buku pengurusan & takwim 2015.docx

Click here to load reader

Post on 21-Dec-2015

49 views

Category:

Documents

13 download

Embed Size (px)

TRANSCRIPT

SJK (T) LADANG KAMPAR LADANG KAMPAR, 31900 KAMPAR , PERAK. KOD SEKOLAH : ABD 2188 NO.TEL /FAX : 05-4666385 E-mail : [email protected] WEB SEK : sjktladangkampar.blogspot.com

BUKU PENGURUSAN&TAKWIMPERSEKOLAHAN2013

KANDUNGANBILPERKARAMUKA SURAT

1Matlamat Sekolah,Falsafah Pendidikan Negara,Visi dan Misi Sekolah2-3

2Piagam Pelanggan4

3Peraturan-peraturan Sekolah5 11

4Perincian Persekolahan12

5Kalender Hari Kelepasan Am Negeri Perak13

6Cuti ganti Dan Cuti Peristiwa Sekolah14

7Senarai Guru Dan Staf Sokongan Sekolah15

8Pelan Sekolah16

9Pelan Kecemasan Sekolah17

10Pentadbiran Dan Pengurusan Sekolah18 - 26

11Pengurusan Kurikulum Sekolah27 - 36

12Pengurusan Hal Ehwal Murid Sekolah37 - 50

13Pengurusan Ko-Kurikulum Sekolah51 - 54

14Jadual Guru Bertugas Mingguan Dan Takwim Perancangan Tahunan55 - 68

MATLAMAT SEKOLAH

MATLAMAT sekolah ini ialah sentiasa meningkatkan prestasi murid dari segi akademik dan kokurikulum.Berdasarkan kepada Falsafah Pendidikan Negara, kami berusaha supaya murid-murid dapat mencapai kejayaan yang seimbang dari segi rohani, jasmani, intelek, emosi, bakat, nilai-nilai estetika dan sosial.

FALSAFAH PENDIDIKAN NEGARA

PENDIDIKAN di Malaysia adalah satu usaha berterusan ke arah memperkembangkan lagi potensi individu secara menyeluruh untuk mewujudkan insan yang seimbang dan harmonis dari segi intelek, rohani, emosi dan jasmani berdasarkan kepercayaan dan kepatuhan kepada Tuhan. Usaha ini adalah bagi melahirkan rakyat Malaysia yang berilmu pengetahuan, berketrampilan, berakhlak mulia, bertanggungjawab dan berkeupayaan mencapai kesejahteraan diri dan keluarga serta memberi sumbangan terhadap keharmonian dan kemakmuran masyarakat dan negara.

VISI SEKOLAH

MEREALISASIKAN SJK(T) LADANG KAMPAR SEBAGAI SEKOLAH YANG BERKETERAMPILAN DAN BERWAWASAN MELALUI PENDIDIKAN BERKUALITI

MISI SEKOLAH

PENGURUSAN DAN KEPIMPINAN YANG CEKAP, BERKESAN, TELUS DAN TULUS. KECEMERLANGAN AKADEMIK YANG BERASASKAN PENGURUSAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN YANG BERKUALITI SERTA TERBILANG PEMBENTUKAN AKHLAK SERTA SAHSIAH YANG BERASASKAN PEMBANGUNAN MODAL INSAN MELAHIRKAN GENERASI SUKAN YANG BERKEYAKINAN DIRI DAN BERTARAF DUNIA KOKURIKULUM BERASAKAN PEMBINAAN JATI DIRI YANG TINGGI

PIAGAM PELANGGANSekolah Jenis Kebangsaan (Tamil) Ladang Kampar komited dan bertekad dalam usaha merealisasikan visi dan misi organisasi. Kami akan memberi perkhidmatan berkualiti kepada semua pelanggan berdasarkan kepada PIAGAM berikut :

1.Mendukung dan merealisasikan matlamat dan aspirasi KPM/JPN/PPD.

2.Mewujudkan kepimpinan dan pentadbiran yang berkualiti.

3.Meningkatkan kecemerlangan akademik melalui pengajaran dan pembelajaran yang efektif.

4.Meningkatkan kecemerlangan ko-kurikulum melalui pendekatan yang efisyen dan sistematik.

5.Meningkatkan kecemerlangan sahsiah murid melalui program bina insan.

6.Meningkatkan jalinan perhubungan yang baik dan mesra dengan ibu bapa dan masyarakat.

7.Meningkatkan dedikasi, prestasi dan kualiti guru.

8.Mewujudkan prasarana sekolah yang selamat, bersih, sihat dan ceria.

PERATURAN PERATURAN SEKOLAH

A. WAKTU SEKOLAHSekolah bermula pada pukul 7.45 pagi. 7.30 pagi loceng pertama dibunyikan untuk mulakan bacaan pagi. Tepat pukul 7.45 pagi loceng kedua akan dibunyikan. Pada hari isnin murid murid dikehendaki berkumpul ditempat perhimpunan. Hari Selasa hingga Jumaat murid-murid perlu beratur di luar kelas masing- masing. Apabila diarahkan semua murid dibenarkan masuk ke kelas dengan senyap.

Murid-murid tidak dibenarkan keluar dari kawasan sekolah tanpa kebenaran Guru Besar. Ibu bapa, penjaga atau sesiapapun tidak dibenarkan menemui murid tanpa kebenaran Guru Besar atau wakilnnya.

Waktu rehat adalah 10.15 pagi 10.35 pagi. Muird-murid dikehendaki berbaris mengikut giliran untuk membeli ataupun mengambil makanan. Muird Murid tidak dibenarkan membuat bising semasa rehat, makan di dalam kelas dan berkeliaran berhampiran dengan kelas. Sebelum masuk kedalam kelas, nurid-murid dikehendaki beratur di luar kelas.

Loceng waktu balik pada pukul 1.05 petang akan dibunyikan dan murid-murid harus bersurai dengan cara teratur dan senyap semasa meninggalkan bilik darjah. Pastikan semua suis elektrik ditutup. Murid-Murid dinasihatkan supaya terus balik ke rumah dan tidak dibenarkan berada di kawasan sekolah.

Semasa waktu belajar, Murid tidak boleh keluar dari kelas tanpa kebenaran guru yang mengajar. Semasa ketiadaan guru, murid mesti mendapatkan keizinan ketua kelas masing- masing. Murid-murid tidak dibenarkan membuat pengumuman atau kenyataan bertulis kecuali dengan kebenaran Guru Besar atau wakilnya.

Sekiranya murid keluar dari kelas untuk sesuatu aktiviti, murid harus beratur di luar kelas dan berjalan dengan teratur dan senyap. Begitu juga semasa balik ke kelas.Kehadiran adalah diwajibkan. Jika murid tidak hadir atau mempunyai sebab-sebab tertentu, ibu bapa atau penjaga mestilah memaklumkan kepada pihak sekolah samaada melalui surat rasmi, surat sakit ataupun dengan cara lain.

Kebenaran Balik awal kerana sesuatu sebab yang mustahak hanya boleh diberikan oleh Guru Besar atau wakilnya sahaja. Ibu bapa atau penjaga haruslah berjumpa dengan Guru Besar untuk mendapatkan kebenaran. Jika tidak dapat berbuat demikian maka sepucuk surat keterangan perlu disimpan kepada Guru Besar melalui anak jagaan mereka

Rawatan kesihatan atau berjumpa dengan doktor hendaklah seboleh-bolehnya dielakkan dalam waktu persekolahan kecuali dalam kecemasan. Surat rawatan diambil di pejabat dengan tandatangan oleh Guru Besar .

B. PERHIMPUNAN

Perhimpunan mingguan diadakan pada setiap hari isnin mulai Jam 7.45 pagi. Selepas perhimpunan murid-murid dikehendaki bersurai dengan teratur dan senyap. Perhimpunan akan diadakan jika pihak sekolah fikirkan perlu pada bila-bila masa.

C. ALAT- ALAT SEKOLAH

Murid murid tidak dibenarkan menggunakan alat- alat sekolah tanpa kebenaran. Alat-alat tidak boleh dibawa keluar dari kawasan sekolah. Tidak dibenarkan menukar kerusi dan meja sesuka hati tanpa kebenaran. Murid-murid tidak dibenarkan memegang kunci sekolah melainkan dengan arahan dan kebenaran. Murid dilarang melukis atau menconteng di dinding banggunan dan papan kenyataan sekolah. Murid dilarang menggunakan tandas guru. Dilarang memetik bunga dan merosakkan pokok-pokok tanaman dikawasan sekolah. Segala kerosakan alat-alat akibat kesalahan muird boleh di denda atau di tuntut ganti rugi oleh Pihak Sekolah. Murid dilarang menggunakan telifon membuat atau menerima panggilan di sekolah.

D. KEGIATAN KOKURIKULUM Setiap murid tahap 2 dikehendaki menyertai satu permainan, satu badan beruniform dan satu persatuan akademik.

Murid yang tidak dapat menyertai aktiviti kokurikulum hendaklah mendapatkan surat pengesahan doktor untuk pengecualian.

Pakaian yang sesuai hendaklah digunakan semasa aktiviti permainan, pakaian seragam yang betul untuk badan beruniform dan pakaian seragam sekolah semasa aktiviti persatuan.

Murid yang menyertai pertandingan atau mewakili sekolah hendaklah berpakaian bersesuaian dan kemas serta menjaga nama baik sekolah setiap waktu.

Murid dilarang menyertai mana-mana majlis/ pertandingan yang bukan anjuran sekolah kecuali mendapat kebenaran sekolah. (Rujukan : Bil dlm J.Pend.Pk (AM 426). Murid Perempuan dilarang menyertai peraduan ratu cantik dan seumpamanya.

E. PERATURAN LALU LINTAS

Muird mestilah mematuhi peraturan lalu lintas yang telah di tetapkan oleh pihak berkenaan.

Murid di larang berbasikal di kawasan sekolah. Semua basikal dikunci dan diletakkan di kawasan letak basikal.

Muird yang menaiki bas hendaklah menunggu di perhentian bas, sehingga bas tiba.

Murid yang balik dengan Ibu/Bapa/Penjaga mestilah menunggu di ruang dalam hadapan sekolah sehingga penjaga mereka datang mengambil mereka.

F. SURAT MENYURAT

Murid tidak dibenarkan untuk berutus dengan menggunakan alamat sekolah. Pihak sekolah mempunyai kuasa untuk membuka dan membaca surat-surat yang dikirimkan kepada murid menggunakan alamat sekolah.

G. PAKAIAN

LENCANASemua murid memakai lencana sekolah apabila memakai pakaian seragam sekolah. Lencana sekolah mesti dipakai semasa berada di kawasan sekolah atau dalam mana-mana upacara di sekolah yang mengambil bahagian

SELUARSemua murid lelaki hendaklah memakai seluar berwarna biru tua. Seluar yang dipakai ketika PdP Pendidikan Jasmani boleh berwarna Biru tua atau hitam dan bersesuaian untuk pergerakan anggota.

STOKINHanya stokin putih dibenarkan dipakai oleh murid semasa di sekolah dan juga ketika mengambil bahagian dalam aktiviti rasmi di luar sekolah. Stokin berwarna tidak dibenarkan sama sekali.

KASUTKasut Sekolah kain sahaja di benarkan. Kasut berbelang-belang dan kasut trek tidak dibenarkan sama sekali kecuali ketika PdP Pendidikan Jasmani dan Kesihatan.

TALI PINGGANGLebar tidak melebihi 1.5 inci termasuk kepalanya.

PAKIAN MURID PEREMPUANBaju putih tangan pendek dengan gaun biru tua yang labuhnya hendaklah sampai ke lutut. Baju T tidak dibenarkan. Semas Pendidikan Jasmani seluar pendek atau panjang berwarna biru tua atau hitam harus dipakai. Kasut dan stokin adalah sama seperti murid lelaki. Murid perempuan tidak dibenarkan memakai perhiasan diri, barang kemas atau bunga dan alat solek.

RAMBUTMurid perempuan mempunyai rambut yang panjang iaitu yang mencecah bahu hendaklah di ikat dan dandan dengan raben hitam atau putih. Rambut Pendek hendaklah sentiasa kemas dan rapi. Rambut dihadapan tidak boleh menutup bahagian muka.Muird lelaki mestilah berambut pendek dan tidak mencecah kolar baju dan tidak tebal bahagian belakang rambut tidak dibenarkan berjambul dan berekor belakang. Rambut mestilah sentiasa bersih dan kemas diikat.

HAL-HAL LAINKebersihan diri, bilik darjah dan kawasan sekolah hendaklah dijaga dan diutamakan. Murid ditegah membazir tenaga elektrik dan air. Setiap kemalangan atau kecemasan yang berlaku harus dilaporkan kepada guru bertugas. Murid dilarang masuk kepejabat dan bilik guru tanpa kebenaran.

CATATANJawatan kuasa Pentadbiran mempunyai hak membuat keputusan mengenai peraturan sekolah ini. Walau bagaimanapun peraturan ini adalah tertakluk kepada pindaan apabila AJK yang tersebut tadi mendapati ianya perlu dipindakan.

