Бібліотечний урок

12

Upload: kristina-savka

Post on 23-Jul-2015

69 views

Category:

Education


1 download

TRANSCRIPT

Книга – наш друг і порадник

Бібліотечний урок для 5 класу.

Мета: розвивати читацькі смаки та інтереси, формувати етичну культуру особистості, прищеплювати любов та бережливе ставлення до книги.

Обладнання: виставка книг, плакати - вислови про книгу, ілюстрації до творів, літературне лото.

Хід уроку. 1. Вступне слово.

Книга супроводжує нас усе життя. Мудре слово живить розум, оздоровлює серце, допомагає стати кращими. Читання формує наші смаки, уподобання, етичну культуру. Сприяє становленню особистості.

2.”Мозковий штурм”.

Художня книга допомагає:пізнати навколишній світ;дізнатися про сенс життя;здобути інформацію про минуле;виховати читача;формувати етичну культуру особистості;виховати загально-людські чесноти.

3. “Мікрофон”.

Книги – діти розуму (Д. Свіфт).З усіх мистецтв найважче мистецтво – читання (Й.В.Гете).Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги (Т.Шевченко).Доля книг залежить від того, як вони сприймаються читачами (Т.Мавр).Благо книги – у тому, щоб її читали (У.Еко).

4. Літературний диктант.

Літературні казки не мають авторів.(-)Герой казки “Снігова королева” троль придумав чарівне дзеркало.(+)Казку “Мауглі” написав В.Дісней.(-)Герда і Кай вирощували в ящиках ромашки.(-)Мауглі провів своє дитинство у зграї вовків.(+)Герді допомагали розшукувати Кая домашні голуби.(-)

5. Робота в парах.

Назвіть героїв, кому належать ці предмети:

кошичок підсніжників;

червонобоке яблуко;

чарівне дзеркальце;

сніжинка;

троянда;

гарбуз;

кришталевий черевичок.

6. Робота в групах.Конкурс “Хто більше”.

Завдання. Записати в зошити назви творів, у яких розповідається:група1 – про дружбу;група 2 – про тварин;група 3 – про працьовитість.

7. Літературне лото.

Проти прізвища письменника поставте назву країни в якій він жив.Ганс Крістіан Андерсен ДаніяОлександр Пушкін РосіяШарль Перро ФранціяВолд Дісней СШАРедьярд Кіплінг АнгліяАстрід Ліндгрен Швеція

8. Домашнє завдання.

У кожного з вас є свій улюблений літературний герой. Виконайте творче завдання: напишіть листа до нього.

9.Підсумок уроку.На жаль, у наш час значення читання знецінилось. Учителі зіштовхнулись із проблемою читацької кризи. Друковане слово втрачає свою виключну роль у загальному інформаційному просторі. Сучасні діти більше глядачі, ніж читачі. Головне завдання – повернути інтерес до книжки, до читання, до пізнання, адже це велика радість, можливість розуміння світу. Гарна книжка впливає на почуття дитини, виховує її, доводить, що світ та життя прекрасні.