = 4 v= 0,5 Fv = 2 Koers 4 = 10 . . . . . 25 % stijging (Na verzilveren 400 aandelen met opbrengst 4000, N= 599)
Nieuwe Waarde E = 599*10 = 5990 R=5676 Portefeuillewaarde P=11666. . . Winst is 16,7% In deze koerscyclus is ~ 17% winst geboekt en
de koers is terug op 10. . .(originele koers). De Belegging en Reserve zijn beide gegroeid Een kopen-houden aanpak zou geen enkele
winst geboekt hebben.
![Page 19: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/19.jpg)
Accumulatieve effect Koerscyclus is ~17%. Neem aan dat
handels- kosten 2 % zijn: Cycluswinst = 15%
Als een dergelijke cyclus zich 5 x per jaar voordoet is de jaarwinst te berekenen met de samengestelde rente formule met 15% (pagina 12):
W= Wi*(1+ Rn)^n
Wi =10000 Rn = 0,15 n=5 koers =10 . . .geen verschil
W= 10000*(1+ 0,15)^5 W= 20114
Rendement = 101%/jr !
![Page 20: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/20.jpg)
Turbovest I= 10 000 R= 5000 E = 5000 . . . .(pagina 14) Koers 1 = 10; N= 500 stukken f= 0,75 v= 0,5 Fk = 1/(1-0,75)= 4 Fv = 1/(1-0,5) = 2 Koers 2 = 8 . . . . . 20 % daling (R+E= 9000) Nieuwe Waarde E = 1000*8 = 8000 Nieuwe Reserve R= 1000 N= 1000 Waarde=1000+8000=9000. . . 10% verlies Koers 3 = 6 . . . . . 25 % daling E= 6000 Lenen 70% van 6000 =4200 Investeren = 4200 dN=4200/6 =700 N= 1700 E=10200 P =
11200 Netto waarde 11200 – 4200 = 7000 R=1000 Lening = 4200 (Netto Schuld = 3000) Koers 4= 4. . . . .33,3 % daling
![Page 21: De Beurs Verslaan De Vortex Methode. Waar gaat het om? Het Winst Mechanisme Laag kopen Hoog verkopen Zelfs een kind weet dit maar veel mensen](https://reader033.vdocuments.mx/reader033/viewer/2022061504/5551a0ed4979591f3c8b5bc9/html5/thumbnails/21.jpg)
Turbovest. . .vervolg
N= 1700 R= 1000 E =6800 P = 7800 Ref.Waarde=10200 Koers 4= 4. . . . .(33,3 % daling) Lenen 3700 (dat is < 70% van 6800 Gebruik R=1000 Totale lening = 7900 en er was 1000 als reserve Kopen 4700/4= 1175 N=2875 E= 11500 P = 11500 Totale Inleg = 10000 + 7900 = 17900 Netto waarde= 11500-7900= 3600 R= 0 Schuld= 7900 -3600= 4300 Hefboom effect op Aandelen=2875/500= 5,75 Koersdaling is 6/10------- 60% Met de aankopen op lagere koersen wordt de hefboom
~ 8 Op dat punt zou de koersdaling ongeveer 70% @ 75% zijn Dit is het break-even punt . . . (geen leenkracht meer)
Einde