Upload: buikhanh

Post on 06-Feb-2018

273 views

6 download

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

,

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izložba:1 - 6. mart 2016. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Aukcija:6. mart 2016. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:1 - 6. March 2016. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Auction sale:6. March 2016 . (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

3. Porcelanski servis za ručavanje, kafu i čaj za 8 osoba (78 kom.)Noritake, Montrose No 6956, Japan 1968. € 425(N.B. Na fotografiji je samo deo kompleta)

7. Art Deco lampaDvoslojno staklo, posrebrenje.Visina: 32 cm. € 525

8. Ikona Sv. Stefan UrošXIX vek. Jajčana tehnika na drvetu52x36,5 cm. € 1600

1. Prsten u belom zlatu sa dijamantomBelo zlato 18K (750), težina kamena 0,31 ct, SI. G. € 1000

2. Mirabo džepni satPosvećen Svetskom prvenstu u fudbalu u Čileu 1962, sa posvetom Slobodanu Ćosiću Jugosloveni iz Arike.Prečnik: 40 mm. € 150

4. Pozlaćeno ogledalo u Empire stiluŠlifovano staklo. Dimenzije: 86x63 cm. € 200

5. Pozlaćeno ogledalo Šlifovano staklo. Visina: 123 cm. € 150

6. Orijentalna minijatura na papiruDimenzije: 20x11 cm. € 100

9. Ikona Sv. LukaOko 1700. Drvo, pozlata20x67 cm. € 2600

10. Ikona Sv. NikoleVatroslav Bek (1834-?)Ulje na dasci. Dim: 100x65 cm.,1869. Sign. € 2000

11. Raspeće HristovoMesingana putna ikona. XIX vek.Rusija. Dimenzije: 23 x 12 cm. € 200

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

12. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964) Ženski aktUlje na kartonu, 56x36 cm. 1951. Sign. € 2500

13. DANICA ANTIĆ (1916-1989)PogledUlje na platnu, 80x50 cm. Sign. € 400

14. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Ulični prolazniciUlje na platnu, 32x91 cm. 1978. Sign. € 300

16. BOGOLJUB ARSENIJEVIĆ MAKI Srpska trilogija IIUlje na platnu, 45x40 cm. 1986. € 150

17. MILAN ARSIĆ DASKALO (1885-1936)Portret generala Ljubomira MilićaUlje na platnu, 70x57 cm. 1933. Sign. € 450

15. BOGOLJUB ARSENIJEVIĆ MAKI Srpska trilogija IUlje na platnu, 45x39 cm. 1986. € 150

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

23. JOVAN BIJELIĆ Portret žene sa knjigomOlovka na hartiji, 39x29 cm. Oko 1945. € 500

18. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)EnterijerUlje na kartonu, 1980. Sign. € 1500

19. MERSAD BERBER (1940-2012)Bez nazivaSerigrafija, 50x37 cm. Sign. € 150

20. MERSAD BERBER Nema povratka AnđelkoSerigrafija, 50x37 cm. Sign. € 150

21. MERSAD BERBER VizantijaKonbinovana tehnika A/ODimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600

22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Motiv iz VenecijePastel na kartonu, 50x48 cm. Oko 1952. Sign. € 1600

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

24. KOSTA BOGDANOVIĆ (1930-2012)Bez nazivaKombinovana tehnika, 48,5x34 cm. Sign. € 200

25. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Veče u PalestriniUlje na planu, 40x60 cm. 1971. Sign. € 950

26. KOSA BOKŠAN (1925-2009)ZumbuliUlje na platnu, 22x45 cm. Oko 1975. € 350

27. ĐORĐE BOŠAN (1918-1984)Izvlačenje šlepa iz DunavaUlje na platnu, 80x60 cm. 1948. Sign. € 1500

28. P. BUGARSKI Lajanje na sličnoAkvarel, 17x13 cm. Sign. € 50

29. JOŽE CIUHA (1924-2015)TabuSerigrafija 122/130, 53x54 cm. 1976. Sign. € 200

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

30. DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985)Mrtva prirodaTempera na papiru, 32x23 cm. Oko 1980. € 250

31. DRAGUTIN CIGARČIĆ PaunUlje na kartonu, 20x25 cm. Oko 1956. € 300

32. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Bez nazivaAkril na platnu, 70x100 cm. Oko 1980. Sign. € 850

33. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ Supertanker WizardKomb.tehnika na platnu, 60x80 cm. 2013. Sign. € 725

34. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ TronKomb.tehnika i kolaž, 35,5x35 cm. 2006. Sign. € 275

35. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Mrtva prirodaTempera na kartonu, 25x29 cm. Sign. € 150

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

36. MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986)OraoCrtež, tuš i olovka, 42x35 cm. Sign. € 350

37. MARKO ČELEBONOVIĆ Iz okoline BudveUlje na platnu, 53x65 cm. Oko 1960. Sign. € 6900

38. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992) Epidaurus Ulje na platnu, 73x70 cm. 1985. Sign. € 4600Reprodukovano na str. 192 Monografije, I.Subotić i I.S.-Ćelić, Clio, Beograd, 1996.

39. STOJAN ĆELIĆ PredeoUlje na platnu, 26x30 cm. 1965. Sign. € 1100

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

40. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Sava kod BeogradaUlje na platnu, 50x64 cm. Sign. € 300

41. MILORAD ĆIRIĆ Pogled sa KalemegdanaUlje na platnu, 65x50 cm. 1960. Sign. € 250

42. ZORAN DIMOVSKI Bez naziva 25Kombinovana tehnika 17/21, 69x96 cm. 2000. Sign. € 100

43. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)Iz parkaAkvarel na hartiji, 33x46 cm. Sign. € 300

44. DANA DOKIĆ (1913-1978)CvećeUlje na platnu, 68x58 cm. 1955. Sign. € 600

45. DUNJA DOKIĆ (1949)SudbineKombinovana tehnika 1/1, 36x50 cm. 1984. Sign. € 250

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

46. EMIR DRAGULJ (1939-2002)Don KihotGrafika A.O. 26x18 cm. 1968. Sign. € 200

47. EMIR DRAGULJ DvokolicaGrafika A.O. 49x60 cm. 1974. Sign. € 250

48. PERICA DONKOV (1956)Pozitivne vibracijeUlje na platnu, 60x80 cm. 1998. Sign. € 500

49. DRAGO DOŠEN (1943)PredeoAkvarel, 31x39 cm. 1982. Sign. € 250

50. BOŽA ĐERLIĆ Evropa u malomTuš i akvarel, 40x51 cm. 1967. Sign. € 75

51. VASA DOLOVAČKI (1960)Tihovanje na obali nebaUlje na platnu, 50x95 cm. 2009. Sign. € 2100

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

57. BRANKO FILIPOVIĆ FILO Bez nazivaUlje na platnu, 39x49 cm. 1974. Sign. € 1800

53. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO Bez nazivaUlje na platnu kaš. na karton, 30x40 cm. 1987. Sign. € 800

54. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO Demon prividaBakropis 64/99, 32,5x22 cm. 1994. Sign. € 75

55. STOJAN ĐURIĆ (1962)PetrovaradinUlje na platnu, 40x50 cm. 2006. Sign. € 400

56. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na platnu, 65x91 cm. Oko 1980. Sign. € 3300

52. MIHAILO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)Bez nazivaUlje na dasci, 34,5x51 cm. 1975. Sign. € 725

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

58. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)Zelenilo ispred MSUUlje na platnu, 90x60 cm. € 600

59. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988) Moja matiTempera na kartonu, 50x37 cm. 1935. Sign. € 3800Reprodukovana i popisana pod br. 120 Monografije, N. Kusovac, Univerzitet umetnosti, Beograd, 1987.

60. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Ma mereKombinovana tehnika, 22x15 cm. 1942, Sign. € 800

61. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ ManastirUlje na platnu kaš. na karton, 30x40 cm. Oko 1975. Sign. € 1850

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

62. ERRO (1932) Robin HudGrafika A.O./H.C. 90x63 cm. 1992. Sign. € 700

63. KRSTO HEGEDUŠIĆ (1901-1975)Dečak koji sediOlovka na hartiji, 37x23 cm. 1935. Sign. € 800

64. KOSTA HAKMAN (1899-1961) Sa omladinske prugeAkvarel, 37x42 cm. 1947. Sign. € 550Reprodukovano na str.51 kataloga Socijalna umetnost i soc. realizam ,Dom vojske Srbije, Beograd, 2015.

65. HOJAYBudimUlje na lesonitu, 42x53 cm. 1986. Sign. € 250

66. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Mrtva prirodaUlje na lesonitu, 29x44,5 cm. 1968. Sign. € 250

67. OTON IVEKOVIĆ (1869-1939) (Attrib.)Portret devojke sa belom mašnomUlje na platnu, 56x46 cm. Oko 1910. € 1250

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

68. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)PijanistkinjaUlje na kartonu, 30x20 cm. 1994. Sign. € 200

69. GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)PletiljaUlje na kartonu, 51,5x36 cm. Oko 1965. € 350

70. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAJLOVIĆ (1922-2015)Bez nazivaKombinovana tehnika, 108x74 cm. Sign. € 750

71. OLIVERA KANGRGA (1923-1999)ŠikaraUlje na platnu, 50x65 cm. Sign. € 300

72. MOMO KAPOR (1937-2010)AnaCrtež flomasterom, 40x28 cm. Sign. € 275

73. BOŠKO KARANOVIĆ (1924-2009)Portret g-đe TurićUlje na platnu, 65x50 cm. 1990. Sign. € 400

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

74. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)Majka sa detetomUlje na šperu, 50x64 cm. Oko 1955. Sign. € 800

75. PIVO KARAMATIJEVIĆ UsponA.O. Linorez, 37x23 cm. 1951. Sign. € 125

76. PIVO KARAMATIJEVIĆ U zbeguUlje na platnu, 45x35 cm. € 450

77. LAZAR KATIĆ (1893-?)Selo u BosniUlje na kartonu, 33,5x49 cm. Oko 1925. Sign € 300

79. H.R.H. PRINCESS JELISAVETA KARAĐORĐEVIĆ (1936)ProrokCrtež u boji, 20x26 cm. € 150

78. VACLAV JUHAS KNOTEK (1891-1954)Zima u planiniGvaš na hartiji, 24x37 cm. Oko 1925. Sign. € 200

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

80. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Dete sa vencem na glaviTempera na hartiji, Prečnik: 18 cm. Sign. € 900

81. FRANO KRŠINIĆ (1897-1982)AktBronza, Visina: 44 cm. 1962. Sign. € 1650

82. MIHOVIL KRUŠLIN (1882-1962)Zimski pejzažUlje na platnu, 46x73 cm. Oko 1930. Sign. € 1400

83. MIRKO KUJAČIĆ (1901-1987) Radnici u kamenolomuUlje na platnu, 63x48,5 cm. Oko 1935. Sign. € 2100Izlagano na izložbi Socijalna umetnost i soc. realizam ,Dom vojske Srbije, Beograd, 2015.

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

84. MILAN KEČIĆ (1910-1998)Oranica sa ruba selaUlje na platnu, 46x61 cm. 1974. Sign. € 1200

85. JOVAN KEŠANSKI (1879-1940)KućeUlje na kartonu, 25x32 cm. 1909. Sign. € 750

86. ILIJA KOLARIĆ (1926-2003)CvećeUlje na platnu, 60x42 cm. Sign. € 300

87. MILICA KOJČIĆ (1957)Čovek i bremeOlovka na hartiji, 40x30 cm. 2005. Sign. € 250

88. VELIZAR KRSTIĆ (1947)ZdelaUlje na platnu, 100x81 cm. 1997. Sign. € 600

89. NIVES KAVURIĆ KURTOVIĆ (1938)LikGrafika EA II/V, 25x18 cm. 1980. Sign. € 150

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

90. MAJDA KURNIK (1920-1967)Figura i aktovi u enterijeruUlje na šperu, 54x65 cm. Oko 1950. € 1600

91. MAJDA KURNIK AutoportretUlje na kartonu, 66x47 cm. € 800

92. MAJDA KURNIK Majdina sobaUlje na kartonu, 70x100 cm. € 950

93. ANĐELIJA L. LAZAREVIĆ (1885-1926)Reka sa obalomUlje na platnu, 28x39 cm. Oko 1920. Sign. € 3800

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

94. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm. 1953. Sign. € 900

95. ALEKSANDAR KUMRIĆPejzažUlje na platnu kaš. na karton, 24x31 cm. Sign. € 350

96. ALEKSANDAR KUMRIĆ MaslineUlje na kartonu, 48x70 cm. Oko 1950. Sign. € 950

97. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Cveće u vaziUlje na kartonu, 36x26 cm. Sign. € 600

98. MIRJANA MAODUŠ (1942)Stara kućaAkril na platnu, 18x14 cm. Sign. na poleđini € 100

99. MIRJANA MAODUŠ ĆirilicaAkril na platnu, 21x15,5 cm. Sign. € 150

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

100. SNEŽANA MARINKOVIĆ (1949-2007)CvećeAkvarel, 32x23 cm. 1997. Sign. € 100

101. SAŠA MARJANOVIĆ (1976)OgledaloUlje na kartonu, 33,5x35 cm. 2009. Sign. € 450

102. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Parobrod na DunavuUlje na platnu, 20x25 cm. Oko 1925. € 250

103. PETAR MARKOVIĆ ČamacAkvarel, 12x18 cm. Oko 1920. € 150

104. PETAR MARKOVIĆ Stari Zemun, FranztalUlje na platnu, 42x69 cm. Oko 1930. € 1450

105. MARIO MIKULIĆ (1924-1991)Pogled na ulicu Vase Miskina, SrajevoUlje na platnu, 60x50 cm. Sign. € 350

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

106. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)Cigaret pauzaAkril na platnu, 61x80 cm. 2000. Sign. € 600

107. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Zlatiborska pletiljaUlje na dasci, 22x27,5 cm. 1972. Sign. € 550

108. MILICA MILIVOJEVIĆ (1889-1963) MostarUlje na platnu, 63x77 cm. 1928. Sign. € 650Reprodukovano pod br. 48 u katalogu izložbe ULUB-a 1919, ULUS, Beograd, 1969.

109. MILICA MILIVOJEVIĆ UlicaAkvarel, 25x35 cm. Oko 1946. € 225

110. MILICA MILIVOJEVIĆ Motiv iz JajcaAkvarel, 28x38 cm. Oko 1946. Sign. € 275

111. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Devojka za pisaćim stolomGvaš, 49x32 cm. 1944/5. Sign. € 900

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

112. KOSTA MILIĆEVIĆ (1877-1920)Motiv sa KrfaUlje na kartonu, 23x32 cm. 1916. € 30000Atribucija: Dr S.Živkovic, Prof.Đ.Kadijević, N.Kusovac .

113. MILAN A. MILOVANOVIĆ (1876-1946)Sukob Miloša i VukaOlovka na hartiji, 15x23 cm. 1908. € 250

114. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Portret Jovanke Stojanović MaksimovićPastel na hartiji, 48x37 cm. Oko 1950. € 1500

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

115. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)London (ugao Kralja Milana i Kneza Miloša), BeogradOlovka na hartiji, 32x43 cm. 1935. Sign. € 175

116. LUKA MLADENOVIĆ Ruzveltova ulica, BeogradOlovka na hartiji, 32x43 cm. 1959. Sign. € 175

117. N.N.DrvećeUlje na lesonitu, 41x60 cm. € 100

118. ZORAN NASTIĆ (1948)Ležeći aktUlje na lesonitu, 18x25 cm. Sign. € 100

119. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)Bez nazivaUlje na hartiji, 29x29 cm. 2010. Sign. na poleđini € 200

120. EDIN NUMANKADIĆ (1948)ApstrakcijaAkvarel, 21x29 cm. Sign. € 100

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

121. LJUBOMIR DžONI NAUMOVIĆ (1898-1956)Karađorđeva ulica u BeograduUlje u kartonu, 72x94 cm. 1944. Sign. € 1800

122. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1942) Siva vrata Pastel, 31,5x21,5 cm. Oko 1955. Sign. € 250Reprodukovano na str. 168 Monografije, Galerija Matice srpske, Novi Sad, 2003.

123. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Cveće u vaziUlje na lesonitu, 28x19 cm. Sign. € 225

124. VASA POMORIŠAC (1893-1961)Portret čoveka sa crvenom mašnomUlje na platnu, 81x65 cm. 1940. Sign. € 4500

125. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Žena koja sediAkvarel, 32x27 cm. Oko 1955. € 175

126. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Mašinska fasadaUlje i lak na hameru kaš. na panelu35x45 cm. 1976. Sign. € 450

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

127. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)RaspećeUlje na platnu, 81x60 cm. 1970. Sign. € 950

128. DJURO PETREK ŠkoljkaUlje na platnu, 49x53 cm. 1985. Sign. € 200

129. TATJANA PIROVIĆ (1964)KapelaKombinovana tehnika, 29x22 cm. 2000. Sign. € 100

130. TATJANA PIROVIĆ ProlećePastel, 37x57,5 cm. 2011. Sign. € 200

131. SMILJAN VIĆENCO POPOVIĆ (1939)Vibracija formeUlje na platnu, 75x60 cm. 1983. Sign. € 500

132. PREDRAG Knez Mihailova ulicaAkvarel, 14x19 cm. Sign. € 50

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

133. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Vuk KaradžićUlje na platnu, 90x60 cm. Sign. € 3800

134. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Paviljon Cvijeta ZuzorićUlje na platnu, 55x65 cm. 1993. Sign. € 400

135. BOŽA PRODANOVIĆ Ženski aktOlovka na hartiji, 47x33 cm. 1978. Sign. € 75

136. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)KompozicijaUlje na platnu, 100x80 cm. 2010. Sign. € 1500

137. MIODRAG B. PROTIĆ Bez nazivaAkvarel, 24x16 cm. 1997. Sign. € 300

138. MIODRAG B. PROTIĆ BuketUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1965. Sign. € 1900

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

139. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)BeogradUlje na platnu, 40x100 cm. 1980. Sign. € 850

140. ZLATKO PRICA (1916-2003)DvojeGrafika u boji 11/60, 68x48 cm. 1987. Sign. € 200

141. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AutoportretOlovka na hartiji, 16x13 cm. 1915. Sign. € 350

142. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)Oteta zemljaUlje na platnu, 90x100 cm. 2014. Sign. € 600

143. MILAN RAŠIĆ (1931)GuščaricaUlje na platnu, 11x17 cm. € 150

144. MILAN RAŠIĆ Seoska idilaUlje na šperu, 30x43 cm. Sign. € 250

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

145. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)Bez nazivaUlje na platnu, 25x21 cm. 2007. Sign. na poleđini € 150

146. MIODRAG ROGIĆ (1932)Ženski aktUlje na platnu, 148x105 cm. 2000. Sign. na poleđini € 900

147. FEĐA SORETIĆ (1930)Iz parkaAkvarel, 47x61 cm. 1958. Sign. € 300

148. TOME SERAFIMOVSKI (1935)AktMermer, 22x22x15 cm. 1972. Sign. € 1250

149. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)AktLavirani tuš, 41x30 cm. 1948. Sign. € 250

150. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996)Ženski aktBronza, Visina: 72 cm. Sign. € 700

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

151. BORISAV STANOJČIĆ (1932-2009)Jesenja rapsodijaUlje na platnu, 35,5x25 cm. 2002. Sign. € 400

152. EDUARD STEPANČIĆ (1908-1991)Naša Zora (Petrović)Grafika u boji E.A. 16x11 cm. 1962. Sign. € 50

153. RISTO STIJOVIĆ (1894-1976)Ženski aktBronza, 15x8x14 cm. Sign. € 500

154. TOMISLAV SUHECKI (1950)AktUlje na platnu kaš. na karton, 35x25 cm. Sign. € 200

155. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)CvećeUlje na platnu, 100x80 cm. Sign. € 1000

156. SVETISLAV STRALA (1891-1957)UlicaAkvarel, 34x28 cm. 1933. € 250

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

157. AFANASIJ ŠELAUMOV (1892-1983)Kozak na konjuUlje na lesonitu, 34x24 cm. Sign. € 400

158. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)ŠumaUlje na kartonu, 61x46 cm. Oko 1935. € 3200

159. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)ObjekatKombinovana tehnika, 60x40cm. 2014. Sign. € 700

160. MILOŠ ŠOBAJIĆPlivačUlje na platnu, 65x85 cm. 2010. Sign. na poleđini € 4000

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

161. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Iz predgrađaTuš na hartiji, 34x20 cm. Oko 1938. € 225

162. ALEKSANDAR TOMAŠEVIĆ (1921-1968)Bez nazivaGrafika 1/10, 12,5x8,5 cm. 1952. Sign. € 100

163. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Motiv sa Pariskog hipodroma IITuš na hartiji, 19x25 cm. 1934/35. € 500

164. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986)Pogled na KalemegdanUlje na platnu, 62x85 cm. 1967. Sign. € 1200

165. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)Bez nazivaUlje na platnu, 55x35 cm. € 1000

166. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ Pancir 9Ulje na platnu, 55x44 cm. Sign. na poleđini € 600

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

167. PIETRO TORETTI (1888-1927)Iz okoline NapuljaUlje na platnu, 36,5x58 cm. Oko 1910. Sign. € 400

168. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)UtvaraKombinovana tehnika, 58x42 cm. Sign. € 600

169. UROŠ TOŠKOVIĆ I đavolom me zovuTuš na hartiji, 29x41 cm. 1956. € 250

171. DEJAN ULARDŽIĆ (1956)SkupUlje na lesonitu, 53x72 cm. 1988. Sign. € 450

170. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaUlje na platnu, 60x50 cm. 1990. € 2500Reprodukovano na str. 194 Monografije, Radionica Duše, Beograd, 2015.

172. DEJAN ULARDŽIĆ Haotična gomilaUlje na šperu, 60x72 cm. 1993. Sign. € 500

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

173. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)CorpsUlje na platnu, 115x90 cm. 2008. Sign. na poleđini € 8000

174. VLADA VELIČKOVIĆ PenjačGrafika u boji 4/15, 44x33 cm. 1989. Sign. € 175

175. VLADA VELIČKOVIĆ BeleškaTuš na papiru, 42x30 cm. 1964. Sign. € 650Reprodukovano na str.18 u katalogu Crteži 1962-1998 ,Grafički kolektiv,Beograd 2015.

176. VLADA VELIČKOVIĆ Bez nazivaGrafika 4/50, 94x61 cm. 1998. Sign. € 200

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

177. LAZAR VOZAREVIĆ (1925-1968)Glava / Etrurski motiv (dvostrana slika)Lavirani tuš, 88x58 cm. Oko 1955. € 3300

178. LAZAR VOZAREVIĆ SunceKucani lim sa nitnama. Prečnik: 63 cm. Sign. € 15000

179. VEŠOVIĆ JARMILA (1954)TragoviKombinovana tehnika, 32x48 cm. Oko 1990. € 500

180. BORIVOJE VUČKOVIĆ (1896-?)TetovoUlje na kartonu, 35x43 cm. 1923. € 1500

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

181. RASTKO VASIĆ (1937)Mrtva prirodaUlje na platnu kaš. na karton, 30x40 cm. 1975. Sign. € 250

182. PAVLE VASIĆ (1907-1993)Primorski predeoAkvarel, 25x35 cm. 1951. Sign. € 175

183. SILVA VUJOVIĆ BalkonAkvarel, 14x12 cm. 2004. Sign. € 50

184. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997)Bez nazivaUlje na platnu, 73x92 cm. Sign. na poleđini € 450

185. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI AdelaGrafika 21/25, 47x34 cm. 1987. Sign. € 125

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

186. MUSTAFA ICO VOLJEVICA (1931-1981)KršTempera, 33x49 cm. Oko 1965. Sign. € 250

187. JANOŠ VISKI (1891-1987)OdmorUlje na platnu, 60x80 cm. Sign. € 300

189. MATIJA VUKOVIĆ (1925-1985) MedvedGips, 21x21x8 cm. 1982 € 300Reprodukovano u katalogu , pod br. 66, MSU Beograd, 1986/87.

190. MATIJA VUKOVIĆ PobedaBronza, Visina: 29 cm. 1977. € 800

188. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)Nebeske simetrijeUlje na platnu, 55x65 cm. 1999. Sign. € 1300

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv

191. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)Mona Liza (dvostrana slika)Ulje na dasci, 26,5x21,5 cm. 1930. Sign. € 2000

192. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1978)ČergariUlje na platnu, 36,5x45 cm. 1935. Sign. € 350

193. SAFET ZEC (1943)Neretva ispod PočiteljaProbni otisak, I stanje, akvatinta, bakropis, suva igla, 60x50 cm. 1983/84. Sign. € 350

194. SAFET ZEC Kapija PočiteljskaA.O. Bakropis, akvatinta, suva igla, 54x46 cm. 1981/82. Sign. € 300

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv
Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - madlart.com. aukcija mart 2016.pdf · Vizantija Konbinovana tehnika A/O Dimenzije: 40x29,5 cm. 1971. Sign. € 600 22. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv