20140918090918contoh rph pelajar ppg.doc
TRANSCRIPT
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Model RpH KPM (Baru)
Nama Guru Pelatih : Maizatul Muna binti Samsudin
Mata Pelajaran : Bahasa Malaysia
Bilangan Murid : 11 orang
Tahun : Tahun 4
Tarikh : 23 Mac 2015
Masa : 60 minit ( 11.45-12.45 tengah hari )
Tajuk :
Objektif Pembelajaran : Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat
Hasil Pembelajaran :
Hasil Pembelajaran Khusus Huraian Hasil Pembelajaran
Fokus Utama
Fokus Sampingan
Kemahiran Bahasa :
Sistem Bahasa :
Pengisian Kurikulum :Ilmu :
Nilai :
KBT :
Alat Bantu Mengajar :
Pengetahuan Sedia Ada :
Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Catatan
Induksi Set (Masa) ABM:Nilai:Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Langkah 1 (Masa) ABM:Nilai:Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Langkah 2 (Masa) ABM:Nilai:Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Langkah 3 (Masa) ABM:Nilai:Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Penutup (Masa) Nilai:
Tugasan :
Pengayaan/Pemulihan :
Aktiviti Susulan (jika Ada) :
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Catatan Guru Praktikum :
Ulasan Pensyarah Penyelia/ Guru Pembimbing :
BAHASA MELAYU
Contoh Model RPH KPM (Prosa Moden)
Tarikh :Hari :Tingkatan : LimaMasa : 80 minit (7.45 – 9.05)Minggu : 4/14Bilangan Murid : 23 (L : 10, P :13) Tajuk : Gaya Bahasa Pengulangan Objektif / HasilPembelajaran : Pada akhir pelajaran, murid dapat :
1. menyenaraikan sekurang-kurangnya lima diksi laras sukan yang terdapat dalam Petikan 1.2. menyenaraikan sekurang-kurangnya dua jenis gaya bahasa pengulangan yang terdapat dalam Petikan
1.3. menghasilkan perenggan ulasan selari yang dibinanya mengikut gaya bahasa pengulangan.
Kadar pencapaian objektif yang diharapkan ialah 90% memuaskan.
Hasil Pembelajaran Khusus Huraian Hasil Pembelajaran
Fokus Utama11.1 Mengenal pasti gaya bahasa dalam karya bukan sastera.
Aras 1 i. Mempelbagaikan penggunaan kata dan
struktur ayat dalam karya bukan sastera.
Fokus Sampingan12.1 Menghasilkan prosa dan puisi secara terancang, tertib, dan kemas dengan menggunakan bahasa yang tepat, indah dan menarik.
Aras 1i. Menghasilkan karangan wawancara, resensi/ulasan, kertas cadangan, cerpen dan bahas.
Kemahiran Bahasa : Mendengar, Membaca dan MenulisSistem Bahasa : Kosa kata, Ungkapan, TatabahasaPengisian Kurikulum :
Penyerapan Ilmu : Sains SukanPenyerapan Nilai : Berdikari, Bekerjasama, Bertanggungjawab dan BerkeyakinanPenyerapan KBT : Kemahiran Berfikir
Pengetahuan Sedia Ada : Murid sudah diajar tentang jenis-jenis gaya bahasa.Alat Bantu Mengajar : 1. OHP/Transparensi atau Papan Gulung
2. Kad Manila & Kertas Sebak 3. Buku Teks 4. Radio Kaset 5. Gambar/Potret 6. Kertas Bercetak – Petikan Ulasan Sukan
Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Catatan
Induksi Set (5 minit)
i. Murid diminta mendengar berita yang dirakamkan.
ii. Murid ditanya tentang perlawanan bola sepak dan pasukan yang paling diminatinya.
iii. Soalan dan jawapan murid dikaitkan dengan isi pelajaran.
Antara Soalan:
i. Pernahkah anda melihat perlawanan bola sepak?
ii. Pasukan bola sepak manakah yang paling anda minati?
iii. Mengapakah anda meminati pasukan tersebut?
ABM:
i. Gambar/Potret ii. Radio Kaset Nilai:- Berdikari
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
11.1 (A1) i
Mengenal pasti diksi laras sukan yang terdapat dalam Lampiran 1. Antara soalan yang mencungkil pengetahuan sedia ada murid:i. Apakah laras bahasa
petikan tersebut?ii. Senaraikan seberapa
banyak istilah yang berkaitan dengan bidang sukan yang ada dalam petikan itu.
Langkah 1 (20 minit)
i. Murid diedarkan Petikan 1 dan diminta membacanya dan mengenal pasti bentuk laras bahasa.
ii. Berpandukan laras tersebut, murid-murid diminta untuk menyenaraikan sekurang-kurangnya lima diksi laras sukan yang terdapat dalam Petikan 1, dan menulisnya di papan putih.
iii. Jawapan sebenar dijelaskan kepada murid-murid.
ABM:
- Kertas Bercetak/ Lampiran 1 - Ulasan Sukan
- Papan putih- OHP- Transparensi
Nilai:- Berkeyakinan
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
11.1 (A1) i
Menyenaraikan sekurang-kurangnya dua jenis gaya bahasa pengulangan yang terdapat dalam Lampiran 1. Antara gaya bahasa yang ada dalam Petikan 1 ialah:
i. Aliterasiii. Anaforaiii. Asonansiiv. Epiforav. Woordopname
Langkah 2 (20 minit)
i. Murid diminta untuk membaca dan mengesan jenis gaya bahasa yang terdapat dalam petikan.
ii. Lima orang wakil murid diminta untuk menyenaraikan sekurang-kurangnya dua jenis gaya bahasa pengulangan yang terdapat dalam Petikan 1.
iii. Jawapan sebenar dijelaskan kepada murid.
ABM:
- Kertas Bercetak/ Lampiran 1 - Ulasan Sukan
- Papan putih- OHP- Transparensi
Nilai:- Bekerjasama
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
12.1 (A1) i
Membina dan menyampaikan satu perenggan ulasan selari yang dibina mengikut gaya pengulas sukan yang sebenar.
Langkah 3 (30 minit)
i. Semua murid diminta untuk membentuk kumpulan kecil dan menghasilkan satu perenggan ulasan selari mengikut gaya pengulas sukan yang sebenar.
ii. Wakil-wakil kumpulan diminta
ABM:
- Kertas Manila- Papan Gulung- OHP &
Transparensi- Kertas Sebak
untuk membentangkan dan menyampaikan perenggan ulasan selari yang dibinanya mengikut gaya pengulas sukan sebenar.
iii. Murid yang lain diminta untuk mencatat maklumat tambahan.
iv. Jawapan sebenar diperjelas kepada murid-murid.
Nilai:- Bekerjasama- Bertanggungjawab
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Penutup (5 minit)
Murid dengan bimbingan guru diminta membuat rumusan berkenaan pelajaran pada hari itu.
Nilai:
- Bekerjasama- Bertanggungjawab- Berkeyakinan
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Tugasan :Pengayaan/Pemulihan :Aktiviti Susulan (jika Ada) :Integrasi Inovasi yang diterapkan
Lampiran 1 : Ulasan Sukan Perlawanan Bola Sepak
Saudara penonton yang dihormati sekalian,
Bola sekarang dikawal oleh pemain Sabah, Shahril Arsat. Shahril mengumpan bola itu kepada Suharmin. Amri Yahya cuba menghalang pergerakan Suharmin. Suharmin menggelecek beberapa pertahanan Selangor tetapi dihalang oleh Ivica Kulasevic. Kulasevic membuat tendangan lambung kepada Amri. Amri menolak bola kepada Azman. Azman meluru ke sebelah kanan pintu gol Sabah. Azman off-side pula. Nampaknya, Rajnikan membantah keputusan pengadil. Pengadil melayangkan kad kuning kepada Rajnikan. Permainan diteruskan. Sekarang ini permainan dalam masa kecederaan. Semua pemain Sabah kelihatan turun membantu barisan pertahanan. Rajnikan berjaya merampas bola daripada Zainizam. Rajnikan menolak bola ke belakang. Kulasevic naik membantu barisan
serangan Selangor. Kulasevic melorongkan bola kepada Azman. Azman menendang. Oh, bola terkena palang gol! Khairul Azman yang menjaga gawang gol Sabah kelihatan lega. Khairul melepaskan bola kepada L. Suresh. Bola dapat dirampas oleh Azman. Azman mengumpan kepada Amri Yahya dan terus merembat masuk ke sebelah kiri pintu gol. Penjaga garisan terlebih terdahulu sudah mengangkat bendera kuning. Jaringan gol dibatalkan. Kemungkinan, permainan akan diteruskan hingga masa tambahan jika masih lagi berkedudukan seri.
(Mohd.Dahalan Bin Mohd Ramli et.al, 2003: 218)
PENDIDIKAN KESIHATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN DUA
Tingkatan : 2 Canggih Bil. pelajar: 36orangMasa : 7.40 – 8.20 pagi Tarikh: 20 Julai 2010
Tunjang : Kesihatan Diri & KeluargaTajuk : KekeluargaanSub topik : Peranan dan tanggungjawab ahli keluarga untuk membentuk keluarga bahagia
Objektif : Disepanjang proses pembelajaran, pelajar dapat
Kognitif Menuliskan sekurang-kurangnya 2 peranan setiap ahli keluarga dengan menggunakan perkataan
sendiri. Mencatatkan sekurang-kurangnya 4 ciri-ciri keluarga bahagia dengan menggunakan perkataan sendiri.
Psikomotor Melakonkan satu situasi keluarga bahagia berkaitan dengan isu-isu kekeluargaan Membincang dan membentangkan hasil kerja kumpulan tentang peranan setiap ahli keluarga.
Afektif Menghormati dan bertolakansur dalam menyelesaikan masalah Melahirkan perasaan kasih sayang kepada setiap ahli keluarga. Menghargai pendapat rakan.
Kemahiran KBKK :1. Membuat inferens terhadap peranan setiap ahli keluarga untuk melahirkan keluarga bahagia2. Membanding dan membeza antara peranan setiap ahli keluarga untuk melahirkan keluarga bahagia
Pengalaman sedia ada :
1. pelajar mempunyai ahli keluarga sendiri2. pelajar telah mempelajari peranan dan tanggungjawab ahli keluarga ketika di tingkatan 1.
Persediaan Guru1. Kertas mahjong dan pen marker2. laptop dan projektor3. slaid gambar.
Bahagian Aktiviti Isi Pembelajaran Pengelolaan Catatan
Set induksi(3 minit)
1. Guru menunjukkan slaid yang menunjukkan gambar berkaitan dengan kekeluargaan.
2. Pelajar memberi respon terhadap slaid yang ditunjukkan.
Slide menunjukkan gambar ahli keluarga1. Guru bertanyakan pelajar
tentang apa yang dilihat?2. Perbezaan dalam gambar
tersebut?
Komponen keluarga asas yang mempunyai
Ayah/ suami Ibu/ isteri Abang Kakak Adik
Kelas
Guru menyediakan gambar keluarga berkaitan isu kekeluargaan.
Soaljawab berdasar gambar.
PerkembanganLangkah 1(8 minit)
1. Guru meminta pelajar membentuk 4 kumpulan sama rata
2. Pelajar membahagikan kepada beberapa kumpulan.
3. Setiap kumpulan diminta memilih satu sampul dimana didalamnya
Tugasan yang diberikan kepada pelajar
a. 4 situasi yang berkaitan dengan isu-isu kekeluargaan (lakonkan mengikut watak yang diberi)
Guru memperdengarkan beberapa lagu mengenai keluarga bahagia semasa pelajar mengadakan
Perbincangan dalam kumpulan
Langkah 2(5 minit)
terkandung tugasan yang diberikan guru.
4. Guru memberikan tugasan kepada setiap ahli kumpulan.
b. Peranan dan tanggungjawab sebagai
bapa ibu kakak abang adik
perbincangan.
Kemuncak(12 minit)
(5 minit)
1. Pelajar dikehendaki membentang hasil dapatan masing-masing dalam masa yang ditetapkan.
2. Guru memantau dan membetulkan kesalahan pelajar
3. Guru menulis dipapan putih dan menjelaskan peranan setiap ahli keluarga selepas semua kumpulan membentangkan hasil dapatan.
4. Penilaian formatif – Pelajar perlu menjawab soalan kuiz. Masa yang diberikan adalah selama 5 minit.
5. Selepas selesai menjawab soalan,
pelajar diarahkan menukar kertas jawapan dengan pelajar lain untuk
Pelajar lain akan memberi respon dan bertanyakan soalan kepada kumpulan yang sedang membentang.
Peranan dan tanggungjawab sebagai
bapa ibu kakak abang adik
Cadangan soalan :
1. Senaraikan 4 peranan setiap ahli keluarga
2. Senaraikan 4 ciri-ciri keluarga bahagia
Hasil kerja kumpulan
persembahan
disemak dengan jawapan yang diberikan guru.
Penutup(7 minit)
1. Guru merumuskan tajuk yang diajar.
2. Guru menunjukkan kepada pelajar gambar-gambar mangsa penderaan dan melihat reaksi pelajar.
3. Guru memberikan tugasan/ folio berkaitan peranan setiap ahli keluarga masing-masing.
4. Guru memasang lagu ’keluarga bahagia’ dari kumpulan Saujana.
5. Pelajar bersama-sama menyanyikan lagu ’keluarga bahagia’.
Definisi keluarga Peranan setiap ahli keluarga
Pelajar membezakan ciri-ciri keluarga bahagia dan tidak bahagia.
Pelajar akan menyenaraikan peranan dalam keluarga masing-masing.
Kelas
Pelajar diminta memasukkan gambar keluarga di dalam tugasan/folio nanti.
Tarikh serahan 26 Julai 2010
Catatan:
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Refleksi:
PENDIDIKAN ISLAMڤڠاجرن ) : 1رانچڠن : باچأن القرءان تالوة اسالم ﴿ڤنديديقن
ڤالجرن ) :مات : باچأن القرءان تالوة اسالم ﴿ڤنديديقنبيجقسان 1 :تيڠكتن
2009جولاي 1 :تاريخ﴿ 40 :ماس ڤاڬي 8.40-8.00مينيت
هيدوڤ :تاجوق كچمرلڠن منجان القرءانجالين ڬابوڠ برتوتور :اسڤيك دان ممباچ
تمبه برنيالي انترڤرسونل :كماهيرن كماهيرنبركيقينن : نيلاي دان تكون
مشافهة :قاعده چارا تلقي تونجوق دانمڠاج بنتو ڤروجيكتور، :رالت لچد بوكو تيكدان القرأنكومڤوتر،
اد س سديا ڤڠتاهواناي : ممباچ بوليه القرءان ةڤلاجر
: :أاوبجيكتيف داڤت ڤالجر ڤالجرن، اخير ڤدبتول 1 يڠ مخرج دڠن ايات ڤوتوڠن دان كليمة ممباچ
اي 2 برتجوي ةممباچ دان لنچر فصيح، دڠن دتنتوكن ديڠ
اياله دهارڤكن يڠ أوبجيكتيف ڤنچڤاين نممواسك 90%قدرڤمبالجرن حاصيل هورايان خصوص ڤمبالجرن حاصيل
يڠ: 1ارس مخرج دڠن ايات ڤوتوڠن دان كليمة ممباچبتول.
.2ارس برتجويد: دان لنچر فصيح، دڠن دتنتوكن يڠ ايات ممباچ
ڤڠاجرن أوبجيكتيف اوتام فوكوسهيدوڤ كچرمرلڠن منجان القرءان
لڠكه ڤڠاجرن ماس/ ڤمبالجرن لڠكه ڬورو ايسي ڤالجر اكتيۏيتي يتي ستراتيڬيق/ۏاكتي
قاعدهقبقق/ نيلاي ابم
ايندوكسي - سيت مينيت﴾)5
الفاتحة - دان دعا أان باچ
ا - ت ن ي م م و ر ڬودان دعا ممباچ ڤالجر
الفاتحة دڠن كلس ممبوك
باچ - ممڤردڠركن نأاڬورودرڤد ةاي القرءان
البقرة سوره درڤد 10-1ايات mp3
ن - ا د ا ع د چ ا ب م م ر اج ل ڤالفاتحة سوره
مندڠر - موريدڤنوه دڠن
ڤرهاتين
ستراتيڬيق برڤوستكن-
ڤالجر دڠن ڬورو
ابمس بوكو تيك- القرأن-
نيلايكيقينن- كرجاسام-
1لڠكه - مينيت﴾10﴿
درڤد - ڤلاجر كڤد ممڤردڠركن ڬورور ةاي ج أا د ق د ن 10-1 ه
البقرة سوره
-
ڤلاجر - ممينتا ڬوروتومڤوان ڤنوه دڠن مندڠر
اي سوره ةاي-ةباچان دالمالبقرة
اي - ممباچ ةڬوروسچارا ترتيل دڠن ترسبوت
موريد ممينتا دان لنتڠباچ نڽأامڠيكوتي
اي- باچان مندڠر ةموريد سوره 1-10
دڠن البقرةتكون
باچان- مڠيكوت موريدڬورو
قاعدهباچ - رقمن أامندڠر ن
چارا- تونجوق
ابمس بوكو تيك- - mp3القرأن
نيلايكيقينن- كتكونان-
حكوم - 2 لڠكه- منرڠكن - تجويد ڤنراڠن ڤرهاتين - ڬورو مڠمبيل ابمقاعده موريد
دالم مينيت﴾10﴿ ترداڤت يڠ تنوين دان ماتي نونباچان ةاي
- -
تجويد حكومنون دڠن بركنأن
تنوين دان ماتي
اي يڠ ةدڠنتجويد حكوم مڠاندوڠي
ممبري دڠنكڤد ڤنكانن
ماتي نون حكومتنوين دان
چارا - س بوكو تيك- تونجوقڤروجيكتور لچد
نيلاي كرجاسام-
3 لڠكه- مينيت﴾10﴿
اي - مميليه دان 5-1 ةڬوروموريد كڤد ممباچ
موريد - ممبهاڬيكن ڬورودان 5 كڤد كومڤولنسأورڠ إدكتو اوليه ي
ناقيب
اي - ممباچ 5-1 ةڬورومڠيكوتي موريد ممينتا دان
نڽأاباچ
ن - ا چ ا ب ي اڠ ل و ڠ م د ي ر و من ةاي ڠ د ت و ب س ر ت
دان ناقيب دكتوايڬورو بيمبيڠن
قاعدهمشافهة - تلقي
ابمس بوكو تيك- القرأن-
نيلايكتكونان-
ڤنوتوڤ/- ڤنيالين)مينيت 5(
مروموسكن ڬوروسچارا ڤالجرن
كسلوروهن
وڬو- مڠيڠتكن رسوڤاي موريد
القرءان ممباچسچارا
سنتياس دان برتجويدبروضوء
مندڠر - موريد ڤريڠاتن
دڠن ترسبوتڤرهاتين ڤنوه
نيلايكرجاسام-
:چاچتن ڤينشرح
: تاريخ تنداتاڠن :
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
PENDIDIKAN JASMANI
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI
Tarikh : 10/09/2010 Tingkatan : 2 BistariHari : Khamis Bilangan Murid : 30 orangMasa : 7.40 – 8.20 malam Jantina : Lelaki
Bilangan. Pelajaran : 1
Minggu : 9
Tunjang Pembelajaran : KemahiranTajuk Pembelajaran : Bola Baling – Menghantar dan menyambutFokus Pembelajaran : Hantaran aras dada
Pengetahuan sedia ada pelajar: Pelajar pernah didedahkan dengan pengetahuan asas dan peraturan permainan bola baling.
Objektif : Di sepanjang proses pengajaran dan pembelajaran pelajar akan dapat;
Psikomotor : 1. melakukan teknik hantaran dan menyambut bola baling pada aras dada dengan teknik yang betul dalam 3 dari 5 percubaan. 2. mengaplikasikan teknik hantaran dan menyambut bola dalam permainan bola baling mengikut teknik yang betul. 3. melakukan aktiviti sekurang-kurangnya 70 peratus daripada aktiviti yang dilakukan.
Kognitif : 1. menerangkan kembali secara lisan fasa penghantaran dan menyambut bola baling pada aras dada. 2. memahami pentingnya setiap fasa tersebut untuk menghasilkan hantaran dan menyambut dengan
baik.
Afektif : 1. Memupuk semangat kerjasama, mematuhi arahan dan bersungguh-sungguh dalam melakukan aktiviti.
2. Menunjukkan rasa seronok dan gembira semasa menjalankan aktiviti. 3. Sentiasa mengutamakan aspek-aspek keselamtan semasa menjalankan aktiviti.
Persediaan pelajar : Pernah mempelajarai kemahiran menghantar bola dalam bola jaring.
Persediaan guru : a) Peralatan : Sketal, bola keranjang ,kon dan wisel. b) ABM : Carta
FASA / MASA AKTIVITI MAKLUMAT P&P ORGANISASI CATATAN
PERMULAAN1. Set Induksi dan
pengenalan (+ 3 minit)
2. Memanaskan Badan
( +7minit)
1. Penerangan tentang hantaran dalam bola baling.
2. Tunjukcara / demontrasi hantaran
- hantaran aras dada- menyambut bola
3. Memanaskan badan
- pelajar manggunakan bola semasa aktiviti memanaskan badan.
# Guru menerangkan tentang maksud hantaran dalam permainan bola keranjang# Definisi hantaran – memberikan atau melepaskan bola kepada rakan sepasukan.# Guru menerangkan cara pegangan bola.# Jenis hantaran –
1. Aras dada2. Lantun3. Rendah4. Atas
# Guru menunjukkan cara membuat hantaran aras dada dan menyambut bola baling.
# Melakukan regangan- bermula dari;
- Kepala – fleksi kiri dan kanan - ekstensi atas dan bawah- Bahu dan tangan- elevasi, rotasi atas
bawah- Pinggang – hiper ekstensi- Fleksi dan ekstensi sendi lutut- Kaki – dorsi fleksi,inversi,eversi
pergelangan kaki
Dalam kumpulan besar (bentukkan ladam kuda)
G
m m m m m m m m m m m m
Petunjuk :G = guruM = pelajar
Bola baling
Wisel
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
PERKEMBANGANLangkah 1 (+ 5 minit)
1. Hantaran aras dada berpasangan secara statik dan dinamik
Stesen 1
# Pelajar dibahagikan kepada 3 kumpulan
Guru memerhati aktiviti pelajar dan membimbing
Bola baling
Langkah 2(+ 5 minit)
2. Hantaran aras dada berkumpulan kecil secara statik dan dinamik.
mengikut stesen masing-masing.
1. Secara berpasangan,pelajar akan melakukan hantaran dan menyambut bola aras dada secara statik dalam jarak 6 kaki..
2. Seterusnya,pelajar akan melakukan hantaran bola secara statik dalam jarak 12 kaki.
3. Pelajar melakukan hantaran dan menyambut bola pada aras dada secara dinamik dalam berpasangan.
4. Pelajar menghantar dan menyambut bola dengan dua langkah ke hadapan.
5. Pelajar akan melakukan hantaran bola sebanyak 10 kali secara bergilir-gilir.
6. Selepas 5 minit pelajar akan bergerak ke stesen berikutnya.
Stesen 2
1. Pelajar di bahagaikan 5 orang dalam satu kumpulan.
2. Pelajar akan melakukan hantaran aras dada secara statik.
3. Pelajar E akan menghantar bola kepada pelajar A,pelajar A akan menghantar bola kepada B,pelajar B akan menghantar bola kepada pelajar D dan seterusnya pelajar D akan menghantar bola kepada pelajar C dan c akan menghantar bola kepada A.
4. Aktiviti ini akan dilakukan secara berulang-ulang.
A B
A B
A B
E
C D
Wisel
Kon
Bola Baling
Wisel
Langkah 3(+ 5 minit)
Langkah 4(+ 10 minit)
PENUTUP(+ 5 minit)
Menyejukkan badan
3. Hantaran aras dada dalam kumpulan kecil 3 penjuru.
4. Permainan kecil
1. Kelonggaran dan regangan
Stesen 31. Pelajar di bahagaikan 5 orang dalam
satu kumpulan.2. Pelajar akan melakukan aktiviti hantaran
3 panjuru dalam kumpulan.3. Pelajar A akan menghantar bola kepada
B.pelajar B akan menghantar kepada C dan pelajar C akan menghantar bola kepada A.
4. Pelajar akan melakukan secara bergilir-gilir.
1. Pelajar di bahagikan kepada 2 kumpulan.2. Pelajar akan bermain permainan bola
baling dengan hanya menggunakan hantaran aras dada.
3. Masa permainan adalah 5 minit.4. Sekiranya pelajar menggunakan hantaran
lain dalam permainan,permaianan itu dikira batal dan diteruskan kepada pihak lawan.
# Pelajar melakukan aktiviti kelonggaran dan regangan dengan intensiti rendah.
A
B C
Petunjuk :
M : Pelajar AP : Pelajar B
Bola Baling
Sketal
Wisel
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
A
m m m mp p p p
Integrasi Inovasi yang diterapkan :
Ulasan Guru:
Ulasan Penyelia: