РОЗРОБКА УРОКУ Тема: «И та І в кінці прислівників» 7-Й...
DESCRIPTION
РОЗРОБКА УРОКУ Тема: «И та І в кінці прислівників» 7-Й КЛАСTRANSCRIPT
Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №96»
Дніпропетровської міської ради
РОЗРОБКА УРОКУ
Тема: «И та І в кінці прислівників»
7-Й КЛАС
Учитель Руденко К.А.
Дніпропетровськ 2014
Тема: И та І в кінці прислівника
Мета: ознайомити семикласників з основними правилами правопису голосних и та і в кінці прислівників; сприяти зміцненню навичок правопису прислівників з відповідною орфограмою, пояснювати її за допомогою орфографічних правил; формувати загально-пізнавальні вміння правильно писати прислівники з вивченою орфограмою; розвивати творчі вміння зіставляти, порівнювати, моделювати й конструювати мовні явища;формувати естетичні сма-ки, виховувати любов до рідного краю, небайдуже ставлення до проявів нищення природних багатств.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Обладнання: опорна схема-конспект, аудіозапис музики А.Вівальді «Пори року», відеослайди, підручник.
Оцих тополь приречений кортеж Довічно супроводить Україну, І традиційні верби, і калина
Все батьківське, але й синівське – теж!Б. Олійник
ХІД УРОКУ
І. Вступне слово вчителя (Тихо звучить музика А.Вівальді).
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Робота з текстом (текст учні отримують на окремих аркушах)
Ліси повільно струшували з сивих вій музику зими і забутого дитинства. За метелицями, за хуртечами хтозна-звідки йшов Дід Мороз, заходив у гості до добрих людей, звично, залюбки обсівав їх житом і пшеницею.
Тепло світилася бронза сосен, туманно сріблилися берези. Вабили по-зимовому снігом вишиті ялинки. Уночі завіяло, замело,і коли є де-небудь слід на снігу, то тільки звірини.
Завдання: виписати прислівники, визначити розряд за значенням, пояснити орфограми. Чи можна обійтися без прислівників? Яка їх роль?
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Чому тема звучить саме так? (Прислівник – незмінювана частина мови).
ІV. Вивчення нового матеріалу.- Опрацювання опорної схеми – конспекту.
- Робота з підручником. - Питання: якого правила не було в опорній схемі?- Вправа 412, 413,416.V. Усвідомлення нових знань у процесі практичної діяльності.
- Робота в групах над текстом (завдання: вставити пропущені букви, визначити орфограми,пояснити їх, підкреслити прислівники).
- Перегляд відео.
- Робота над творчим завданням на тему: «Любіть травинку і тваринку, і сонце завтрашнього дня» (Ліна
Костенко)Використати прислівники: по-людськи, настільки, залюбки, завжди, навкруги,чудово, наодинці, віднині.
(Що це за твір? В якій послідовності ми його виконуємо? )
- Мовна гра «Гладіаторський двобій».
Лексична довідка: Майданчик, на якому відбувалися бої, посипали піском, щоб він вбирав кров, пролиту в поєдинку. А пісок по-латині називається арена. А гладіатори так називалися тому, що були озброєні мечем – латинською мовою gladius.
Учні діляться на дві команди, по черзі представники виходять і виконують завдання, написані на окремих аркушах. Решта записують в зошитах.
1 завдання – редагування тексту.
Яка чюдова погода на дворі? Язкраво світить на небі усьміхнине солнце. Дітлахи за люпкі граюця у глебені двору під старою грушою непомічаюче ничого на вкруги
Лісовою стежичькою йдут батько с маленьким сином. Вони йдут мовчкі, преслухаючісь до звуків що лунают навкругі. Ось раптом зазтукав у горі дятил і хлопчек здригнувся
2 завдання – до запропонованих слів дібрати прислівники, напр. працювати - старанно, ретельно, вдень, разом.
3 завдання – відновити прислів’я, дібравши продовження з другої колонки.
1. З вовками жити… А) ...а скупий двічі платить.
2. Лінивий двічі робить,… Б) ...солодко з’їси.
3. Гірко поробиш-… В) …по-вовчи вити.
1. Ходить по-овечи… А) …по-воронячи й каркай.
2. Позичка на боржникові… Б) …а кусає по- вовчи.
3. Потрапив між ворон... В)… верхи їздить.
4 завдання - навести приклади прислів’їв
VI. Рефлексія. Дітям пропонується письмово коротко відповісти на питання щодо вражень від уроку.
VII.Оцінювання.
VIII. Домашнє завдання: с. 222-224, впр. 420, додатк. Завдання: за бажанням написати творчу роботу «Природа просить допомоги», використавши прислівники.
Тексти для роботи в групах
Ліс ще дрімає в пер…дранішній тиші… (Не)порушно стоять д…рева, загорн…ні в сутінь, рясно вкриті краплистою росою. Тихо навкруг…, мертво…Лиш де/не/де прокин…ться пташка, (не)певним голосом обізвет…ся зі свого зат…шку.
(На)дворі осін…я вітрян…а ніч. Низ…ко в небі стр…мить, як золотий серп, піз…ній місяц… . Блискучий / блискучий, мов (не)давно викупан…ий. Через нього спот…кают…ся хмаринки, які біжать кудис… безвіст… отарами й табунами, розгойдуючи по з…млі тінями.
Так (не)помітно й літ…чко збігало. Сонце стало ниж…е ходити над з…млею.І хоч воно почаст… було яскраве та в…селен…ке, вже (не)гріло, як і раніше. Ліс прощально шумить і раз/у/раз ронить пожовкле лист…я під ноги.
Уноч… виразно гупали яблука в садках. Вони падали (не)видимо, раптово, стрясаючи застоян…у т…шину. Хотілося мовчк… йти по короткій студеній траві, зг…наючись під кр…слатим гіл…ям, і довго бігати пальцями навпомацк… у темряві, шукаючи холодного плоду.