8640 знаходження дробу від числа

4
Клас 5 вчитель: Махоня О.О. Тема: Розв’язування задач на знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу. Мета: Закріплювати вміння та навички учнів додавати та віднімати дроби з однаковими знаменниками, розвязувати задачі на знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу; сприяти розвитку обчислювальних навичків, математичної мови, творчих здібностей учнів; прищеплювати інтерес до вивчення предмету, виховувати старанність і наполегливість у навчанні. Обладнання: записи на дошці «Суперстарт», «Двічі по два», «Гострий кут». Тип уроку: застосування вмінь та навичок Хід уроку 1. Організаційний момент. 2. Актуалізація опорних знань. А) Фронтальне опитування з елементами гри «Вибір капітанів». 3 1 4 ; 2 7 ;6 ; 5 5 ; 7 2 ; 6 1 ; Назвати правильний дріб. Назвати неправильні дроби. Назвати дріб, що дорівнює 1. Знайти рівні числа. Б) Конкурс «Правилознавців» Як додати два мішаних числа? Як відняти два мішаних числа?

Upload: urvlan

Post on 15-Jun-2015

930 views

Category:

Documents


3 download

TRANSCRIPT

Page 1: 8640 знаходження дробу від числа

Клас 5 вчитель: Махоня О.О.

Тема: Розв’язування задач на знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу.

Мета: Закріплювати вміння та навички учнів додавати та віднімати дроби з однаковими знаменниками, розвязувати задачі на знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу; сприяти розвитку обчислювальних навичків, математичної мови, творчих здібностей учнів; прищеплювати інтерес до вивчення предмету, виховувати старанність і наполегливість у навчанні.

Обладнання: записи на дошці «Суперстарт», «Двічі по два», «Гострий кут».

Тип уроку: застосування вмінь та навичок

Хід уроку

1. Організаційний момент.2. Актуалізація опорних знань.

А) Фронтальне опитування з елементами гри «Вибір капітанів».

314

; 27

;6 ; 55;72;61

;

Назвати правильний дріб.Назвати неправильні дроби.Назвати дріб, що дорівнює 1.Знайти рівні числа.Б) Конкурс «Правилознавців»

Як додати два мішаних числа?

Як відняти два мішаних числа?

Як неправильний дріб перетворити в мішане число7?

В) Конкурс «Практики»

817

+ 517

921

+ 621

719

+ 819

4253

−2353

3749

−1949

5369

−3769

Page 2: 8640 знаходження дробу від числа

249

+3 59

7 1318

+2 518

6 513

+ 4 813

11811

- 3 511

13 610

- 5 310

14 810

- 6 710

Підведення підсумків за правильні відповіді.

3. Мотивація навчальної діяльності.Міжпредметні зв’язки.

Відгадайте , про яку науку йде мова в загадці:

Ця наука точно знає

Про людей і про тварин,

Таємниці відкриває

Про життя усіх рослин.

Що росте в нас на городі,

Що в лісах і на лугах,

І які комахи шкоди

Завдають нам на ланах

Я скажу відверто

Як тут не крутись

А без біології нам не обійтись.

4. Розв’язування задач.1) Швидкість польоту горобця 100 км/год, швидкість польоту

ластівки складає 35 швидкості польоту горобця, а швидкість сипухи

складає 13 швидкості ластівки. Знайти швидкість сипухи.

Коротке повідомлення про сипуху.

Розв’язування задачі коллективно із записом на дошці.

2) Бачу всі причепурилисьЧисті руки, вуха й нісПевно, в ранці всі умилисьБез нагадувань, без сліз?

Page 3: 8640 знаходження дробу від числа

Ну, а з крану, що стікаєСік, вода чи молоко?Хімія це називає Милий друже , Н2О!Що за вигадки!- ти скажеш,Що ж то справді за біда?Н2О- тепер ти знаєш Звичайнісінька вода.

Задача про розчин.

Морська вода містить 3125 части солі. Скільки грам солі міститься

в 1 кг води?

3) Творча хвилинка:Намалювати тіло людини. Виставка малюнків.

Розповідь про пропорції в зображенні силуета людини. 4) Розв’язування задачі з підручника №1158.

5. Підсумок уроку.Підведення підсумків змагання команд, виставлення оцінок.

6. Домашнє завдання.№1152,Скласти задачу з дробами, яку можна зустріти на уроках природознавства або ОБЖ.

Page 4: 8640 знаходження дробу від числа