Розробка уроку читання, 3 клас

5
Урок читання у 3 класі Л.Є. Зелена , спеціаліст вищої категорії, Соледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступкеів №13 Артемівської міської ради Донецької області Тема. «Про справжню дружбу». В.О. Сухомлинський “Кінь утік …”. Мета: забезпечити засвоєння головної теми оповідання; удосконалювати уміння виразного читання та переказу тексту; вчити дітей аналізувати та узагальнювати отриману інформацію; формувати комунікативну компетентність; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, образне та критичне мислення; залучати дітей до міркування щодо проблем дружби; виховувати потребу справжньої дружби. Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського, прислів’я про дружбу, виставка книжок, “картки успіхів”, “скарбнички”. Тип уроку: вивчення нового твору. Хід уроку І. Організація класу до уроку. Привітання. Ми посміхаємось сонечку: - Здрастуй, золоте! Ми посміхаємось дереву: - Хай воно росте! Ми посміхаємось друзям: - Дружба в нас міцна! Ми посміхаємось до вас, любі гості, - І зичимо всі вам добра! Психологічна налаштованість. - Сядьте зручно, заплющіть очі, тихо промовте: ”Я вчуся, я хочу вчитися. Я працюю. Я готовий до праці.” - Отже на уроці ми повинні бути: Уважними Розумними Організованими Кмітливими ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Бесіда.

Upload: -

Post on 29-Mar-2016

263 views

Category:

Documents


8 download

DESCRIPTION

Розробка уроку читання, 3 клас

TRANSCRIPT

Page 1: Розробка уроку читання, 3 клас

Урок читання у 3 класі

Л.Є. Зелена ,спеціаліст вищої категорії,Соледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступкеів №13Артемівської міської ради Донецької області

Тема. «Про справжню дружбу». В.О. Сухомлинський “Кінь утік …”.Мета: забезпечити засвоєння головної теми оповідання; удосконалювати уміння виразного читання та переказу тексту; вчити дітей аналізувати та узагальнювати отриману інформацію; формувати комунікативну компетентність; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, образне та критичне мислення; залучати дітей до міркування щодо проблем дружби; виховувати потребу справжньої дружби. Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського, прислів’я про дружбу, виставка книжок, “картки успіхів”, “скарбнички”.Тип уроку: вивчення нового твору.

Хід урокуІ. Організація класу до уроку. Привітання.

Ми посміхаємось сонечку:- Здрастуй, золоте!

Ми посміхаємось дереву:- Хай воно росте!

Ми посміхаємось друзям:- Дружба в нас міцна!

Ми посміхаємось до вас, любі гості,- І зичимо всі вам добра!

Психологічна налаштованість.- Сядьте зручно, заплющіть очі, тихо промовте: ”Я вчуся, я хочу вчитися. Я

працюю. Я готовий до праці.”- Отже на уроці ми повинні бути:

Уважними Розумними Організованими КмітливимиІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда.- Діти, на уроках читання ми зустрічалися з багатьма поетами і письменниками, які написали

цікаві твори для дітей. Чи впізнаєте ви, хто зображений на цьому портреті?- Подивіться на ці задумливі очі, стільки в них добра, тепла, розуму. Це портрет видатного

педагога, прекрасного письменника, в якого вчилися всі – і дорослі, і малі.2 . “Довідкове бюро”.

1-й ученьВ.О. Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року в селі Василівка на Кіровоградщині в

селянській родині. Батько керував трудовим навчання у школі. Мати працювала у колгоспі.2-й учень

Ріс хлопчик жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Після закінчення школи став студентом Кременчуцького педагогічного інституту. А згодом – учителем української мови.3-й учень

Page 2: Розробка уроку читання, 3 клас

У 1948 році Василь Олександрович став директором Павлиської школи і 23 роки там працював. Написав 1500 казок для дітей, близько 50 книг та багато статей.4-й учень

Твори В.О. Сухомлинського люблять і читають усі діти. Вони вчать нас доброти, справедливості, любові до природи, до близьких людей.- Усе своє життя В.О. Сухомлинський присвятив дітям. Свої спостереження за дітьми й

роздуми він занотував і створив книги.- У нашій бібліотеці також є книги В.О. Сухомлинського. Ось вони перед вами.Приходьте до бібліотеки, беріть книги, читайте їх і доброго навчайтеся.

- Дякуємо нашим кореспондентам із “Довідкового бюро” за цікаву інформацію. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Методика “Передбачення за прислів’ями”- Прочитайте і складіть прислів’я.Справжнього друга… ! мов дерево без корінняДруга шукай,… ! за гроші не купиш Людина без друзів,… ! а знайдеш – тримай- Якою темою їх можна об’єднати? 2. Мовна розминка. 1) Вправи для очей. “Маятник” – рух очей праворуч, ліворуч. “Стовпчик” – рух очей вгору, вниз. “Катаємо м’ячик” – по колу вправо, вліво.2) Гра “Звуки природи” Вітерець у лісі – ш-ш-ш Пролетів жук – ж-ж-ж Заспівав комарик – з-з-з Пролетів птах – шух-шух-шух Почули горобчика – цінь-цвірінь Синичку – ци-ци-пі Зозулю – ку-ку.3) Гра “Переплутанка” иотшвра (товариш) аждбру (дружба) оборадт (доброта) ищрьсті (щирість).4) Робота над скромовкою.Дівчинка Люба всім людям люба, тому що Любі, всі люди любі.ІY. Повідомлення теми і мети уроку.- Сьогодні ми прочитаємо оповідання В.О. Сухомлинського “Кінь утік…” і на прикладах його героїв спробуємо розібратися, що означає “справжня дружба”.Y. Вивчення нового матеріалу. 1. Виразне читання тексту В.О.Сухомлинського “Кінь утік…” учителем. 2. Перевірка первинного сприйняття тексту.- Чому в класі “запанувала тиша”?- Як, на вашу думку, розуміє автор поняття “тиша”? Фізхвилинка.

4. Словникова робота. Інтерактивна вправа “Мікрофон”.Запанувала Таємниця Почервонів ПодивРозголошуєш ВчинокОбурення Тиша

- Що це за стан людини “почервонів”?- Поясніть, як ви розумієте слово “розголошувати”.- Доберіть синоніми до слова “подив”.- Як ви розумієте слово “обурення”?

Page 3: Розробка уроку читання, 3 клас

- Як інакше можна назвати “таємницю”?5. Повторне читання тексту учнями (мовчки).

YІ. Осмислення прочитаного.1. Гра “Розвідники”.

- Який урок тривав у класі? Доведіть свою думку словами тексту.- Знайдіть у тексті речення, де є слово вчинив. Поясніть, що означає вчинок. Як це, на вашу

думку, - “негарно вчинити”?- Знайдіть і прочитайте речення, де йдеться про “вогнегривого коня”. Хіба насправді може бути кінь вогнегривий? Що може горіти? В якому значенні вжито цей вислів?- Прочичайте, як учитель оцінив вчинок Віталика? Чи можна назвати ці слова повчальними?- Діти, як однокласники оцінили вчинок Віталика? Прочитайте.YIІ. Робота над ілюстрацією до тексту.- Розгляньте малюнок (с.68) спробуйте розпізнати на малюнку дійових осіб твору. Доведіть

свої твердження. - Яка розмова відбувається між хлопцями?- Попрацюйте в парах, побудуйте зв’язне висловлювання (2-3 речення). Дайте поради

хлопчикам, як їм порозумітися.YIIІ. Виразне читання оповідання. 1. Виразне читання оповідання за особами.

2. Гра “Скарбничка”.Діти читають текст упродовж 1 хвилини, відмічають. Потім знову читають той же текст за 1 хвилину. Різницю в кількості прочитаних слів кладуть до скарбнички.

3. Бесіда.- Що значить “кінь утік”?- Як би ви замінили слова: “Давай коня”?

4. Тестування за змістом тексту.1). В якому класі учились діти? а) в першому; б) в другому; в) в четвертому.2). Віталик отримав на уроці: а) двійку; б) записку; в) зауваження.3). Якого коня намалював Петрик? а) червоного; б) крилатого; в) вогнегривого.4). Після уроку Петрик сказав, що: а) кінь утік; б) кінь зник; в) не хоче давати коня.Відповіді: 1) в; 2) б; 3) в; 4) а.

5. Інтерактивна технологія “Гронування”.- Давайте з’ясуємо яким повинен бути товариш і побудуємо асоціативний кущ. щедрим справедливим чесним добрим Т О В А Р И Ш ввічливим уважним стриманим щиримІХ. Домашнє завдання. С.67-68, читати і детально переказувати оповідання, дібрати прислів’я про дружбу.Х. Підсумок уроку. - Чого нас вчить оповідання В.О.Сухомлинського “Кінь утік…”?- Прочитайте прислів’я (с.69) роз’єднавши слова. Яке з них може стати порадою для

Віталика?

Page 4: Розробка уроку читання, 3 клас

- Давйте пограємо в гру “Кмітливчики”. Попрацюйте в парах, складіть із рядків вірш про дружбу.

- Підрахуйте, будь ласка, бали в “картках успіху” і передайте їх, я перевірю і виставлю оцінки.

- Я хочу подякувати вам за роботу на уроці і побажати добра і справжніх друзів. Давайте станемо в коло і легким потисканням руки висловимо один одному подяку за роботу на уроці та подаруємо дружні усмішки.