Менің атым қожа

Post on 23-Feb-2017

3.266 Views

Category:

Education

3 Downloads

Preview:

Click to see full reader

TRANSCRIPT

Галимова Нургул МахсутовнаБатыс Қазақстан облысыАқжайық ауданыБазаршолан ауылы, Ғ. Махамбетов атындағы ОЖББ мектептіңБастауыш сынып мұғалімі.

Пәні: Әдебиеттік оқуСыныбы: 3Тақырыбы: Менің атым - Қожа

Сабақтың мақсаты:1. Білімділік: Оқушыларға қазақ балалар әдебиетінің классигі Бердібек Соқпақбаевтың өмірі мен шығармашылығын таныстыра отырып, мәтінді мәнерлеп оқытып, ондағы негізгі ойды ұғындыру. Ойларын, пікірлерін еркін айтуға, өз көзқарастарын дәлелдей білуге үйрету.

2.Дамытушылық: Жазушы шығармалары арқылы әр оқушыны өзіндік ой-қиялына ерік бере отырып, өзінше ой түюге баулу. Ізденуге талпындыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту.3. Тәрбиелік: Қожа бейнесі арқылы, оқушыларды адамгершілікке, мәдениеттілікке, әдебиетті сүюге, үлгі өнеге алуға шақыру, жағымсыз қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.Сабақтың түрі: Шығармашылық сабақӘдісі: СТО технологиясы әдістеріКөрнекілігі: Интерактивті тақта, слайд, “Менің атым Қожа” фильмінен үзінді.Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі. Ана тіліміз- біздің тарихымыз, мәдениетіміз. Оларды терең білу әр азаматтың міндеті. ІІ. Психологиялық дайындық.

Ғ.Махамбетов атындағы ОЖББ мектеп

Әдебиеттік оқу пәні(тәжірибе алмасу сабағы)

3 класс

Пән иесі: Галимова Нүргүл Мақсотқызы

І. Ұйымдастыру бөлімі.

Сабақтың ұраны.

Ана тіліміз – біздің тарихымыз, мәдениетіміз.Оларды терең білу әр азаматтың міндеті.

ІІ. Психологиялық дайындық.

Жұмбақ

Көзімді таңмен ашамын.Әлемге нұр шашамын.

ІІІ. Қызығушылықты ояту.“Болжау” стратегиясы

Бұл кім?

1924ж 13 қазанда дүниеге келген

Алматы облысы қазіргі Райымбек ауданы, Қостөбе

ауылында туған

Шоқтығы биік, дара тұлға,аса биік дарын

Балалар әдебиетінің негізін салған

“Менің атым Қожаны” 1957 жылы жазды

ӘңгімелеріСен ұйықтап

жатқандаШал мен бала

“Менің атым Қожа

Кітаптары

ЧемпионТұңғыш

бұлақ

Балалық шаққа саяхат

Жекпе -жек Қайдасың, Гауһар?

ІҮ. Мағынаны тану.

Мәтінмен жұмыс

Менің атым Қожа. 26 бет

1. Кезекпен тізбектей оқу.2. Мазмұнын әңгімелеу.

І топ.Қожа құпия кеңеске қалай дайындалды.

ІІтоп.Күн тәртібінде қаралған неше мәселе

және ол қандай мәселе?

ІІІ топ.Қожа өзін неліктен “Қылмыскер”

деп атайды?

Жуан –жіңішке сұрақтар.

Жуан –жіңішке сұрақтар.

І топ.Адамның өзін-өзі сынауы оңай ма?

ІІтоп.Әңгімеден Қожаның жақсы адам

болатынына сенер ме едің?

ІІІ топ.Қожа өз сөздерінде өзін түзетуге

“серт беремін” дей ме, жоқ “тырысамын” дей ме? Неліктен

Шығармашылық жұмыс.

І топҚожаның өзіне шығарған қаулысы

ІІ топ.Ережені бұзған жағдайдағы жаза

ІІІ топ. Венн диаграммасы.

Қожаның жағымды жақтары және жағымсыз жақтары

Қожаның өзіне шығарған қаулысы.Ережелер.

2.Тұрпайы сөздерді айтпау.1.Тәртіпті болу

3.Сұлтанмен қарым-қатынасты үзу.4.Озат оқушылардың қатарына

қосылу.

1. Бір мезгіл ас ішпеймін.

2. Демалыста үйде отырамын.

3. Үзілісте сыртқа шықпай класта отырамын.

4. Тауық фермасына 2 рет жүгіріп барып келемін.

Венн диаграммасы

Қожа оқушы

1. Өз ісіне есеп бере алады.2. Жағымсыз іс әрекетін

жөндеуге тырысады.3. Өзін –өзі тәрбиелейді. 4. Үлкенді сыйлайды.

1. Тәртіпсіз.2. Сотқар.3. Ілескіш. 4. Аңқау

5. Күлегіш.

Сергіту сәті.

“Менің атым – Қожа” Фильмінен үзінді.

“Менің атым – Қожа” Жанр: Комедия

Мемлекет:

Шыққан жылы: 1963 жыл

Режиссер:

Қазақстан

Абдулла Қарсақбаев

Ү. Ойтолғаныс.“Теріп алу” стратегиясы

(дәптермен жұмыс)

Қожаға мінездеме беру.

Алғыр, пысық, өтірікші, қателіктерін түсіне біледі, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді, қу, зымиян,

арамза, тапқыр, жағымсыз, ілеспе,

мейірімді

тапқырақылды

әзілқой

ілеспе

ҮІ. Бекіту.“Жаңа өмірге қадам”.

Қожаның өсуіне себеп болған кімдер?

ҮІІ. Қорытынды.

Бір ауыз қорытынды сөз.Мақал -мәтел

Сабақтан қандай әсер алдың?

ҮІІІ. Үй жұмысы.

1. Мәтінді оқып, әңгімелеу.2. “Нағыз адам болғым келеді” эссе жазу.

ІХ. Бағалау.

top related