PANDUAN AM DAN TANGGUNGJAWAB GURU & KAKITANGAN

1. KEHADIRAN PEGAWAI (Pegawai bermakna Guru & Kakitangan Sekolah)

a. Setiap pegawai dimestikan menandatangani buku kedatangan yang telah ditetapkan apabila sampai untuk bertugas dan sewaktu pulang (pada hari-hari bertugas).b. Semua guru dikehendaki berada di sekolah selewat-lewatnya sebelum jam 7.30 pagi. Loceng dibunyikan untuk memulakan bacaan pagi pada pukul 7.30 dan tamat pada pukul 7.45 pagi.

Pegawai yang tidak dapat hadir bertugas

a. Jika seseorang pegawai tidak dapat hadir bertugas kerana sesuatu sebab seperti sakit/kemalangan, pegawai tersebut hendaklah menghubungi Guru Besar atau Penolong Kanan (Pentadbiran) secepat mungkin supaya Jadual Ganti dapat disediakan.b. Pegawai yang mendapat cuti sakit tidak boleh berada di mana-mana tempat melainkan di rumahnya atau di tempat beliau mendapatkan rawatan.c. Sijil sakit atau Surat akuan Doktor hendaklah diserahkan kepada Guru besar atau Penolong Kanan (Pentadbiran) apabila beliau kembali bertugas.

2. KESETIAAN

Semua pegawai diharapkan memberi kerjasama dan kesetiaan kepada sekolah.Ini demi mengharumkan nama sekolah, mempertingkatkan kecekapan dalam menjalankan tugas, mempertingkatkan prestasi sekolah dan mempastikan kelancaran perjalanan pentadbiran sekolah. Guru-guru juga diminta untuk menanamkan semangat kesetiaan dan semangat sekolah penyayang kepada murid- murid serta membantu mereka mematuhi peraturan sekolah.

3. SIKAP GURU TERHADAP MURID

Guru hendaklah mempunyai sikap positif dan penyayang terhadap murid serta memahami dan bersimpati terhadap masalah-masalah mereka. Hormat terhadap guru perlu dikekalkan dalam bentuk earning the respect dan not forcing to be respected. Semua tindakan yang dikenakan terhadap murid mestilah bercorak pendidikan.Guru-guru diminta untuk mengenali nama setiap orang murid dalam kelasnya dan melibatkan semua murid dalam pengajaran dan pembelajaran. Elakkan terdapat the nameless and faceless student di dalam kelas. Guru perlu cuba memahami murid secara mendalam supaya dapat membantu mereka mengatasi awal kanak-kanak. 4. PAKAIAN Guru-guru hendaklah mematuhi etika perguruan dan code of conduct yang diterima oleh masyarakat umum. Pakaian guru dan kakitangan mestilah bersesuaian untuk menjalankan tugas. Baju T hanya sesuai untuk kegiatan kokurikulum dan Pengajaran Pendidikan Jasmani (Rujuk Pekeliling Ikhtisas Bil.6/1985.KP.(BS)8591 Jld.II/(36).

5. KERJA KELAS

5.1 Guru tidak dibenarkan duduk sahaja semasa mengajar. Dalam kelas guru-guru dikehendaki mengajar serta mengawas kelakuan murid. Walaupun kerja-kerja diberikan kepada murid guru seharusnya bertindak cergas terhadap murid dan memberi bantuan dan pertolongan kepada murid.5.2 Kerja-kerja memeriksa buku rampaian, kertas ujian dan sebagainya tidak dibenarkan dibuat dalam bilik darjah masa sepatutnya mengajar. Walau bagaimana pun jika terdapat latihan-latihan yang memerlukan pembetulan pada masa itu, maka guru bolehlah memeriksa kerja-kerja yang telah diberikan.

5.3 Rampaian/Latihan untuk murid hendaklah diadakan sebanyak mungkin. Semua latihan dan rampaian yang diberikan hendaklah diperiksa oleh guru. Pastikan muird membuat pembetulan di atas kerja-kerja latihan dengan teliti dan segala kesalahan di highlightkan supaya murid sedar dan faham sebab kesalahan tersebut.5.4 Mengulangkaji/Kelas tambahan perlu diadakan terutama bagi murid Tahun 6. Kelas Ini. perlu dirancang supaya mendapat hasil yang maksimum. Belajar sendiri atau membuat kerja sendiri tidak dibenarkan.

6. PELAKSANAAN KELAS GURU GANTI

Apabila seseorang guru ditugaskan mengganti guru yang tidak hadir bertugas, beliau dikehendaki mengajar mata pelajaran yang telah ditetapkan jika boleh (meneruskan usaha guru yang digantikan).Jika tidak guru ganti bolehlah menyentuh perkara-pperkara yang berfaedah dan memberi ilmu pengetahuan kepada murid. Guru tidak dibenarkan membuat kerja sendiri semasa berada dalam kelas tersebut.6.1 Guru ganti menerima arahan melaksanakan kelas ganti melalui buku rekod guru ganti dengan guru sendiri menandatanganinya apabila diedarkan oleh pihak pentadbir.

6.2 Guru ganti melaksanakan PdP waktu kelas ganti dengan : a. masuk kelas menepati masa b. keluar kelas menepati masa c. aktiviti melibatkan semua murid d. menggunakan bahan PdP yang sesuai e. arah murid mencatat nota f. murid membuat latihan

6.3 Jika guru ganti tidak melaksanakan PdP seperti jadual ganti, aktiviti lain yang boleh dijalankan ialah a. arah murid belajar atau buat kerja sendiri b. arah murid mengulang kaji c. melaksanakan aktiviti luar bilik darjah seperti gotong royong,bersih kawasan,dll. d. memberi motivasi e. mengajar matapelajaran kepakarannya f. memberi latihan g. mengajar menggunakan modul h. membawa murid ke Pusat Sumber i. mengawal disiplin murid yang baik

7. TUGAS KOKURIKULUM

7.1 Semasa menjalankan tugas aktiviti kokurikulum, guru pengawas/guru bertugas dikehendaki berada di tempat aktiviti itu dijalankan untuk membimbing dan juga menjaga keselamatan murid.

7.2 Adalah diharapkan semua pegawai dapat menghadiri aktiviti-aktiviti di mana pasukan/murid sekolah ini mengambil bahagian sama ada di kawasan sekolah atau di luar kawasan sekolah. Kehadiran guru-guru dan kakitangan sekolah di aktiviti tersebut akan memberi dorongan dan galakan kepada murid-murid yang mengambil bahagian.

8. KURSUS

Setiap pegawai adalah digalakkan mengikuti kursus-kursus yang dikeluarkan oleh pihak PPD/JPN/KPM atau kursus-kursus yang dianjurkan oleh badan-badan yang diakui sah.

9. MENULIS SURAT / BERJUMPA PIHAK SEKOLAH

Sebarang surat-menyurat atau berjumpa dengan pihak atasan hendaklah melalui Guru Besar iaitu melalui saluran tertentu sebagimana termaktub dalam Perintah Am tersebut.

10. BUKU PERSEDIAAN MENGAJAR

Buku rekod mengajar hendaklah ditulis denga kemas dan teratur dan sentiasa kemaskini.Semua butir di bawah hendaklah dilengkapkan.

a. Butir Peribadi Gurub. Jadual Waktu Peribadic. Jadual Waktu kelas (bagi guru kelas)d. Daftar buku rujukan gurue. Senarai Buku Teks Muridf. Sukatan Pelajaran yang lengkap bagi semua mata pelajaran yang diajarg. Rancangan pelajaran yang lengkaph. Rekod pelajaran mingguan/hariani. Keputusan ujianj. Soalan-soalan ujiank. Daftar murid

Buku rekod mengajar hendaklah diserahakan ke Pejabat Sekolah setiap hari Jumaat.Guru yang tidak hadir bertugas TIDAK dibenarkan menulis CUTI SAKIT atau CUTI TANPA REKOD atau HADIR KURSUS di tempat rekod pengajaran harian. Rekod pengajaran yang sepatutnya dituliskan bagi memudahkan Guru Ganti menjalankan pengajaran. Guru yang tidak hadir bolehlah memaklumkan bahawa pengajaran tidak dijalankan di akhir muka surat buku tersebut.

11. MASA TIDAK MENGAJAR (Free Periods)

Pekeliling Ikhtisas Bil.3/1981 mengenai Penggunaan Waktu Tidak mengajar/Waktu terluang (Free Period) oleh guru-guru.

1. Guru-guru di sekolah biasanya mempunyai waktu-waktu tidak mengajar/waktu luang(free period) seperti yang ditetapkan dalam waktu mengajar masing-masing. Didapati ada sebahagian kecil guru-guru menganggapnya sebagai masa tidak bekerja. Anggapan ini salah dan perlu diperbetulkan.2. Oleh itu adalah diingatkjan semua guru bahawa waktu tidak mengajar/waktu luang adalah masa bekerja.3. Guru Besar boleh mengarahkan guru-guru menggunakan masa itu antara lain untuk:-a. Menggantikan guru-guru yang tidak hadir bertugas.b. Membuat persediaan pengajaran seperti membaca buku tambahanc. Memeriksa buku latihan muridd. Mengadakan pertemuan khas dengan murid bermasalah pelajaran yang diajare. Penyediaan aktiviti gerakerja kokurikulumf. Lain-lain tugas yang difikirkan perlu atau diarahkan oleh Guru Besar.

Tegasnya waktu tidak mengajar itu mestilah diisikan dengan kerja-kerja yang memberikan faedah kepada murid- murid khasnya dan kepada sekolah amnya.

12. KELUAR WAKTU MENGAJAR

Tidak dibenarkan pegawai meninggalkan kawasan sekolah dalam masa waktu bertugas kecuali jika sesuatu perkara yang tidak dapat dielakkan atau arahan daripada pihak pentadbir.

PERINCIAN PERSEKOLAHAN TAHUN 2013

PENGGALCUTI DAN HARI PERSEKOLAHANMULAAKHIRBIL.HARIBIL.MINGGU

1Hari Persekolahan02.01.201322.03.20135812

Cuti Pertengahan Penggal 123.03.201331.03.201391

Hari Persekolahan01.04.201324.05.2013408

Cuti Pertengahan Tahun25.05.201309.06.2013162

2Hari Persekolahan10.06.201306.08.20134209

Cuti Pertengahan Penggal 207.08.201318.08.2013121

Hari Persekolahan19.08.201315.11.20136513

Cuti Akhir Tahun16.11.2013

01.01.2014476

Jumlah28952

Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am: 205Jumlah Hari Cuti Penggal: 84

HARI HARI KELEPASAN AM NEGERI PERAK DARUL RIDZUAN 2013

Hari hari kelepasan Am di dan bagi Negeri Perak Darul Ridzuan tahun 2012 adalah ditetapkan seperti berikut

Hari-hari kelepasan Am Negeri (i) Tahun Baru 201301 Januari 2013Selasa(ii) Thaipusam27 Februari 2013Ahad(iii) Hari Keputeraan D.Y.M.M Sultan Perak19 April 2013Jumaat(iv) Hari Nuzul Al Quran06 Ogos2013IsninHari-hari kelepasan Am Persekutuan(i) Tahun Baru Cina11 Februari2013Isnin12 Februari2013Selasa(ii) Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W24 Januari 2013Khamis( Maulidur Rasul ) (iii) Hari Pekerja01 Mei 2013Rabu(iv) Hari Wesak24 Mei 2013Jumaat(v) Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda01 Jun2013SabtuYang Dipertua Agong(vi) Hari Raya Puasa ( * )08 Ogos2013Khamis09 Ogos2013Jumaat(vii) Hari Kebangsaan31 Ogos2013Sabtu(viii) Hari Malaysia16 September2013Isnin(ix) Hari Raya Qurban15 Oktober 2013Selasa(x) Hari Deepavali( * ) 02 November2013Sabtu(xi) Awal Muharram (Maah Hijrah )05 November2013Selasa(xii) Hari Krismas25 Disember 2013RabuCatatan( * ) Tertakluk kepada Perubahan

Peringatan :1 Jika Mana-mana Hari Kelepasan Am Negeri Jatuh pada Hari Kelepasan Mingguan Maka hari berikutnya hendaklah menjadi hari kelepasan am, dan jika hari sedemikian adalah sememangnya hari kelepasan am maka hari yang berikutnya hendaklah menjadi kelepasan am.2.Jika Hari Kelepasan Am itu jatuh pada hari Sabtu itu juga adalah merupakan Hari Kelepasan AM dan tidak akan diganti pada hari-hari yang lain.

CUTI GANTI DAN CUTI PERISTIWA 2013

A. DEEPAVALI

TARIKH CUTIJENIS CUTITARIKH GANTI

01.11.2013 ( JUMAAT )CUTI PERISTIWATIDAK PERLU GANTI

04.11.2013 ( ISNIN )CUTI BERGANTI20.07.2013 ( SABTU )

B. PERAYAAN PONGGAL *

TARIKH CUTIJENIS CUTITARIKH GANTI

14.01.2013 ( ISNIN )CUTI PERISTIWATIDAK PERLU GANTI

C. *

TARIKH CUTIJENIS CUTITARIKH GANTI

CUTI PERISTIWATIDAK PERLU GANTI

D. *

TARIKH CUTIJENIS CUTITARIKH GANTI

CUTI PERISTIWATIDAK PERLU GANTI

Catatan( * ) Tertakluk kepada Perubahan

- 0 -

MAKLUMAT GURU DAN STAF SOKONGAN 2013BILNAMA GURUJAWATANNO.K.PNO. FAILTARIKHLANTIKANTARIKH SAHOPSYENNO.TEL

1PN.DENIS MARY A/P SAVARIMUTHUGURU BESAR590605-08-6082A1642901.01.199401.01.1997PT012-5920838

2EN.MAGENDRAN A/L MUNIANDYGURU KANAN PENTADBIRAN791210-08-5449A5951603.01.200503.01.2006PT/MT012-2728746

3EN.SATHEESH A/L NADARAJAGURU KANAN HEM820205-05-6009A1531103.01.200703.01.2008PT/MT012-5938002

4PN.SARASWATHY A/P RAMALINGGAMGURU KANAN KO-KU790810-07-5426A1969201.02.200601.02.2007BT/SC016-4247208

5EN.PARAMISVARAN A/L RAMASAMYGURU780225-08-5499A2194109.11.200902.01.2010P.SOSIAL019-5774934

6PN.SHAMINI DEVI A/P POONGAVANAMGURU840401-08-5888A2689316.08.201016.08.2011PT016-5208284

7EN.CHRISTOPHER A/L SAMUELGURU830808-08-5039A1007403.12.200503.12.2006PT/SC019-5181881

8EN.DAVID RAJAN A/L MANIKER RAJGURU750223-08-6343A2020002.01.200902.01.2010PT/SC0124497507

9PN.U.DAYALANI A/P UTHAMASEELANGURU720202-10-55369660501.01.199401.01.1995PT012-5731498

10CIK.THEVALETCHUMY A/P NADARAJANGURU891126- 04-527401.07.2013P.KHAS014-6495701

11PN.RANI A/P SUBRAMANIAMGURU690306 -08-5758

8112316.01.199916.01.2002BT012-5397979

NAMA STAF SOKONGAN

1EN.JAAPAR BIN SHARIPJAGA R1560511-08-55674746102.07.198502.07.1986016-4149485

2EN.SALVARAJA A/L SATHARAMANPRA(PEKEBUN)620721-08-56714783102.05.198613.12.1988016-5624350

3CIK.NORSUHANA BINTI MATPTPO (PEMBANTU TADBIR )851227-14-5016A2517803.12.200922.02.2012017-5263351

PELAN SEKOLAH

PELAN KECEMASAN SEKOLAH

2.3 Carta Organisasi Sekolah

CARTA ORGANISASI PENTADBIRAN SEKOLAH2013

GURU BESARPentadbiran & PengurusanPerancanganPengorganisasianPengawalanPenilaianPendorongGURU KANAN HEM3KKebajikan & KesihatanBimbinganSkim Pinjaman Buku TeksRMTStok / InventoriKantinKWAMP/ e-kasihSBTSMMDadah (PPDa)Disiplin & Pengawas (SSDM)GURU KANAN KOKURIKULUMPersatuan / KelabPermainanBadan BeruniformSukan TahunanHari KecemerlanganHari GuruBulan KemerdekaanLawatan Sambutan PerayaanSEGAKPerkhemahan PengakapProgram 1 Murid 1 SukanGURU KANAN PENTADBIRANPanitia Pusat Sumber/PerpustakaanPeperiksaan /PenilaianPanel UPSRProgram BacaanJadual Waktu Kelas/Persendirian/GantiICTPemulihanHead- CountLDPProgram LINUSPLBS BM/BIKajian TindakanPIBGJBPS

SENARAI NAMA GURU DAN JAWATAN DALAM PENGURUSAN SEKOLAH 2013

BilNamaJawatan/ Bidang PengurusanKetua Bidang/Tugas

1.Pn.S.Denis MaryGuru Besar

- Pentadbiran & Pengurusan - Kewangan dan Akaun - Dokumen dan Rekod - Pengurusan Kurikulum - Pengurusan Hal Ehwal Murid - Pengurusan Kokurikulum - Pengurusan Persekitaran dan Kemudahan Fizikal - Pengurusan Pencerapan Pengajaran Dan Pembelajaran Pentadbiran & Pengurusan Kewangan dan Akaun Perjawatan Pengurusan Kurikulum/HEM/Koku Pengurusan Aset Pengurusan Kemudahan Fizikal Pengerusi PIPP

2.En.M.MagendranGuru Kanan Pentadbiran

Pengurusan Panitia Mata Pelajaran Pengurusan Jadual Waktu Kelas/Persendirian/Ganti Pengurusan Pengajaran Dan Pembelajaran Pengurusan Pencerapan Pengajaran Dan Pembelajaran Pengurusan Penilaian Dan Peperiksaan Pengurusan Perkembangan Staf /LDP

Naib Pengerusi PIPP Pegawai Aset & Invontori Sekolah Program selepas UPSR Ketua Pantia Matematik Panel UPSR Jadual Waktu Kelas/Persendirian/Ganti/Tambahan Bendahari PIBG Bimbingan&Kaunseling Hari Kecemerlangan/Anugerah Guru Data Ko-Ku (Penolong Penyelaras Persatuan Bahasa Tamil)

3.En.N.SatheeshGuru kanan HEM

Pengurusan Disiplin Pengurusan Bimbingan Pengurusan Bantuan/Kebajikan Murid Pengurusan Keselamatan,Kesihatan dan Keceriaan Pengurusan Pendaftaran dan Penempatan Murid Pengurusan Kantin Pengurusan Aduan dan Maklum Balas Pelanggan

Penyelaras Prog.Susu & vitamin 1 Malaysia Ketua Panitia Bahasa Tamil KWAMP/e-Kasih SMM / APMD RMT/PSS / Vitamin 1 Malaysia Guru Kelas Tahun 2 Pen.PLBS Bahasa Malaysia Ko-Ku (Penolong Penyelaras Olahraga) Setiausaha Lawatan Sambil Belajar Program RIMUP Penyelaras PBS sekolah Pegawai Penerima Aset Mengurus pendaftaran murid ke sekolah menengah

BilNamaJawatan/ Bidang PengurusanKetua Bidang/Tugas

4.Pn. R. SaraswathyGuru Kanan Ko-Kurikulum

- Pengurusan Sukan dan Permainan - Pengurusan Persatuan dan Kelab - Pengurusan Unit Beruniform - Pengurusan Sukan Tahunan

- Ketua Panitia B.Tamil Peg. Pemeriksa Stok & Inventori Guru Kelas Tahun 6 Ko-Ku ( Penyelaras Persatuan B.Tamil ) SPBT Ketua Panitia P.Moral Ketua Panitia P.Seni Kebajikan & Kesihatan Murid Pen. Penyelaras Prog. 3K

5.En.R.ParamisvaranS/U Peperiksaan Peg. Pelupusan Aset Penyelaras Prog TID Thn 6 Penyelaras SEGAK Guru PKJR ( Pen. Keselamatan dan Jalan Raya ) Ketua Panitia BM / PJ Setiausaha Peperiksaan Guru Pemulihan BM Head-Count Program Literasi Program LINUS (BM) Ko-Ku ( Penyelaras Persatuan Bahasa Melayu ) Penyelaras PASAK Peelaras PROTIM Setiausaha PBS sekolah

6.En.S.ChristopherGuru Disipin Setiausaha PIPP Ketua Panitia BI Guru Disipin & Pengawas SSDM PLBS BI Penyelaras Prog 3K Pencegahan Dadah (PPDa) Guru Kelas Tahun 3 Ko-Ku ( Penyelaras Pengakap) Setiausaha Bulan Kemerdekaan Pen.Penyelaras SEGAK Penyelaras Prog 1Murid 1Sukan

7.En.M.David RajanGuru ICT Pen.Penyelaras Prog. Susu & Vitamin 1 Malaysia S/U Perkhemahan S/U Sukan Pen. Penyelaras Prog. 3K SSQS Pen. Guru Data Penyelaras LDP Pegawai Penerima Aset Setiausaha Hari Anugerah Kecemerlangan Guru Kelas Tahun 4

BilNamaJawatan/ Bidang PengurusanKetua Bidang/Tugas

8.Pn.G.Shamini DeviGuru Linus/Literasi Penolong Penyelaras Sambutan Hari Guru Kebajikan & Kesihatan Murid Guru Kelas Tahun 5 Penolong PLBS Bahasa Malaysia Ko-Ku ( Penyelaras Olahraga) Penyelaras Kelab Guru Penolong Penyelaras Pusat Sumber Setiausaha MBM/MBI Guru Penyelaras Literasi / Linus Mengurus Bank Soalan Guru Penerima Aset

9.Pn. U. DayalaniGuru Media dan Pusat Sumber - Ketua Panitia Sains Kebajikan & Kesihatan Murid Perempuan Penyelaras Program Bacaan Penyelaras Program Nilam Ko-Ku ( Penolong Penyelaras Persatuan Bahasa Tamil ) Penyelaras Pusat Sumber Penolong Penyelaras SPBT Penolong Penyelaras Program Susu &Vitamin 1 Malaysia] Sambutan Perayaan Ponggal&Saraswathy Pooja Hari Kanak-kanak Guru Kelas Tahun 1 Penyelaras Prog. Transisi Tahun 1

10.Cik.M.BawaniGuru Penolong Guru Media dan Pusat Sumber Guru Penolong LINUS/LITERASI Guru Penolong Guru Pemulihan Guru Penolong Mengurus Profil Sekolah Guru Penolong Program NILAM Membantu Menyelaras Semua Program Sekolah

11.

2.3 Carta Organisasi Sekolah

CARTA ORGANISASI PENGURUSAN SEKOLAH 2013

GURU BESARPN.S.DENIS MARY

PENYELARAS SPBTPN.R.SARASWATHYGURU KANAN KO-KURIKULUMEN.R.SARASWATHYPENYELARAS LINUS / LITERASI PN.G.SHAMINI DEVI SETIAUSHA PEPERIKSAANEN.R.PARAMISVARANGURU 3K (KEBERSIHAN,KECERIAAN &KESELAMATAN)EN.S.CHRISTOPHERGURU KANAN HEMEN.N.SATHEESHGURU DISIPLINEN.S.CHRISTOPHERGURU KANAN PENTADBIRANEN.M.MAGENDRANGURU MEDIA/ P/SUMBERPN. U. DAYALANI

GURU ICT & SCHOOL NETEN.M.DAVID RAJAN

PEGAWAI RENDAH AMEN.S.SELVARAJAHJAGAEN.JAAPAR BIN SHARIPPEMBANTU TADBIRCIK.NOR SUHANA BINTI MAT

JAWATANKUASA PELAN INDUK PEMBANGUNAN PENDIDIKAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha :En.S.ChristopherAJK :Semua GuruJAWATANKUASA KEWANGAN DAN AKAUN SEKOLAH / KEUTUHAN DAN INTEGRITI SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Setiausaha:Cik.Nor Suhana Bt. Mat ( Pembantu Tadbir N17 )AJK:En.N.Satheesh - Bahasa Tamil :En.R.Paramisvaran Bahasa Melayu:En.S.Christopher Bahasa Inggeris,PJK:En.M.Magendran Matematik: Pn.U.Dayalani - Sains:En.M.David Rajan Kemahiran Hidup:Cik M. Bawani Pen.Muzik,Pen.Sivik dan Kewarganegaraan:Pn.G.Shamini Devi Kajian Tempatan:Pn.R.Saraswathy Pen.Seni Visual,Pen.Moral: JAWATANKUASA ASET SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:Cik.Nor Suhana Bt. Mat ( Pembantu Tadbir N17 )Pegawai Aset:En.M.Magendran ( GK 1 )Penerima Aset:Pn.G.Shamini Devi:En.M.David RajanEn.N.SatheeshPemeriksa Aset:Pn.R.SaraswathyPegawai Pelupusan:En.R.ParamisvaranJAWATANKUASA PENGURUSAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:Cik.Nor Suhana Bt. Mat ( Pembantu Tadbir N17 )AJK:En.N.Satheesh ( GK.HEM ):En.R.Saraswathy(GK KOKU )

JAWATANKUASA STANDARD KUALITI PENDIDIKAN MALAYSIA 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Penyelaras/Setiausaha:En.R.ParamisvaranAJK:En.M.David Rajan:Pn.G.Shamini Devi:En.S.Christopher:Pn.U.Dayalani : Cik.M.Bawani

JAWATANKUASA PUSAT SUMBER SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Penyelaras:Pn.U.DayalaniSetiausaha:Pn.G.Shamini DeviAJK:Semua Ketua Panitia

JAWATANKUASA PROFIL SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Penyelaras:En.M.David RajanSetiausaha:En.R.ParamisvaranAJK:En.M.David Rajan:Pn.G.Shamini Devi:En.S.Christopher:Cik.M.Bawani

JAWATANKUASA PENGURUSAN PEJABAT DAN STAFF SOKONGAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Pembantu Tadbir:Cik Nor Suhana Bt Mat

JAWATANKUASA ICT & SCHOOL NET SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Setiausaha:En.M.David RajanAJK:Pn.R.Saraswathy:En.R.Paramisvaran:Pn.U.Dayalani:Pn.G.Shamini Devi:En.S.Christopher:Cik.M.Bawani

JAWATANKUASA BILIK GERAKAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Timbalan Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha: Pn.U.DayalaniAJK:En.N.Satheesh ( GK HEM ):Pn.R.Saraswathy:En.M.David Rajan:En.R.Paramisvaran:Pn.G.Shamini Devi:En.S.Christopher:Cik.M.Bawani

JAWATANKUASA PERALATAN DAN PERABOT SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Penyelaras:Cik Nor Suhana Bt Mat ( Pembantu Tadbir N17 )AJK:En.R.Paramisvaran:En.M.David Rajan

JAWATANKUASA JPMS SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Naib Pengerusi 1:En.N.Satheesh ( GK HEM )Naib Pengerusi 2:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Penyelaras:En.M.MagendranAJK:Semua Guru dan Staff Sokongan Sekolah

SJK (TAMIL) LADANG KAMPAR, 31900 KAMPAR, PERAKCARTA ORGANISASI JAWATANKUASA KURIKULUM 2013

PENGERUSIPN. DENIS MARY(GURU BESAR)NAIB PENGERUSI 3PN.S.SARASWATHYGK KO-KUGURU MEDIA/PUSAT SUMBERPN.U.DAYALANINAIB PENGERUSI 1EN.M.MAGENDRANGURU KANAN KURIKULUMSETIAUSAHAEN.R.PARAMISVARANNAIB PENGERUSI 2EN.N.SATHEESHGK HEMAJKGURU JADUAL WAKTUEN.M.MAGENDRANSETIAUSAHAPEPERIKSAANEN.R.PARAMISVARANPENYELARAS SPBTPN.S.SARASWATHYGURU PEMULIHANEN.R.PARAMISVARANBIMBINGAN& KAUNSELINGEN.M.MAGENDRANSEMUA KETUA PANITIAGURU PENYELARAS TAHUN 1-6

ICT & SCHOOL NETEN.M.DAVID RAJANPENYELARAS PLBSEN.S.CHRISTOPHERPENYELARAS PBSEN.N.SATHEESHGURU DATA EN.M.MAGENDRAN

PENYELARAS PPSMIPN.R.SARASWATHYPENYELARAS KSSREN.S.CHRISTOPHERPENYELARAS PROTIM EN.R.PARAMISVARAN

PENYELARAS LINUSPN.G.SHAMINIDEVI

PENYELARAS LDPEN.M.DAVID RAJANPENYELARAS MBM/MBIPN.G.SHAMINIDEVI

BIDANG TUGAS KURIKULUM JAWATANKUASA KURIKULUM SEKOLAH

Menyediakan serta memperbaiki atau meninggikan taraf dan mutu kegiatan-kegiatan kurikulum. Program-program: Menyediakan serta memperbaiki kegiatan kurikulum sekolah.

Program-program kecil :Menyediakan serta memperbaiki kegiatan-kegiatan pengajaran dan pembelajaran.

Kegiatan / Projek : 1.1 Mengesan dan menyenaraikan aktiviti-aktiviti pengajaran pembelajaran dalam bilik darjah1.1.1 Mengesan dan menyenaraikan kegiatan-kegiatan pengajaran pembelajaran di luar bilik darjah tetapi berkaitan dengan bidang kurikulum 1.1.2 Merancangkan cara-cara untuk memperbaiki mutu kegiatan-kegiatan tersebut.1.1.3 Menyediakan serta memperbaiki taraf dan mutu yang bertanggungjawab melaksanakan program kurikulum:1.1.2 Mengesan kecekapan-kecekapan, minat- minat, anggapan-anggapan untuk kemajuan diri bagi seorang guru dan semua murid1.1.3 Menentukan dasar dan usaha rasmi untuk perkembangan guru secara berkualiti dan kuantitatif, Membina dan melaksanakan rancangan perkembangan staf secara kuantitatif dan kualitatif, berdasarkan kepada keperluan institusi.1.1.4 Menghubungkan guru-guru dengan tugas-tugas pengajaran-pembelajaran di luar bilik darjah berdasarkan kepada timbangtara tertentu.1.1.5 Menghubungkan guru-guru dengan tugas-tugas pengajaran-Pembelajaran di luar bilik darjah yang berikut dalam program kurikulum.1.1.6 Menentukan cara-cara dan langlah-langkah tertentu untuk menyelesaikan konflik yang wujud serta Melaksanakan kegiatan-kegiatan pengajaran-pembelajaran samaada didalam atau diluar bilik darjah.1.1.7 Mempergerakkan guru-guru serta menentukan adanya kepuasan dalam kerja mereka pada masa menjalankan tugas dalam dan diluar bilik darjah.1.1.8 Memperbaki sistem penyeliaan.

1.2 Menyediakan dan memperbaiki staf bukan guru supaya mereka dapat menyumbangkan kepada penglibatan dalam program kurikulum.1.2.1 Pengesanan kecekapan, Keupayaan dan kemampuan, minat-minat, serta ciri-ciri peribadi lain staf bukan guru supaya dapat diperkembangkan dan diperbaiki lagi dari segi kualitatif dan kuantitatifnya. Menyediakan dan melaksankan rancangan memperbaiki kualiti staf bukan guru.1.2.2 Menghubungkan staf bukan guru dengan kegiatan-kegiatan dalam bilik darjah.1.2.3 Menghubungkan staf dengan bukan guru denggan kegiatan di luar bilik darjah yang berkait rapat dengan program kurikulum.1.2.4 Mempergerakkan staf bukan guru kearah menyumbangkan kepada pelaksanaan kegiatan-kegiatan pengajaran-pembelajaran.

1.3 Menyediakan, memperkembangkan, memperbaiki serta merekacipta bahan-bahan sumber untuk mengajar dan belajar.1.3.1 menghubungkan bahan-bahan sumber yang sedia ada dengan kegiatan-kegiatan kurikulum tahunan.1.3.2 Memperbaiki dan menambah (iaitu dari segi Kualitatif dan Kuantitatif) bahan-bahan sumber pendidikan, tertakluk kepada keperluan dan kehendak kegiatan-kegiatan pengajaran-pembelajaran.1.3.3 Merekacipta bahan-bahan sumber pendidikan serta menghubungkan PSS dengan kelompok, Pusat Kegiatan Guru dan Pusat Sumber Negeri.

1.4 Menyediakan, Memperkembangkan serta memperbaiki kaedah-kaedah penujuan-penujuan,teknik-teknik bagi pengajaran dan pembelajaran.1.4.1 Mengumpul kaedah- kaedah, penujuan-penujuan, serta pembaharuan-pembaharuan pengajaran-pengajaran yang boleh digunakan secara global dan yang boleh digunakan untuk mata pelajaran tertentu.1.4.2 Memperkembangkan stail-stail pengajaran pembelajaran diagnostic, yang global dan khas kepada mata pelajaran tertentu.1.4.3 Menilai kejayaan pertandingan bagi stail-stail pengajaran-pembelajaran pilihan.

1.5 Menentukan adanya serta memperbaiki penglibatan murid-murid dalam proses pembelajaran secara langsung.1.5.1 Memperbaiki dan menambahkan penglibatan murid secara langsung dalam proses pengajaran pembelajaran dan kegiatan-kegiatan secara lisan, bertulis dan lain-lain.1.5.2 Menyelaras dan mengkordinatkan secara kerja rumah.1.5.3 Menentukan dan menilaikan sejauh manakah penglibatan murid secara langsung dalam kegiatan-kegiatan pengajaran-pembelajaran.1.5.4 Menghubungkan murid-murid tertentu atau secara berkumpulan dengan kegiatan-kegiatan pengajaran-pembelajaran supaya memaksimumkan usaha dan tenaga manusia serta penggunaan bahan-bahan sumber pendidikan.

1.6 Menilai Kecekapan Murid dalam Kegiatan Kurikulum1.6.1 Mengesan dan Menyenaraikan ujian-ujian global dan yang khas kepada mata pelajaran tententu untuk kegunaan oleh guru-guru.1.6.2 Membina atau menyediakan susunan-susunan latihan-latihan bagi mata pelajaran tertentu untuk kegunaan oleh guru-guru.1.6.3 Mengesan dan menentukan susunan teknik-teknik pembentukan ujian yang global dan yang khas mata pelajaran tertentu.1.6.4 Membina satu susunan ukuran-ukuran penganalisaan ujian.1.6.5 Merekod, melapor memaparkan serta menggunakan ukuran-ukuran penganalisaan ujian untuk mengubahsuaikan program pemulihan program kerjaya dan program pendidikan khas.

JAWATANKUASA KURIKULUM SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.M.Magendran AJK:En.N.Satheesh ( GK.HEM ):Pn.R.Saraswathy (GK KOKU ):Semua Ketua Panitia:Penyelaras PSS:Semua Guru Matapelajaran

JAWATANKUASA PENCERAPAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.M.MagendranAJK:En.N.Satheesh ( GK HEM ):Pn.R.Saraswathy (GK KOKU )

JAWATANKUASA SEMAKAN BUKU LATIHAN MURID 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.M.MagendranAJK:En.N.Satheesh ( GK.HEM ):Pn.R.Saraswathy (GK KOKU )

JAWATANKUASA PPSMI SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 ):En.N.Satheesh ( GK.HEM )Setiausaha:Pn.R.SaraswathyAJK:En.S.Christopher:En.M.David Rajan:Pn.U.DayalaniGuru Buddy:Semua Guru Bahasa Inggeris

JAWATANKUASA JADUAL WAKTU SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.M.David RajanAJK:En.N.Satheesh ( GK.HEM ):Pn.R.Saraswathy (GK KOKU ):Pn .U.Dayalani:En.R.Paramisvaran:Pn.G.Shamini Devi:En.S.Christopher

JAWATANKUASA LINUS SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:Pn.G.Shamini Devi ( Penyelaras Linus)AJK:En.M.David Rajan:En.R.Paramisvaran:Pn.U.Dayalani

JAWATANKUASA PROTIM SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.R.ParamisvaranAJK:En.N.Satheesh:Pn.R.Saraswathy:En.S.Christopher

JAWATANKUASA PLBS BAHASA MALAYSIA/BAHASA INGGERIS SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.R.Paramisvaran / En.S.ChristopherAJK:En.N.Satheesh:Pn.G.Shamini Devi:Cik.N.Thevaletchumy

JAWATANKUASA BANK SOALAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.S.ChristopherAJK:Semua Ketua Panitia

JAWATANKUASA PENILAIAN PEPERIKSAAN SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.R.ParamisvaranPen.Setiausaha:En.N.SatheeshAJK:Semua Ketua Panitia

JAWATANKUASA BUDDY SYSTEM SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.S.ChristopherAJK:Semua Guru PPSMI

JAWATANKUASA ICTL SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )AJK:En,N.Satheesh:Pn.G.Shamini Devi:Pn.R.Saraswathy

JAWATANKUASA PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH (PBS) SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 ):En,N.Satheesh ( GK HEM ):Pn.R.Saraswathy ( GK KOKU )Setiausaha:En.R.ParamisvaranAJK:Semua Ketua Panitia

JAWATANKUASA TRANSISI TAHUN SATU SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:Pn.U.DayalaniAJK:Pn.S.Saraswathy:En.N.Satheesh:En.M.David Rajan:En.R.Paramisvaran:Pn.G.Shamini Devi:En.S.Christopher:Cik.N.Thevaletchumy

JAWATANKUASA PERKEMBANGAN STAFF/LADAP SEKOLAH 2013Pengerusi:Pn.S.Denis Mary ( Guru Besar )Naib Pengerusi:En.M.Magendran ( GK 1 )Setiausaha:En.M.David Rajan AJK:Semua Guru

KETUA PANITIA MATAPELAJARAN 2013

BILMATAPELAJARANNAMA GURU

1BAHASA TAMILEN.N.SATHEESH

2BAHASA MALAYSIAEN.R.PARAMISVARAN

3BAHASA INGGERISEN.S.CHRISTOPHER

4MATEMATIKEN.M.MAGENDRAN

5SAINSPN.U.DAYALANI

6PENDIDIKAN MORALPN.G.SHAMINI DEVI

7KAJIAN TEMPATANCIK.N.THEVALETCHUMY

8PENDIDIKAN SIVIK & KEWARGANEGARAANPN.S.RANI

9PEDIDIKAN MUZIKCIK.N.THEVALETCHUMY

10PENDIDIKAN SENIPN.R.SARASWATHY

11PENDIDIKAN JASMANI & KESIHATANEN.M.DAVID RAJAN

12KEMAHIRAN HIDUPEN.M.DAVID RAJAN

JAWATANKUASA STOK SEKOLAH 2013

BILMATAPELAJARANNAMA GURU

1BAHASA TAMILEN.N.SATHEESH

2BAHASA MALAYSIAEN.R.PARAMISVARAN

3BAHASA INGGERISEN.S.CHRISTOPHER

4MATEMATIKEN.M.MAGENDRAN

5SAINSPN.U.DAYALANI

6PENDIDIKAN MORALPN.G.SHAMINI DEVI

7KAJIAN TEMPATANCIK.N.THEVALETCHUMY

8PENDIDIKAN SIVIK & KEWARGANEGARAANPN.S.RANI

9PEDIDIKAN MUZIKCIK.N.THEVALETCHUMY

10PENDIDIKAN SENIPN.R.SARASWATHY

11PENDIDIKAN JASMANI & KESIHATANEN.M.DAVID RAJAN

12KEMAHIRAN HIDUPEN.M.DAVID RAJAN

13PUSAT SUMBER SEKOLAHPN.U.DAYALANI

JADUAL PENCERAPAN 2013

BILNAMA GURUTEMPOHMATAPELAJARANTEMPOHMATAPELAJARAN

1PN.U.DAYALANIFEBB.TAMILJULAISAINS

2PN.G.SHAMINI DEVIFEBB.MALAYSIAJULAISAINS

3PN.R.SARASWATHYFEBB.TAMILJULAIMATEMATIK

4CIK.N.THEVALETCHUMYFEBB.TAMILJULAIB.MALAYSIA

5EN.R.PARAMISVARANMACB.MALAYSIAOGOSB.MALAYSIA

6EN.M.MAGENDRANMACMATEMATIKOGOSMATEMATIK

7EN.N.SATHEESHMACB.TAMILOGOSMATEMATIK

8EN.M.DAVID RAJANMACMATEMATIKOGOSB.INGGERIS

9EN.S .CHRISTOPHERMACB.TAMILOGOSB.INGGERIS

JADUAL SEMAKAN BUKU LATIHAN 2013

BILSEMAKANTEMPOHPENYEMAK

1PERTAMA21.02.2013 - 22.02.2013GURU BESAR

2KEDUA11.04.2013 - 12.04.2013GURU BESAR

3KETIGA20.06.2013 - 21.06.2013GURU BESAR

4KEEMPAT05.08.2013 - 06.08.2013GURU BESAR

BIDANG TUGAS UNIT-UNITHAL EHWAL MURID

1. Unit-unit di bawah bahagian Hal Ehwal Murid bertanggungjawab terus di bawah Guru besar / GK Hal Ehwal Murid ( GK II ) dalam bidang tugas seperti yang berikut : Disiplin murid semasa persekolahan dan aktiviti kokurikulum. Bimbingan dan Kaunseling. Kesihatan murid:I. Rancangan Makanan TambahanII. Program Susu 1 MalaysiaIII. Rawatan Perubatan / Pergigian MuridIV. Program Vitamin 1 MalaysiaV. Program RIMUP Kebersihan dan keselamatan murid. Kebajikan murid :I. Bantuan daripada badan-badan amal / Jabatan Kebajikan Masyarakat dan sebagainya.II. BiasiswaIII. Bantuan KWAPMIV. Derma pada hari-hari kebesaran seperti Hari Raya / Tahun baru Cina / Deepavali dan sebagainya.V. Program anak angkat Skim Pinjaman Buku Teks(SPBT). Kantin sekolah. Keceriaan sekolah. Bekalan dan perabot sekolah.2. Berusaha meningkatkan kebajikan sekolah dengan memberi buah fikiran / pandangan dalam menggubal peraturan-peraturan sekolah jika perlu dan mengkaji semula dari masa ke semasa bagi tujuan pengubahsuaian.3. Dengan arahan guru besar, membincangkan kes-kes disiplin yang berat sebelum keputusan muktamad diambil ke atas murid yang berkenaan.4. Membincangkan masalah kebajikan murid keseluruhannya dengan tujuan mencari jalan membaiki prestasi kemajuan pelajaran dan disiplin / kelakuan mereka.5. Mengkaji dan menimbangkan pandangan / pendapat / cadangan dari ibubapa dan masyarakat umum mengenai kebajikan / disiplin murid. 6. Memberi pandangan dalam hal perlantikan pengawas-pengawas sekolah.7. Bertanggungjawab memberi pandangan / cadangan kepada Jawatankuasa Keceriaan, Kebersihan dan keindahan sekolah dalam melaksanakan projek / aktiviti yang berkaitan.

JAWATANKUASA BEKALAN DAN PERABOT SEKOLAH

1. Menyimpan senarai perabot sekolah.i. Mengadakan bancian di awal dan akhir tahun.ii. Menyimpan statistik perabot.iii. Mencadangkan pembelian dan pembaikian pada setiap kali mengadakan pemeriksaan.iv. Memeriksa stor tempat simpanan.v. Memeriksa alat kaca yang pecah. vi. Menyimpan buku stok yang dikemaskini.2. Menguruskan jadual membaiki perabot yang rosak dengan menghubungi dan berbincang dengan Guru Kanan Pentadbiran / GK HEM. 3. Mengadakan anggaran :i. Menggadakan anggaran untuk memperbaiki dan membeli perabot.ii. Mencadangkan pembaikian kunci almari dan cara penyimpanan.

JAWATANKUASA DISIPLIN DAN SAHSIAH PELAJAR

1. Peraturan Sekolah Mengesyorkan supaya setiap murid memiliki buku PERATURAN SEKOLAH dengan memberikan kefahaman dan pendedahan kepada isi kandungan buku. Mendidik murid-murid supaya mengamalkan dan mematuhi peraturan sekolah. Membimbing murid-murid mempraktikkan yang positif dan menolak yang negatif dalam melaksanakan orientasi peraturan sekolah kepada semua murid baru.

2. Penguatkuasaan / Pengawasan Melantik, membimbing dan mengorientasi pengawas baru dalam melaksanakan tugas pada awal bulan Januari setiap tahun. Mendapatkan persetujuan dan kebenaran ibubapa/penjaga berhubung dengan perlantikan. Mengadakan perjumpaan atau mesyuarat dengan lembaga pengawas sebulan sekali atau sekurang-kurangnya 4 kali setahun. Menyusun tugasan pengawas dan mendapatkan laporan harian daripada pengawas yang bertugas. Memastikan pengawas sentiasa kelihatan kemas dan menjalankan tugas seperti yang diarahkan. Memberi latihan kepimpinan dari masa ke semasa kepada pengawas-pengawas.

TINDAKAN Menyimpan rekod murid-murid yang melanggar peraturan sekolah dan tindakan yang telah diambil. Menggunakan Sistem SSDM untuk merekod data murid yang melanggar peraturan sekolah untuk tindakan di peringkat PPD. Menghubungi ibu / bapa / penjaga murid yang mempunyai masalah disiplin. Berhubung dengan GK HEM dan guru kaunseling bagi menyelesaikan sesuatu masalah peribadi, pelajar dan sebagainya. Menghantar laporan kepada guru besar mengenai kes disiplin yang serius. Berhubung dengan guru kelas dan membincangkan masalah ponteng sekolah dan kesalahan-kesalahan lain yang dilakukan oleh murid-murid.

JAWATANKUASA SKIM PINJAMAN BUKU TEKS(SPBT)

1. Mengadakan mesyuarat Jawatankuasa Buku Teks dua kali iaitu awal tahun dan akhir tahun. Membahagikan tugas. Taklimat kepada guru kelas. Membahagikan tugas pentadbiran.I. Buku stokII. PengedaranIII. Buku rosak / hilang / laporan2. Pengedaran Buku Teks : Mengedarkan mengikut buku teks. Menentukan tarikh pengedaran. Mengesan sejauh mana keberkesanan dan kelicinan pengedaran. Mengedarkan buku-buku kepada murid-murid yang baru bertukar. Mendapatkan borang SPBT dari murid yang baru masuk dan tukar masuk. Memastikan borang SPBT telah dihantar ke sekolah murid yang bertukar sekolah. Memeriksa semua kelas sama ada buku telah diberi kepada semua murid-murid yang berhak menerimanya. Memastikan setiap guru kelas melengkapkan borang pinjaman SPBT dengan lengkap.3. Borang permohonan SPBT : Mengedarkan borang tersebut kepada semua murid. Borang yang lengkap hendaklah diberi kepada Penyelaras kelas dan seterusnya kepada guru SPBT.4. Mesyuarat ahli Jawatankuasa SPBT. Mengadakan mesyuarat yang dipengerusikan oleh Guru Besar/Guru Kanan bagi menentukan murid-murid yang layak mendapat bantuan SPBT bagi tahun berkenaan.5. Membuat pesanan Buku Teks. Membuat pesanan Buku Teks di pertengahan tahun ke Pejabat Pelajaran Daerah. Melengkapkan borang pesanan SPBT.6. Menyimpan rekod dan dokumen. Menggunakan Sistem E-Mateks untuk merekod bilangan buku yang diterima di sekolah pada pertengahan tahun. Penyelenggaraan fail yang dikemaskini mengikut jenis. Penulisan buku stok yang dikemaskini. Senarai tugas guru tentang pengedaran dan pengumpulan. Menyimpan rekod :I. Buku buku yang telah dihapuskan.II. Buku buku yang telahg rosak.III. Buku buku yang telah hilang.7. Menilai, mentadbir dan merancang keselamatan buku. I. Memeriksa bilik buku teks.II. Membuat peraturan / syarat kepada murid.III. Cara mengedarkan ke sekolah lain.

8. Mengumpul semula buku teks. Menentukan tarikh pengumpulan mengikut kelas. Membuat senarai guru-guru yang bertugas mengumpul mengikut tarikh / hari dan kelas. Melaporkan kepada guru besar tentang perjalanan pengumpulan buku teks berhubung perkara :I. Kelancarannya II. Peratus rosak / hilangIII. Guru yang bertugas9. Surat menyurat, bilangan maklumat dan penyimpanan dokumen.

JAWATANKUASA RANCANGAN MAKANAN TAMBAHAN DANSUSU SEKOLAH 1 MALAYSIA/VITAMIN 1 MALAYSIA (RMT & PS1M/PV1M)

1. Meneliti dan memahami semua arahan dan pekeliling yang berkaitan dengan RMT, PS1M/PV1M yang dikeluarkan oleh PPD, JPN, dan KPM.2. Menyenaraikan nama murid yang layak menerima bantuan di peringkat sekolah.3. Memaklumkan dan mengedarkan tag nama RMT kepada murid-murid yang layak menerima RMT melalui guru kelas.4. Mengikuti perkembangan fizikal murid-murid. Menimbang berat badan dan mengukur ketinggian mereka pada awal dan akhir tahun. 5. Menyemak dan mengawasi menu yang ditetapkan dan kualiti serta kuantiti makanan.6. Memastikan menu yang disajikan itu bermutu dan dapat diterima oleh murid-murid.7. Pastikan murid yang mendapat RMT dapat keluar 5 minit lebih awal sebelum rehat.8. Pastikan ada pengganti sekiranya ada murid yang tidak dapat hadir pada hari tersebut.9. Rekod penerimaan, perbelanjaan, peruntukkan RMT disimpan dengan kemas oleh pihak sekolah. 10. Memastikan susu yang diterima belum sampai tarikh luputnya. Sekiranya berlaku laporkan serta merta kepada GK HEM untuk tindakan susulan.11. Memastikan susu kotak yang diterima disimpan di tempat yang selamat.12. Menyimpan dan memfailkan rekod penerimaan susu.13. Mengadakan mesyuarat bersama AJK RMT, PS1M, PV1M sekurang-kurangnya dua kali setahun dan menyediakan laporan serta minit mesyuarat dan difailkan.

JAWATANKUASA BIMBINGAN DAN KAUNSELING

1. Merancang dan melaksanakan aktiviti-aktiviti yang berkaitan dengan hal bimbingan dan kaunseling murid-murid.2. Menjalankan kursus motivasi mengikut keperluan terutamanya murid-murid tahun enam.3. Bekerjasama dengan guru disiplin, guru kelas dan guru matapelajaran dengan memberi nasihat kepada murid yang menghadapi masalah yang boleh menjejaskan pelajaran mereka.4. Menganjurkan ceramah tentang kesedaran dan kepentingan akademik, kokurikulum dan sahsiah.5. Menyimpan rekod-rekod(sulit) murid yang memerlukan perhatian.6. Menyediakan rancangan tahunan program dan aktiviti perkhidmatan bimbingan dan kaunseling sekolah.7. Mengenalpasti keperluan perkhidmatan Bimbingan dan Kaunseling sekolah melalui kajian keperluan, soal selidik dan temu bual dan perbincangan dengan pelajar, guru, pentadbir, kakitangan sekolah, ibu bapa dan bekas murid.8. Merancang dan mengawal selia rekod dan inventori murid.9. Mengumpul, menyedia, menyebar maklumat, Bimbingan dan Kaunseling kepada semua murid melalui sebarang media yang sesuai.10. Mengelola dan melaksanakan aktiviti Bimbingan dan Kaunseling kelompok dan tunjuk ajar (instructional) yang merangsang perkembangan pelajar secara optimum.11. Merancang, melaksana dan mengawal selia perkhidmatan kaunseling individu secara professional dan beretika.12. Merancang, melaksana dan mengawalselia aktiviti kemahiran belajar untuk semua murid.13. Merancang, menyedia dan mendedahkan murid kepada peluang melanjutkan pelajaran di Sekolah Berasrama Penuh dan Rancangan Khas di sekolah menengah.14. Merancang, melaksana dan mengawal selia program dan aktiviti perkhidmatan konsultasi dan rujukan, berhubung Bimbingan dan Kaunseling, Kerjaya dan Pendidikan Pencegahan Dadah. 15. Memberi khidmat kaunseling krisis kepada murid, guru, kakitangan dan siapa sahaja yang memerlukan.16. Menjadi penyelaras dalam program mentor-mentee sekolah.17. Menjadi urusetia kepada Jawatankuasa Program Sekolah Selamat, Dasar Pendidikan Wajib, Matematik dan Sains dalam bahasa Inggeris dan Dasar Bahasa Tambahan, penempatan murid di sekolah.18. Menjadi penyelaras program-program yang dianjurkan oleh Unit Bimbingan dan Kaunseling, Jabatan Pelajaran Negeri.19. Melaksanakan tugas yang yang diarahkan oleh Ketua Jabatan dari semasa ke semasa.

JAWATANKUASA KECERIAAN SEKOLAH

1. Merancang dan melaksanakan program Malaysia Bersih dan Indah seperti yang disarankan oleh Kerajaan Malaysia di peringkat sekolah seperti :a. Projek taman mini/pondok memasu dan sebagainya. b. Projek menambah tanaman bunga / buah-buahan.c. Projek pondok bacaan.d. Menambah lukisan mural di bangunan sekolah dan lain-lain.2. Merancang serta melaksanakan program keceriaan di bilik dan kawasan bilik darjah.3. Menghubungi pihak-pihak tertentu umpamanya Jabatan Penerangan untuk mendapatkan gambar-gambar pembesar untuk ditampal di bilik-bilik darjah.4. Membentuk jawatankuasa khas mengadili pertandingan bilik dan kawasan bilik darjah.5. Mengadakan jadual khas/format system pemarkahan pertandingan keceriaan tersebut.6. Menyediakan jadual/giliran bertugas murid-murid memunggut sampah di kawasan sekolah.7. Bekerjasama dengan guru bertugas harian mengawasi kebersihan sekolah keseluruhannya.8. Memantau dan memastikan semua bilik darjah dan bilik khas dalam keadaan bersih dan ceria.a) Lantai dalam dan luar bilik darjah disapu, cermin tingkap dilap, sawang dibuang dan bekas sampah dikosongkan setiap hari sebelum permulaan P&P.b) Peralatan dan perabot disusun rapi, carta, gambar dan kata-kata hikmat dilekat atau digantung kemas dan teratur.c) Senarai inventori, jadual waktu dan pelan laluan Kecemasan Kebakaran dipamerkan di pintu masuk.9. Melaksanakan program kutipan sampah sebagai suatu budaya hidup.10. Memberi ganjaran kepada kelas-kelas yang menjaga kelas dengan baik dan cantik.

JAWATANKUASA KESIHATAN, KESELAMATAN & KEBERSIHAN(3K) PELAJAR

1. Memastikan semua murid memiliki buku Rekod Kesihatan Murid dan Kad Perkhidmatan Gigi (L.P Pin 7/95 ) dari Tahun 1 hingga tahun 6.2. Memastikan guru-guru kelas telah melengkapkan butir-butir yang berkaitan di dalam Rekod Kesihatan Murid.3. Mengedarkan borang-borang yang perlu untuk kegunaan pihak perkhidmatan kesihatan.4. Memastikan kebenaran diperolehi daripada ibubapa/ penjaga sebelum pasukan kesihatan memulakan pemeriksaan kesihatan / membuat penilaian/ suntikan.5. Memastikan ada guru yang mengawas murid-murid ketika pemeriksaan atau penilaian dijalankan oleh pasukan kesihatan.6. Mengadakan mesyuarat sekurang-kurangnya 2 kali setahun.7. Menentukan latihan kebakaran / kecemasan diadakan sekurang-kurangnya dua kali setahun.8. Menyediakan peraturan-peraturan guru dan murid, peta/rajah dan sebagainya yang patut dipatuhi oleh guru dan murid jika berlaku sebarang kecemasan / kebakaran.9. Menjadi penyelaras semasa latihan kebakaran/kecemasan berlaku.10. Menentukan alat-alat pencegahan kebakaran diperiksa dan dapat digunakan bila perlu.11. Memeriksa dari masa ke semasa tempat-tempat yang mungkin menyebabkan kebakaran, misalnya saluran elektrik, dapur kantin dan sebagainya.12. Menjemput penceramah dari balai bomba / polis untuk memberikan ceramah / tunjuk cara menghadapi sesuatu kebakaran / kecemasan.

JAWATANKUASA KANTIN SEKOLAH

1. Mengawas kebersihan kantin dan alat-alat yang digunakan oleh penjual-penjual di kantin.2. Menentukan jenis-jenis makanan dan minuman yang boleh dijual.3. Menentukan tidak ada jenis makanan/minuman yang dilarang oleh kementerian Kesihatan, misalnya :I. Asam-asam dan jeruk yang menggunakan pewarna makanan.II. Barang-barang makanan ringan yang tidak mengenyangkan atau yang merugikan murid-murid.4. Memastikan makanan disediakan dengan baik dan bersih.5. Memastikan penjual menggunakan sudu, garpu atau penyepit untuk mengambil makanan.6. Memastikan keadaan kantin sentiasa kemas dan bersih.7. Bekerjasama dengan guru disiplin bagi menentukan ada pengawas sekolah bertugas di kantin pada waktu rehat.8. Memastikan semua kakitangan dan pekerja kantin telah disuntik dan diperiksa kesihatan mereka.9. Memastikan tidak ada orang luar daripada yang didaftarkan bekerja di kantin.10. Menegur dan membuat laporan jika pekerja-pekerja tidak memakai apron atau menutup kepala.11. Memastikan makanan yang dijual pada setiap hari mencukupi bagi semua murid.12. Melaporkan kepada guru besar atau GK HEM tentang keadaan kantin dari masa ke semasa. 13. Mengadakan mesyuarat sekurang-kurangnya dua kali setahun.

JAWATANKUASA PENDIDIKAN DAN PENCEGAHAN DADAH (PPDa)

1. Memberi maklumat kepada murid-murid mengenai pencegahan dadah.2. Menerangkan kepada murid-murid tentang bahaya penyalahgunaan dadah.3. Menjemput penceramah memberikan penerangan lanjut.4. Menjalankan program anti dadah yang telah ditetapkan oleh Pejabat Pendidikan Daerah.5. Melaksanakan program sekurang-kurangnya 2 kali setahun.6. Memastikan kebersihan kawasan sekolah agar tidak mempunyai tempat untuk pembiakan nyamuk.7. Memaklumkan kepada murid-murid jika ada maklumat dari pihak kementerian.8. Menggerakkan AJK kelas untuk membersihkan tempat pembiakan nyamuk di kawasan masing-masing.9. Membuat laporan jika ada pemeriksaan atau penyemburan anti denggi di kawasan sekolah.10. Mengadakan mesyuarat sekurang-kurangnya 2 kali setahun.

JAWATANKUASA JADUAL KEDATANGAN PELAJAR

1. Mengambil alih tugas menanda kedatangan harian murid bagi guru kelas yang tidak hadir pada hari tersebut.2. Memastikan jadual kedatangan diisi penuh butirnya oleh guru-guru kelas selewat-lewatnya pada akhir bulan Januari.3. Memastikan semua senarai nama murid ditulis dengan jelas dan mengikut abjad yang betul.4. Memastikan semua murid yang didaftarkan mempunyai nombor pendaftaran masuk.5. Memastikan semua pengiraan yang dibuat oleh guru-guru kelas semasa hujung bulan adalah betul dan tepat.6. Membuat teguran jika terdapat penggunaan pemadam liquid paper.7. Mengadakan mesyuarat sekurang-kurangnya dua kali setahun.

JAWATANKUASA BIASISWA DAN KEBAJIKAN PELAJAR

1. Menyediakan senarai nama, alamat serta rekod diri murid-murid miskin dan yatim yang benar-benar memerlukan bantuan.2. Menguruskan hal ehwal yang berkenaan dengan kutipan derma dan kebajikan murid-murid.3. Membantu guru bertugas mengurus murid yang sakit sewaktu masa persekolahan jika perlu.4. Mengurus bantuan biasiswa dan kewangan murid miskin yang layak daripada kerajaan, institusi kewangan dan badan bukan kerajaan(NGO).

TUGAS GURU-GURU BERTUGAS MINGGUAN

1. Tuliskan nama guru bertugas dan tarikh di papan kenyataan / buku tugas mingguan.2. Memeriksa perkara-perkara berikut dari segi kebersihan/susunan dan sebagainya :I. Bilik-bilik darjahII. Bilik GuruIII. KantinIV. Kawasan SekolahV. Tandas Murid dan GuruVI. Tempat kereta guruVII. Tempat basikal murid3. Menentukan bilik darjah yang paling bersih dan kemas dan yang mana pula paling kotor.4. Melaporkan perkara yang tidak memuaskan, misalnya jika tandas tidak dibersihkan sila hubungi GK.5. Mengambil tindakan yang sewajarnya tentang murid yang sakit atau cedera.6. Mencatat laporan harian dan serahkan kepada Guru Besar/Guru Kanan pada akhir persekolahan setiap minggu.7. Menguruskan perhimpunan rasmi dan perhimpunan pagi sekolah. Ini termasuk mengumpul semua cadangan/ laporan /pengumuman dari guru-guru untuk diumumkan semasa perhimpunan.8. Mengawas papan kenyataan yang diperuntukkan termasuk mencatat/menampal segala pengumuman penting.9. Mengambil tindakan sewajarnya ke atas kes-kes kecemasan jika berlaku.10. Guru bertugas mingguan hendaklah seboleh-bolehnya datang awal dan pulang akhir / lewat sepanjang minggu bertugas (ikut giliran)

SJKT LADANG KAMPAR, 31900 KAMPAR, PERAKJAWATANKUASA HAL EHWAL MURID 2013

SETIAUSAHAEN. N. SATHEESH(G.K. HEM)N. PENGERUSIEN. M. MAGENDRAN(G.K.PENTADBIRAN)PENASIHATPN. S. DENIS MARY(GURU BESAR)KECERIAANPN. U. DAYALINI3KEN. S. CHRISTOPHERPROGRAM TRANSISIPN. U. DAYALINIRMTPN. R. SARASWATHYDATA SMMEN. R. PARAMISVARANKWAPMEN. S. CHRISTOPHER

SPBTPN. R. SARASWATHYPENGAWAS SEKOLAHEN. S. CHRISTOPHER

JAWATANKUASA DATA SMM 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: En. R. Paramisvaran

JAWATANKUASA KWAPM 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi : En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: En. S. Christopher

JAWATANKUASA RMT 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi : En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: Pn. R. Saraswathy

JAWATANKUASA PROGRAM TRANSISI 2013Pengerusi : Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi : En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK : Pn. U. Dayalini

JAWATANKUASA 3K 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: En. S. Christopher

JAWATANKUASA KECERIAAN SEKOLAH 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: Pn. U. Dayalini

JAWATANKUASA PENGAWAS SEKOLAH 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: En. S. Christopher

JAWATANKUASA SKIM PINJAMAN BUKU TEKS 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: Pn. R. Saraswathy

JAWATANKUASA PROGRAM SUSU/VITAMIN 1 MALAYSIA 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK : En. M. David Rajan

JAWATANKUASA SISTEM DISIPLIN MURID(SSDM) 2013Pengerusi: Pn. S. Denis MaryN. Pengerusi: En. M. MagendranSetiausaha : En. N. SatheeshAJK: En. S. Christopher

SJK (TAMIL) LADANG KAMPAR, 31900 KAMPAR, PERAKJAWATANKUASA KO-KURIKULUM 2013

PENASIHATGURU BESARPN. DENIS MARYPERSATUANBADAN BERUNIFORMPERMAINAN/ KELABBAHASA TAMILPN.DAYALINI EN.MAGENDRANOLAHRAGAEN.SATEESHEN.DAVID RAJANPENGAKAPEN.CHRISTOPHERSETIAUSAHAPN.R.SARASWATHYBAHASA MELAYUEN. PARAMISVARANPN.SHAMINI DEVIJAWATANKUASA PROGRAM TAHUNAN 2013

JAWATANKUASA LAWATAN SAMBIL BELAJAR (ROMBONGAN)

Pengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:Pn.G.Shamini Devi AJK:Semua Guru

JAWATANKUASA SAMBUTAN HARI GURUPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:En.Pn.G.Shamini DeviAJK:Semua Guru

JAWATANKUASA HARI KEBANGSAANPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:Cik.N.ThevaletchumyAJK:Semua Guru

JAWATANKUASA SAMBUTAN HARI KANAK-KANAKPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:Pn.U.DayalaniAJK:Semua Guru

JAWATANKUASA SAMBUTAN SARASWATHY POOJA & PONGGALPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:Pn.S.RaniAJK:Semua Guru

JAWATANKUASA PERKHEMAHAN KOKURIKULUMPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:En.R.ParamisvaranAJK:Semua Guru

JAWATANKUASA HARI ANUGERAH CEMERLANGPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:En.M.David RajanAJK:Semua Guru

JAWATANKUASA 1 MURID 1 SUKANPengerusi:Pn.S.Denis Mary (Guru Besar)Naib Pengerusi:En.M. Magendran (GK Pentadbiran)Setiausaha:En.S.ChristopherAJK:Semua Guru

TARIKH TARIKH AKTIVITI KOKURIKULUMSESI PERSEKOLAHAN 2013

HariMasa

Rabu(Pertama)A1.30 pm - 2.30 pm2.30 pm - 3.30 pm

Persatuan Bahasa TamilKelab Olahraga

Rabu(Kedua)B1.30 pm - 2.30 pm2.30 pm - 3.30 pm

Persatuan Bahasa MelayuPengakap

BulanTarikh / Kumpulan

Januari16(B)23(A)30(B)

Februari06(A)13(B)20(A)27(B)

Mac06(A)13(B)20(A)

April03(B)10(A)17(B)24(A)

May08(B)15(A)22(B)

Jun12(A)19(B)26(A)

Julai03(B)10(A)17(B)24(A)31(B)

Ogos21(A)28(B)

September04(A)18(A)25(B)

Oktober02(A)09(B)23(A)30(B)

Senarai Guru Bertugas MIngguan Sesi 2013

MINGGUTARIKHGURUBERTUGASTAJUKMINGGUAN

131.12.2013 04.01.2013En.M.MagendranPeraturan Sekolah

207.01.2013 11.01.2013En.N.SatheeshMencegah Kebakaran

314.01.2013 18.01.2013Pn.R.SaraswathyPerayaan Ponggal

421.01.2013 25.01.2013En. R. ParamisvaranTokoh Negara

528.01.2013 01.02.2013Pn.G.Shamini DeviNegeri Perak

604.02.2013 08.02.2013En.S .ChristopherDisiplin Sekolah

711.02.2013 15.02.2013 En.M.David RajanBencana Alam

818.02.2013 22.01.2013Pn.U.DayalaniRukunegara

925.02.2013 01.03.2013Cik.N.ThevaletchumySukan Negara

1004.03.2013 08.03.2013En.M.MagendranTempat Bersejarah

1111.03.2013 15.03.2013En.N.SatheeshAktiviti Membaca

1218.03.2013 22.03.2013Pn.R.SaraswathyKabinet Negara

23.03.2013 - 31.03.2013Cuti Pertengahan Penggal 1

1301.04.2013 05.04.2013En. R. ParamisvaranFaedah Surat Khabar

1408.04.2013 12.04.2013Pn.G.Shamini DeviDemam Denggi

1515.04.2013 19.04.2013En.S .ChristopherAlam Sekitar

1622.04.2012 26.04.2013En.M.David RajanKepentingan Komputer

1729.04.2013 03.05.2013Pn.U.DayalaniKebersihan Diri

1806.05.2013 10.05.2013 Cik.N.ThevaletchumyKeluarga Bahagia

1913.05.2013 17.05.2013En.M.MagendranDadah

2020.05.2013 24.05.2013En.N.SatheeshKeburukan Merokok

25.05.2013 - 09.06.2013Cuti Pertengahan Tahun

2110.06.2013 14.06.2013Pn.R.SaraswathyPemanasan Global

2217.06.2012 21.06.2013En. R. ParamisvaranPusat Sumber

2324.06.2013 28.06.2013Pn.G.Shamini DeviKeselamatan Diri

2401.07.2013 05.07.2013En.S .ChristopherMakanan Seimbang

2508.07.2013 12.07.2013En.M.David RajanSemangat Kejiranan

2615.07.2013 19.07.2013Pn.U.DayalaniPenjajahan British

2722.07.2013 26.07.2013Cik.N.ThevaletchumySatu Malaysia

2829.07.2013 02.08.2013En.M.MagendranBendera Malaysia

2905.08.2013 06.08.2013En.N.SatheeshTokoh Negara

07.08.2013 - 18.08.2013Cuti Pertengahan Penggal 2

3019.08.2013 23.08.2013Pn.R.SaraswathyPerpaduan Kaum

3126.08.2013 30.08.2013En. R. ParamisvaranSatu Malaysia

3202.09.2013 06.09.2013Pn.G.Shamini DeviSambutan Hari Kemerdekaan

3309.09.2013 - 13.09.2013En.S .ChristopherHobi

3416.09.2013 - 20.09.2013En.M.David RajanKeselamatan Jalan Raya

3523.09.2013 - 27.09.2013Pn.U.DayalaniHormat Menghormati

3630.09.2013 - 04.10.2013Cik.N.ThevaletchumyBuku Teks

3707.10.2013- 11.10.2013En. M. MagendranBencana Alam

3814.10.2013- 18.10.2013En. N. SatheeshMakanan Sihat

3921.10.2013- 25.10.2013Pn.R.SaraswathyProgram Nilam

4028.10.2013- 01.11.2013En. R. ParamisvaranMinggu Kokurikulum

4104.11.2013- 08.11.2013Pn.G.Shamini DeviPerayaan Deepavali

4211.11.2013- 15.11.2013En.S .ChristopherRancangan Cuti Sekolah

16.11.2013 - 01.01.2014Cuti Akhir Tahun

DISEMBER 2012TARIKHHARIPERANCANGAN

01.12.2012SABTU

02.12.2012AHAD

03.12.2012ISNIN

04.12.2012SELASA

05.12.2012RABU

06.12.2012KHAMIS

07.12.2012JUMAAT

08.12.2012SABTU

09.12.2012AHAD

10.12.2012ISNIN

11.12.2012SELASA

12.12.2012RABUMesyuarat Kewangan Pertama Bagi Sesi 2013

13.12.2012KHAMIS

14.12.2012JUMAAT

15.12.2012SABTU

16.12.2012AHAD

17.12.2012ISNIN

18.12.2012SELASA

19.12.2012RABUMesyuarat HEM / RMT / Ko-Kurikulumn Pertama Bagi Sesi 2013

20.12.2012KHAMIS

21.12.2012JUMAAT

22.12.2012SABTU

23.12.2012AHAD

24.12.2012ISNIN

25.12.2012SELASA

26.12.2012RABU

27.12.2012KHAMISAgihan Keperluan Buku-buku SPBT kepada Guru Kelas

28.12.2012JUMAATPersediaan Bilik Darjah / PSS / Sudut Matapelajaran

29.12.2012SABTU

30.12.2012AHAD

31.12.2012ISNINMesyuarat Kurikulum / Guru / Head-count / PBS Pertama Sesi 2013

JANUARI 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.01.2013SELASACUTI UMUM SEMPENA TAHUN BARU

02.01.2013RABUSesi Permulaan Persekolahan 2013,Program Transisi Tahun 1 Bermula

03.01.2013KHAMISProgram Transisi Tahun 1 / Mesyuarat Staf Sokongan / Pekerja Swasta Pertama

04.01.2013JUMAATProgram Transisi Tahun 1

05.01.2013SABTU

06.01.2013AHAD

07.01.2013ISNINProgram Transisi Tahun 1 / Mesyuarat JPMS Pertama Sesi 2013

08.01.2013SELASAProgram Transisi Tahun 1

09.01.2013RABUProgram Transisi Tahun 1 / Contact Hours

10.01.2013KHAMISProgram Transisi Tahun 1

11.01.2013JUMAATProgram Transisi Tahun 1 / Perjumpaan Bersama Ibubapa Murid

12.01.2013SABTU

13.01.2013AHAD

14.01.2013ISNINCUTI PERISTIWA SEMPENA PERAYAAN PONGGAL

15.01.2013SELASAProgram Transisi Tahun 1/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6 Bermula

16.01.2013RABUProgram Transisi Tahun 1/Kegiatan Ko-kurikulum Bermula

17.01.2013KHAMISProgram Transisi Tahun 1 / Mesyuarat AJK PIBG

18.01.2013JUMAATProgram Transisi Tahun 1 Tamat/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

19.01.201SABTU

20.01.2013AHAD

21.01.2013ISNINContact Hours

22.01.2013SELASAUjian Diagnostik Pra-UPSR

23.01.2013RABUUjian Diagnostik Pra-UPSR/ Kegiatan Ko-kurikulum

24.01.2013KHAMISCUTI UMUM SEMPENA HARI KEPUTERAAN NABI MUHAMMAD S.A.W

25.01.2013JUMAATUjian Diagnostik Pra-UPSR

26.01.2013SABTU

27.01.2013AHADHARI THAIPUSAM

28.01.2013ISNINCUTI UMUM SEMPENA HARI THAIPUSAM

29.01.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

30.01.2013RABUKegiatan Ko-kurikulum

31.01.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan Bermula / Mesyuarat Staf Sokongan/Jaga Swasta Pertama Bagi Sesi 2013

FEBRUARI 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.02.2013JUMAATPencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

02.02.2013SABTU

03.02.2013AHAD

04.02.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

05.02.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

06.02.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

07.02.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

08.02.2013JUMAATPencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

09.02.2013SABTU

10.02.2013AHADTAHUN BARU CINA

11.02.2013ISNINTAHUN BARU CINA

12.02.2013SELASACUTI UMUM SEMPENA TAHUN BARU CINA

13.02.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

14.02.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

15.02.2013JUMAATPencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

16.02.2013SABTU

17.02.2013AHAD

18.02.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

19.02.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

20.02.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

21.02.2013KHAMISPenyemakan Buku Latihan Murid Pertama / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

22.02.2013JUMAATPenyemakan Buku Latihan Murid Pertama / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

23.02.2013SABTU

24.02.2013AHAD

25.02.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

26.02.2013SELASAPencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

27.02.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

28.02.2013KHAMISUjian Bulanan/ Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

MAC 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.03.2013JUMAAT Ujian Bulanan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

02.03.2013SABTU

03.03.2013AHAD

04.03.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

05.03.2013SELASAPencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

06.03.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

07.03.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

08.03.2013JUMAAT Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

09.03.2013SABTU

10.03.2013AHAD

11.03.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

12.03.2013SELASAUjian Bulan Mac

13.03.2013RABUUjian Bulan Mac / Kegiatan Ko-Kurikulum

14.03.2013KHAMISUjian Bulan Mac / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

15.03.2013JUMAATMesyuarat Kewangan Ke-2/Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

16.03.2013SABTU

17.03.2013AHAD

18.03.2013ISNINMesyuarat Panitia Ke-2

19.03.2013SELASAMesyuarat Kurikulum / Head-count / PBS Ke-2

20.03.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

21.03.2013KHAMISMesyuarat Agung PIBG

22.03.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

23.03.2013SABTUCuti Persekolahan Penggal 1 Bermula

24.03.2013AHADCuti Persekolahan Penggal 1

25.03.2013ISNINCuti Persekolahan Penggal 1

26.03.2013SELASACuti Persekolahan Penggal 1

27.03.2013RABUCuti Persekolahan Penggal 1

28.03.2013KHAMISCuti Persekolahan Penggal 1

29.03.2013JUMAATCuti Persekolahan Penggal 1

30.03.2013SABTUCuti Persekolahan Penggal 1

31.03.2013AHADCuti Persekolahan Penggal 1

APRIL 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.04.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

02.04.2013SELASAMinggu Bahasa Tamil Bermula/ Mesyuarat Panitia Ke-2/Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

03.04.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

04.04.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

05.04.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

06.04.2013SABTU

07.04.2013AHAD

08.04.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

09.04.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

10.04.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

11.04.2013KHAMIS Semakan Buku Latihan Ke-2 / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

12.04.2013JUMAATSemakan Buku Latihan/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

13.04.2013SABTU

14.04.2013AHAD

15.04.2013ISNINMesyuarat JPMS Ke-2

16.04.2013SELASASemakan Buku Latihan Ke-2 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

17.04.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

18.04.2013KHAMISMesyuarat Guru/PSS Ke-2

19.04.2013JUMAATCUTI UMUM SEMPENA HARI KEPUTERAAN SULTAN PERAK

20.04.2013SABTU

21.04.2013AHAD

22.04.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

23.04.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

24.04.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

25.04.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

26.04.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

27.04.2013SABTU

28.04.2013AHAD

29.04.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

30.04.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

MEI 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.05.2013RABUCUTI UMUM SEMPENA HARI PEKERJA

02.05.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

03.05.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

04.05.2013SABTU

05.05.2013AHAD

06.05.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

07.05.2013SELASAMesyuarat HEM Ke-2/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

08.05.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

09.05.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

10.05.2013JUMAATMesyuarat Staf Sokongan Ke-2/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

11.05.2013SABTU

12.05.2013AHAD

13.05.2013ISNINPKS 1 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

14.05.2013SELASAPKS 1 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

15.05.2013RABUPKS 1 / Kegiatan Ko-Kurikulum

16.05.2013KHAMISPKS 1 / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

17.05.2013JUMAATMesyuarat Ko-kurikulum Ke-2 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

18.05.2013SABTU

19.05.2013AHAD

20.05.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

21.05.2013SELASA Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

22.05.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

23.05.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

24.05.2013JUMAATCUTI UMUM SEMPENA HARI WESAK

25.05.2013SABTUCuti Pertengahan Tahun Bermula

26.05.2013AHADCuti Pertengahan Tahun

27.05.2013ISNINCuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

28.05.2013SELASACuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

29.05.2013RABUCuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

30.05.2013KHAMISCuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

31.05.2013JUMAATCuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

JUN 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.06.2013SABTUCuti Pertengahan Tahun / Hari Keputeraan Seri Paduka Baginda Yang Di-Pertuan Agong

02.06.2013AHADCuti Pertengahan Tahun

03.06.2013ISNINCuti Pertengahan Tahun /Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

04.06.2013SELASACuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

05.06.2013RABUCuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

06.06.2013KHAMISCuti Pertengahan Tahun / Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

07.06.2013JUMAATCuti Pertengahan Tahun /Kelas Bimbingan Untuk Murid UPSR

08.06.2013SABTUCuti Pertengahan Tahun

09.06.2013AHADCuti Pertengahan Tahun Berakhir

10.06.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

11.06.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

12.06.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

13.06.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

14.06.2013JUMAATContact Hours / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

15.06.2013SABTU

16.06.2013AHAD

17.06.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

18.06.2013SELASALatihan Keselamatan Kebakaran/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

19.06.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

20.06.2013KHAMISPenyemakan Buku Latihan Ke-3 / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

21.06.2013JUMAATPenyemakan Buku Latihan Ke-3/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

22.06.2013SABTU

23.06.2013AHAD

24.06.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

25.06.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

26.06.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

27.06.2013KHAMISMesyuarat Kewangan Sekolah Ke-3 / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

28.06.2013JUMAATSUKAN TAHUNAN

29.06.2013SABTU

30.06.2013AHAD

JULAI 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.07.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

02.07.2013SELASAMinggu Pendidikan Moral Bermula Kelas / Tambahan Tahun 4,5&6

03.07.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

04.07.2013KHAMISKem Motivasi UPSR* / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

05.07.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

06.07.2013SABTU

07.07.2013AHAD

08.07.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

09.07.2013SELASAPencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

10.07.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

11.07.2013KHAMISPencerapan / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

12.07.2013JUMAATMesyuarat Guru/PSS Ke-3/Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

13.07.2013SABTU

14.07.2013AHAD

15.07.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

16.07.2013SELASAPra Percubaan UPSR / Pencerapan / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

17.07.2013RABUPra Percubaan UPSR / Kegiatan Ko-Kurikulum

18.07.2013KHAMISPra Percubaan UPSR / Pemeriksaan Buku-buku SPBT / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

19.07.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

20.07.2013SABTUHari Sekolah Ganti Cuti Deepavali

21.07.2013AHAD

22.07.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

23.07.2013SELASAUjian Bulanan/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

24.07.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

25.07.2013KHAMISUjian Bulanan / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

26.07.2013JUMAATCUTI UMUM SEMPENA HARI NUZUL AL-QURAN

27.07.2013SABTU

28.07.2013AHAD

29.07.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

30.07.2013SELASA Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

31.07.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

OGOS 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.08.2013KHAMISMesyuarat Staf Sokongan/Jaga Ke-3 / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

02.08.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

03.08.2013SABTU

04.08.2013AHAD

05.08.2013ISNINPenyemakan Buku Latihan Murid Ke-4 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

06.08.2013SELASAPenyemakan Buku Latihan Murid Ke-4/ Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

07.08.2013RABUCuti Pertengahan Penggal 2 Bermula

08.08.2013KHAMISCuti Persekolahan Penggal 2 / HARI RAYA PUASA

09.08.2013JUMAATCuti Persekolahan Penggal 2 / HARI RAYA PUASA

10.08.2013SABTUCuti Persekolahan Penggal 2

11.08.2013AHADCuti Persekolahan Penggal 2

12.08.2013ISNINCuti Persekolahan Penggal 2 / Kelas Bimbingan Murid UPSR

13.08.2013SELASACuti Persekolahan Penggal 2 / Kelas Bimbingan Murid UPSR

14.08.2013RABUCuti Persekolahan Penggal 2 / Kelas Bimbingan Murid UPSR

15.08.2013KHAMISCuti Persekolahan Penggal 2 / Kelas Bimbingan Murid UPSR

16.08.2013JUMAATCuti Persekolahan Penggal 2 / Kelas Bimbingan Murid UPSR

17.08.2013SABTUCuti Persekolahan Penggal 2

18.08.2013AHADCuti Persekolahan Penggal 2 Berakhir

19.08.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

20.08.2013SELASAPercubaan UPSR / Ujian Bulan Ogos / Mesyuarat JPMS Ke-3

21.08.2013RABUPercubaan UPSR / Ujian Bulan Ogos / Kegiatan Ko-Kurikulum

22.08.2013KHAMISPercubaan UPSR / Ujian Bulan Ogos / Tambahan Tahun 4,5&6

23.08.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

24.08.2013SABTU

25.08.2013AHAD

26.08.2013ISNINMesyuarat Kurikulum/Head-Count/PBS Ke-3

27.08.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

28.08.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

29.08.2013KHAMISMesyuarat Panitia Ke-3/Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

30.08.2013JUMAATMesyuarat Panitia Ke-3/Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

31.08.2013SABTU HARI KEBANGSAAN KE-56

SEPTEMBER 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.09.2013AHAD

02.09.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

03.09.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

04.09.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

05.09.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

06.09.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

07.09.2013SABTU

08.09.2013AHAD

09.09.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

10.09.2013SELASAUPSR 2014

11.09.2013RABUUPSR 2014

12.09.2013KHAMISUPSR 2014

13.09.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

14.09.2013SABTU

15.09.2013AHAD

16.09.2013ISNINCUTI UMUM SEMPENA HARI MALAYSIA

17.09.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

18.09.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

19.09.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

20.09.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

21.09.2013SABTU

22.09.2013AHAD

23.09.2013ISNINMesyuarat Keawangan&Akaun Sekolah Ke-3 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

24.09.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

25.09.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

26.09.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

27.09.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

28.09.2013SABTU

29.09.2013AHAD

30.09.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

OKTOBER 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.10.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

02.10.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

03.10.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

04.10.2013JUMAAT Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

05.10.2013SABTU

06.10.2013AHAD

07.10.2013ISNINMesyuarat JPMS Ke-4 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

08.10.2013SELASAKelas Tambahan Tahun 4,5&6

09.10.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

10.10.2013KHAMISAktiviti 1 Murid 1 Sukan

11.10.2013JUMAATKelas Tambahan Tahun 4,5&6

12.10.2013SABTU

13.10.2013AHAD

14.10.2013ISNINKelas Tambahan Tahun 4,5&6

15.10.2013SELASACUTI UMUM SEMPENA HARI RAYA HAJI

16.10.2013RABUKegiatan Ko-Kurikulum

17.10.2013KHAMISMesyuarat HEM Ke-4/ Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

18.10.2013JUMAATPROGRAM PERKHEMAHAN PENGAKAP * Bermula

19.10.2013SABTUPROGRAM PERKHEMAHAN PENGAKAP * Berakhir

20.10.2013AHAD

21.10.2013ISNINPKS 2 / Mesyuarat Guru/PSS Ke-4

22.10.2013SELASA PKS 2 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6

23.10.2013RABUPKS 2 / Kegiatan Ko-Kurikulum

24.10.2013KHAMISPKS 2 / Aktiviti 1 Murid 1 Sukan Berakhir

25.10.2013JUMAATMesyuarat Panitia Ke-4 / Kelas Tambahan Tahun 4,5&6 Berakhir

26.10.2013SABTU

27.10.2013AHAD

28.10.2013ISNINKutipan Buku-buku SPBT /Mesyuarat Guru/PSS Ke-4

29.10.2013SELASAMesyuarat Ko-kurikulum Ke-4/Aktiviti 1 Murid 1 Sukan

30.10.2013RABUMesyuarat Staf Sokongan/Jaga Ke-4 / Kegiatan Ko-Kurikulum Berakhir

31.10.2013KHAMISPersediaan Hari Anugerah/ Mesyuarat Panitia Ke-4

NOVEMBER 2013TARIKHHARIPERANCANGAN

01.11.2013JUMAATCUTI PERISTIWA SEMPENA HARI DEEPAVALI

02.11.2013SABTU DEEPAVALI

03.11.2013AHAD

04.11.2013ISNINCUTI SEKOLAH SEMPENA HARI DEEPAVALI

05.11.2013SELASACUTI UMUM SEMPENA AWAL MUHARRAM

06.11.2013RABUPerancangan Program Cuti Akhir Tahun/ Persediaan Hari Anugerah Kecemerlangan Murid

07.11.2013KHAMISPerancangan Program Cuti Akhir Tahun/ Persediaan Hari Anugerah Kecemerlangan Murid

08.11.2013JUMAATMesyuarat Kurikulum/Head Count/PBS Ke-4

09.11.2013SABTU

10.11.2013AHAD

11.11.2013ISNINMesyuarat Keawangan&Akaun Sekolah Ke-4 / Persediaan Hari Anugerah Kecemerlangan Murid

12.11.2013SELASAPersediaan Hari Anugerah Kecemerlangan Murid

13.11.2013RABUHARI ANUGERAH KECEMERLANGAN MURID

14.11.2013KHAMISPengemaskinian/Penyerahan Dokumen-dokumen Sekolah Ke Pejabat

15.11.2013JUMAATPengemaskinian/Penyerahan Dokumen-dokumen Sekolah Ke Pejabat

16.11.2013SABTUCuti Akhir Tahun Bermula

17.11.2013AHADCuti Akhir Tahun

18.11.2013ISNINCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

19.11.2013SELASACuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

20.11.2013RABUCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

21.11.2013KHAMISCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

22.11.2013JUMAATCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

23.11.2013SABTUCuti Akhir Tahun

24.11.2013AHADCuti Akhir Tahun

25.11.2013ISNINCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

26.11.2013SELASACuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

27.11.2013RABUCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

28.11.2013KHAMISCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

29.11.2013JUMAATCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

30.11.2013SABTUCuti Akhir Tahun

DISEMBER 2013TARIKH HARIPERANCANGAN

01.12.201AHADCuti Akhir Tahun

02.12.2013ISNINCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

03.12.2013SELASACuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

04.12.2013RABUCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

05.12.2013KHAMISCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

06.12.2013JUMAATCuti Akhir Tahun / Kelas Bimbingan Tahun 4&5

07.12.2013SABTUCuti Akhir Tahun

08.12.2013AHADCuti Akhir Tahun

09.12.2013ISNINCuti Akhir Tahun

10.12.2013SELASACuti Akhir Tahun

11.12.2013RABUCuti Akhir Tahun

12.12.2013KHAMISCuti Akhir Tahun

13.12.2013JUMAATCuti Akhir Tahun

14.12.2013SABTUCuti Akhir Tahun

15.12.2013AHADCuti Akhir Tahun

16.12.2013ISNINCuti Akhir Tahun / Mesyuarat Guru/PSS & Panitia Pertama Bagi Sesi 2014

17.12.2013SELASACuti Akhir Tahun / Agihan Keperluan Buku-buku SPBT kepada Guru Kelas

18.12.2013RABUCuti Akhir Tahun / Mesyuarat HEM/Ko-Kurikulum Pertama Bagi Sesi 2014

19.12.2013KHAMISCuti Akhir Tahun / Mesyuarat Jawatankuasa Kurikulum/Head Count/PBS Pertama Bagi Sesi 2014

20.12.2013JUMAATCuti Akhir Tahun / Persediaan Bilik Darjah / PSS / Sudut Matapelajaran

21.12.2013SABTUCuti Akhir Tahun

22.12.2013AHADCuti Akhir Tahun

23.12.2013ISNINCuti Akhir Tahun

24.12.2013SELASACuti Akhir Tahun

25.12.2013RABUCuti Akhir Tahun / CUTI UMUM SEMPENA HARI KRISMAS

26.12.2013KHAMISCuti Akhir Tahun

27.12.2013JUMAATCuti Akhir Tahun

28.12.2013SABTUCuti Akhir Tahun

29.12.2013AHADCuti Akhir Tahun

30.12.2012ISNINCuti Akhir Tahun / Mesyuarat Jawatankuasa Panitia Pertama Bagi Sesi 2014

31.12.2013SELASACuti Akhir Tahun / Persediaan Bilik Darjah / PSS / Sudut Matapelajaran